Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, voltq napisał:

Tak widziałem wyniki finansowe ale nie jesteś przedsiębiorcą to nie rozumiesz jak to działa , co to znaczy że mam dalej ich nie lubić? byłem wielkim fanem cdpr do czasu wydania cyberglitcha , natomiast fanem już nie jestem ale nadal ich lubię i dobrze im życzę dlatego polecam im rmk w1 :) , rozumiem każdy ma różne gusta ale jak komuś podoba się to że przez internet kupił telewizor który reklamowali jako 85 cali 8k obraz żyleta wszystkie najnowsze technologie a dostaje produkt 20 cali  co 5minut się wyłącza a jakość obrazu to rozmazana pixeloza to potem nie dziw się jak  firmy zaczną sprzedawać syf bo po co robić dobre gry skoro odbiorcą się podobają ( wyniki finansowe )  i bronią ich jak niepodległości , lepiej sprzedawać syf dobrze opakowany i zareklamowany , wy jesteście barbarzyńcami i niszczycielami pozytywnego rozwoju gier

Nikt tu nie neguje tego,że gra ma problemy i nie jest idealna (bo żadna nie jest i nigdy nie będzie), ale pisanie o upadku/likwidacji podczas gdy czy to się komuś podoba czy nie - gra się zwróciła i mimo całego gówna wylanego na   redów  studio  jest na plusie  - to  jest spore nadużycie..

Jeśli studio upadnie to zobaczysz w1r/w4 jak sobie sam go zrobisz

Edytowane przez Zhao
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, voltq napisał:

Tak widziałem wyniki finansowe ale nie jesteś przedsiębiorcą to nie rozumiesz jak to działa , co to znaczy że mam dalej ich nie lubić? byłem wielkim fanem cdpr do czasu wydania cyberglitcha , natomiast fanem już nie jestem ale nadal ich lubię i dobrze im życzę dlatego polecam im rmk w1 :) , rozumiem każdy ma różne gusta ale jak komuś podoba się to że przez internet kupił telewizor który reklamowali jako 85 cali 8k obraz żyleta wszystkie najnowsze technologie a dostaje produkt 20 cali  co 5minut się wyłącza a jakość obrazu to rozmazana pixeloza to potem nie dziw się jak  firmy zaczną sprzedawać syf bo po co robić dobre gry skoro odbiorcą się podobają ( wyniki finansowe )  i bronią ich jak niepodległości , lepiej sprzedawać syf dobrze opakowany i zareklamowany , wy jesteście barbarzyńcami i niszczycielami pozytywnego rozwoju gier

Tak tak. Wytlumaczyles to bardzo dokladnie przedsiebiorco, mysle ze musisz jeszcze napisac do CDP i dac im lekcje biznesu bo pewnie sobie nie poradza bez ciebie. 

No i to super trafne porownanie z TV, teraz juz widze jak zle jest:whee:

A i bardzo przepraszam za bycie barbarzynca i niszczenie gier, o niedobry ja.

A tak na powarznie to piszesz dyrdymaly, kolega wyzej ci wyjasnil.

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Sheeneek napisał:

Tak tak. Wytlumaczyles to bardzo dokladnie przedsiebiorco, mysle ze musisz jeszcze napisac do CDP i dac im lekcje biznesu bo pewnie sobie nie poradza bez ciebie. 

No i to super trafne porownanie z TV, teraz juz widze jak zle jest:whee:

A i bardzo przepraszam za bycie barbarzynca i niszczenie gier, o niedobry ja.

A tak na powarznie to piszesz dyrdymaly, kolega wyzej ci wyjasnil.

Przepraszam mój błąd wziąłem cie za człowieka rozumnego , i logicznie myślącego , w zwiazku z tym iż jesteś barbarzyńca i wtórnym analfabeta nie cytuj moich postów i nie komentuj moich postów , ja zrobie to samo w twoją strone , nie jestesmy wstanie się porozumieć

Godzinę temu, Zhao napisał:

Nikt tu nie neguje tego,że gra ma problemy i nie jest idealna (bo żadna nie jest i nigdy nie będzie), ale pisanie o upadku/likwidacji podczas gdy czy to się komuś podoba czy nie - gra się zwróciła i mimo całego gówna wylanego na   redów  studio  jest na plusie  - to  jest spore nadużycie..

