Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, frog67 napisał:

Jeżeli ktoś ma na szybkiego przelecieć główny wątek to niech lepiej nie kupuje wcale, bo to po prostu nie dla niego.

Czemu? Mnie zbieranie znaków zapytania z mapy nie pociąga. Coś tam z ciekawiej brzmiących pobocznych wątków pewnie liznę ale to tyle.

Taka gra powinna stawiać najmocniej właśnie na główny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że wiele możesz stracić z eksploracji. Przy wątkach pobocznych zyskujesz sporo dodatkowych smaczków ze świata gry.  Robiąc główne wątki tylko możesz nie trafić np. na Pierogi World. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

30h mi starczy ale będe celował w 25.

20 to z tego co piszą to minimum na główny wątek i to głównie z możliwie jak najczęstszym korzystaniem z teleportów. średnio podczas normalnego grania powinno być ~25-30h na główny + 10-15h na poboczne wątki, które w sporej części są na poziomie głównej fabuły. Więc grając w RGPa od  głównego zadania do zadania abby tylko przelecieć grę to bezsens i ogranie połowy gry :E ale jak tak lubisz to tak graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy pogram na Ultra z RT, może patch trochę poprawi optymalizację ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, T.m.p1 napisał:

Czemu? Mnie zbieranie znaków zapytania z mapy nie pociąga. Coś tam z ciekawiej brzmiących pobocznych wątków pewnie liznę ale to tyle.

Taka gra powinna stawiać najmocniej właśnie na główny wątek.

Tylko, że poboczne są powiązane z głównym wątkiem i z postaciami z głównego wątku, mają swoje odnogi i wpływają na wątek fabularny. To jest po prostu rozwinięcie fabularne gry i tego świata. I z tego co piszą recenzencji jest to zrealizowane na prawdę dobrze.

Znaki zapytania czy aktywności to inna sprawa.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej są ważne jeśli przez nie uzyskujesz możliwość innych zakończeń gry i są powiązane często z głównymi postaciami z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jaycob napisał:

Z tym, że wiele możesz stracić z eksploracji. Przy wątkach pobocznych zyskujesz sporo dodatkowych smaczków ze świata gry.  Robiąc główne wątki tylko możesz nie trafić np. na Pierogi World. :D 

PIerogi bedą po 100hp odnawiac wiec wizyty bedą czeste tam:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

To na yt sobie obejrzę inne zakończenia.

Wróć może do Assassina jak nie czujesz klimatu RPG to po co się męczyć :E

Edytowane przez lukadd
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie potrafią grać w cRPG to widać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelatywać na easy tylko przez główny wątek to dla mnie nie granie, ale co tam, każdy lubi coś innego :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ditmd napisał:

Przelatywać na easy tylko przez główny wątek to dla mnie nie granie, ale co tam, każdy lubi coś innego :cool:

Ja jestem typem złomiarza majsterkowicza, zbieram wszystko co się da, a później z tego coś buduję. :E No i w piaskownicach dużo zwiedzam, każdy zakamarek, patrzę pod każdy kamień co tam jest, tak w F4 dobiłem do 180h. :E Wiesiek 3 to jakieś 120h, tutaj liczę na 100h+ wg mojego stylu grania. :D

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z RPG, tymi klasycznymi, jak PoE 1 i 2, czy Divinity Original Sin 1 i 2 mam taki problem, że jest tam zbyt wiele czytania i mechanik i trzeba się przez to przebić, zanim gra zacznie się na dobre + walka turowa, która też nie należy do moich ulubionych. Zdecydowanie jest za dużo czytania w takich grach i brakuje polskiego dubbingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Stjepan napisał:

Ja jestem typem złomiarza majsterkowicza, zbieram wszystko co się da, a później z tego coś buduję. :E No i w piaskownicach dużo zwiedzam, każdy zakamarek, patrzę pod każdy kamień co tam jest, tak w F4 dobiłem do 180h. :E Wiesiek 3 to jakieś 120h, tutaj liczę na 100h+ wg mojego stylu grania. :D

W grze podobno jest mase lootu i takiego przydatnego i nie przydatnego. Ja też lubię zbierać śmiecie w rpg i zastanawiać się czy z tym połamanym spinaczem da się coś zrobić czy nie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lis22 napisał:

Ja z RPG, tymi klasycznymi, jak PoE 1 i 2, czy Divinity Original Sin 1 i 2 mam taki problem, że jest tam zbyt wiele czytania i mechanik i trzeba się przez to przebić, zanim gra zacznie się na dobre + walka turowa, która też nie należy do moich ulubionych. Zdecydowanie jest za dużo czytania w takich grach i brakuje polskiego dubbingu.

Klasyczne cRPG to inna para kaloszy niż cRPG  w 3D z otwartym światem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i PoE to inna bajka niż Divinity. Bo w jednym jest aktywna pauza i walki są szybsze, a w drugim jest totalnie turowo i walki się potrafią dłużyć. A co do czytania to tak jest tego masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

W grze podobno jest mase lootu i takiego przydatnego i nie przydatnego. Ja też lubię zbierać śmiecie w rpg i zastanawiać się czy z tym połamanym spinaczem da się coś zrobić czy nie :E

Albo kapslami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

No i PoE to inna bajka niż Divinity. Bo w jednym jest aktywna pauza i walki są szybsze, a w drugim jest totalnie turowo i walki się potrafią dłużyć. A co do czytania to tak jest tego masa.

