Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjdzie na Ps5 to zobaczymy co podrasują.

Nie będą podrasowywać nic ponad wersję PC, szkoda czasu i pieniędzy na to.

 

Czepiacie się grafiki jakby to ona była najważniejsza. Ważna jest sama rozgrywka i mechanika itp. Idealnym przykładem jest Crysis, który nic nie oferował ciekawego oprócz oprawy graficznej.. Bo sama gra była drętwa jak zużyta skarpeta

 

Pytanie co lepiej dostać? Gre pokroju Crysis, gdzie gra nudziła już po paru godzinach grania? Czy lepiej dostać coś takiego jak Deus Ex, który miał świetny gameplay ale za to graficznie odstawał od wielu innych gier.

 

Oczywiście, że to drugie ale pamiętajmy, że grafika też tworzy klimat ;) Im bardziej jest ona realna tym mocniejsze może choć nie musi być poczucie immersji.

 

W jaki sposób design świata oberwał? Wierzysz w to, że jakby to wyszło od razu na PS4 to co? Więcej otwartych budynków? Więcej ludzi na ulicach? Nie wierzę w to.

 

Wycięli choćby sporą ilość drzew o które swego czasu była niezła burza, zredukowali ilość małych szczegółów jak np śmietniki przy domach (można się śmiać jak ktoś chce), które dawały wrażenie, jeszcze bardziej realnego świata a nie pustych placów z domkami, zamknięto przynajmniej lokal Tequi-la-la(na pierwszym trailerze był wyraźnie otwarty), zrezygnowano najwyraźniej z lokali z jedzeniem, przy których mimo wszystko stoją ludzie co wygląda idiotycznie i aż dziwne, że Rockstar tego nie usunął, konieczne było zrezygnowanie z lepszego AI policji. Nie chce mi się przekopywać całego wątku beta hunt na gtaforums ale przykładów jest sporo.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy też walka z Sasqutach- pomiędzy kolejnymi zamachami młota można sobie spokojnie uciąć partyjkę sapera.

Jej ruchy powinny być szybsze i mniej przewidywalne, młot mieć większy zasięg, no i zakładając zwierzęcą siłę- jesteśmy na hita (jak w walce z Havlem w Dark Souls 1).

Dawno większych bredni nie czytałem - litości, pogódźcie się z tym że to jest aRPG, nie kolejne Soulsy. Mało wam ich jeszcze? Spokojnie zrobią kolejne Sekkiro albo inne Dark Souls LVII.

 

Ja nie spodziewałem się od początku super dopieszczonego gameplay'u, bo to RPG, czyli tabelki i statystyki muszą tu mimo wszystko jakoś działać. Nie znaczy to, że walka w wRPG musi być kiepska i drewniana jak w Gothicu, był Mass Effect 2 i 3, a nawet - pod tym względem - Andromda, był Wiesiek, nawet Technomancer dawał radę... No i właśnie - ja w samym gameplayu paradoksalnie nie widzę niczego gorszego. Niektóre animacje mogłyby być lepsze, ale inne są naprawdę dobre.

 

Mnie bardziej zasmuciły/nie porwały dwie rzeczy - miejscami grafika oraz fakt, że w tym pociętym czymś kompletnie nie było czuć jakiegokolwiek charakteru gry. Zeszłoroczny gameplay, a nawet tegoroczny teaser pokazały mi grę ze znacznie, znacznie lepszej strony, znacznie bardziej pozwoliły poczuć, jak w to się potencjalnie będzie grać i znacznie bardziej zachęciły do zakupu. ZWŁASZCZA zeszłoroczny gameplay, który był spójny, długi i całkiem klimatyczny, a że nie pokazał jakiejś tam smyczy, jednego rodzaju hakowania więcej i jednej animacji zabójstwa od tyłu? Ale była tam intensywna walka, był boss, była jakakolwiek dłuższa rozmowa... I był klimat, klimat, podobnie jak w tegorocznym teaserze.

 

Tym razem to kapiszon, kapiszon klejony na szybko, bo pewnie niespodziewana i szybka była decyzja o rezygnacji z PAX (nie wiem z jakich powodów).

