Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy pojawiło się DLSS i RT to optymalizacja już mało kogo interesuje.

Cyberpunk ma zwaloną optymalizację... a co powiecie o Control z zamkniętymi pomieszczeniami? :P

Granie na PC to jakaś droga przez mękę. Karta za 2000 zł to Medium w Full HD.... ja pierdziele.

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że od dziecka jestem graczem. Ręka na padzie (sławny pegasus, potem ps1 aż w końcu myszka i miłość do komputerów). Ograłem wiele gier przez te wszystkie lata, ale nigdy nie czułem się oszukany tak jak na premierze tej gry. 

Nie jestem jedną z tych osób, co miały jakieś wielkie wyobrażenia o tym tytule, nie czekałem na niego specjalnie. Przyznam, że w ostatnim tygodniu się nakręciłem i od razu zakupiłem w dniu premiery. 

Sprzęt mam dobry, więc w 1440p jakoś znośnie (ale poniżej mojego minimalnego poziomu płynności, tj. 60 fps) da się grać z detalami mid-high (im dalej w las w grze, tym gorzej pod względem optymalizacji, przynajmniej u mnie). 
Pod względem artystycznym jest bardzo dobrze. Piękne miasto, neony, światła, do tego świetna muzyka. Angielskie głosy również bardzo dobre. I niestety na tym kończą się pozytywne strony.

AI chyba nie istnieje w tej grze. Postacie przeciwników blokują się na różnych obiektach, nie reagują na to co się dzieje. Miałem wielokrotnie sytuacje, że mogłem bezczelnie do kogoś strzelać, a ta postać nawet nie reagowała. Z drugiej strony były sytuacje, że ktoś mnie zauważył przez ścianę i zaczął strzelać. Widziałem posta z wykopu i - jako osoba, która może komercyjnie nigdy nie napisała gry, ale jednak jakieś mniejsze własne projekty ma na swoim koncie - muszę się zgodzić. Gra sprawia wrażenie, jakby była błędnie zakodowana. Hardcoding po prostu czuć. No, ale powiedziałem sobie - ok, to może zmienię podejście i nie będę strzelać, tylko pójdę w skradanie i hackowanie. Bez szału. ;)

Co do kwestii fabularnych - kolejne rozczarowanie. Liczyłem na dużo możliwości, opcje podejmowania ważnych decyzji, które wpłyną na dalsze losy. Na nieoczekiwane konsekwencje moich działań. Na mądrze i dojrzale napisaną grę. Niestety widać, że zabrakło czasu i gra prowadzi nas po szynach. Może wy macie inne odczucia, ale ja nie czuję wolności. Nawet iluzji takiej wolności...Opcji dialogowych jest mało, często i tak wszystko sprowadza się do jednej, właściwej. Może dalej coś się ruszy, chociaż wątpię (patrząc na to, że najwięcej czasu produkcji poświęca się początkowej części gry, a nie dalszej). 

Znowu wrócę do grafiki - oczywiście, widzę wasze reakcje, jaka to piękna gra. Niestety nie każdego stać na komputer z kartą graficzną za 4000 zł lub więcej. Mam to szczęście, że mam dobry sprzęt. Natomiast nadal zaliczam duże dropy FPSów, a grafika wcale nie jest taka obłędna. Modele postaci niezależnych, elementy otoczenia, niektóre lokacje - wyglądają po prostu źle. Tak jak wspomniałem wyżej - mimo wszystko świat wygląda dobrze. Można łatwo dać się wciągnąć w to wszystko, zanurzyć w tym brudnym mieście przyszłości. Klimat jest. Niestety testowałem grę również na innych detalach i bez RTX, DLSS i ustawień pokroju high/ultra to ta gra wygląda co najwyżej średnio.

O itemizacji oraz atrybutach postaci nie zamierzam się wypowiadać - każdy widzi jak to wygląda. 

