Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Element Wojny napisał:

Ta gra powinna mieć dopisek: SSD wymagany do prawidłowego działania gry. I byłoby po sprawie. 

W pewnym sensie ma bo w wymaganiach nawet dla minimalnych/najniższych ustawień graficznych jest zalecany SSD.

Niestety dla konsoli nie mogli tego dać w wymaganiach bo konsole na które gra była również tworzona nie mają SSD w standardzie. A ten silnik definitywnie sobie nie radzi na HDD i jeszcze na konsolach, które mają mocno ograniczone zasoby szybkiej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ODIN85 napisał:

Przecież było to napisane.

Że sx to super sprzet w cenie 2060?

No chyba tak :rotfl: Widze ze gosc stara sie sprowadzic do wspolnego mianownika wersje konsolowa i PC ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ODIN85 napisał:

Przecież było to napisane.

Zalecane to nie wymagane.

6 minut temu, lukadd napisał:

Niestety dla konsoli nie mogli tego dać w wymaganiach bo konsole na które gra była również tworzona nie mają SSD w standardzie. 

To już była ich suwerenna decyzja by wydać CP na konsolach starej generacji z dyskami HDD. Nie wiem czego oni oczekiwali, że ludzie masowo zaczną kupować dyski SSD pod stare konsole ? Sami się wrzucili pod pociąg i teraz sami muszą się spod niego wydostać. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple X stron temu ktoś od nas z forum dawał filmik grając na PC i skarżył się że auta doczytują się na widoku i mu to przeszkadza, irytuje podczas grania (przeklikaj sobie) bo znowu będzie gadanie "po co to dajesz jak już wszyscy to widzieli"? To nie są te same problemy ze strimingiem?

Tutaj widzę też to jest ale faktycznie gość mówi o HDD (tak jak wspominałeś)

How to fix texture pop-in in Cyberpunk 2077 on the PC platform

Tutaj kolejny poradnik na PC jak poradzić sobie z problemami doczytania textur 

Cyberpunk 2077 - How To Fix Blurry & Glitched Textures

i widzę że jest tego sporo https://m.youtube.com/results?search_query=cyberpunk+2077+pc+streaming+textures+problem

I cały czas odnosimy się tylko do błędów graficznych a masa problemów jest zaszyta w samej grze niezależnie od platformy. Sam miałeś broblem z dokończeniem gry przez błąd a grałeś już na dobrym PC (zdaje się nie mogłeś wysiąść z jakiegoś auta i opcja z wgraniem wcześniejszego save też odpadała). Nie chcę mi się wertować X stron żeby to dokładnie teraz sprawdzać. Pamiętam że byłeś zdenerwowany i zniechęciło Cię to do dalszej gry.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Tam gdzie obciełeś,wklej całe.

What ? ?

Serio nie pogrążaj się, ten fragment wyraźnie wskazuje że gra nie wymaga dysku SSD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Zalecane to nie wymagane.

To już była ich suwerenna decyzja by wydać CP na konsolach starej generacji z dyskami HDD. Nie wiem czego nie oczekiwali, że ludzie masowo zaczną kupować dyski SSD pod stare konsole ? Sami się wrzucili pod pociąg i teraz sami muszą się spod niego wydostać. 

A minimalne to minimalne,  czyli na takim setupie z minimalnych odpalając grę liczysz się z tym, że to jest absolutne minimum pozwalające odpalić grę i nie ma tu raczej mowy o jakimś komforcie grania. Dla tego są podawane wymagania rekomendowane i one dla większości graczy powinny być traktowane jako realne minimum, aby zagrać bez totalnej frustracji, anie tylko odpalić grę i podziwiać widoczki w 25fps.

