Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem trochę w wersję PC i mam parę uwag:

Gra ma naprawdę bardzo ładnie wyglądający i wydajny silnik graficzny, nawet z włączonym RTX nie widzę jakiś zacięć a rozgrywka potrafi być często bardzo dynamiczna  ? jak dla mnie duży plus. 

Animacje nieco drewniane a fizyka dziwaczna (śmieci wybuchają fontannami), tu mogłoby być lepiej. Zresztą nie wiem czemu twórcy współczesnych gier nie wzorują się na takim Sanits Row 3/4, ta stara już w końcu gra pod względem animacji postaci i motion capture wygląda nadal rewelacyjnie, nie wiem, PoprPolit nie pozwala czy co...

Ludkowie na ulicach pojawiają się na nich czasem prosto z limbo (of the lost*). Samochody też potrafią dziwnie się zachowywać.

Jak wysunąłem ostrza modliszkowe i zrobiłem tryb foto, okazało się że V ma dziesięć palców. Ale u każdej ręki ?

No i czemu nie da się pojeździć Kamazem? (tj Kaukazem ?)

Ale w sumie mogę to olać. Gra ma kapitalną fabułę, nawet zwykłe zadania poboczne typu "ukradnij coś" prowadzą do fajnych miejscówek, a główna fabuła to film sensacyjno-szpiegowsko-SF w najlepszym wydaniu, w dodatku taki w którym sami bierzemy udział. Szczęka mi opadła widząc co tam się odp****alało ? I hakowanie, i skradanie, i sama walka bardzo mi się podoba.

 

*to nie ja wymyśliłem ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi to działa - praktycznie tylko ten bazar trochę spada fps ale 90% gry ponad 60fps a grałem kilka h.

Gram w natywnym 1440p, dobry silnik gry bo ładnie to wygląda, ustawienia - średnio wysokie bez RT.

DLSS wygląda jak 1.0 i mi się nie podoba

99823389be742c97.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na 20 minut to gry w przerwie od premiery rok temu. Nic sie nie zmieniło gra nadal to gunwo. Puste miasto z mniejsza iloscia samochodów jak w gta 3, pełno bezwartościowych smieci do zbierania i przeciwnicy to są worki na naboje. Kto to tak zaprojektował :/ Myślałem że cokolwiek poprawia w tej grze przez rok...

W dniu 23.10.2021 o 13:37, ghs napisał:

gdzie cenią cenią 76 za cp?

edit: ok, nieważne, widzę na cdkeys jest po 75.80

Ja kupiłem w pełnej cenie w przedpremierze. Najgorzej wydane pieniadze

 

Zastanawiam się jak wielką doze tolerancji na bylejakość trzeba mieć aby ta gra się komuś podobała

Edytowane przez Zigu17
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zigu17 napisał:

Wszedłem na 20 minut to gry w przerwie od premiery rok temu. Nic sie nie zmieniło gra nadal to gunwo. Puste miasto z mniejsza iloscia samochodów jak w gta 3, pełno bezwartościowych smieci do zbierania i przeciwnicy to są worki na naboje. Kto to tak zaprojektował :/ Myślałem że cokolwiek poprawia w tej grze przez rok...

Ja kupiłem w pełnej cenie w przedpremierze. Najgorzej wydane pieniadze

 

Zastanawiam się jak wielką doze tolerancji na bylejakość trzeba mieć aby ta gra się komuś podobała

To jest RPG. Jeśli nie rozwiniesz postaci, będziesz najsłabszym gostkiem w mieście.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zigu17 napisał:

Wszedłem na 20 minut to gry w przerwie od premiery rok temu. Nic sie nie zmieniło gra nadal to gunwo. Puste miasto z mniejsza iloscia samochodów jak w gta 3, pełno bezwartościowych smieci do zbierania i przeciwnicy to są worki na naboje. Kto to tak zaprojektował :/ Myślałem że cokolwiek poprawia w tej grze przez rok...

