Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie doczytałem i myślałem że na siódemce nie pójdzie. Na szczęście póki co nie ma takich informacji :)

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mi się wydaje win7 dostał wsparcie dx12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie NVIDIA od Fermi, a AMD całe GCN obsługuje DirectX 12 więc nie widzę powodu żeby nie miało się nie uruchomić na serii GTX 9xx ,a jak będzie działało to już inna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AndrzejTrg napisał:

No jak mi się wydaje win7 dostał wsparcie dx12 

Dostał w dodatku SP1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Windows 8/8.1 nie będą wspierane, no sorry na steam ponad 60% ludzi siedzi w tym ja, na W7 SP1 x-86-64. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nieżle jak się wszyscy wymieniają wrażeniami z CP2077 i jarają się jak można zadania wykonać, na jakie sposoby .. dźwięk od 1:15 

No że można pójść do Maelstorm bez zawirusowanego chipa z kasa i bez Jackiego! oni chyba naprawdę wzięli pod uwagę najbardziej niedorzeczne i najgłupsze decyzje graczy :E 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jaycob napisał:

Dostał w dodatku SP1. 

No ja wsumie od premiery siedzę na 10 to nie śledziłem tematu, więc nie byłem pewien. Tzn że 8 olali teraz czytam. 

Jakiś rodzimy serwis zrobił porównanie jakiś czas temu, pod względem wydajności w grach 7vs8vs10 i może jakoś dużego przyrostu nie ma, ale gry chodzą na 10 lepiej. Szukałem ale znaleźć nie umię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Stjepan napisał:

Podobno Windows 8/8.1 nie będą wspierane, no sorry na steam ponad 60% ludzi siedzi w tym ja, na W7 SP1 x-86-64. :E

Według statystyk Steam Windows 8/8.1 mają łącznie zawrotne 2,16% udziału. A Windows 7 ma 6,5%, reszta to Win 10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, frog67 napisał:

Już samo oparcie gry na DX.12 spowoduje to że Maxwelle ucierpią jeśli idzie o wydajność, co prawda grę odpalisz ale wydajność może być co najwyżej przeciętna, jeśli nie marna, dopiero Turingi u Nvidii w pełni obsługują DX.12

Ciekawy test się zapowiada kolejny z gatunku 290X VS 970 GTX o ile da się na tych kartach zagrać :E 

Jak ludzie będą grać na GTX 1050Ti/1060 w tą grę, więc co za problem? RDR2 śmiga na tych kartach CP też będzie chodził. Na ULTRA grę się odpali na RTX 3060/3070 grafa to nie wszystko jak chcę zobaczyć grafikę CGI to idę do kina tutaj chodzi o gameplay. Szkoda, że gra nie wstanie na Windows 7 troszkę lipa.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, ODIN85 napisał:

Na 7 właśnie wstanie.

Jak ktoś ma zaktualizowany  do najnowszej wersji (aby była obsługa dx.12 zaimplementowana) to wstanie, a część to pewno ma aktualizacje daleko w nosie ... i się zdziwią :E 

Myślę że te skupienie się na Direct X, (brak słowa o Vulkanie) to efekt współpracy między MS a CDPR, oni już naprawdę  od jakiegoś czasu mocno współpracują przy CP2077 a MS ma podobno dołożyć $$$ do kampanii marketingowej.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ŁysyZBrazzers napisał:

Jak ludzie będą grać na GTX 1050Ti/1060 w tą grę, więc co za problem? RDR2 śmiga na tych kartach CP też będzie chodził. Na ULTRA grę się odpali na RTX 3060/3070 grafa to nie wszystko jak chcę zobaczyć grafikę CGI to idę do kina tutaj chodzi o gameplay. Szkoda, że gra nie wstanie na Windows 7 troszkę lipa.

Taaa grę się w ultra odpali na 3060/3070? w ilu 30 fps ze spadkami, w 720p? nie mówiąc już o włączonych HW bo wtedy nawet quad 3090 nie podoła, co do teraz jest wiadome jak HW ubija wydajność, nie mówiąc jeszcze o RT. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

Taaa grę się w ultra odpali na 3060/3070? w ilu 30 fps ze spadkami, w 720p? nie mówiąc już o włączonych HW bo wtedy nawet quad 3090 nie podoła, co do teraz jest wiadome jak HW ubija wydajność, nie mówiąc jeszcze o RT. 

RTX 3070 = RTX 2080Ti gra była odpalona na RTX 2080Ti i bez RT było ponad 100 FPS. Nasi youtuberzy dobrze wypytali game dev jak to śmiga.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 3070=2080Ti

Chciałbyś ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Dostał w dodatku SP1. 