Przepraszam, jak kogoś uraziłem. Widzę, że niektórzy tutaj zapomnieli co to jest dzielenie się własną opinią. Ludzie są coraz bardziej zapatrzeni w marki, które wielbią. Czasami mam wrażenie, że ludzie by się zachwycali największym gniotem, gdyby był on ładnie opakowany. Mam też teorię, że wiele osób próbuje się dowartościować swoim sprzętem komputerowym (który często specjalnie pod tę grę kupili) , śmiejąc się z innych i ich atakując, jeżeli nie mają takiej samej opinii (czyt. samodzielnie wyrobionego zdania)  i nie dopuszczając myśli, że Cyberpunk (dla innych) jest po prostu niewypałem.

Zobaczymy co czas przyniesie, ale obawiam się, że jest dużo głębokich problemów z grą, których nie da się ot tak szybko naprawić. Może w pół roku uda im się połatać część gliczy graficznych, a w ciągu 2 lat naprawić grę. Ale czy CDP zainwestuje w to tyle środków? 

Ja się czuję oszukany. Gdybym miał możliwość to dla zasady dałbym refunda. Uważam, że nie należy wspierać takiej polityki działania, bo to tylko doprowadzi nas (jako ogół graczy) do sytuacji, gdzie już naprawdę nie wyjdzie dobra gra. Bo ludzie i tak rzucą się na wszystko, a skoro kasa się będzie zgadzać to po co rozwój? 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Zreszta to sa ujecia z gry wiec jak moze odbiegac :rotfl: Odpal 4k na maxa i zoabczysz to samo ;)

Mi nie chodzi że to nie są ujęcia z gry - tylko jak się gra to niestety ale to co jest najlepsze na trailerach kontrastuje z tym co jest dookoła i tu mamy rozbierzność. Gra wygląda jak wygląda, ale to czego potrzebuje do działania to nieporozumienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy wkładają tyle energii w hejtowanie tej gry, śmieszne to jest, zachowują się jakby CDPR siłą dziewictwo im odebrali :lol2:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, joloxx9 napisał:

Mi nie chodzi że to nie są ujęcia z gry - tylko jak się gra to niestety ale to co jest najlepsze na trailerach kontrastuje z tym co jest dookoła i tu mamy rozbierzność. Gra wygląda jak wygląda, ale to czego potrzebuje do działania to nieporozumienie. 

Bo to jest trailer i ma dobrane najlepiej wygladajace ujecia pod RT, ale chyba mi nie powiesz ze gosc z baru wyglada innaczej?? To ze gra jest nierowna to wiem bo gram. W kazdej grze mozna zrobic piekne ujecia oraz te koszmarne. Nie mam zadnej rozbieznosci bo ty oceniasz calosciowo grafike a ja tylko ujecia wyciagniete z urywkow, ktore prezentuja sie po prostu okazalej niz oprawa calosciowa  ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się zrobić refund na Steam, pomimo 5h 49 min na liczniku. jako powód podałem "false advertising".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ps5 w trybie kompatybilnosci z ps4 pro wyglada bidnie, cos ala dobrze graficznie zrobiona gra vr, bardzo rozmazana do tego jak doszedlem do etapu samochodu w miescie to napewno byly spadki animacji (w miejscu gdzie nie bylo nawet jednego npc ;d), ja sobie czekam na patche pod nextgeny i optymalizacje i powroce pewnie za pol roku ;d

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na inne wątki z grami ten jest niezwykły. Same narzekanie. W pozostałych zawartość dotyczy głownie przechodzenia gry, porad.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ditmd napisał:

Co niektórzy wkładają tyle energii w hejtowanie tej gry, śmieszne to jest, zachowują się jakby CDPR siłą dziewictwo im odebrali :lol2:

Czyli krytyka poparta przykładami to hejt? Widzę że dzieciarnia już wszstko co im się nie podoba nazywa hejtem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, joloxx9 napisał:

Mi nie chodzi że to nie są ujęcia z gry - tylko jak się gra to niestety ale to co jest najlepsze na trailerach kontrastuje z tym co jest dookoła i tu mamy rozbierzność. Gra wygląda jak wygląda, ale to czego potrzebuje do działania to nieporozumienie. 