Ja kupiłem w pełnej cenie w przedpremierze. Najgorzej wydane pieniadze

 

Zastanawiam się jak wielką doze tolerancji na bylejakość trzeba mieć aby ta gra się komuś podobała

Gra była jest i będzie syfem , jedyne co naprawili to questy da się ukończyć przynajmniej na 1 sposób oraz dwie kurtki i samochód xd

Reszta leży perki nie działają , wszczepy do krytyków wymagają inteligencji , część wszczepow jest bezwartosciowa ,  pochodzenie jest bez znaczenia , masz tylko solo albo netrunnera a miało być kilkanaście klas,  płeć wplywa tylko na możliwośći romansów z innymi npc, decyzje w wiekszosci nie mają wpływu na zakonczenia , wycięto cały prolog pomiędzy 1 zadaniem a ratunkiem Sandry , jest też masa powycinanych różnych zadań ktore uzupełniają historię , wyścigi samochodowe to tylko 1 zadanie , pod wodą jest tylko 1 zadanie , mieszkanie nie wiadomo po co jest w ogóle , w porównaniu do takiego  corvo Bianco w w3 kiw to wypada to tragicznie w cp , zakup samochodów i motocykli tez nie wiadomo po co bo mozna cala gre jeździć motocyklem jackiego i nie czuć różnicy a w tym 1 zadaniu z wyscigami to można przejechać tym samochodem co daje ta babka z afterlife , widać że brakuje kompetentnych ludzi w cdpr , ta firma juz upadła tylko jest to rozłożone w czasie

Edytowane przez voltq
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Element Wojny napisał:

RPG ?

?

Jak dla mnie strzelanina bardziej ? Już Outer Worlds było bardziej RPG. Rozwój postaci jak kolega wyżej napisał też zauważyłem że nieco bez sensu. Ale strzela się fajnie. Wiem że nie na to czekaliście, ale ja w Wiedźmina nie grałem.

Edytowane przez Kosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kosh napisał:

Jak dla mnie strzelanina bardziej ? Już Outer Worlds było bardziej RPG. Rozwój postaci jak kolega wyżej napisał też zauważyłem że nieco bez sensu. Ale strzela się fajnie. Wiem że nie na to czekaliście, ale ja w Wiedźmina nie grałem.

dokładnie. połowa narzekaczy czekała na wiedzmina s-f a tu mamy prawie klasyczny fps z elementami rpg. a fps jak to fps, masa skryptu bo na ogół nie ma czasu się przyglądać a co dopiero lizać ściany.

Edytowane przez ghs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto fajne ale to SF to im dalej od centrum to słabiej czuć, mogli dać jakieś latające samochody na wysokości kilkunastu metrów, więcej jakichś wahadłowców na niebie, bez tego klimat gdzieś umyka i wygląda to miasto jak trochę nowoczesne ale nie futurystyczne, dla mnie zwiastun Evil West o wiele lepszy ma klimat. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ODIN85 napisał:

dostali Deusa z samochodami?

Chyba sobie kpisz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ODIN85 napisał:

Raczej czekali na Gta w przyszłości a dostali Deusa z samochodami?

Koło Deusa to coś nawet nie stało, nie obrażaj Deusa.

  • Like 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, hennepin napisał:

Koło Deusa to coś nawet nie stało, nie obrażaj Deusa.

Skradajac sie widac jak bardzo wzorowali sie na DX, niestety nie dopracowali tych elementow tak jak dobrze jak tam. Podobienstwa sa.

Edytowane przez Sheeneek
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sheeneek napisał:

Skradajac sie widac jak bardzo wzorowali sie na DX, niestety nie dopracowali tych elementow tak jak dobrze jak tam. Podobienstwa sa.