SP1 został wydany 22 lutego 2011 ...

port bibliotek musi być dodawane do każdej gry z osobna https://www.nuget.org/packages/Microsoft.Direct3D.D3D12On7, wielokrotnie te same DLL'ki

dodatkowo trzeba przystosować do tego kod by wykorzystał D3D12On7 

jak ktoś nie wierzy to niech pobierze https://www.nuget.org/api/v2/package/Microsoft.Direct3D.D3D12On7/1.1.0 zmieni rozszerzenie na zip i rozpakuje, w folderze bin będą DLL'ki a include pliki naglowkowe wC 

 

26 minut temu, frog67 napisał:

Myślę że te skupienie się na Direct X, (brak słowa o Vulkanie) to efekt współpracy między MS a CDPR, oni już naprawdę  od jakiegoś czasu mocno współpracują przy CP2077 a MS ma podobno dołożyć $$$ do kampanii marketingowej.

raczej efekt wcześniejszej obsługi DX11 przez RED engine

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, kadajo napisał:

Rtx 3070=2080Ti

Chciałbyś ?

Dokładnie. Kiedy karta ze starszej generacji xx70 startowała do karty z xx80 nowej , nie mówiąc o wersji z Ti . Śmieszny koleś jest. 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to startowała, GTX 1070 prawię dogonił GTX 980ti ale Nvidia sama przyznała że Pascal to był trochę wypadek przy pracy, szczególnie z 1080ti ?

Nie powtórzą już tego "błędu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyadajnosc bedzie pompowana w RT a zwykla rasteryzacja jak bedzie +35% na premiere to bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mało osób ma sprzęt zdolny w minimalnym stopniu obsłużyć RT aby to się mogło tak rozwinąć, i nikt nie strzeli samobója w postaci gry która by potrzebowała nie wiadomo jakich GPU żeby dobrze działać. Crysis tego wszystkich nauczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale RT to jest opcja a nie muss, tutaj nie trzeba wrozbitow zeby wiedziec jakie min karty bedzie potrzeba. Control ma tez 4 efekty RT i mozna sprawdzic jak wydajnosc sie prezentuje a patrzac na tak male lokacje sadze ze CP2077 bedzie mial wieksze wymagania pod tym wzgledem. Wiec wdg ciebie juz sobie samoboja strzelili  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Dokładnie. Kiedy karta ze starszej generacji xx70 startowała do karty z xx80 nowej , nie mówiąc o wersji z Ti . Śmieszny koleś jest. 

było minęło, RTX 2070 nie doganiał GTX 1080ti dopiero RTX 2080 i RTX 2070 SUPER 

teraz miedzy RTX 2070 SUPER a RTX 2080 Ti jest 10-15% to zwiększenie wydajności o te kilkanaście procent w tym samym segmencie cenowym jest możliwe

GTX 980 Ti był chyba o te kilkanaście procent szybszy od GTX 970 ...

avg_all.png

nie, jednak 40%

24 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ale RT to jest opcja a nie muss, tutaj nie trzeba wrozbitow zeby wiedziec jakie min karty bedzie potrzeba. Control ma tez 4 efekty RT i mozna sprawdzic jak wydajnosc sie prezentuje a patrzac na tak male lokacje sadze ze CP2077 bedzie mial wieksze wymagania pod tym wzgledem. Wiec wdg ciebie juz sobie samoboja strzelili  ?

redzi nie maja doświadczenia z RT wiec może być to kłopotem

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi dzialac na przecietnej karcie bo gra ma sie sprzedac, to nie ma byc ekskluzywny produkt dla bogatych z RTX 2080 Super i i7 10700K

Biorac pod uwage DX 12 to...RX 580 wystarczy to sensownej gry w 1080p tzn ok 50-60 fps i jakies srednie detale.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Eltik napisał:

To musi dzialac na przecietnej karcie bo gra ma sie sprzedac, to nie ma byc ekskluzywny produkt dla bogatych z RTX 2080 Super i i7 10700K

Biorac pod uwage DX 12 to...RX 580 wystarczy to sensownej gry w 1080p tzn ok 50-60 fps i jakies srednie detale.

I tak zapewne bedzie, bez ficzerow typu RT nie sadze zeby to mialo wieksze wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały sukces Wieśka polegał na tym ze można go było odpalić na praktycznie każdej  dedykowanej karcie wpierającej DX11 (a nawet APU)

inaczej sprzeda się tyle egzemplarzy ile kart RTX 2070 Super wzwyż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Dokładnie. Kiedy karta ze starszej generacji xx70 startowała do karty z xx80 nowej , nie mówiąc o wersji z Ti . Śmieszny koleś jest. 

Twój brak nie wiedzy jest śmieszny. Liczby nie kłamia, NVDIA sama wspominała, że nowa generacja będzie 50% wydajniejsza w RT niż obecna. Jeśli przeciek jest prawdziwy i RTX 3070 ma 3072 Cuda Cores dodając do tego nowy proces i nową architekture to daje nam 25-30% więcej mocy nad Turingiem.

Moja szklana kula mówi, że RTX 3070 wydajnościowo będzie w okolicach Turinga z 3994 Cuda Cores i + 20% więcej wydajności w RT wzgledem RTX 2080Ti. Tak już jest od 3 generacji łatwo wszystko wywnioskować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...