Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak to? miało być minimum 8 wątków a tu na 4/4 będzie działać? po co my ryzeny pokupowali i turingi pozmieniali dla CP2070 jak to pojdzie na wszystkim ahahaha ?

4/4 miało być dead w tamtym roku, jak gry na tym działają to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane wymagania co do CPU są zdecydowanie za niskie. Widzę jedynie 2 możliwości. Albo miasto w tej grze jest martwe albo będzie można ustawić wszystko suwakami tak aby wyglądało jak martwe. Już RDR II w Saint Denis jedzie równo po 8 wątkach a to ma porządnie działać na 4c/4t? Jakoś w to wątpię.

edit

Mój błąd, dopiero teraz spojrzałem, że w rekomendowanych jest i7-4790 (4c/8t) czyli wszystko się zgadza.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kris194 napisał:

Podane wymagania co do CPU są zdecydowanie za niskie. Widzę jedynie 2 możliwości. Albo miasto w tej grze jest martwe albo będzie można ustawić wszystko suwakami tak aby wyglądało jak martwe. Już RDR II w Saint Denis jedzie równo po 8 wątkach a to ma porządnie działać na 4c/4t? Jakoś w to wątpię.

Te rekomendowane wymagania dotyczą zapewne 1080p i 30 fps na wysokich detalach. Nie chce mi się wierzyć patrząc na tę grafikę, że GTX 1060 i 4c/4t uciągnie 60 klatek w fullhd na sensownych detalach. 

Edytowane przez Azgaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie będzie, ja źle spojrzałem, w rekomendowanych jest i7-4790 czyli 4c/8t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Isharoth napisał:

Nie rozumiem co dziwnego widzicie w tych wymaganiach. Gra ma chodzić też na starym Xklocku. Rekomendowane na pewno nie są do grania w 4K, tylko raczej 1080p. Bez RT 1060 spokojnie powinna dać sobie radę. Graficznie nie ma tutaj żadnych wodotrysków. IMO jest spora szansa na dobrze wyważone wymagania. Obawiam się tylko, że ludzie mają zbyt wysoko podkręcone oczekiwania i będą marudzić kiedy zobaczą jak będzie wyglądać gra w rzeczywistości.

Ja nie rozumiem dlaczego podali wymagania tylko do 1080p? Gdzie 1440p/4K? No i do tego w minimalnych jest FX :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Myst napisał:

Ja nie rozumiem dlaczego podali wymagania tylko do 1080p? Gdzie 1440p/4K? No i do tego w minimalnych jest FX :E

Dlatego tak od paru lat nie patrzyłem przy żadnym tytule na wymagania minimalne / rekomendowane, bo one nic nie mówią, kiedyś jak tym standardem był 1080p (no dobra - nadal jest, ale wiecie co mam na myśli - wiele osób już korzysta z 1440p i 4K) to można było na to zerknąć poglądowo, a teraz to żadnej wiedzy nie daje. Nie wiem czy rekomendowane to 1080p 60FPS? czy 1080p 30FPS? High czy Ultra? Co z 1440p? Co z 4K? itd. :D 

Tutaj przypadkowo z racji wątku i wrzuconych wymagań ujrzałem dla Cyberpunka ów wymagania. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni grają w 1080p i im to wystarczy, a do tego nie potrzeba nie wiadomo jakiego kompa z NASA inni grają w 4K, może i 8K z RT oraz HDR to potrzebują do tego kompa z NASA. :E , dla takich jest RTX 3090 oraz Titan Ampere RTX ten będzie miał 48GB RAM GDDR6X jak komuś mało 24GB, ale to mniejszość, zresztą na twitterze pisali że do RT i 4K wymagania podadzą też nie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bbandi napisał:

Ale jak to? miało być minimum 8 wątków a tu na 4/4 będzie działać? po co my ryzeny pokupowali i turingi pozmieniali dla CP2070 jak to pojdzie na wszystkim ahahaha ?

4/4 miało być dead w tamtym roku, jak gry na tym działają to ja nie wiem.

Jak masz czysty system bez smieci i brak odpalonych apek w tle to 4/4 z wysokim zegarem daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Myst napisał:

Ja nie rozumiem dlaczego podali wymagania tylko do 1080p? Gdzie 1440p/4K? No i do tego w minimalnych jest FX :E

Po to, aby więcej ludzi kupiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Po to, aby więcej ludzi kupiło. 

