Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pitross20 napisał:

A co to za jakaś nagonka na mnie??

Żarty. :*
L00z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Pitross20 napisał:

W takie wysmażone karty, to ja sobie odpuszczam, poluje na jakiegoś RTX3070-RTX3080, a na zakup czekam na koniec wakacji, lub początkiem jesieni.?

Swoja droga jak te karty używane z Chin trafią do PL, to może się dziać ?

Z kartami już coraz lepiej - tylko dziś wyskoczyły mi 2 oferty na 3060Ti za 450 euro (Gigabyte) i 550 euro (MSI 3X). Jeszcze 2 miesiące temu te karty nie schodziły poniżej 700 euro.

Ja bym teraz olał używki i czekał na normalniejsze ceny nowych kart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Element Wojny napisał:

Ja bym teraz olał używki i czekał na normalniejsze ceny nowych kart. 

Z zakupem mi się nie spieszy za bardzo, bo aktualnie nawet nie mam czasu na gre, a ta sytuacja z Chinami i sprzedaż używek, tez może sporo na rynku podziałać.

Dzisiaj miałem okazje w X-Kom zakupić EVGA rtx3070 za 3499zł z rabatem, ale odpuściłem ?.

Edytowane przez Pitross20
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Element Wojny napisał:

Z kartami już coraz lepiej - tylko dziś wyskoczyły mi 2 oferty na 3060Ti za 450 euro (Gigabyte) i 550 euro (MSI 3X). Jeszcze 2 miesiące temu te karty nie schodziły poniżej 700 euro.

Ja bym teraz olał używki i czekał na normalniejsze ceny nowych kart. 

Będzie wysyp pokoparkowych kart a nie wszystkie nie nadają się do dalszego użytkowania , kolega ma pokoparkowaego rx i do dzis mu działa normalnie tylko musiał wymienić 1 wentylator , jak będzie tego dużo to ceny będą leciały na łeb na szyje i warto będzie ryzykować i brać używki więc będzie mały popyt na nowe karty , wiec kto straci głównie nvidia która bedzie musiała ciąć mocno ceny nówek :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitross20 napisał:

Dzisiaj miałem okazje w X-Kom zakupić EVGA rtx3070 za 3499zł z rabatem.

Niezła cena.

Nie masz może jakiegoś znajomego w UK, Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii albo Niemczech ? Za 2000zł od ręki mógłby Ci kupić 3070 FE bezpośrednio od NVidii. 

2 minuty temu, voltq napisał:

Będzie wysyp pokoparkowych kart a nie wszystkie nie nadają się do dalszego użytkowania , kolega ma pokoparkowaego rx i do dzis mu działa normalnie tylko musiał wymienić 1 wentylator , jak będzie tego dużo to ceny będą leciały na łeb na szyje i warto będzie ryzykować i brać używki więc będzie mały popyt na nowe karty , wiec kto straci głównie nvidia która bedzie musiała ciąć mocno ceny nówek :)

Ceny FE są chyba stałe z tego kojarzę, to ceny kart AiB muszą spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Element Wojny napisał:

Nie masz może jakiegoś znajomego w UK, Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii albo Niemczech ? Za 2000zł od ręki mógłby Ci kupić 3070 FE bezpośrednio od NVidii. 

Brat pracuje w Belgi, ale nie jestem, aż tak zdesperowany, i na spokojnie będę czekał na rozwijanie się sytuacji?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pitross20 napisał:

Brat pracuje w Belgi, ale nie jestem, aż tak zdesperowany, i na spokojnie będę czekał na rozwijanie się sytuacji?.

Moim zdaniem to żadna desperacja i sporo osób tak robi - kupujesz kartę za MSRP, przesyłasz do Polski kurierem za 120zł i masz. Oczywiście każdy robi pod siebie, niektórzy uparcie czekają na jeden konkretny upatrzony model a jeszcze inni liczą na to że ceny wrócą do normy. Ale spoko rozumiem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Warto dodac ze akurat tegoroczne FE to calkiem udane modele pod wzgledem jakosci i wykonania. Jedyne co slabe to termopady ale te za kilkadziesiat zl wymienisz, a i AiB tez slabo pod tym wzgledem wypadaja wiec nie warto czekac i doplacac. Ceny spadaja ale na normalna cene we wrzesniu mimo wszystko nie liczyl bym.