 

Marketingowo pierwsza wpadka CPDR moim zdaniem.

Obiecali, więc musieli coś pokazać, i wyszło jak wyszło.

 

A UI naprawdę dobry i w umie dochodzę do wniosku że jego większe uwspółcześnienie (np. inne kolory) zrobiłyby mu krzywdę.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było więc wrzucam

 

Disclaimer: this video was recorded in 1080p and upscaled to 4k to utilise YouTube’s higher bitrate for 4k videos.

 

Także to tyle z gameplayu w 4K o który ktoś pytał. Prezentowanie pecetowej wersji w 1080p zalatuje mocno 2010 rokiem, tak tylko mówię. Nie ma się co dziwić, że wyglądało to słabo na prezentacji a ja się dziwiłem co takie wszystko rozmazane. Brawo CDPR, kolejna wpadka :E Wyczuwam konkretną paćkę na obecnych konsolach skoro do przedpremierowych prezentacji podchodzą tak zachowawczo.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poprzedni gameplay też był w 1080p. I oba wyglądają podobnie. Nie rozumiem skąd ta paranoja co do grafiki. Faktycznie grafika wygląda bardzo nierówno:

 

WIcdjSo.jpg

 

Ale poza tymi pojedynczymi przypadkami efekt psuje głównie niska rozdzielczość i kompresja. Będzie okej, chyba nikt nie oczekiwał czegoś więcej na tytuł cross-genowy?

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz rację. A tych kwadratowych puszek nawet nie skomentuję, nawet na to zabrakło mocy? :lol2: Gra może być naprawdę dobra ale skoro w grę jeszcze nie mieliśmy możliwości zagrać to można jedynie komentować grafikę i to co pokazali na gameplayach :D

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle mocy, co budżetu. Możliwe też, że to model tymczasowy, ale raczej w takim razie nie pokazywaliby go publicznie. Trochę niepokojące, ale raczej nie wpłynie bezpośrednio na wrażenia z rozgrywki. Gorzej, jeśli z powodu braku budżetu ucierpią inne elementy gry.

 

Mi to zupełnie nie przeszkadza. Tym bardziej, że ostatnio gram w gry dość biedne graficznie i bawię się lepiej niż w tych nudnych AAA z super grafiką. szczerbaty.gif Pod względem grafiki jestem już naprawdę przyzwyczajony i wyrozumiały. No chyba, że gra wygląda jak kupa a działa jeszcze gorzej, na to nie ma usprawiedliwienia.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki mają design... :E

Też mnie to trochę "rozwaliło", chociaż sam nie zwróciłem początkowo uwagi ;)

Może to tylko placeholdery...

 

Ech, dlaczego oni to w ogóle wydają na zwykłego X-a i PS4? (No dobra, wiem, kasa) Sam mam słaby PC i żaden ze mnie przedstawiciel PC Master Race, nawet w Wildlands nie mogę komfortowo pograć w znośnych detalach i 60 FPS, i dopóki nie kupię co najmniej nowego Ryzena, to się to nie zmieni, no ale takie wpadki w 2020?

 

Nib pierdoła bez znaczenia, ale jednak razi... Takie puszki to faktycznie Half-Life 2, DOOM 3, Far Cry 1 i okolice...

 

No chyba, że naprawdę mają mieć taki design, easter-eggi, oczka, wicie, rozumicie...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetu na model puszki? Przecież to byle designerowi zajmie maksymalnie 10 minut, nie mówię o teksturach.

 

Nie tyle mocy, co budżetu. Możliwe też, że to model tymczasowy, ale raczej w takim razie nie pokazywaliby go publicznie. Trochę niepokojące, ale raczej nie wpłynie bezpośrednio na wrażenia z rozgrywki. Gorzej, jeśli z powodu braku budżetu ucierpią inne elementy gry.

 

Mi to zupełnie nie przeszkadza. Tym bardziej, że ostatnio gram w gry dość biedne graficznie i bawię się lepiej niż w tych nudnych AAA z super grafiką. szczerbaty.gif Pod względem grafiki jestem już naprawdę przyzwyczajony i wyrozumiały. No chyba, że gra wygląda jak kupa a działa jeszcze gorzej, na to nie ma usprawiedliwienia.