Oraz support dla W7 64bit by więcej ludzi kupiło grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stjepan napisał:

Jedni grają w 1080p i im to wystarczy, a do tego nie potrzeba nie wiadomo jakiego kompa z NASA inni grają w 4K, może i 8K z RT oraz HDR to potrzebują do tego kompa z NASA. :E , dla takich jest RTX 3090 oraz Titan Ampere RTX ten będzie miał 48GB RAM GDDR6X jak komuś mało 24GB, ale to mniejszość, zresztą na twitterze pisali że do RT i 4K wymagania podadzą też nie długo.

Możesz podesłać linka do tego twita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DavidV napisał:

Możesz podesłać linka do tego twita?

Jest na 259 stronie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DavidV napisał:

Możesz podesłać linka do tego twita?


Spokojnie wymagania wcale nie są takie niskie, skoro to tylko próg wejścia tak na dobrą sprawę, a jeszcze nie wiadomo ile jest powyżej high czy powiedzmy jeszcze mamy Ultra i jeszcze Uber jak w Wiedzminie :E 

Zaraz wyjdzie że do 1080p ale na maxa to trzeba  coś pokroju

8700K/3600X

16GB RAM

2080/odpowiednik AMD  

Ale zapewne nie chcieli ludzi straszyć zawczasu :E 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycję kolekcjonerską idzie w ogóle gdzieś kupić czy teraz to poza allegro gdzie ktoś odsprzedaje już nie ma szans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden downgrade, tylko upgrade!  Nie wiem jak można twierdzić inaczej.  Im dłuższej zwlekali z premierą tym lepiej gra się zmieniała. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili remaster gry, która jeszcze nie wyszła :E zwłaszcza pod koniec tego filmiku robi to wrażenie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 470 jest definitywnie szybszy od GTX 780, a w wymaganiach te karty zrównali. Widać faworyzowanie Nvidii. Nic dziwnego, że AMD się gorzej sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jaycob napisał:

Po to, aby więcej ludzi kupiło. 

Po tym tweecie co frog zalinkował myślę, ze chodzi jednak o dawkowanie informacji, aby był większy szum o grze. Na razie podali podstawowe wymagania, ale masa ludzi czeka na info odnośnie 1440p/4K i RT, wiec w międzyczasie będą analizy, dyskusje no i jaka karta nvidii do jakich ustawień.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

wysharpione

Możesz wytłumaczyć po co używasz angielskiego "słowa", które przerabiasz by brzmiało jak nasze gdy w rodzimym języku jest coś takiego jak wyostrzenie ? Albo to zblurowane przełamane na rozmyte ?

Edytowane przez skypan
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Tu byłbym ostrożny. Owszem detal modelu i otoczenia jest poprawiony! Brawo!
Ale mamy tu chyba (zupełnie przypadkową) manipulację :) (niezamierzoną IMO przez @cycu).
Mianowicie ocenić możemy zmiany oświetlenia i detalu, ale wszystko to nieco wypacza (chyba) zderzenie dwóch jakości porównywanych obrazów (różne rozdzielczości porównywanych materiałów postawione obok siebie (?) - chyba, że się mylę). Dla mnie materiały stare są... zblurowane / rozmyte (mniejsza rozdzielczość materiału wsadowego?) i postawione obok materiałów nowych (które są albo w wyższej rozdziałce, albo są wysharpione wyostrzone). Więc nawet, jeżeli coś nie do końca jest lepsze na nowszym materiale, to "lepiej się to ogląda", bo ostre. Za to wszystko co nowe, poraża mnie natomiast dropem :(. Mieszane odczucia mam. Niby lepiej teraz, ale jakoś mniej płynnie. ;) 

Cycu to nie raz robi porównania z tyłka.

Ale na tym materiale tak zgadza się jest porównanie wersji 1080p w słabej jakości do 4k w dobrej jakości.

Ale można zaobserwować zmiany np. właśnie w oświetleniu, modele postaci zostały zmienione/ulepszone etc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

A dorzucisz coś do tematu (merytorycznie) ?

Po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lukadd napisał:

Ale na tym materiale tak zgadza się jest porównanie wersji 1080p w słabej jakości do 4k w dobrej jakości.

Czyli cos jakby konsole vs PC :cool:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...