Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy z wieśkiem 4 wyrobią się do 2030r, skoro 2021/2022 to podobno DLC do CP2077 a 2023 jeszcze multi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spekulki odnośnie wymagań.

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Nie wiem czy jakakolwiek gra sporstałaby kiedykolwiek takiemu hypowi.. chyba nie.

 

 

Generalnie brzmi to moim zdaniem na siłę i zalatuje tandetą.. przynajmnniej w drugiej części, do połowy jest okej. Później poziom trochę jak u Patryka Vegi. Tam trochę przekleństw, tam trochę źle dobranego i urawnego z kontekstu śmiechu i jest pół materiału na zwiastun. Liczyłem na coś z większym polotem, na coś poziomem dorównującego legendarym dialogom z Wiedźmina. Dobrze by to zrobiło takiemu zwiastunowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam fajny wywiad z Pawłem Sasko, sporo informacji na temat gry, ktore uwazam lepsze niz jakikolwiek trailer:

 

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Odpowiadał bardzo ogólnikowo, jak zawsze w takich wywiadach. Ale jakieś tam informacje można z tego wyciągnąć.

Ja z kolei polecam do przeczytania wrażenia z dema na pewnym portalu z który pewnie jest "konkurencją, więc żeby nie dostać bana to daje tylko tytuł artykułu:

Graliśmy w Cyberpunk 2077. Diament, który wciąż trzeba jeszcze szlifować

Według mnie całkiem rzeczowe podejście z masą szczegółów na temat gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd taka niechęć do tej gry, przy 95% gniotach AAA które dzisiaj wychodzą ta gra to taki Half-Life 3, a ten kto śledzi wywiady i wpisy producentów może wywnioskować, że zapowiada się najlepsza gra w historii coś czego jeszcze nie było, nie czytałem takich obaw przed premierą względem dzisiejszych gniotów od Ubisoftu czy też EA, ale z moich obserwacji głównie na GOL-u i PPE mogę wywnioskować, że fanboje Sony robią swoje już od początku narzekając na brak widoku TPP, bo gimby nie znają okresu kiedy to właśnie najlepsze gry jakie wychodziły to te z widokiem FPP więc nie czują klimatu.

Edytowane przez Dozorca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zapowiada się na najlepszą grę w historii. Mogłaby taka być, być może wciąż jest na to szansa, ale póki co ma swoje wady.

Co do widoku FPP to w wielu tekstach z wrażeniami widzę że ten element jest oceniany pozytywnie - FPP zwiększa immersję, zwłaszcza że gra nie ma klasycznych cutscenek i wszystko się dzieje w biegu. Nie cierpię statycznych systemów dialogowych jak np. te z Fallouta. Tutaj ponoć można wstać w połowie zdania i wypalić gościowi w łeb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Polecam fajny wywiad z Pawłem Sasko, sporo informacji na temat gry, ktore uwazam lepsze niz jakikolwiek trailer:

 

 

Widziadłom całość! Super wywiad, Paweł Sasko kozak gościu, bije niesamowita energia od niego!  Nahajpował mnie ten tytuł bardziej niż ostatnie zapowiedzi. :D

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Dozorca napisał:

Nie wiem skąd taka niechęć do tej gry, przy 95% gniotach AAA które dzisiaj wychodzą ta gra to taki Half-Life 3, a ten kto śledzi wywiady i wpisy producentów może wywnioskować, że zapowiada się najlepsza gra w historii coś czego jeszcze nie było, nie czytałem takich obaw przed premierą względem dzisiejszych gniotów od Ubisoftu czy też EA, ale z moich obserwacji głównie na GOL-u i PPE mogę wywnioskować, że fanboje Sony robią swoje już od początku narzekając na brak widoku TPP, bo gimby nie znają okresu kiedy to właśnie najlepsze gry jakie wychodziły to te z widokiem FPP więc nie czują klimatu.

A ja nie wiem skąd ten nadmierny optymizm. Dobrze znamy słabe strony REDów, przynajmniej ci którzy zawsze patrzyli trzeźwo na sytuację i nie nazywali W3 najlepszą grą świata. Widać że znów popełniają podobne błędy w procesie produkcyjnym i głównie to zostało tutaj zaznaczone. Nikt nie czuje niechęci do gry. Ja nadal nie mogę się jej doczekać. Od długiego czasu czekałem na RPG w tych klimatach. I nawet jak gra okaże się przeciętna pod względem mechanik i fabuły, to i tak coś fajnego sobie z niej wyciągnę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z tymi 1000 NPC, które miały być wyświetlane w niedługim czasie?

Miasto wygląda na zupełnie opustoszałe, a nawet pokaz sprzed 2 lat miał więcej ludzi na ulicy.