 

Ja obecnie gram w Shadow Warrior z 2013 roku (kupka wstydu liczy sobie trochę gier) i na grafikę nawet nie zwracam uwagi bo gra jest dobra :)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko placeholdery...

Ale wtedy raczej nie pokazywaliby tego publicznie.

 

Budżetu na model puszki? Przecież to byle designerowi zajmie maksymalnie 10 minut, nie mówię o teksturach.

Jeśli chodzi o jeden model, to wtedy to co napisałem wyżej rzeczywiście nie ma sensu, ale obawiam się, że ten problem występuje w znacznie większej skali. :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego oni to w ogóle wydają na zwykłego X-a i PS4? A zresztą, skoro musieli, trzeba to było przyciąć jak Wieśka na Switcha. Sam mam słaby PC i żaden ze mnie przedstawiciel PC Master Race, nawet w Wildlands nie mogę komfortowo pograć w znośnych detalach i 50 FPS i dopóki nie kupię co najmniej nowego Ryzena się to nie zmieni, no ale takie wpadki w 2020?

Nib pierdoła bez znaczenia, ale... No chyba że naprawdę maja mieć taki design, easter-eggi, oczka, wicie, rozumicie...

Z tego samego powodu co R* wydał GTA V na Xbox360/PS3, gra zbyt długo powstaje z myślą o obecnym sprzęcie żeby wywalać kilka lat pracy do kosza ;) Mam nadzieję, że geometria w tej grze nie będzie kłuć w oczy tak jak te puszki bo by było słabo.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie powinni pokazywać WiP

 

Milion stron o puszkach i wyglądzie Keanu xD W ogóle to anulować preordery i gra wygląda na 1/10 - oszukali nas!

 

Chyba jednak EA ma rację - dymać ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja generalnie tego nie kumam, geometria tych puszek zaważyłaby na wydajności? Z tosterami jest aż tak źle? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się nie znacie. To są po prostu puszki o nowoczesnym designie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja generalnie tego nie kumam, geometria tych puszek zaważyłaby na wydajności? Z tosterami jest aż tak źle? :E

Każdy dodatkowy wielokąt(polygon) to dodatkowe obciążenie dla CPU. Podejrzewam, że na obecnych konsolach i tak już wszystko jest pod korek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FknHjl7eQ6o

 

3:38. A co to za przełączający się cień na budynku po lewej? Albo to bug albo takich kwiatków będzie więcej :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie powinni pokazywać WiP

 

Milion stron o puszkach i wyglądzie Keanu xD W ogóle to anulować preordery i gra wygląda na 1/10 - oszukali nas!

 

Chyba jednak EA ma rację - dymać ile wlezie.

Pre ordery to głupota więc akurat anulowanie jest oznakiem rozsądku, a nie paniki.

 

 

Nie będę się wypowiadał na temat grafiki bo dla mnie może to wyglądać jak Deus Ex HR i zakładając, że cała reszta będzie na odpowiednim poziomie będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie powinni pokazywać WiP

 

Milion stron o puszkach i wyglądzie Keanu xD W ogóle to anulować preordery i gra wygląda na 1/10 - oszukali nas!

 

Chyba jednak EA ma rację - dymać ile wlezie.

Czyli co, "święty CDPR" to już nie można wyrazić swojej opinii, nawet jeśli dotyczy strony wizualnej gry?

Mi akurat grafika nie przeszkadza, ale forma w jakiej Redzi zaprezentowali ten materiał już tak.

Do tego zauważyłem brak "przerywników dialogowych" z Widoku TPP, słabo wyglądającą walkę i AI, sztywno wyglądające "skradanie", brak perkow socjalnych (jak charyzma, zastraszanie, wdzięk, elokwencja itp.)

Po tym materiale, wygląda to dla mnie jak shooter z elementami RPG, gdzie wybory sprowadzają się do "rozwalić mu mózg, czy go zhakować".

Obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam to video na yt i myślę sobie "fajnie, podoba mi się to co widzę, ale będzie giera". Po chwili czytam komentarze pod filmikiem i "hmm, mają rację - śreeednio to wygląda". Wchodzę po chwili na laba i czytam komentarze i już wiem, że to będzie totalny gniot niewarty czapki gruszek. Następnie odpalam fajka, chwila refleksji i myślę sobie "co te dzieci smartfonów w ogóle pier@!#$, niech se lepiej posłuchają trapu z autotune zamiast tak pitolić i obrzydzać mi jedyną grę na którą naprawdę czekam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zauważyłem brak "przerywników dialogowych" z Widoku TPP

Przecież dialogi od początku miały być i były w FPP. CD Projekt RED niczego innego nie zapowiadał.

Perki, o których mówisz, będą obecne w grze.

 

A co do wyborów i możliwości - ja tu konkurencji żadnej nie widzę. Tę grę będzie można ukończyć całą (a będzie to pewnie 50+ godzin) bez zabijania kogolwiek. Nawet gdy zadanie może pójść nie tak, bo zrobimy coś "nieprzewidywalnego", to misja się nie zakończy, tylko będziemy żyć z konsekwencjami. Same możliwości hakowania zapowiadają się na bardziej rozbudowane niż to, co mieliśmy np. w Deus Eksach.

 

Jeszcze nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi dotyczących strzelania. Z tym systemem jest tak, że to nigdy nie będzie tak płynne i dynamiczne, jak w ostatnim Doomie czy Rage'u 2. Chcąc nie chcąc, to właśnie nie jest FPS, tylko RPG, więc walka opiera się w jakimś stopniu na statystykach i mimo to wygląda to o niebo lepiej niż np. w Mankind Divided czy Alpha Protocol (to tak a propos "drewna"). Ludzie dostaliby Dooma, to by marudzili, że Cyberpunk to czysty FPS, nie RPG. Jak jest na odwrót - to dopiero byłby płacz, jakie to tragiczne, wystarczy poczytać wypowiedzi niedzielnych graczy o Alpha Protocol. :E Jest to kwestia odpowiedniego wyważenia i na dotychczasowych materiałach wygląda to co najmniej przyzwoicie, na pewno nie jest to element, którego mieliby się wstydzić, a myślę, że do premiery jest tu jeszcze pole do poprawy, tak samo w kwestii animacji (niekoniecznie tylko tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dialogi od początku miały być i były w FPP. CD Projekt RED niczego innego nie zapowiadał.

Perki, o których mówisz, będą obecne w grze.

To sorry musiałem przegapić, mimo wszystko fajnie by było przynajmniej w niektórych zobaczyć "emocje V".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co do walki zgadzam się z qjinem.

 

Jeszcze taka refleksja - ten materiał położyły dodatkowo chusteczkowe ujęcia.

Może miało być filmowo, czy coś, ale jak materiał nie jest w 4k, a silnik nie wspiera super-duper cinematic depth of field, a wszystko nie błyszczy sie jak psu jajca do góry podszewką, to dostaję w efekcie fascynujące ujęcia wielkiego billboardu albo beżowego asfaltu - tak fascynujące, że w życiu nie przyszłyby mi do głowy, chociaż mój zmysł operatorski jest żaden... a tutaj takich najazdów jest co najmniej kilkanaście.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to lipa wyszła. Wyglądało to jak zlepek fanowski z kilku krótkich trailerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to lipa wyszła. Wyglądało to jak zlepek fanowski z kilku krótkich trailerów.

Lipne sa kometarze ludzi nie rozumiejacych co chcieli pokazac. Rok temu pokazali zadania i projekt graficzny a wczoraj styl rozgrywki oraz smaczki w grze co zostalo bardzo dobrze wypunktowane podczas prezentacji. Rozumiem ze co pokaz ma byc walkowany gameplay jedno i to samo.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, hype train się wykoleił? Ale to chyba tak jest kiedy gra się zmienia parokrotnie podczas budowania. Możliwe że trailer który dostaliśmy rok temu na E3 to był kompletnie inny build, a teraz kiedy powinni szlifować grę okazuje się że trzeba "downgrejdować", bo PS4 nie wyrabia ;) Zimny kubeł został wylany, a jeszcze będzie szansa na parę takich i może w końcu ludzie się obudzą z PRowej magii CDPR. Może w końcu ludzie się dowiedzą że CDPR to Janusz wśród IT.

