Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

@Isharoth @domino97

To fakty z tymi bugami w W3 np: w side-questach, sam natrafiłem na jeden albo dwa które mi się zabugowały i chyba nawet powtórne wczytywania zapisów gry nie pomagały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od dwóch dni - powoli bardzo bo jestem stary i proces uczenia się nowych gier mi słabo wchodzi ;-). Generalnie odwykłem bo do grania to zasadniczo wróciłem w tym roku kiedy odpaliłem zmodowanego Wiesia 3. Gram na PC i jak na razie żadnych bugów nie stwierdziłem. Zgadzam się, że słaby jest  model jazdy samochodem - zasadniczo samochód "lata" i dość przypadkowo rozjeżdża się bliźnich i elementy otoczenia. Co do strzelania i walki - nic szczególnego, ot FPS. Po W3 liczyłem jednak na TPP - skądinąd cały ten cyrk z modowaniem wyglądu trochę sugeruje, że taki mógł być pierwotny plan...

Świat (narzekanie na pustkę w grze to jakiś absurd - toż tu gęsto jak na Oxford Street przed pandemią! Fabuła jest świetna - choć nie wiem czy nie zmienię języka na PL bo angielski jest trochę "generyczny". Do W3 jakiego znam (czyli w wypasionej wersji razem z dodatkami) na razie nie ma startu, ale to nie jest przepaść. Ot, W3 na 5 a CP2077 na 4.  "Krótkość gry" wyraźnie sugeruje, że będą dodatki.

Zaś co do terminu wydania - biznes panowie i panie. Gra musiała wyjść przez Świętami aby robić za prezent i poniekąd wykorzystać wzrost zainteresowania grami komputerowymi w czasie pandemii. Pewnie można ją było opóźnić dla konsol bo wersja PC jest akceptowalna. No, ale kasa musi się zgadzać.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wompierz napisał:

Gra dostała ocenę 3,5 na 10 w jakiejś recenzji z ps4 w skrócie granie teraz na tej konsoli to czysty masochizm.

PS.

FB_IMG_1607808558170.jpg

Jaka gra jest każdy widzi, jak ktoś ten żałosny twór ocenia na 7 i wyżej no to cóż, nic nie poradzimy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

@Isharoth @domino97

To fakty z tymi bugami w W3 np: w side-questach, sam natrafiłem na jeden albo dwa które mi się zabugowały i chyba nawet powtórne wczytywania zapisów gry nie pomagały.

Gry Redów zawsze miały masę bugów na premierę i zawsze były przeciętniakami jeśli chodzi o rozgrywkę. Chociaż rozgrywka poprawiała się z każdą kolejną grą, ale nadal nie była jakaś wybitnie dobra. W czym Redzi byli dobrzy w to opowiadaniu historii i questach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Delwin napisał:

Gram od dwóch dni - powoli bardzo bo jestem stary i proces uczenia się nowych gier mi słabo wchodzi ;-). Generalnie odwykłem bo do grania to zasadniczo wróciłem w tym roku kiedy odpaliłem zmodowanego Wiesia 3. Gram na PC i jak na razie żadnych bugów nie stwierdziłem. Zgadzam się, że słaby jest  model jazdy samochodem - zasadniczo samochód "lata" i dość przypadkowo rozjeżdża się bliźnich i elementy otoczenia. Co do strzelania i walki - nic szczególnego, ot FPS. Po W3 liczyłem jednak na TPP - skądinąd cały ten cyrk z modowaniem wyglądu trochę sugeruje, że taki mógł być pierwotny plan...

Świat (narzekanie na pustkę w grze to jakiś absurd - toż tu gęsto jak na Oxford Street przed pandemią! Fabuła jest świetna - choć nie wiem czy nie zmienię języka na PL bo angielski jest trochę "generyczny". Do W3 jakiego znam (czyli w wypasionej wersji razem z dodatkami) na razie nie ma startu, ale to nie jest przepaść. Ot, W3 na 5 a CP2077 na 4.  "Krótkość gry" wyraźnie sugeruje, że będą dodatki.

Zaś co do terminu wydania - biznes panowie i panie. Gra musiała wyjść przez Świętami aby robić za prezent i poniekąd wykorzystać wzrost zainteresowania grami komputerowymi w czasie pandemii. Pewnie można ją było opóźnić dla konsol bo wersja PC jest akceptowalna. No, ale kasa musi się zgadzać.

 

 

 

Świat jest pusty, co z tego że nasrasz do niego npc skoro będą one tak samo bezpłciowe jak w GTA 3? Popatrz jak rockstar podszedl do tego w swoich grach. Tutaj npc są tak zaprogramowani że patrzenie na nich wywołuje ból i cierpienie 

1 minutę temu, Isharoth napisał:

Gry Redów zawsze miały masę bugów na premierę i zawsze były przeciętniakami jeśli chodzi o rozgrywkę. Chociaż rozgrywka poprawiała się z każdą kolejną grą, ale nadal nie była jakaś wybitnie dobra. W czym Redzi byli dobrzy w to opowiadaniu historii i questach.