Może NVIDIA po prostu starannie wybrała na potrzebny filmiku najlepiej wyglądające miejscówki/efektownie wyglądające ujęcia tego nie wiem. Głos w tej kwestii zostawiam Wam drodzy koledzy z tłustymi PC'tami. Chętnie poczytam co macie do dodania w tej kwestii ?. Z mojej strony materiał NVIDII wygląda zachęcająco bo chyba taki był jego cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

Jeszcze soundbara z DOLBY ATMOS daj zdjęcie.

Dobrze wyślę Ci na PM skoro tak ładnie prosisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Saren7 napisał:

Patrząc na inne wątki z grami ten jest niezwykły. Same narzekanie. W pozostałych zawartość dotyczy głownie przechodzenia gry, porad.

 

Pomyśl co może być tego przyczyną i podziel się z nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Divinity Twój post powinien zostać przypięty i wyróżniony na początku tematu bo idealnie streszcza to czym jest obecnie ta gra i co sobą reprezentuje, więcej takich trzeźwo patrzących ludzi jak Ty poproszę tutaj na forum i dzięki za szczerą opinię, z którą się naturalnie zgadzam.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Są miejscówki gdzie gra nawet lepiej wygląda niż na tym trailerze.

I pewnie też takie gdzie jest gorzej. Prawda pewnie jest gdzieś po środku i biorę na to poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że ten cały duży ekran wyboru drogi rozwoju postaci ("nomad, punk, corpo") to tylko 10/15 minutowy wstęp do pierwszej misji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Gorzej jest wszędzie za dnia,ale da się zmieniać czas i zawsze noc ustawiam?

 

No w nocy zdecydowanie lepsze wrażenie robi miasto zwłaszcza jak pada deszcz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, joloxx9 napisał:

Mi nie chodzi że to nie są ujęcia z gry - tylko jak się gra to niestety ale to co jest najlepsze na trailerach kontrastuje z tym co jest dookoła i tu mamy rozbierzność. Gra wygląda jak wygląda, ale to czego potrzebuje do działania to nieporozumienie. 

Wczoraj chodziłem/jeździłem po night city masę czasu nocą i prawie non stop podziwialem jak to wygląda. Do tego te urywki z filmiku są bez HDR. A ten w tej grze wyciska wszystko co najlepsze z oleda. 

Przepięknych miejscówek pełnych detali jest od groma, dzisiaj to samo będę robił, chyba całe miasto zwiedze na piechotę zaglądając w różne zakamarki i je podziwiając. Oczywisie w nocy gdzie jest najlepszy klimat. Bo w dzień już nie robi to miasto takiego wrażenia. No, ale w końcu to Night city. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Divinity napisał:

 

Ale czujesz się oszukany przez CDPr bo?
Bo dla mnie to ktoś napompował balonik do granic możliwości tylko kto go pompował CDPR czy media. 
Jak dla mnie to żyjemy w takich czasach że dosłownie każdy temat jest pompowany do granic możliwości żeby był klikany. Potem jest zjechany też żeby był klikany.

Ja nie mam 12 lat tylko prawie 40. NIe daje się nabierać na pompowanie baloników. Jak ktoś myślał że to będzie gra dekady to sorry dał się nabrać ale nie przez CDPR tylko przez media i brak myślenia krytycznego. To jest PIERWSZA gra "nie wiedźminowa" tego studia. Każdy rozsądny wiedział albo przynajmniej powinien się spodziewać niedociągnięć itp. Oni się uczą takich gier. Może "Cyberpunk 3", będzie grą dekady jak wiedźmin 3. 
Jak ktoś miał nie wiadomo jakie oczekiwania to sam siebie oszukiwał. Ja tam nie widziałem obietnic od CDPr że będzie to gra "stulecia". A na wierzenie we wszelkie papki medialne jestem "za stary". 