Co się zmieniło w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Isharoth napisał:

A ja nie wiem skąd ten nadmierny optymizm. Dobrze znamy słabe strony REDów, przynajmniej ci którzy zawsze patrzyli trzeźwo na sytuację i nie nazywali W3 najlepszą grą świata. Widać że znów popełniają podobne błędy w procesie produkcyjnym i głównie to zostało tutaj zaznaczone. Nikt nie czuje niechęci do gry. Ja nadal nie mogę się jej doczekać. Od długiego czasu czekałem na RPG w tych klimatach. I nawet jak gra okaże się przeciętna pod względem mechanik i fabuły, to i tak coś fajnego sobie z niej wyciągnę. :)


No tak wiadomo, kiedy widzimy, że coś spotyka się z ogromnym, pozornie ślepym entuzjazmem, zdystansowanie się i cyniczne wzdychanie daje nam poczucie wyższości, bo pozbawieni tego całego entuzjazmu - tylko my jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić obiekt. W3 podobał się praktycznie każdemu, okrzyknięty grą dekady przez cały świat branżowy? No ale za to Ishorath jako jedyny na świecie z prestiżowego i opiniotwórczego forum.pclab.pl trzeźwo ocenia sytuację i mówi jak jest! W3 miał swoje problemy, nie ma gier bez wad. Ale suma wad i zalet wyniosła go na piedestał.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są zdania. Przeglądałem kliku youtuberów i jedni mówią, że miasto tętni życiem, inni że tylko jest ich dużo przy misjach głównych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ard'aenye napisał:


No tak wiadomo, kiedy widzimy, że coś spotyka się z ogromnym, pozornie ślepym entuzjazmem, zdystansowanie się i cyniczne wzdychanie daje nam poczucie wyższości, bo pozbawieni tego całego entuzjazmu - tylko my jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić obiekt. W3 podobał się praktycznie każdemu, okrzyknięty grą dekady przez cały świat branżowy? No ale za to Ishorath jako jedyny na świecie z prestiżowego i opiniotwórczego forum.pclab.pl trzeźwo ocenia sytuację i mówi jak jest! W3 miał swoje problemy, nie ma gier bez wad. Ale suma wad i zalet wyniosła go na piedestał.

Daruj sobie tą złośliwość. Według mnie W3 to dobra, ale zbyt rozdmuchana gra. Na pewno nie zasługuje na miano najlepszej gry na świecie, bo jako gra z gatunku RPG nie radzi sobie dobrze w pewnych aspektach tego gatunku i pisałem o tym na forum już wielokrotnie. Aż tak cię to zabolało, że sprzeciwiam się opinii większości? Od kiedy fanatyzm i nakręcanie się na każdy nowy tytuł, jest jedynym słusznym podejściem?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sporo krytycznych uwag do W3, sporo mi się nie podobało. Ale patrzę na konkurencję i widzę jak daleko w tyle zostali. Sam Wiedźmin jest zaś gatunkiem Action RPG, który rządzi się swoimi prawami, czy się to komuś podoba czy nie.

Nie boli mnie Twoja opinia w sprawie W3 bo mnie to nie interesuje, ale stawianie się ponad innymi: "przynajmniej ci którzy zawsze patrzyli trzeźwo na sytuację i nie nazywali W3 najlepszą grą świata" mnie zawsze śmieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Isharoth A jesteś w stanie wskazać najlepszą grę na świecie? Albo chociaż najlepszą grę w którą grałeś? Bo ja nie :)

 

14 minut temu, Saberman napisał:

A co się stało z tymi 1000 NPC, które miały być wyświetlane w niedługim czasie?

Miasto wygląda na zupełnie opustoszałe, a nawet pokaz sprzed 2 lat miał więcej ludzi na ulicy.

Co się zmieniło w takim razie?

A co się miało stać? Te 1000 NPC to nie są wszystkie NPCe z gry, tylko te, które mają zaprogramowane jakieś aktywności - sprzedawcy na przykład. Są rozrzuceni po całym mieście przecież. A że jest mało NPC-ów "trzeciorzędnych", czyli tych co mają robić sztuczny tłum, no to możesz sobie tłumaczyć optymalizacją gry pod słabsze procesory. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ard'aenye napisał:

Ja też mam sporo krytycznych uwag do W3, sporo mi się nie podobało. Ale patrzę na konkurencję i widzę jak daleko w tyle zostali. Sam Wiedźmin jest zaś gatunkiem Action RPG, który rządzi się swoimi prawami, czy się to komuś podoba czy nie.