@Pitross20 za cene tego 3070 bedziesz mial 3080 FE, jezeli by sie jeszcze pojawily. A 3070Ti za niecale 3k zl.

Edytowane przez Sheeneek
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sheeneek napisał:

@Pitross20 za cene tego 3070 bedziesz mial 3080 FE, jezeli by sie jeszcze pojawily. A 3070Ti za niecale 3k zl.

Ok, dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sheeneek napisał:

Warto dodac ze akurat tegoroczne FE to calkiem udane modele pod wzgledem jakosci i wykonania. Jedyne co slabe to termopady ale te za kilkadziesiat zl wymienisz, a i AiB tez slabo pod tym wzgledem wypadaja wiec nie warto czekac i doplacac. Ceny spadaja ale na normalna cene we wrzesniu mimo wszystko nie liczyl bym.

To chyba zależy od sztuki. W jednym momencie kupiłem tego 3070 FE i 6700XT AiB - oczywiście początkowo plan był taki że zostawiam sobie 3070 a 6700XT sprzedaję z zyskiem, ale po kilku dniach testowania byłem zaskoczony jak głośny był ten 3070 (i to przy wiatrakach na 50%) i jego temperatury pozostawiały wiele do życzenia - wbijało na 75-80 stopni w co drugim teście. Potem wrzuciłem tego Radeona i byłem w szoku bo czerwoni zawsze mi się kojarzyli z grzejnikami na zimę - a tutaj w tych samych testach 60-65 stopni i karta praktycznie niesłyszalna przy wiatrakach na 50%. 

Ostatecznie sprzedałem tego 3070 FE, potem jeszcze złapałem Zotaca AMP 3070 i znowu powtórka z rozrywki - głośno i gorąco. Nie wiem może trafiłem na jakieś felerne sztuki ale nie byłem zadowolony - w moich poprzednich kartach 1070 i 970 było cicho i chłodno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Element Wojny napisał:

Ostatecznie sprzedałem tego 3070 FE, potem jeszcze złapałem Zotaca AMP 3070 i znowu powtórka z rozrywki - głośno i gorąco. Nie wiem może trafiłem na jakieś felerne sztuki ale nie byłem zadowolony - w moich poprzednich kartach 1070 i 970 było cicho i chłodno. 

Coś z w tym jest. Dwie karty XFX 6700XT oraz 3070 Aorus Master - zarówno w CP jak i AC V temperatury mam wyraźnie wyższe na karcie nV. Siłą rzeczy wentylatory też wbijają się na wyższe poziomy i są bardziej irytujące. Teraz czekam na 3070Ti TUF i jeśli nie będzie cicho, to wracam do 6700/6800 ( najlepiej bez XT ).  W cyberku nawet bez RT grafika i tak wyglądała nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Element Wojny napisał:

To chyba zależy od sztuki. W jednym momencie kupiłem tego 3070 FE i 6700XT AiB - oczywiście początkowo plan był taki że zostawiam sobie 3070 a 6700XT sprzedaję z zyskiem, ale po kilku dniach testowania byłem zaskoczony jak głośny był ten 3070 (i to przy wiatrakach na 50%) i jego temperatury pozostawiały wiele do życzenia - wbijało na 75-80 stopni w co drugim teście. Potem wrzuciłem tego Radeona i byłem w szoku bo czerwoni zawsze mi się kojarzyli z grzejnikami na zimę - a tutaj w tych samych testach 60-65 stopni i karta praktycznie niesłyszalna przy wiatrakach na 50%. 

Ostatecznie sprzedałem tego 3070 FE, potem jeszcze złapałem Zotaca AMP 3070 i znowu powtórka z rozrywki - głośno i gorąco. Nie wiem może trafiłem na jakieś felerne sztuki ale nie byłem zadowolony - w moich poprzednich kartach 1070 i 970 było cicho i chłodno. 

Ja sie odnioslem wlasnie do roznicy pomiedzy AiB a modelami FE tylko i wylacznie RTXow. W poprzednich latach FE dosc znacznie odstawaly od AiB a seria 3 jest bardzo udana pod tym wzgledem.