Dla mnie gra jest bardzo dobra, wymaga jeszcze dopieszczenia, sporo jest do poprawienia ale na razie bawię się wyśmienicie.

Edytowane przez dadi82
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray tracing, okluzja, cienie i inne to jedno.

Dexter DeShawn, który nie rusza ustami gdy gada to drugie.

No ale przecież za pół roku naprawią więc 10/10.

Hehe.

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, joloxx9 napisał:

Czyli krytyka poparta przykładami to hejt? Widzę że dzieciarnia już wszstko co im się nie podoba nazywa hejtem.

Nie miałem ciebie na myśli, tylko te osoby które jadą po tej grze w każdym swoim poście, płacząc jakie to gówno, badziewie, szajs jest, zachowujące się jak bachory którym ktoś zabawkę odebrał, to jest zwykły hejteryzm, szczególnie że co niektórzy tutaj hejtowali tą grę, zanim jeszcze miała premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dadi82 napisał:

Ale czujesz się oszukany przez CDPr bo?
Bo dla mnie to ktoś napompował balonik do granic możliwości tylko kto go pompował CDPR czy media. 
Jak dla mnie to żyjemy w takich czasach że dosłownie każdy temat jest pompowany do granic możliwości żeby był klikany. Potem jest zjechany też żeby był klikany.

Ja nie mam 12 lat tylko prawie 40. NIe daje się nabierać na pompowanie baloników. Jak ktoś myślał że to będzie gra dekady to sorry dał się nabrać ale nie przez CDPR tylko przez media i brak myślenia krytycznego. To jest PIERWSZA gra "nie wiedźminowa" tego studia. Każdy rozsądny wiedział albo przynajmniej powinien się spodziewać niedociągnięć itp. Oni się uczą. Może "Cyberpunk 3", będzie grą dekady jak wiedźmin 3. 
Jak ktoś miał nie wiadomo jakie oczekiwania to sam siebie oszukiwał. Ja tam nie widziałem obietnic od CDPr że będzie to gra "stulecia". A na wierzenie we wszelkie papki medialne jestem "za stary". 

Dla mnie gra jest bardzo dobra, wymaga jeszcze dopieszczenia, sporo jest do poprawienia ale na razie bawię się wyśmienicie.

A jaki interes w pompowaniu gry miały media? Czekaj, a może ktoś im za to płacił? I nie zrobił tego raz tylko konsekwentnie to zaplanował. Ten marketing trwał od 2013 roku. 

 

Ponawiam pytanie:

Jak to jest, że ten cały duży ekran wyboru drogi rozwoju postaci ("nomad, punk, corpo") to tylko 10/15 minutowy wstęp do pierwszej misji?

Edytowane przez Pepers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, T.m.p1 napisał:

Dexter DeShawn, który nie rusza ustami gdy gada to drugie.

Na razie z Dexterem gadałem w samochodzie i o dziwo ustami ruszał, może póxniej staje się brzuchomówcą, ale jeszcze tam nie doszedłem. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już każda krytyka to będzie odpierana argumentem o wygórowanych oczekiwaniach i nakręconym hypie? Niektóre elementy gry są naprawdę pokpione - AI i zachowanie NPC.
Rozumiem dość krótki wątek główny, nawet lawinę bugów, czy może pewene uproszczenia w niektórych mechanikach. Ale są elementy naprawdę zrobione bardzo słabo i żaden patch już tego nie zmieni.

Edytowane przez bleidd
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pepers napisał:

A jaki interes w pompowaniu gry miały media? Czekaj, a może ktoś im za to płacił? I nie zrobił tego raz tylko konsekwentnie to zaplanował i ten marketing trwał od 2013 roku. 

 

Ponawiam pytanie:

Jak to jest, że ten cały duży ekran wyboru drogi rozwoju postaci ("nomad, punk, corpo") to tylko 10/15 minutowy wstęp do pierwszej misji?

