Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Co ja paczę, cztery strony dysputy o DRM w Wieśminie :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zas o Cyberpunk 2077 też coś było ;)

 

 

Dobra wychodzi że z CP2077 nie jest chyba tak kiepsko wychodzi że jakiś milestone osiągnęli, szkoda że nie może nic powiedzieć... cóż dalej myśle że premiera będzie najpózniej na jesień/koniec 2019

 

Na więcej konkretów i tak musimy poczekać :P

 

Temat pewnie pójdzie znowu w odstawkę na kolejny rok albo i dwa z ewentualnym odświeżeniem jak znowu pojawią się jakieś informacje :D

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jasności, nie jakości Odin :heu:

 

Jasność, nie jasność - ważne, że teraz materiały w HDR wyglądają znacznie lepiej. Np wczoraj włączyłem sobie serial marvela z Netflixa w HDR - no cóż coś rewelacyjnego. Zwłaszcza jak były sceny na ulicy i słoneczko raziło. Sam serial smętny ale z wielką przyjemnością oglądałem "to" co umożliwia technologia HDR :). Różnica kolosalna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność, nie jasność - ważne, że teraz materiały w HDR wyglądają znacznie lepiej. Np wczoraj włączyłem sobie serial marvela z Netflixa w HDR - no cóż coś rewelacyjnego. Zwłaszcza jak były sceny na ulicy i słoneczko raziło. Sam serial smętny ale z wielką przyjemnością oglądałem "to" co umożliwia technologia HDR :). Różnica kolosalna ;)

Czyli mówisz, że jak w takim gównianym tytule jak andromeda włącze HDR to podczas słuchania dialogów, które napisał pięciolatek zamiast rzygać normalnie będę rzygał w HDR? Super, dobrze że tak ważne rzeczy są w grach :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czyli mówisz, że jak w takim gównianym tytule jak andromeda włącze HDR to podczas słuchania dialogów, które napisał pięciolatek zamiast rzygać normalnie będę rzygał w HDR? Super, dobrze że tak ważne rzeczy są w grach :heu:

 

A co mi porównujesz dialogi i inne tego typu treści do oprawy graficznej? :). Przecież HDR nie wpływa na takie elementy jak fabuła czy dialogi w grach :P.

 

HDR to dodatek graficzny tak jak np 4K, AF, AA czy inne pierdółki graficzne. One tylko ulepszają jakość obrazu lub modyfikują by gry czy filmy lepiej się prezentowały :). Z drugiej strony jak włączyłem np Horizon czy The last of US w HDR, to z wrażenia niemal wypadła mi szczęka :) HDR daje dużo lepszy efekt niż wyższe rozdziałki - i to bez porównania.

 

A pamiętam jescze jakis czas temu, byłem przeciwnie nastawiony do HDR.. I jak czytałem tu wypowiedzi ludzi to nawet się lekko podśmiewałem, że mają coś nie tak z głową ;p. A jednak myliłem się.

 

Efekt HDR jest czymś niesamowitym. I szczerze? mogę jawnie wyjawić, że jest to chyba najlepszy efekt graficzy (technologia graficzna?) od czasów powstania technologii FullHD.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mozna było domyśleć się z tweeta Petera, CP2077 osiągnął jakiś wazny milestone ostatnio

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2017-11-16-szef-cd-projektu-prace-nad-cyberpunk-2077-bez-problemow

 

Więc jest tak jak to wygladało dla osób śledzących temat, bardziej burza w szklance wody, niż rzeczywiste jakieś zagrożenie dla tworzonego tytułu.

 

A że jest ostry zapieprz.. w R* czy ND tez ostro zasuwają.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi porównujesz dialogi i inne tego typu treści do oprawy graficznej? :). Przecież HDR nie wpływa na takie elementy jak fabuła czy dialogi w grach :P.

 

HDR to dodatek graficzny tak jak np 4K, AF, AA czy inne pierdółki graficzne. One tylko ulepszają jakość obrazu lub modyfikują by gry czy filmy lepiej się prezentowały :). Z drugiej strony jak włączyłem np Horizon czy The last of US w HDR, to z wrażenia niemal wypadła mi szczęka :) HDR daje dużo lepszy efekt niż wyższe rozdziałki - i to bez porównania.

 

A pamiętam jescze jakis czas temu, byłem przeciwnie nastawiony do HDR.. I jak czytałem tu wypowiedzi ludzi to nawet się lekko podśmiewałem, że mają coś nie tak z głową ;p. A jednak myliłem się.

 

Efekt HDR jest czymś niesamowitym. I szczerze? mogę jawnie wyjawić, że jest to chyba najlepszy efekt graficzy (technologia graficzna?) od czasów powstania technologii FullHD.

Azazell

Wystarczy kupić OLED'a i wszystko będzie wyglądało jak HDR ;)

P.s. HDR to nie jest efekt graficzny tylko sygnał video :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Studio CD Projekt RED aktywnie poszukuje pracowników, którzy pomogą w tworzeniu gry Cyberpunk 2077. Wiele z wolnych posad to stanowiska bardzo ważne dla finalnego kształtu produkcji.
Edytowane przez BlindObserver
GOL to dobry serwis, ale i tak proszę nie wrzucać linków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie do zespołu Gwinta przeszli, tam też jest niezła kobyła mimo że karcianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gwinta są osobne oferty.