Ale w3 mial dobry i spójny świat, walka była Srednia ale ogólnie było dobrze, tutaj to wszystko jest takie byle jakie, jakby mieli dokończyć ale brakło czasu zwyczajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Isharoth napisał:

W czym Redzi byli dobrzy w to opowiadaniu historii i questach.

Oj tak. Jak to ktoś kiedyś napisał - Sam quest Krwawy Baron ma lepszą historię niż niejedna cała gra AAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, joloxx9 napisał:

Świat jest pusty, co z tego że nasrasz do niego npc skoro będą one tak samo bezpłciowe jak w GTA 3? Popatrz jak rockstar podszedl do tego w swoich grach. Tutaj npc są tak zaprogramowani że patrzenie na nich wywołuje ból i cierpienie 

Nie jest wcale taki pusty. Na pewno nie bardziej niż w innych RPG, czy GTA do którego tak lubicie ciągle porównywać. Ze wszystkich osób co krytykują CP, ty akurat wypisujesz takie bzdury, iż można stwierdzić że w ogóle nie grałeś.

7/10 można spokojnie ocenić tę grę na PC. Na konsolach z dropami do 10 fps bym nawet 3 nie dał, bo tak się nie da grać.

2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Ale w3 mial dobry i spójny świat, walka była Srednia ale ogólnie było dobrze, tutaj to wszystko jest takie byle jakie, jakby mieli dokończyć ale brakło czasu zwyczajnie

Brakło, ale nie można powiedzieć że wszystko jest byle jakie, bo tak nie jest. Ze skrajności w skrajność, a przed chwilą o tym dyskutowaliśmy.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grę i w pierwszej misji prologu nomadem  trzeba strzelić ze 4 razy w głowę przeciwnikowi na poziomie trudnym aby padł. Czy oni maja czaszki z tytanu? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gromitek napisał:

Zacząłem grę i w pierwszej misji prologu nomadem  trzeba strzelić ze 4 razy w głowę przeciwnikowi na poziomie trudnym aby padł. Czy oni maja czaszki z tytanu? ?

A jak przecinasz wrogów mieczem 20 razy w innych RPG to jest ok? Za bardzo się sugerujecie tym, że jak jest strzelanie to gra musi być ultra realistyczna. To nie shooter. ;)

Apparently my car is a soda machine : cyberpunkgame (reddit.com)

Edytowane przez Isharoth
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, T.m.p1 napisał:

A co to ma wspólnego z hentai?

To raczej jakieś sado maso. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Isharoth napisał:

Nie jest wcale taki pusty. Na pewno nie bardziej niż w innych RPG, czy GTA do którego tak lubicie ciągle porównywać.

Zależy od lokacji, bo są takie gdzie jest tych kukieł od groma a są takie gdzie panuje "ghost town". A co do GTA, to weźmy też pod uwagę z którego gra jest roku.

Cytat

7/10 można spokojnie ocenić tę grę na PC.

A skończyłeś już główny wątek? Ja czekam z oceną aż przejdę fabułę aby dać szanse, w końcu to chyba najmocniejsza strona tego co stworzyli. 

Apropo historii - o ile do tych wszystkich bubli w "open world" przywykłem to glitchy i bugów w cut scenkach zrozumieć nie mogę ani odrobiny. Zaczynam wątpić czy to przeszło przez ręce jakichkolwiek testerów.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Isharoth napisał:

7/10 można spokojnie ocenić tę grę na PC. Na konsolach z dropami do 10 fps bym nawet 3 nie dał, bo tak się nie da grać

Ja po 15h oceniłbym na 8/10 i jak naprawią wszystkie problemy techniczne (w tym AI) 9/10 albo nawet 9,5/10. Ale nie poznałem całej historii ani masy wątków pobocznych więc to raczej takie pierwsze wrażenia.
Bardzo dużo rzeczy mi się w tej grze podoba, z mechanik średnio podoba mi się to, że jest looter shooterem. Część jak model jazdy nie przeszkadza ale nie jest też rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, T.m.p1 napisał:

A skończyłeś już główny wątek? Ja czekam z oceną aż przejdę fabułę aby dać szanse, w końcu to chyba najmocniejsza strona tego co stworzyli. 

Apropo tego historii - o ile do tych wszystkich bubli w "open world" przywykłem to glitchy i bugów w cut scenkach zrozumieć nie mogę ani odrobiny. Zaczynam wątpić czy to przeszło przez ręce jakichkolwiek testerów.

Jeszcze nie, nawet w Pacifice nie byłem, chociaż mam już questa żeby tam pojechać. :) Pewnie jutro będę dalej robił. Ale gra wciąga jak cholera.