Jeśli studio upadnie to zobaczysz w1r/w4 jak sobie sam go zrobisz

Upadek a nastepnie likwidacja nie wystepuje z dnia na dzień jest to proces długotrwały, produkt sie zwrócił ale jakim kosztem ? Jezeli dana firma zacznie reklamować ze sprzedaje najnowsze telewizory 8k a będzie sprzedawac cegły w kartonie ,  to produkt finalnie tez sie zwróci a nawet przyniesie zysk ale jakim kosztem dla tej firmy ? Jak dla mnie zarzad cdpr powinien odpowiadać karnie za masowe oszustwa ludzi z 

OSZUSTWO (ART. 286)

 

Art. 286

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.                             

 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych likwidacji, przejęć czy innych upadków.

Mimo tego, że stan gry jest pod wieloma względami wręcz tragikomiczny to zarobiła ona krocie. Ciężko się dziwić bo nigdy w branży gier nie widziałem tak rozdmuchanego marketingu. Mam również nadzieję, że wśród graczy chociaż połowicznie skończy się globalny syndrom pamięci złotej rybki i "no preorders" stanie się rzeczywistością a przy ogłoszeniu i premierze kolejnego tytułu tego studia podejdą do niego z odpowiednio dużym sceptycyzmem.

Głosuje się $. Nie ocenami na Steamie i MetaCritic.

Edytowane przez T.m.p1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reddzik napisał:

 

No i zaraz okaże że zarobili kolejnego miliarda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voltq napisał:

Przepraszam mój błąd wziąłem cie za człowieka rozumnego , i logicznie myślącego , w zwiazku z tym iż jesteś barbarzyńca i wtórnym analfabeta nie cytuj moich postów i nie komentuj moich postów , ja zrobie to samo w twoją strone , nie jestesmy wstanie się porozumie

Lol.. wez sobie masc bo chyba cie cos zabolalo i oszczedz sobie wycieczek osobistych. 

Ja sie trzymam faktow a ty wymyslasz sobie z pupy wyssane teorie o upadku i robisz z siebie blazna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rEeijMh.png

Africa 0.2 :( 

 

CJHQuyl.png

 

Grube liczby. 8 mln było pre-orederów (głownie opartych na kłamstwie :E), a ~6 mln jeszcze potem sprzedali. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jestem w szoku, że tak dużo się sprzedało kopii na PS4 mimo fatalnego stanu technicznego na tą konsolę i wycofanie ze sklepu Sony. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

I tak jestem w szoku, że tak dużo się sprzedało kopii na PS4 mimo fatalnego stanu technicznego na tą konsolę i wycofanie ze sklepu Sony. 

Bo to dane kiedy gra jeszcze nie ujrzala swiatla dziennego, po premierze pewnie maly procent sprzedanych kopi zalicza sie do tej statystyki ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

CD Projekt informował wcześniej, że do 20 grudnia sprzedaż "CP 2077" sięgnęła 13 mln egzemplarzy. W końcówce grudnia nabytych zostało zatem 0,7 mln sztuk.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sprzedaz-gry-Cyberpunk-2077-w-20-wyniosla-13-7-mln-kopii-ponizej-oczekiwan-8098341.html

O jakiem upadku mówicie? Biznes dobrze się kręci od strony finansowej. Do tego 0.5 mld zł poleci na dywidendy :) 

 

Co nie zmienia faktu, że jutro raczej zjazd na giełdzie. Wyniki ~10% mniejsze od oficjalnych szacunków CDP z przed tygodnia, tak samo od konsensusu. Dywidenda będzie przeciwwagą kursu, zobaczymy co silniejsze  :) 

 

Ciekawe ile było zwrotów. Wszystko wskazuje na to, że one będą dopiero rozliczone w Q1.

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech podadzą oficjalny wynik sprzedaży cyberglitcha uwzględniając zwroty produktu

23 minuty temu, Element Wojny napisał:

Niestety ale te dane wskazują na to że kłamstwo popłaca. 

Zobaczymy co będzie z kolejnym produktem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, voltq napisał:

Zobaczymy co będzie z kolejnym produktem

Sprzeda się tak samo dobrze albo jeszcze lepiej.

Jak tylko wyjdzie teaser do W4 to ludzie się posikają ze szczęścia klikając minutę później "preorder now". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Element Wojny napisał:

Sprzeda się tak samo dobrze albo jeszcze lepiej.

Jak tylko wyjdzie teaser do W4 to ludzie się posikają ze szczęścia klikając minutę później "preorder now". 