Klikanie mówi ci to coś? Jak nie wiesz po co media pompują baloniki w niemal każdej sprawie to trudno. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Klikanie mówi ci to coś? Jak nie wiesz po co media pompują baloniki w niemal każdej sprawie to trudno. 

Dużo rzeczy się klika nie musi to być cyberpunk. Polsat miał sporo zapłacone za ten wieczorek z ibiszem. Bilbordy z cb w dużych miastach także nie były za darmo.

Nie, nikt za darmo tego shitu nie wypromował.

Edytowane przez Pepers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Killer85 z czystej ciekawości - dlaczego do tego samego procka zmieniłeś b450 na b550? Sam myślałem o upgrade, ale nie bardzo mogę znaleźć jakiś solidny argument...
    • Cały sęk w tym, że i tak nikt o tym nie wie. Każdy myśli że jak ktoś testował i jest tyle ciepełka to u niego będzie to sam. Typowy enduser nie interesuje się kartą poza oczekiwanym fps. UV jest tylko pozornie popularną metodą a tak naprawdę niewiele osób to robi. Pod maskę tym bardziej nie będzie nikt zaglądał swojej karcie. Sam się zastanawiam co by było jakbym rozkręcił swoją i zapodał jej jakiegoś Grizzly. Z tym że nie mam żadnego doświadczenia w te klocki a poza tym utrata tych 4-5 fps kosztem ustawienia dobrych napięć / wentyli załatwia sprawę w sposób zadowalający.
    • Witam klawiatura działa częściowo, np nacisne I to wpisuje się O, na F7 nawias, na Shift przecinek, część klawiszy qwerty, asdf nie działa całkowicie. Wyciągałem złącze z płyty głównej wkładałem na nowo, bez reakcji. Włożyłem nowy dysk z systemem, żeby wyeliminować problem software to samo. Ustawienia biosu do domyślnych to samo. Usunięcie w menadżerze urządzeń i dodanie na nowo również. Więc chyba klawiatura do wymiany. Pytanie czy lepiej kupić osobno i rzeźbić czy cały palmrest + klawiatura? Ogólnie dużej dostępności nie ma    Poniżej filmik jak go wygląda    https://youtube.com/shorts/YJJLpsXiXpI
    • Udało mi się to ogarnąć, przynajmniej firmware update od Gigabyte, bo ten od Nvidii dalej boję się uruchomić. Trzeba było zmienić język systemu windows na English USA i dopiero wtedy się zaktualizowało poprawnie.
    • Witam, potrzebuje pomocy z wyborem. Moja sieć: - internet radiowy (antena na dachu), przy antenie router od ISP, nie mam do niego dostępu admina, ale nadaje on sieć wifi do której mogę się zalogować jako uzytkownik - z routera idzie kabel rj45 na poddasze, gdzie laczy się z "POE Ubiquiti" (również od ISP) -Ubiquiti laczy się kablem rj45 z moim routerem TP-Link AX1800, który tworzy nową sieć wifi6 do której podłączają się domownicy Owa sieć wifi6 ma zasieg na dom ale chciałbym rozszerzyć na cały teren -minimum 50 metrów dalej. Ciągnięcie dodatkowego kabla rj45 nie wchodzi w grę. Internet podpowiada aby dokupić urządzenie (jedno lub wiecej) typu repeater kompatybilne z EasyMesh i Wifi6. Ale czy to jest najlepsze rozwiązanie? Ponadto tych kompatybilnych urządzeń jest sporo i nie wiem  które wybrać. Optymalnie nie chciałbym wydać za dużo pieniedzy,  ale jeżeli jest jakiś jeden świetny repeater który załatwi sprawę to może byłoby najlepiej. Zastanawiałem się nad https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/wzmacniacze-wi-fi/wzmacniacz-sieci-tp-link-re505x?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiYOxBhC5ARIsAIvdH52XEsBX_dForirTnCAQKJdhPU8hk19YqzitPqBBqraDo9tzPBdk5cQaAjsBEALw_wcB Ktoś mi zasugerował żeby podlaczyc drugi router AX1800. To ma sens?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...