Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

"Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, tym razem będzie zupełnie inaczej i długo oczekiwany tytuł to FPS nafaszerowany elementami charakterystycznymi dla erpegów."

Do PL stron nie mogę linkować ;)

 

 

Gra była tyle razy pewnie zmieniana, że co chwilę będzie wyskakiwała informacja inna od każdego innego członka produkcji. Zobacz sobie na burdel w Dying Light 2, podobny przez 7 lat produkcji pewnie wytworzył się w CDPR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1. Twój cytat pochodzi z artykułu z kwietnia 2018, wywiad który zalinowałem z grudnia 2018

2. Twój cytat to fantazja autora artykułu, mój cytat to bezpośrednia wypowiedź członka CDPR

3. Gra od samego początku miała być adaptacją bardzo rozbudowanego papierowego systemu RPG. RPG to meritum, widok z pierwszej osoby to jedynie szczegół implementacyjny.

Edytowane przez mag_zbc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, tym razem będzie zupełnie inaczej i długo oczekiwany tytuł to FPS nafaszerowany elementami charakterystycznymi dla erpegów."

Do PL stron nie mogę linkować ;)

 

 

Gra była tyle razy pewnie zmieniana, że co chwilę będzie wyskakiwała informacja inna od każdego innego członka produkcji. Zobacz sobie na burdel w Dying Light 2, podobny przez 7 lat produkcji pewnie wytworzył się w CDPR.

Blablablabla

 

Borderlands, lootshootery to nie cRPG. :kupa:

 

 

Gra jest adaptacją gry fabularnej Cyberpunk 2020, czyli RPG, koniec kropka.

 

https://pl.wikipedia.../Cyberpunk_2020

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blablablabla

 

Borderlands, lootshootery to nie cRPG. :kupa:

 

 

Gra jest adaptacją gry fabularnej Cyberpunk 2020, czyli RPG, koniec kropka.

 

https://pl.wikipedia.../Cyberpunk_2020

No fajno, główny gatunek to RPG, a podgatunek możesz wpakować każdy. Wystarczy że gra będzie wykorzystywać dwie-trzy rzeczy z point-click i gra dostanie podgatunek point-click.

No ale wiadomo, przecież nieomylne osoby z PClola doskonale wszystko wiedzą, po co zastanawiać się nad mechanikami (to zbyt trudne), W3 to 10/10, szkoda tylko że mechanika czyli baza gry to solidne 2/10. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3 to 10/10, szkoda tylko że mechanika czyli baza gry to solidne 2/10. :E

Oj, wkraczasz na grząski grunt! ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajno, główny gatunek to RPG, a podgatunek możesz wpakować każdy. Wystarczy że gra będzie wykorzystywać dwie-trzy rzeczy z point-click i gra dostanie podgatunek point-click.

No ale wiadomo, przecież nieomylne osoby z PClola doskonale wszystko wiedzą, po co zastanawiać się nad mechanikami (to zbyt trudne), W3 to 10/10, szkoda tylko że mechanika czyli baza gry to solidne 2/10. :E

Mam tą grę papierową, mam ten podręcznik, więc Twoje gadanie nic nie zmieni w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1. Twój cytat pochodzi z artykułu z kwietnia 2018, wywiad który zalinowałem z grudnia 2018

2. Twój cytat to fantazja autora artykułu, mój cytat to bezpośrednia wypowiedź członka CDPR

W dodatku zdanie jednej osoby ze studia może nic nie znaczyć. To nie było oficjalne stanowisko studia, a jedynie nieoficjalna wypowiedź jednego pracownika.

 

3. Gra od samego początku miała być adaptacją bardzo rozbudowanego papierowego systemu RPG. RPG to meritum, widok z pierwszej osoby to jedynie szczegół implementacyjny.

Tu się nie zgodzę. Gra będzie jedynie osadzona w tym samym świecie co w papierowym RPG, adaptacją tego systemu nie będzie, co było już widać po gameplayach. I nie dziwi mnie to. Gdyby Redzi próbowali odwzorować ten system w grze komputerowej, to od razu masa ludzi by się do tego zraziła. To jest AAA i ma się sprzedać, Wiedźmin 3 miał prostą, ale jednak chwytliwą dla przeciętnego człowieka mechanikę. Przeciętna osoba oczekuje gry, w której będzie akcja, bezmyślnie poklikasz sobie myszką w ładnej otoczce ze szczyptą fabuły.