 

Jedyny pozytywny aspekt, jeśli CP nie sprzeda się tak jak według założeń, szybciej zobaczymy Wieśka 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Zamiast Wieśka 4 wolałbym CP 2088 :E. Albo coś jeszcze innego. Space-opera od CDPR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie wykoleiło, parę osób zrzędzi, ale odbiór ogółu jest pozytywny. Oficjalny kanał to 109 tys. lajków i 2 tys. dislajków. Przy innych źródłach wygląda to podobnie.

 

Zrzędzą głównie te same osoby, co zrzędziły od ubiegłorocznego trailera.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak masz ustawione opcje w AB ? Zrobiłem od nowa UV 1785mhz/875mV, ale na gorącym GPU (maxymalna temperatura GPU, która już się nie podnosi pod obciążeniem)  Chodzi o to, że jak pisał Sideband, sterownik podnosi taktowanie GPU, gdy karta wchodzi na wyższe temperatury. Po wychłodzeniu GPU uruchomiłem Fury Cube (futerko) obciążając GPU do 90% TDP i do osiągnięcia magicznej wartości 53-54stC taktowanie wynosi 1785mhz, a powyżej 53-54stC taktowanie wskakuje na 1800mhz i trzyma się aż do 70stC - wymuszone poprzez zatrzymanie wentylatora w FC Taka metoda u mnie wydaje się najlepsza - jak na razie, bo to dopiero świeże ustawienia. Przetestowane w godzinnej rozgrywce w HFW. Po restarcie gry profil trzyma ustawienia. Może warto właśnie na gorącej karcie robić UV i taką krzywą wprowadzić jako profil  Spróbuj  
    • Też tak myślałem, a nowa burmistrz okazała się lekko 15 razy gorsza od starego układu XDD  Zresztą podobnie było z wymianą PO na PiS. Zmiana dla zmiany nie ma sensu.
    • Ty patrzysz na fora i Discordy, ja patrzę na faktyczne dane dla wcześniejszej odsłony. https://www.statista.com/statistics/1311559/final-fantasy-15-lifetime-unit-sales/ Zobacz sobie kiedy wyszła wersja PC i ile się sprzedało kopii w ciągu kilku miesięcy w porównaniu do konsol.
    • Jeśli terapia nie pomaga, to najlepiej zmienić pracę. Jestem w podobnej sytuacji - 7 lat pracy w firmie, która dała mi ogromnego kopa jeśli chodzi o rozwój, doświadczenie itd., ale presja z roku na rok jest coraz większa, stres powoli mnie zabija. Nerwica, bóle stawów, mięśni, bezsenne noce, bo komuś się w excelu kolorki i cyfry nie zgadzają Cytując Wheelera Walkera Jr. - F*** This Job (polecam utwór swoją drogą) Mam dość branży home appliance i automotive, nigdy więcej.
    • To tym bardziej rx6600 wystarczy z promocji na nowego  Ewentualnie ten rtx4060.  Procesor ryzen 7500f jest niby najtańszym na AM5 w tej chwili, ale to poziom w okolicach ryzena 5800x3d na AM4, więc wystarczy na długo i jest przerostem formy na treścią do starszych tytułów w 60fps (lepszy od starych i9 10900k) Jeśli planujesz kiedyś ulepszać komputer o nowy procesor, zamiast kupować nowego, to jak najbardziej AM5 jest na miejscu. Tak to wystarczy Ci ryzen 5600 z b550m lub ryzen 5500 z A520m / b450m i 16 gb ramu ddr4, który jest tani jak barszcz w promocji ~150 zł lub nawet i3 12100f, ale już nie będę mieszał w głowie mocnym 4 rdzeniowcem   Sam czekam ze zmianą komputera na Half Life 3 lub grę Kojimy, ale jeśli będą pierwsze na konsoli to ją kupię. Tak to jest jeszcze wiele mniej wymagających gier wartych uwagi. Hollow Knight:Silksong pójdzie nawet na switchu, a jest bardziej wyczekiwana przeze mnie, niż porty z PS5...  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...