A decyzja o wydaniu tej gry na konsole była zła, przeliczyli się. Zresztą sam od początku nie wierzyłem, że są w stanie tak duże i rozbudowane miasto ogarnąć na konsolach poprzedniej generacji. Nawet Rockstar nie pchał się w GTA 6 na tą generację i poszli w znacznie pewniejszy i łatwiejszy do skonstruowania świat pod starą generację, czyli RDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

A minimalne to minimalne,  czyli na takim setupie z minimalnych odpalając grę liczysz się z tym, że to jest absolutne minimum pozwalające odpalić grę i nie ma tu raczej mowy o jakimś komforcie grania. Dla tego są podawane wymagania rekomendowane i one dla większości graczy powinny być traktowane jako realne minimum, aby zagrać bez totalnej frustracji, anie tylko odpalić grę i podziwiać widoczki w 25fps.

Ale my tu rozmawiamy o tym co jest wymagane a co zalecane, a nie które ustawienia są lepsze od innych. Gdyby w pierwszej tabeli "minimalne" podano Dysk SSD wymagany to w zupełności bym się zgodził, ale podano wymagany HDD zalecany SSD. Nie wiń mnie że taką tabelę dali :) 

4 minuty temu, lukadd napisał:

A decyzja o wydaniu tej gry na konsole była zła, przeliczyli się. Zresztą sam od początku nie wierzyłem, że są w stanie tak duże i rozbudowane miasto ogarnąć na konsolach poprzedniej generacji. Nawet Rockstar nie pchał się w GTA 6 na tą generację i poszli w znacznie pewniejszy i łatwiejszy do skonstruowania świat pod starą generację, czyli RDR2.

Oczywiście że była zła, ale $$$ przeważyło. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby skupili się tylko na PC to pewnie nie byłoby takich cyrków jak teraz. Szkoda że jeszcze tego na tablety i smartfony nie wydali :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ditmd napisał:

Szkoda że jeszcze tego na tablety i smartfony nie wydali :lol2:

Chłopie Ty ich nie zachęcaj !

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ditmd napisał:

Szkoda że jeszcze tego na tablety i smartfony nie wydali :lol2:

Sporo osób przetestowało z stremingu gier typu Google Stadia i GeForce NOW więc jakieś plusy są ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, azgan napisał:

Phoenixsuple X stron temu ktoś od nas z forum dawał filmik grając na PC i skarżył się że auta doczytują się na widoku i mu to przeszkadza, irytuje podczas grania (przeklikaj sobie) bo znowu będzie gadanie "po co to dajesz jak już wszyscy to widzieli"? To nie są te same problemy ze strimingiem?

Tutaj widzę też to jest ale faktycznie gość mówi o HDD (tak jak wspominałeś)

 

Tak ktoś wrzucał i po jakichś z tego co pamiętam updatach gra mu się w ten sposób zgliczowała, że miał dziwne doczytywania jak na konsoli lub pc z HDD.

Tą grę z tego co pamiętam na PC kupiło chyba ~8milionów luda, różne cuda się przytrafiały na różnych konfigach. Ale to nie znaczy, że u każdego i na każdej konfiguracji jak to mamy w przypadku wesjii gry na konsole gdzie HDD i słabe podzespoły po prostu nie wyrabiają z tą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrzut-ekranu-9-1-png.11153009

 

Ktoś narzeka że po patchu 1.1 CP znowu przestał korzystać z części rdzeni :) 

No i te 96 stopni na grafie robi wrażenie :) ?

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że na konsoli jest HDD a na mocnym PC mamy SSD nie sprawia że to jest jakaś diametralnie inna wersja gry ;) Tak samo jak odpalenie na PC CP z HDD nie sprawi że odpalimy inną wersję gry :D

To jest po prostu różnica klas wydajności sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

Tą grę z tego co pamiętam na PC kupiło chyba ~8milionów luda

8 mln to było pre-orderów z czego 59% to PC.  Ale to dane z przed prawie 2 msc.  Klik

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Ktoś narzeka że po patchu 1.1 CP znowu przestał korzystać z części rdzeni :) 

Ale wiesz że nigdy na procesorach AMD 8 rdzeni i więcej (czyli i 3800X jak tu na zdjęciu) nigdy nie było takiej obsługi chyba że ktoś na własną rękę wkleił "fixa" zresztą to podobno po konsultacjach i sugestiach ze strony AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

Ale wiesz że nigdy na procesorach AMD 8 rdzeni i więcej (czyli i 3800X jak tu na zdjęciu) nigdy nie było takiej obsługi chyba że ktoś na własną rękę wkleił "fixa" zresztą to podobno po konsultacjach i sugestiach ze strony AMD.