 

No fajno, główny gatunek to RPG, a podgatunek możesz wpakować każdy. Wystarczy że gra będzie wykorzystywać dwie-trzy rzeczy z point-click i gra dostanie podgatunek point-click.

No ale wiadomo, przecież nieomylne osoby z PClola doskonale wszystko wiedzą, po co zastanawiać się nad mechanikami (to zbyt trudne), W3 to 10/10, szkoda tylko że mechanika czyli baza gry to solidne 2/10. :E

Nadal nie rozumiem co próbujesz udowodnić. Po prostu to stwierdzenie z looting shooterem było nietrafione, bo to coś zupełnie innego. Ja się nie będę spierać, że rozgrywka w CP2077 może być nijaka, tak jak w W3, bo tak zapewne będzie i w tym wypadku podzielam twoje zdanie. Tak czy siak grę kupię i zagram, bo czekałem na coś w tych klimatach. Nie żebym jakoś bardzo wierzył że Redom uda się zrobić coś niezwykłego. Było kilka przesłanek mówiących o tym, że mieli oni problemy w czasie produkcji gry, a jednym z nich było niezdecydowanie i kilkukrotne przeprojektowanie podstaw gry, co w połączeniu z długim czasem produkcji potrafi być dla projektu zabójcze. Dodajmy do tego fakt, że wniosków z popełnionych błędów przy W3 raczej nie wyciągnęli, bo na lewo i prawo recenzenci i gracze smarowali że to gra 10/10 idealna i niczego więcej jej nie trzeba.

 

I nie chcę tu teraz prowokować dyskusji o W3, bo uczestniczyłem w niej wielokrotnie. Dla mnie to całkiem dobra gra jak na tytuł AAA, szczególnie dodatki, ale miała swoje problemy i niektóre z nich były duże jak na grę z gatunku RPG. Obawiam się, że w CP2077 będzie to samo. Nie zmienia to faktu, że CP2077 to nie looting shooter.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę, że nazwanie CP 2077 looting shooterem, świętego grala, wywołało palpitacje serca wielu osobom :E

Nie palpitacje serca, nie pochlebiaj sobie. ;) Nie grala, bo nadal jest dużo niewiadomych i obaw. A wywołało dyskusję, bo mówienie w przypadku tej gry o loot shoterze jest niepoważne, a Ty nie podałeś żadnych argumentów na poparcie tej tezy, prócz prywatnej i mocno absurdalnej definicji. Ot, cała historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy poruszany już był tutaj temat dotyczący możliwości modyfikowania genitaliów w Cyberpunku 2077? :E

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus maria... gdyby pójść tą skopconą definicją loot shootera to X-Com i Gears tactics też się w to wpisują... Bo strzelasz (turowo, ale strzelasz) i zbierasz loot, szczególnie w Gearsach, bo są skrzynki :E

 

To czym jest cała seria Gothic, TES i wiedzmin 1-3? Hack & Slashem? Bo można ciachać potwory w nieskończoność (chociażby utopce pojawiające się w nocy w W1) bez rozpoczynania jakiegokolwiek questa, czy interakcji z NPCtami?

 

Od kiedy JEDEN element gry definiuje jej gatunek?

Diablo w takim razie jest RPG, bo ma statystki, na które mamy wpływ w rożny sposób i z różnym skutkiem, są questy, dialogi, NPC - co z tego, że 90% spędzamy na wyżynaniu hord przeciwników :heu:

 

Nikt w CB2077 jeszcze nie grał, a już każdy wie, że to nie jest cRPG :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze nie wypowiadałem, więc poruszę ten temat jeszcze raz. :devil:

 

Można się z tego śmiać, robić memy i uważać za głupie, ale ja stwierdzam, że to jednak jest kolejny krok umożliwiający zwiększenie "imersji". Po prostu lepiej, że taka funkcja jest, niż żeby jej nie było, a że to Redzi, to jestem pewien, że ta opcja będzie zrobiona dobrze.

Również to zależy od graczy, czy potraktują to na poważnie, czy też będą korzystać z tego w sposób humorystyczny. Nikt przecież nie każe ci robić abominacji.

 

Nie rozumiem również ludzi, którzy uważają, że możliwość robienia transgenicznych postaci jest nie na miejscu.