 

Raczej nie można traktować tych ogłoszeń w kategoriach dobrych wiadomości.

Mowa jest m.in. o naborze na stanowisko głównego projektanta rozgrywki i głównego projektanta poziomów.

Pytanie w takim wypadku brzmi- na jakim etapie produkcji jest gra?

 

Załóżmy optymistycznie że poprzedni projektant rozgrywki odszedł bo "zrobił już swoje", a nowy ma tylko dopilnować wszystkiego podczas technicznego dopracowania produkcji i testów.

W takim wypadku jednak bardziej naturalne byłoby awansowanie kogoś z obecnego zespołu niż zatrudnianie całkowicie nowej osoby.

 

Zaczyna to trochę przypominać sytuację przy produkcji Andromedy.

Oczywiście nie ma co z góry wyrokować, ale wątpliwości nie są bezpodstawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gwinta są osobne oferty.

Z Cyberpunka do Gwinta przeszli, bo po 4-5 latach przy tym samym chcieli zmienić projekt

 

Załóżmy optymistycznie że poprzedni projektant rozgrywki odszedł bo "zrobił już swoje", a nowy ma tylko dopilnować wszystkiego podczas technicznego dopracowania produkcji i testów.

W takim wypadku jednak bardziej naturalne byłoby awansowanie kogoś z obecnego zespołu niż zatrudnianie całkowicie nowej osoby.

To nie jest praca na kasie w biedronce gdzie każdy się nadaje na to i chce taką odpowiedzialność, praca Leada jest zarąbiście trudna i nie każdy się na to nadaje. Jest różnica między Seniorami a Leadami.

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest praca na kasie w biedronce gdzie każdy się nadaje na to i chce taką odpowiedzialność, praca Leada jest zarąbiście trudna i nie każdy się na to nadaje. Jest różnica między Seniorami a Leadami.

Oczywiście.

Ale np. główny projektant poziomów odszedł już wcześniej i na dzień dzisiejszy nie ma nikogo na tym stanowisku.

Kto wobec tego wdroży nowego?

 

Zresztą jeżeli traktować gry w kategorii sztuki to w ogóle zmiany na kluczowych stanowiskach nie są pożądane.

Co innego rotacja szeregowych programistów, a co innego zmiany na stanowiskach głównych projektantów.

Na pewno lepiej dla produkcji gdy od początku do końca stoją za nią ludzie z wizją niż sama korporacja żonglująca ludźmi w drodze do celu.

Dark Souls 2 jest powszechnie uważane za wyraźnie słabszą odsłonę niż jedynka i trójka Miyazakiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Ale np. główny projektant poziomów odszedł już wcześniej i na dzień dzisiejszy nie ma nikogo na tym stanowisku.

Wiesz, że takich osób jest kilka w firmie? Oczywiście, że nie wiesz, no bo skąd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-5 lat? Po zmianach w projekcie W3 i obsuwie to Cyberpunk powstaje od 2 lat max...

 

Nie wiem ogólnie skąd wszędzie plotki jak to źle projekt idzie etc... Oficjalne okno wydawnicze dla tej produkcji to 2017-2021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem. Panowie od "zabezpieczeń antypirackich" w W3 tylko nie róbcie znowu offtopu na kilka stron :E

 

87SeruS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie robi.

Jaka jest wiarygodność? Co mają powiedzieć w środku gównoburzy? "No wiecie, coś tam może będzie ale mało i w ogóle..."?

 

Dalej nie widzę ani powodu do paniki, ani do przesadnej radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wiarygodność? Co mają powiedzieć w środku gównoburzy? "No wiecie, coś tam może będzie ale mało i w ogóle..."?

Nic, wiele studiów użytkuje tego prawa i nie mówi nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos sie ruszylo napisali "beep" moze wkoncu wezma sie do roboty i zrobia ta gre do jasnej holery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobisz im raban? Będzie protest pod firmą? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera faktycznie, trzeba przyznać, że rozmach jest, mam nadzieję na jakiś trailer, mija 5 letnia "rocznica" od ostatniego teasera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą zacząć pracować nad nową grą a nie spocząć na laurach po najlepszej grze dekady, a ta gra to hit murowany i żyła złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty wiesz co oni robią ?

On już wie, że to murowany hit i żyła złota, on wie wszystko, to pewnie on zarąbał mi moją szklaną kulę.

 

Ciekawe co wyjdzie pierwsze, Star Citizen czy Cyberpunk 2077 :hmm:

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On już wie, że to murowany hit i żyła złota, on wie wszystko, to pewnie on zarąbał mi moją szklaną kulę.

 

Ciekawe co wyjdzie pierwsze, Star Citizen czy Cyberpunk 2077 :hmm:

 

Ja obstawiam ze, wczesniej na Marsie zaczniemy zyto uprawiac niz star citizen wyjdzie :E

 

W dobie guana, ktore wychodzi co chwile wole, zeby popracowali nad tym cyberpunkiem dluzej ale chce dostac cos na co mnie zaskoczy tak jak W3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...