Jeżeli tak będzie to katastrofa dla jakości nowych gier 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, voltq napisał:

Niech podadzą oficjalny wynik sprzedaży cyberglitcha uwzględniając zwroty produktu

 

Przeciez juz podawali do pewnego okresu rozliczeniowego a czesc zwrotow byla ograniczona czasowo: "CD Projekt sprzedał ponad 13 mln kopii Cyberpunka – poinformowała spółka. Liczba ta obejmuje zakupy detaliczne na wszystkie platformy sprzętowe (“sell through”), oraz uwzględnia zwroty w ramach akcji mailowych zgłoszeń “Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez spółkę." Kto mial zwrocic to juz to bardzo dawno temu zrobil.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, voltq napisał:

Jeżeli tak będzie to katastrofa dla jakości nowych gier 

Niestety ale to gracze swoimi decyzjami kształtują ten rynek. Głosowanie zawsze odbywa się portfelem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Element Wojny napisał:

Niestety ale te dane wskazują na to że kłamstwo popłaca. 

Te dane wskazują też że sprzedaż się załamała po miesiącu, bo o 13.5mln to już były raporty po pierwszym miesiącu od premiery :E  ... obecnie sprzedaż leży i kwiczy.

Wydając taki produkt w dłuższej perspektywie niewątpliwie stracą i to bardzo.

Ostrożne przewidywania analityków mówiły o ok.30mln sprzedanych sztuk w ciągu pierwszego roku i to się wydawało były szacunki spokojnie do spełnienia, obecnie o ja mam wątpliwości czy w ciągu pierwszego roku dobiją do 20mln, baa! 15mln może się nawet okazać wyzwaniem

Edytowane przez frog67
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, frog67 napisał:

 ... obecnie sprzedaż leży i kwiczy.

Skad mozesz to wiedziec skoro nie podali danych z tego roku? Z kapelusza?? Wczesniejsze informacje o sprzedazy byly podawane do 20grudnia. Czyli przez te 11 dni do konca roku sprzedali 700tys. O sprzedazy z tego roku dowiesz sie na kolejnym sprawozdaniu.

"13 mln egzemplarzy gry Cyberpunk 2077 na wszystkie platformy sprzedał CD PROJEKT do 20 grudnia od premiery produkcji.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne szybko o Wiedźminie4 nic nie zobaczymy bo 2022 to dalej łatanie CP - A  następny rok to zapewne większe rozszerzenia, może całkiem odrębny teren a nie Night City?

Poza tym Wiedźmin to teraz takie ich oczko w głowie, takie koło ratunkowe jeśli idzie o dobry PR i przywrócenie dobrego imienia, więc najwcześniej na W4 można liczyć w 2024 ! :E ( a realnie to pewno 2025) 

Pewno premiera się zbiegnie z którymś tam  (czwartym?) sezonem Netflixowego Wiedźmaka - tak aby skorzystać na hajpie rzecz jasna, jak to już się działo przy Dzikim Gonie i jego drugiej młodości.

Dobra koniec tego offa bo zaraz storpedowany zostanę.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, voltq napisał:

No było kilka pomniejszych problemów do dziś np nie naprawili buga z niewidzialnym moritzem diefenthel którego nie widać na stosie albo błędnych wpisów w dzienniku np jak pomożemy guslarzowi w misji dziady i zabijemy łowców czarownic to w dzienniku pisze ze geralt nie pomógł guslarzowi a ten się obraził , a jak odmówimy pomocy i łowcy czarownic rozgonia towarzystwo to w dzienniku pisze ze pomogliśmy guslarzowi xd w krwi i winie jest więcej takich błędów , niektore dialogi sa ujebane za dużo tez wycieli z gry bo się spieszyli , ja nadal czekam na jedyny sensowny ratujący cdprojekt przed likwidacja ruch czyli remake wiedźmina 1 na pc ps5 xsx i xss na silniku w3 to taka chwila oddechu dla nich była  i dobrym rmk mogli by odzyskać część zaufania, a cyberglitcha niech juz sobie odpuszczą i tak juz z tej maki chleba nie będzie, a potem w4 po rmk 1 ewentualnie mozna by bylo pomyśleć nad rmk 2 

Remake pierwszego Wiedźmina to może być miecz obusieczny dla nich. Równie dobrze ktoś może wtedy powiedzieć, że tonący brzytwy się chwyta i idąc po najmniejszej linii oporu zaczynają odcinanie kuponów i praktykują "recykling" wzorem innych producentów, aby tylko trochę się "wybielić". Do tego moim zdaniem na powstanie takiego projektu nie ma w tej chwili najmniejszych szans, bo RED-zi najzwyczajniej w świecie takowego robić nie mszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już robienie W3 na next geny to recykling więc..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Już robienie W3 na next geny to recykling więc..

Ta aktualizacja ma być darmowa jako łatka =  Jeśli ktoś posiada wieśka na konsoli/PC -  nie zapłaci nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...