A to czy AMD czy Nvidia to juz inna bajka i tego nie porownywalem w najnowszych generacjach, napewno moj strix 5700xt chodzi ciszej ale to calkiem inne karty.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, T.m.p1 napisał:

Bo zdarza się w tej branży tak, że role się odwracają i to PC dostaje połamany, niegrywalny i niedopracowany port z innych platform, które stanowiły uzasadniony rynkowo priorytet.

Hmm, myślę, że dobór słów jest trochę nieadekwatny do sytuacji - Cyberpunk to jeden z niewielu konsolowych portów, przy którym konsolowcy mogli poczuć się jak PC'towcy, tych drugich już chyba nawet nie zaskakuje fakt, że dostali spieprzoną grę i trzeba przy niej grzebać (mnie też nie dziwiło, dopóki grałem większość czasu na PC, ot, dzień jak codzień), myślę, że to też dzięki temu CP ma wyższe oceny na PC, przeciętny konsolowiec nie zna czegoś takiego jak crashująca gra, bo zwyczajnie na konsolach zdarza się to raz na ruski rok (piszę raz na ruski rok mimo, że poza CP nie znam ani jednej gry wydanej w podobnym stanie na konsoli, wierzę jednak, że nie jest to pierwszy przypadek w historii). Chyba, że słabszą wydajność (spadki FPS'ów) uznasz za niegrywalną grę, to wtedy tak, można powiedzieć, że sporo konsolowych gier gdzieś na końcu generacji/cross-geny to niegrywalne crapy, jednak konsolowcy są przyzwyczajeni do słabszej wydajności i to nie ona jest problemem w przypadku CP, a stan gry, który na PC'tach jest niemal identycznie zły, z tą różnicą, że na mocniejszym sprzęcie może chodzić lepiej... albo nie uruchamiać się w ogóle, w zależności od tego ile punktów włożyłeś w Luck : D

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemcio666 napisał:

Hmm, myślę, że dobór słów jest trochę nieadekwatny do sytuacji - Cyberpunk to jeden z niewielu konsolowych portów, przy którym konsolowcy mogli poczuć się jak PC'towcy, tych drugich już chyba nawet nie zaskakuje fakt, że dostali spieprzoną grę i trzeba przy niej grzebać (mnie też nie dziwiło, dopóki grałem większość czasu na PC, ot, dzień jak codzień), myślę, że to też dzięki temu CP ma wyższe oceny na PC, przeciętny konsolowiec nie zna czegoś takiego jak crashująca gra, bo zwyczajnie na konsolach zdarza się to raz na ruski rok. Chyba, że słabszą wydajność (spadki FPS'ów) uznasz za niegrywalną grę, to wtedy tak, można powiedzieć, że sporo konsolowych gier gdzieś na końcu generacji/cross-geny to niegrywalne crapy, jednak konsolowcy są przyzwyczajeni do słabszej wydajności i to nie ona jest problemem w przypadku CP, a stan gry, który na PC'tach jest niemal identycznie zły, z tą różnicą, że na mocniejszym sprzęcie może chodzić lepiej... albo nie uruchamiać się w ogóle, w zależności od tego ile punktów włożyłeś w Luck : D

Generalnie chodziło mi o to, że warto patrzeć na szerszy obrazek. Nigdy nie rozumiałem wojenek PC / konsola i poczucia wyższości pecetowców nad graczami konsolowymi, w drugą stronę zresztą to samo. Wychodzę z założenia, że jeśli producent zakłada wydanie gry z 2020 roku choćby i na Playstation 1 czy Commodore to ma ona działać jak należy i spełniać jakiś standard. Niech wygląda stosownie do mocy jaką ten ziemniak oferuje, niech jest okrojona do bólu i niech zostanie to jawnie zakomunikowane. Ale skoro ma się na takiej a nie innej platformie pojawić to niech zostanie pod nią dostosowana, w przeciwnym wypadku niech nie wychodzi na nią wcale. Nie obchodzi mnie czy się to opłaca czy nie. Klient nie jest od domyślania się i zgadywania czy może liczyć na dopracowany produkt. Płaci i ma prawo wymagać, oczywiście w granicach rozsądku, nikt nie mówi, że gra ma wyglądać i działać na PS4 jak na 3090 w SLI. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BladyPL napisał:

Coś z w tym jest. Dwie karty XFX 6700XT oraz 3070 Aorus Master - zarówno w CP jak i AC V temperatury mam wyraźnie wyższe na karcie nV. Siłą rzeczy wentylatory też wbijają się na wyższe poziomy i są bardziej irytujące. Teraz czekam na 3070Ti TUF i jeśli nie będzie cicho, to wracam do 6700/6800 ( najlepiej bez XT ).  W cyberku nawet bez RT grafika i tak wyglądała nieźle.