Faktem jest że to skradanie jest też niedorobione trochę. Nie jestem skradankowcem ale całe te cyberwszczepy mogłyby prowadzić do czegoś podobnego powiedzmy jak w Dishonored (szybki skok i ciach, może później tak jest, zobaczymy...). Bo na razie wygląda to tak, że zaczynam się skradać do jakiejś bazy z wieżą na pustyni, bolek nagle się odwrócił a ja nie zdążyłem go chwycić i alarm. W końcu mnie szlag trafił, wyrwałem z wieżyczki ten ckm i rozwaliłem całe towarzystwo z ckmu i dwóch leszczy którzy przyjechali samochodem na dodatek. Ale to był ubaw ?

A z pojazdów jak na razie kupiłem se tylko atomowy motocykl, bo mi się spodobał na obrazku ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kosh napisał:

Faktem jest że to skradanie jest też niedorobione trochę. Nie jestem skradankowcem ale całe te cyberwszczepy mogłyby prowadzić do czegoś podobnego powiedzmy jak w Dishonored (szybki skok i ciach, może później tak jest, zobaczymy...). Bo na razie wygląda to tak, że zaczynam się skradać do jakiejś bazy z wieżą na pustyni, bolek nagle się odwrócił a ja nie zdążyłem go chwycić i alarm. W końcu mnie szlag trafił, wyrwałem z wieżyczki ten ckm i rozwaliłem całe towarzystwo z ckmu i dwóch leszczy którzy przyjechali samochodem na dodatek. Ale to był ubaw ?

A z pojazdów jak na razie kupiłem se tylko atomowy motocykl, bo mi się spodobał na obrazku ?

Najlepsze skradanie to wszczep z niewidzialnoscia , system mk Sand ktory zwalnia czas i katana lub rewolwer w ręku zanim ktos cie zobaczy to wszyscy będą leżeć

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, voltq napisał:

Najlepsze skradanie to wszczep z niewidzialnoscia , system mk Sand ktory zwalnia czas i katana lub rewolwer w ręku zanim ktos cie zobaczy to wszyscy będą leżeć

Czyli jednak będzie w tej grze coś z Dishonored ? Tak, właśnie wczoraj trafiłem do ripperdoca który sprzedaje niewidzialność.

A, i Kaukazem jednak da się pojeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skradania duzo z hakowania jest przydatne, wylaczanie kamer to obowiazkowa pozycja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jeśli wymyslilem sobie koncept postaci korpo agent który działa głównie po chichu i hakuje, to najrozsądniej rozwijać opanowanie oraz inteligencję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, jakbaj napisał:

Rozumiem ze jeśli wymyslilem sobie koncept postaci korpo agent który działa głównie po chichu i hakuje, to najrozsądniej rozwijać opanowanie oraz inteligencję? 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jakbaj napisał:

Rozumiem ze jeśli wymyslilem sobie koncept postaci korpo agent który działa głównie po chichu i hakuje, to najrozsądniej rozwijać opanowanie oraz inteligencję? 

Nie boj sie urozmaicac swojego builda, tutaj i tak latwo jest byc OP wiec nie trzeba skupiac sie na jednej galezi rozwoju.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skradanie? hackowanie? To nuda. Zmontuj sobie łapy goryla i idź w siłę. :D 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy warto wrzucać do folderu z grą najnowszy plik z DLSS 2.3.3 z przed dwóch dni ? Podobno gra pomimo patcha 1.3 ma wersję DLSS 2.1, ktoś podmieniał ? Nie powoduje to żadnych problemów z grą ?

@edit 

Zresztą nieważne, zostawię oryginał w razie czego :boink:

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, skunRace napisał:

Mam pytanie, czy warto wrzucać do folderu z grą najnowszy plik z DLSS 2.3.3 z przed dwóch dni ? Podobno gra pomimo patcha 1.3 ma wersję DLSS 2.1, ktoś podmieniał ? Nie powoduje to żadnych problemów z grą ?

@edit 

Zresztą nieważne, zostawię oryginał w razie czego :boink:

Wiem ze ludzie podmieniali na ten poprzedni i poprawial sporo artefaktow. Zostaw kopie i sprawdz, wydaje mi sie ze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...