Gra osadzona jest w przyszłości, gdzie wszystko jest możliwe, technologia poszła do przodu, a ogólnoświatowe poglądy uległy zmianie. Ponownie, jeżeli komuś się podoba ta opcja/sprawia przyjemność i pozwala lepiej cieszyć się grą, to niech z niej skorzysta. Nie mam nic przeciwko, żeby taka opcja była, zważywszy na to, że uniwersum gry na to pozwala i to uzasadnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego z fajami na wierzchu? Wystarczy że będzie niezdejmowalna bielizna, a genitalia będą widoczne tylko w scenach seksu.

 

Moim zdaniem poświęcacie temu zagadnieniu stanowczo zbyt dużo czasu. Będzie to będzie, na ch*j drążyć temat? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego z fajami na wierzchu? Wystarczy że będzie niezdejmowalna bielizna, a genitalia będą widoczne tylko w scenach seksu.

Czy w Cyberpunku w takim razie będzie możliwość rozebrania i grania postacią zupełnie nagą? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego zadajesz to pytanie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie ale i tak tylko w ekwipunku to zobaczysz.

Wydaje mi się, że w Cyberpunku będzie widać nogi, co za tym idzie genitalia również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się z tego śmiać, robić memy i uważać za głupie, ale ja stwierdzam, że to jednak jest kolejny krok umożliwiający zwiększenie "imersji". Po prostu lepiej, że taka funkcja jest, niż żeby jej nie było, a że to Redzi, to jestem pewien, że ta opcja będzie zrobiona dobrze.

Również to zależy od graczy, czy potraktują to na poważnie, czy też będą korzystać z tego w sposób humorystyczny. Nikt przecież nie każe ci robić abominacji.

Na immersję raczej nie będzie miało to większego wpływu, tu chodzi o rozgłos i odbiór gry. ;) To jest dobry sposób na to, żeby o grze nadal się mówiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. No bo niby jakie ma to mieć znaczenie w kontekście rozgrywki? Nie posuniesz (hehe) zadania bo NPC wyśmieje zbyt krótką fujarkę? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie Pany :cool: ja wiem, że fujarki i szparki mogą być fajne, ale już dość :lol2:

Z tego co czytałem w grze ma być jakieś Japantown coś czuje, że chłopaki lubią anime i mogą się w Cyberpunku pojawić fajne smaczki z Ghost in The Shell (1995) zresztą w grze będzie pachnieć też Bladerunner-em (1982).

Jeśli miasto w nocy będzie się tak prezentowało to jestem sprzedany biore brykę i po 22.00 czasu gry zaczynam zwiedzać.

thumb-1920-914670.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze nie wypowiadałem, więc poruszę ten temat jeszcze raz. :devil:

 

Można się z tego śmiać, robić memy i uważać za głupie, ale ja stwierdzam, że to jednak jest kolejny krok umożliwiający zwiększenie "imersji". Po prostu lepiej, że taka funkcja jest, niż żeby jej nie było, a że to Redzi, to jestem pewien, że ta opcja będzie zrobiona dobrze.

Również to zależy od graczy, czy potraktują to na poważnie, czy też będą korzystać z tego w sposób humorystyczny. Nikt przecież nie każe ci robić abominacji.

Zadna immersja tylko zwykly marketing by bylo o grze glosno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Cyberpunku będzie widać nogi, co za tym idzie genitalia również.

 

Z opisu elementów dla dorosłych dostępnego w sieci wynikało, że nawet w scenach seksu będzie tylko częściowa nagość, a wy liczycie, ze obejrzycie swojego wirtualnego siusiaka? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki aspekt gry najbardziej was "hypuje" na Cyberpunka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat gry. Uwielbiam cyberpunk, więc będę czuł się dobrze w świecie gry, nawet jeśli Redzi by nie podołali z rozgrywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie szansa na dobre action RPG ze świetnie opowiedzianą historią. Cyberpank jest taki se, a przynajmniej ten retro, a taki niestety dostaniemy w CP2077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie to jednak te modyfikowalne genitalia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki aspekt gry najbardziej was "hypuje" na Cyberpunka?

Modernizacja broni i ciała, drzewka rozwoju postaci, mapa świata i mam cichą nadzieje, że model jazdy będzie coś na wzór Mafii II.

Z tego co aktualnie wiadomo żeby mieć jakiś pojazd to trzeba go kupić. Ciekawi mnie jak to w grze będzie wyglądać. Zazwyczaj jak coś mi się podoba to biore nie kupuje :kwasny:

Jeśli to samo będzie z brońmi czyli kup, żeby móc upgradować no to śmiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...