Wiadomo że jak w grę wchodzą najdroższe flagowe modele to jest inna dyskusja - z tego co czytałem to ten 3070Ti TUF under load 65-70 stopni co jest świetnym wynikiem, ale lepsze osiągał Suprim X 63-65 stopni. Niestety jak już schodzimy na średnią półkę to robi się naprawdę gorąco i całkiem głośno. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T.m.p1 napisał:

Generalnie chodziło mi o to, że warto patrzeć na szerszy obrazek. Nigdy nie rozumiałem wojenek PC / konsola i poczucia wyższości pecetowców nad graczami konsolowymi, w drugą stronę zresztą to samo. Wychodzę z założenia, że jeśli producent zakłada wydanie gry z 2020 roku choćby i na Playstation 1 czy Commodore to ma ona działać jak należy i spełniać jakiś standard. Niech wygląda stosownie do mocy jaką ten ziemniak oferuje, niech jest okrojona do bólu i niech zostanie to jawnie zakomunikowane. Ale skoro ma się na takiej a nie innej platformie pojawić to niech zostanie pod nią dostosowana, w przeciwnym wypadku niech nie wychodzi na nią wcale. Nie obchodzi mnie czy się to opłaca czy nie. Klient nie jest od domyślania się i zgadywania czy może liczyć na dopracowany produkt. Płaci i ma prawo wymagać, oczywiście w granicach rozsądku, nikt nie mówi, że gra ma wyglądać i działać na PS4 jak na 3090 w SLI. 

Całkowicie się z tym zgadzam, chciałem tylko naprostować, że to raczej PC'ty dostają zazwyczaj porty robione na kolanie, a nie odwrotnie, co mogłoby wynikać z tego co napisałeś posta, wojenki to zostawmy na Fejbsuki i Jutuby, na forum trzymajmy poziom, każdy sobie gra na czym chce i tak - jeśli gra wychodzi na ziemniaka jakim jest PS4, to ma na nim działać, jeśli nie działa, to nie wydajesz. Niestety CDPR nie tylko nie pomyślał o konsolach w tej kwestii, a o całej premierze Cyperpunka XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy warto juz w to zagrac po tych wszystkich patchach? czy dalej jest sporo bledow? i ogolnie pytanie czy pomimo wielkiego hejtu ta gra jest dobra? walka?fabula? wiem ze sa gameplaye na yt ale to nie to samo co granie dlatego pytam:)

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Warto świetna gra

Szok? 

Zgadzam sie jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie co bym nie napisał to jest źle. Napiszę że gra do bani to mnie tu jeb... że w kółko krytykuję, napiszę że świetna to dostaję reakcję "confused".

Normalnie nie dogodzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, przeciez nie mowie ze zle tylko sie zdziwilem (stad confused) i to przeciez nie krytyka. Wiem ze w sumie oceniles na 7 jak dobrze pamietam, ale nie sadzilem ze bedziesz ja innym na dzis polecal.

Ja sie zgadzam ze warto tym bardziej ze obecnie kosztuje tyle co 2 bilety do kina. Wiec warto sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie chłop gra. Cyberpunk jest jaki jest i lepszy już nie będzie - co umieli naprawić naprawili, czego nie umieli nie naprawili, cokolwiek się nie ukaże to będzie już raczej czysta kosmetyka i eliminacja pomniejszych błędów, na żadną gruntowną przebudowę nie ma już co liczyć. 

Jest w niej kilka naprawdę fajnych rzeczy, jest też kilka bardzo niefajnych ale każdy ma inną tolerancję i gust - uważam że każdy powinien ją przejść i samemu ocenić, moim zdaniem gra na raz z niestety zerowym replayability. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...