Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, DeIntegroo napisał:

No ładne. Mody zawsze robią swoje. Ale widać jak miejscami wlatuje 40 fps.

Jakiś redaktorek z PPE napisał że tak to powinien wyglądać next-gen na PS5 ?

Szkoda że wziął pod uwagę skąd PS5 miałby wykombinować tyle mocy żeby tak wyglądać skoro 3090 z włączonym DLSS nie wyrabia...

@rambek911 Bo to produkt nadal przynoszący zyski + bankowo wznowią kampanię promocyjną przed premierą next-gena/dodatków fabularnych. Przygotuj się na więcej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ile znaczy to CDProjekt 2.0 czy jak to tam nazwali. Ciekawe czy marketing będzie wyżej w hierarchi niż sam produkt.

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zacząłem i dawno się tak nie wkręciłem w grę, skończyłem pierwszy akt, zajęło mi to prawie 10 godzin praktycznie na jednym posiedzeniu. Przez ten czas zauważyłem jakieś dwa małe glicze, gra działa i wygląda dobrze.

Zapowiada się jakieś 100 godzin zajebistego grania z lizaniem ścian :glodny:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DeIntegroo napisał:

Zobaczymy ile znaczy to CDProjekt 2.0 czy jak to tam nazwali. Ciekawe czy marketing będzie wyżej w hierarchi niż sam produkt.

Osobiście uważam że ten cały next-gen będzie BARDZO dopracowany, podobnie jak dodatki fabularne. A wiesz czemu ? Bo po prostu nie wierzę że po tym wszystkim co się stało do tej pory w temacie Cyberpunka mieliby jaja i czelność wydać jakiegoś niedopracowanego/zabugowanego gniota. Nie sądzę by mogli pozwolić sobie na kolejną wpadkę, dlatego też decyzja o obsuwie - choć wkurzająca - ostatecznie powinna wyjść wszystkim na dobre.  

Albo po prostu jestem idiotą i wierzę w cuda. Czas pokaże. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam grać pierwszy raz w CP 2077  :) 

Czy jest jakaś lista obowiązkowych ustawień oraz modów, żeby jak najlepiej wycisnąć z gry fps i żeby było optymalnie z płynnością w 4k?

Edytowane przez Ig0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Element Wojny napisał:

Osobiście uważam że ten cały next-gen będzie BARDZO dopracowany, podobnie jak dodatki fabularne. A wiesz czemu ? Bo po prostu nie wierzę że po tym wszystkim co się stało do tej pory w temacie Cyberpunka mieliby jaja i czelność wydać jakiegoś niedopracowanego/zabugowanego gniota. Nie sądzę by mogli pozwolić sobie na kolejną wpadkę, dlatego też decyzja o obsuwie - choć wkurzająca - ostatecznie powinna wyjść wszystkim na dobre.  

Albo po prostu jestem idiotą i wierzę w cuda. Czas pokaże. 

A po tym wszystkim co się stało na ich miejscu wypuszczałbyś gadżety z CP77 w preorderach? :D

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ig0r napisał:

Zaczynam grać pierwszy raz w CB :) 

Czy jest jakaś lista obowiązkowych ustawień oraz modów, żeby jak najlepiej wycisnąć z gry fps i żeby było optymalnie z płynnością w 4k?

Ja używam tego i w 4K z blokadą na 55 klatek jest bajka, w porównaniu do pełnego Ultra nieduża strata wizualna, a klatki sporo w górę, wiadomo oprócz RT. Ale Ty na 3080Ti możesz poszaleć, więc obejrzyj, zacznij od tego i leć w górę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, DeIntegroo napisał:

A po tym wszystkim co się stało na ich miejscu wypuszczałbyś gadżety z CP77 w preorderach? :D

Oni nie byli na naszym miejscu 10 grudnia 2020r i mają inny punkt widzenia. W tym dniu w którym większość z nas wyzywała bądź rzucała kur... gdzie popadnie u nich strzelały szampany i powiększała się ilość zer na koncie. Pomimo tej alphy (bo ciężko to było nazwać nawet betą) którą wypuszczono tamtego dnia zapewne według wielu z nich uważało że wszystko to co działo się po premierze było absurdalnie przesadzone, nadmiernie hejtowane i sztucznie nakręcane przez media/serwisy społecznościowe. To są bogaci ludzie kolego, oni inaczej postrzegają rzeczywistość - taki Kiciński który nic nie robił zwalił wszystko w tych swoich pseudo-przeprosinach na dział jakości, gdzie ciężko pracujący ludzie od miesięcy byli crunchowani do granic wytrzymałości. Ich wina, oni zawalili. Pamiętaj że dla nich to tylko produkt który ma się sprzedać, ty jako gracz postrzegasz to zupełnie inaczej. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Oni nie byli na naszym miejscu 10 grudnia 2020r i mają inny punkt widzenia. W tym dniu w którym większość z nas wyzywała bądź rzucała kur... gdzie popadnie u nich strzelały szampany i powiększała się ilość zer na koncie. Pomimo tej alphy (bo ciężko to było nazwać nawet betą) którą wypuszczono tamtego dnia zapewne według wielu z nich uważało że wszystko to co działo się po premierze było absurdalnie przesadzone, nadmiernie hejtowane i sztucznie nakręcane przez media/serwisy społecznościowe. To są bogaci ludzie kolego, oni inaczej postrzegają rzeczywistość - taki Kiciński który nic nie robił zwalił wszystko w tych swoich pseudo-przeprosinach na dział jakości, gdzie ciężko pracujący ludzie od miesięcy byli crunchowani do granic wytrzymałości. Ich wina, oni zawalili. Pamiętaj że dla nich to tylko produkt który ma się sprzedać, ty jako gracz postrzegasz to zupełnie inaczej. 