Ja akurat bugów w cutscenkach nie miałem chyba w ogóle, ale za to zawsze jak wyjadę na ulicę to widzę coś śmiesznego. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, joloxx9 napisał:

Ale w3 mial dobry i spójny świat, walka była Srednia ale ogólnie było dobrze, tutaj to wszystko jest takie byle jakie, jakby mieli dokończyć ale brakło czasu zwyczajnie

W3 to była (de facto) adaptacja/kontynuacja 7 książek. Mimo wszystko kreacja spójnego świata jest tu łatwiejsza. A co do spójności świata to na razie szczególnych dziur nie znalazłem...

 

14 minut temu, joloxx9 napisał:

Tutaj npc są tak zaprogramowani że patrzenie na nich wywołuje ból i cierpienie 

No mi te NPC zachowują się ciut lepiej niż w Wiesiu. Ba, jakąś dziewczynkę zoczyłem jaka "grała" w klasy jakby się na żywca teleportowała z Novigradu ;-).

Zaś zgadzam się. że pewnie opóźnienie i "czyszczenie" gry by się przydało.

Edytowane przez Delwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Isharoth napisał:

Ja akurat bugów w cutscenkach nie miałem chyba w ogóle, ale za to zawsze jak wyjadę na ulicę to widzę coś śmiesznego. :E

U mnie Viktor jeździ na niewidzialnym krześle czasem, piguły od Misty czy jak ona tam ma przyspawały się do łapy postaci, ktoś też kiedyś zapodał moonwalk'a. 

Oglądasz to, myślisz "o kurcze, to było dobre", czekasz w napięciu co się teraz stanie a tam mówią do Ciebie same gałki oczne bez głowy + reszta ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Delwin napisał:

No mi te NPC zachowują się ciut lepiej niż w Wiesiu. Ba, jakąś dziewczynkę zoczyłem jaka "grała" w klasy jakby się na żywca teleportowała z Novigradu ;-).

No w W3 AI było takie samo, czyli właściwie go nie było. W CP błędów dodaje fakt, że muszą oni jakoś reagować no i da się ich zabić. Ale przez to że w CP są tłumy, ci przechodnie są bardziej wkurzający niż w W3. Dziś jak wyjeżdżałem z parkingu, to ciągle przechodzili przez przejście, że się nie dało przejechać. A chyba mieli czerwone. :E

4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

U mnie Viktor jeździ na niewidzialnym krześle czasem, piguły od Misty czy jak ona tam ma przyspawały się do łapy postaci, ktoś też kiedyś zapodał moonwalk'a. 

W sumie to przypomniałeś mi jedynego buga jakiego miałem w cutscence, ale nie wiem czy ci o nim opowiedzieć, bo nie wiem jak daleko jesteś w grze. Jeśli już jechałeś do Pacifiki z głównym wątkiem to spokojnie możesz zerknąć do spoilera. Uwaga!

 

Jak wracałem z misji w hotelu z umierającym Jackim, to jak wyciągał chip z głowy, cały czas trzymał pistolet w dłoni, przez co włożył go sobie do głowy.

:E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ditmd napisał:

:lol2:

Także skorzystałem z usług tego gościa przypadkowo. Dziwnie się czułem i nie mogłem znaleźć opcji "pomiń", całą scenkę musiałem oglądać. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Isharoth napisał:

No w W3 AI było takie samo, czyli właściwie go nie było. 

Oj nie wiem, ja pamiętam, że całościowo wyglądało to dużo lepiej. Tutaj NPC kulą się i czekają aż oklepiesz ich po łbie. Policjant patrzy jak naparzasz gościa pięściami i nie reaguje a jak go ostatecznie dobijesz to triggeruje się cały respawn gliniarzy, którzy magicznie pojawili się za Twoimi plecami. Typy na wózku nagle wstają i uciekają a potem wracają i siadają spowrotem, do tego jak odejdziesz 10m to na krzesełku inwalidzkim potrafi siedzieć ktoś inny bo chyba przeszedł cyber-transmutacje. A no i w W3 chyba nie przenikali przez siebie. :D W CP kierowcy wjeżdżaja w ściany i nie potrafią wycofać etc.

Cytat

Jeśli już jechałeś do Pacifiki z głównym wątkiem to spokojnie możesz zerknąć do spoilera. Uwaga!

Jeszcze nie, dzięki za ostrzeżenie. 

 

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jaycob napisał:

skorzystałem z usług tego gościa przypadkowo

jasnee, przypadkowo 3 razy ?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę się odessać od pobocznych, całkiem sporo fajnych jest.

Do tego fajne screeny się robi

vpH2cFF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, T.m.p1 napisał:

Typy na wózku nagle wstają i uciekają a potem wracają i siadają spowrotem, do tego jak odejdziesz 10m to na krzesełku inwalidzkim potrafi siedzieć ktoś inny bo chyba przeszedł cyber-transmutacje.

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6:52

Śmiechłem. To wszystko przez konflikty między kartą a płytą główną. ;) 

 

Edytowane przez T.m.p1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...