Kiedyś w BG, ID czy PT nie przeszkadzało dużo czytania i aktywna pauza czy w F1 i F2 walki turowe grało się aż iskry szły, teraz widzę że się nie chcę, mi też czasami się nie chcę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lis22 No jeśli w Divinity jest za dużo czytania, to nie najlepiej o tobie świadczy. :E 

Ja rozumiem, że można nie czytać książek. Sam nie czytam, bo przerabiam zbyt wiele tekstu w Internecie, żeby mi się chciało jeszcze wieczorem w łóżku, przy książce. Ale zauważyłem postępujący wstręt przed jakimkolwiek czytaniem. Ostatnio jak wysłałem 9 linijek tekstu na Discordzie i to takich zwięzłych, że pomieściły może z 200 słów, to znajomy odpisał "tl;dr". Pewnie piszę jak jakiś boomer, ale patrząc na tym co się dzieje na fejsbukach i innych, zaraz wrócimy do pisma obrazkowego. :E W sumie niektórzy ludzie już teraz porozumiewają się memami.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Isharoth napisał:

@lis22 No jeśli w Divinity jest za dużo czytania, to nie najlepiej o tobie świadczy. :E 

Ja rozumiem, że można nie czytać książek. Sam nie czytam, bo przerabiam zbyt wiele tekstu w Internecie, żeby mi się chciało jeszcze wieczorem w łóżku, przy książce. Ale zauważyłem postępujący wstręt przed jakimkolwiek czytaniem. Ostatnio jak wysłałem 9 linijek tekstu na Discordzie i to takich zwięzłych, że pomieściły może z 200 słów, to znajomy odpisał "tl;dr". Pewnie piszę jak jakiś boomer, ale patrząc na tym co się dzieje na fejsbukach i innych, zaraz wrócimy do pisma obrazkowego. :E

Oby nie i trzymajmy standardy.
Nie dajmy się zdominować tumiwisizmowi i zlewce - choćby z etykietą boomera na czole.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Isharoth napisał:

@lis22 No jeśli w Divinity jest za dużo czytania, to nie najlepiej o tobie świadczy. :E 

Ja rozumiem, że można nie czytać książek. Sam nie czytam, bo przerabiam zbyt wiele tekstu w Internecie, żeby mi się chciało jeszcze wieczorem w łóżku, przy książce. Ale zauważyłem postępujący wstręt przed jakimkolwiek czytaniem. Ostatnio jak wysłałem 9 linijek tekstu na Discordzie i to takich zwięzłych, że pomieściły może z 200 słów, to znajomy odpisał "tl;dr". Pewnie piszę jak jakiś boomer, ale patrząc na tym co się dzieje na fejsbukach i innych, zaraz wrócimy do pisma obrazkowego. :E

Czytanie to fakt odchodzi do lamusa, nawet portale czytane jeśli chodzi o testy gier czy hardware są coraz mocniej wypierane przez obrazki z youtube :E, ale lisa po części można usprawiedliwić bo z tego co pisał ma spore problemy ze wzrokiem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Ale lisa po części można usprawiedliwić bo z tego co pisał ma spore problemy ze wzrokiem.

Nie wiedziałem, wtedy to rzeczywiście jest problem. Co nie zmienia faktu, że zjawisko wstrętu do czytania i tak istnieje na skalę globalną. ;)

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Stjepan napisał:

Ja jestem typem złomiarza majsterkowicza, zbieram wszystko co się da, a później z tego coś buduję. :E No i w piaskownicach dużo zwiedzam, każdy zakamarek, patrzę pod każdy kamień co tam jest, tak w F4 dobiłem do 180h. :E Wiesiek 3 to jakieś 120h, tutaj liczę na 100h+ wg mojego stylu grania. :D

F34770D6EFEC30A70A84BEFE93C2C522C0B4A902

Zrzut-ekranu-2.png

:cool:

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Isharoth napisał:

@lis22 No jeśli w Divinity jest za dużo czytania, to nie najlepiej o tobie świadczy. :E 

Ja rozumiem, że można nie czytać książek. Sam nie czytam, bo przerabiam zbyt wiele tekstu w Internecie, żeby mi się chciało jeszcze wieczorem w łóżku, przy książce. Ale zauważyłem postępujący wstręt przed jakimkolwiek czytaniem. Ostatnio jak wysłałem 9 linijek tekstu na Discordzie i to takich zwięzłych, że pomieściły może z 200 słów, to znajomy odpisał "tl;dr". Pewnie piszę jak jakiś boomer, ale patrząc na tym co się dzieje na fejsbukach i innych, zaraz wrócimy do pisma obrazkowego. :E W sumie niektórzy ludzie już teraz porozumiewają się memami.

Wiesz, nie chodzi o to, że mi się nie chce. Jestem osobą niepełnosprawną i widzę tylko jednym okiem w 50%, więc czytanie wielu stron tekstu w grze z małą czcionką jest dla mnie męczące, czytanie książek i komiksów też, a bardzo lubię czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Isharoth napisał:

(...) nie zmienia faktu, że zjawisko wstrętu do czytania i tak istnieje na skalę globalną. ;)

Ale to już jest temat na wątek "psychika" i pochodne. Mamy czas bombardowania informacją. Komunikatory, SMSy, FB, WA, clickbaitowe tytuły. Szybko, szybko, szybko... nieświadomie przywykliśmy do informacyjnego ADHD. Pyk, click... jak coś trwa dłużej niż 1,5 sek. to złe... i stąd "niechęć" do długiego, klasycznego czytania. Bolesna, ale i zrozumiała ewolucja :(.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem temat od  strony 400 i widze, ze narzekacie na błędy, choć nie pobraliscie ani Wy ani recenzenci jeszcze 43gb, ktore wszystko zmieni. Serio?

Edytowane przez HDR'o
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...