Nie boli mnie Twoja opinia w sprawie W3 bo mnie to nie interesuje, ale stawianie się ponad innymi: "przynajmniej ci którzy zawsze patrzyli trzeźwo na sytuację i nie nazywali W3 najlepszą grą świata" mnie zawsze śmieszy.

Nie rozumiem dlaczego traktujesz to jako stawianie się ponad innymi. A może nie zgadzasz się, że wiele osób miało niezdrowe podejście do W3? Jedyne co robię to walczę z nadmiernym optymizmem. Nikomu odrobina sceptycyzmu nie zaszkodzi. Zresztą...

Sam fakt, że musiałeś mi dać downvote za posta, gdzie było o tym że Redzi popełniają błędy produkcyjne i jednocześnie że i tak nie mogę się doczekać CP2077 świadczy o twoim niezdrowym podejściu do tego tematu. :E

 

Edytowane przez Isharoth
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Isharoth A jesteś w stanie wskazać najlepszą grę na świecie? Albo chociaż najlepszą grę w którą grałeś? Bo ja nie :)

 

14 minut temu, Saberman napisał:

A co się stało z tymi 1000 NPC, które miały być wyświetlane w niedługim czasie?

Miasto wygląda na zupełnie opustoszałe, a nawet pokaz sprzed 2 lat miał więcej ludzi na ulicy.

Co się zmieniło w takim razie?

A co się miało stać? Te 1000 NPC to nie są wszystkie NPCe z gry, tylko te, które mają zaprogramowane jakieś aktywności - sprzedawcy na przykład. Są rozrzuceni po całym mieście przecież. A że jest mało NPC-ów "trzeciorzędnych", czyli tych co mają robić sztuczny tłum, no to możesz sobie tłumaczyć optymalizacją gry pod słabsze procesory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, stark2991 napisał:

@Isharoth A jesteś w stanie wskazać najlepszą grę na świecie? Albo chociaż najlepszą grę w którą grałeś? Bo ja nie :)

Muszę przyznać, że byłoby to dość trudne. Na pewno nie ma takiej gry, w której nie znalazłbym wad. ;)

Przepraszam że tyle razy edytuję posty, nie przyzwyczaiłem się jeszcze do nowego forum. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co jeszcze nie widzieli, oto 25 minut czystego gameplayu, którego urywki wykorzystano w wielu filmach z relacją po demie (np. w TVGRy)

https://youtu.be/YtoIjNDQ2kU

To są urywki z prologu gry, z każdej z trzech dróg możliwych do wyboru. 

Edytowane przez stark2991
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stark2991

Jest i klub Afterlife. Jeśli ktoś pamięta, to był on zapowiadany kilka lat temu. Ale super to wygląda. Pamiętam jak po pierwszym gameplayu ludzie marudzili że pokazano za mało rozgrywki w nocy. Teraz już nie mogą narzekać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, stark2991 napisał:

Oj nie, miasto w nocy wygląda przekozacko :D

Miasto wygląda świetnie, ale jest puste.

To zupełnie nie pasuje, skoro same miasto nazywa się Night City :szczerbaty:

Night City powinno ożywać w nocy, a nie tak jak jest teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB w wielu miejscach jest wojenka "Jak oceniasz polską wersję językową CP2077?".

No i... wiadomo. Choć sam jestem fanem PL wersji, to są rzeczy, których się po prostu "nie robi" produkcjom :).
I o ile, nasz rodzimy, słowiański W3 IMO OK - i nie wyobrażam sobie grać w wersji niePL - tak CP2077, nawet - jako cieniak z ENG - nie odpalę raczej w wersji PL.

Ale temat skrajności (tylko PL! tylko ENG!) pozostawiam na boku, bo tutaj są przeciwnicy i zwolennicy.
Nie sposób się jednak nie zgodzić, że wersje personalnie dubbingowane z PL voice actingiem rypią klimat na maska (ble), za to napisy powodują spory dyskomfort i dekoncentrację dla oka: akcja / tekst i... niektórzy mają słaby wybór między "odmrozić sobie uszy, czy jednak stopy" (oba warianty lipne). A tutaj okazuje się (NIE WIEDZIAŁEM i nigdy wcześniej nie widziałem takiej gry), że może być też LEKTOR. IMO genialne rozwiązanie. Słyszymy oryginalne głosy (przyzwyczajamy się do bohaterów), nie słyszymy często niestety kompletnie beznamiętnego, albo z d00py voice actingu PL, który jest częściej słaby, niż dobry. Nie skazujemy się też na przymus / dyskomfort czytania. A do tego otrzymujemy dodatkowy aspekt "filmowości" (w końcu lata TV robią swoje!). Ja byłbym zachwycony, gdyby była wersja lektor i Knapik by mi pomagał. Nawet nie widziałem, że tak można.

[media]

 [media]

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...