Ja tylko zamieszczam bij kogo innego :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Element Wojny napisał:

Ale my tu rozmawiamy o tym co jest wymagane a co zalecane, a nie które ustawienia są lepsze od innych. Gdyby w pierwszej tabeli "minimalne" podano Dysk SSD wymagany to w zupełności bym się zgodził, ale podano wymagany HDD zalecany SSD. Nie wiń mnie że taką tabelę dali :)

No i odpalisz grę na minimalnych, tak samo jak odpalisz grę na konsoli z HDD. Ale czy taki komfort grania ci styknie to już inna sprawa. W zalecanych nawet dla minimalnych ustawień jest SSD, nie bez powodu.

Minimalne ustawienia podawane dla gier AAA to już od dawna są nieraz podawane raczej tylko dla największych hardcore graczy którym nie straszne granie w co najwyżej konsolowej płynności czyli 25-30fps i na najniższych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

No i odpalisz grę na minimalnych, tak samo jak odpalisz grę na konsoli z HDD. Ale czy taki komfort grania ci styknie to już inna sprawa. W zalecanych nawet dla minimalnych ustawień jest SSD, nie bez powodu.

To już pytanie nie do mnie. Skoro REDzi zdecydowali się wydać to na konsole z dyskami HDD i dali HDD jako minimalny przy PC to teraz ten minimalny komfort muszą zapewnić.

Trzeba było wrzucić SSD wymagany na PC bez względu na ustawienia i konsole tylko next-gen - problem byłby rozwiązany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Element Wojny napisał:

zrzut-ekranu-9-1-png.11153009

 

Ktoś narzeka że po patchu 1.1 CP znowu przestał korzystać z części rdzeni :) 

No i te 96 stopni na grafie robi wrażenie :) ?

96 stopni na grafie to chyba przy pasywnym chłodzeniu :E

Śmierdzi mi tu strixem z wadliwym chłodzeniem - była afera z pierwszymi sztukami  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

96 stopni na grafie to chyba przy pasywnym chłodzeniu :E

Śmierdzi mi tu strixem z wadliwym chłodzeniem - była afera z pierwszymi sztukami  ?

Albo to hotspot wskazanie, wtedy w zasadzie można się rozejść nie ma problemu :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

96 stopni na grafie to chyba przy pasywnym chłodzeniu :E

Śmierdzi mi tu strixem z wadliwym chłodzeniem - była afera z pierwszymi sztukami  ?

Albo i nie.

Radeon RX 5700 XT, on the other hand, gets quite a bit warmer. AMD says Navi has a maximum junction temperature of 110°C, so we must imagine that throttling would happen many degrees below that point. As a quick refresher, the maximum junction temperature corresponds to the hottest of AMD's many on-die sensors

O Panie, a ja miałem nerwa jak mi mój GTX dobijał do 70 stopni i mu zrobiłem undervolt :)

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Albo i nie.

Radeon RX 5700 XT, on the other hand, gets quite a bit warmer. AMD says Navi has a maximum junction temperature of 110°C, so we must imagine that throttling would happen many degrees below that point. As a quick refresher, the maximum junction temperature corresponds to the hottest of AMD's many on-die sensors

O Panie, a ja miałem nerwa jak mi mój GTX dobijał do 70 stopni i mu zrobiłem undervolt :)

110 to masz dla hot spota ;) z resztą menadzer wydajności nie podaje temperatury z hs, więc obstawiam wadliwe chłodzenie :D 

3 minuty temu, frog67 napisał:

Albo to hotspot wskazanie, wtedy w zasadzie można się rozejść nie ma problemu :JEST 

temp raczej z normalnego czujnika :P 

Edytowane przez dawidoxx
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

110 to masz dla hot spota ;) z resztą menadzer wydajności nie podaje temperatury z hs, więc obstawiam wadliwe chłodzenie :D 

Takie buty, a to ok. Co by nie było ciekawy wynik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...