W sumie masz rację, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Element Wojny napisał:

Osobiście uważam że ten cały next-gen będzie BARDZO dopracowany, podobnie jak dodatki fabularne. A wiesz czemu ? Bo po prostu nie wierzę że po tym wszystkim co się stało do tej pory w temacie Cyberpunka mieliby jaja i czelność wydać jakiegoś niedopracowanego/zabugowanego gniota. Nie sądzę by mogli pozwolić sobie na kolejną wpadkę, dlatego też decyzja o obsuwie - choć wkurzająca - ostatecznie powinna wyjść wszystkim na dobre.  

Albo po prostu jestem idiotą i wierzę w cuda. Czas pokaże. 

Logika i prawidłowość postępowania podpowiada że nie może to być dobre ponieważ ludzie kompetentni uciekli z cdpr

Dlatego to tak długo trwa bo nie ma komu tego zrobić porządnie a zarząd jest na tyle kumaty że stara się manewrowac byle jeszcze odciac jak najwięcej kuponów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dość leniwie. High + DLSS Quality i pod 4K na 3060 Ti jest ok. 50 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voltq napisał:

Logika i prawidłowość postępowania podpowiada że nie może to być dobre ponieważ ludzie kompetentni uciekli z cdpr

Dlatego to tak długo trwa bo nie ma komu tego zrobić porządnie a zarząd jest na tyle kumaty że stara się manewrowac byle jeszcze odciac jak najwięcej kuponów

To że kompetentni ludzie uciekli z CDPR jest prawdopodobnie głównym powodem dlaczego to naprawianie/poprawianie/next-genowanie CP2077 trwa tak długo i dostało kolejną obsuwę. W jakimś stopniu z pewnością pandemia miała na to wpływ, ale znacznie większy zapewne roszady w poszczególnych działań i wiele wewnętrznych zmian które w ostatnich miesiącach przeprowadzono w CDPR. Do tego zatrudniono wiele nowych osób a wiadomo że wdrożenie takich trwa, doszły również zakupione nowe studia pomocnicze których integracja też trochę potrwa. Słowo klucz - czas. 

Ja cały czas jestem sceptykiem jeśli chodzi o tych ludzi i nie mam żadnych szczególnych oczekiwań względem nich i tej gry, ale dużo się mówi o "gruntownej przebudowie" CP2077 na potrzeby next-gena i po prostu chcę poczekać na efekty tego co szykują. Będzie dobrze to ich pochwalą, będzie źle to dostaną powtórkę z 10 grudnia i tyle. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2021 roku rotacja kadr w CD Projekcie wyniosła wg Piotra Nielubowicza, na telekonferencji 29 listopada 2021 z inwestorami:

"PN: Odnośnie rotacji – rotacja za ostatnie 10 miesięcy tego roku to standardowe kilkanaście procent,
co nie odbiega od normy w naszej branży, gdzie zawsze po zakończeniu dużego projektu następuje w
jakiejś części naturalny ruch w zespole – ludzie chcą pracować nad innymi projektami lub zająć się
zupełnie innymi rzeczami. To naturalne; nie wyróżniamy się na tle rynku; nie ma tu niczego
niespodziewanego ani też w znaczącym stopniu odmiennego od sytuacji, która zaistniała po premierze
Wiedźmina 3."

14 godzin temu, Ig0r napisał:

Zaczynam grać pierwszy raz w CP 2077  :) 

Czy jest jakaś lista obowiązkowych ustawień oraz modów, żeby jak najlepiej wycisnąć z gry fps i żeby było optymalnie z płynnością w 4k?

Proponuję, żebyś spróbował zagrać z następującymi ustawieniami: 1440p, "Wszystko na ultra", wyłączone: (rozmycie w ruchu, ziarno filmowe, aberracja, odblaski),  RayTracing na "niewiarygodne", bez DLSS (dla mnie każde ustawienie DLSS psuje obraz). Uzyskasz ok. 50 klatek ale dla mnie wrażenia wizualne rekompensują niewielką utratę płynności.

4k@60fps wymaga już DLSS lub wyłączenia RayTracingu.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, skunRace napisał:

Ja używam tego i w 4K z blokadą na 55 klatek jest bajka, w porównaniu do pełnego Ultra nieduża strata wizualna, a klatki sporo w górę, wiadomo oprócz RT. Ale Ty na 3080Ti możesz poszaleć, więc obejrzyj, zacznij od tego i leć w górę.

 

Nie mogę zdzierżyć tego typa dla mnie tutaj widać  brak profesjonalizmu, gość zjeżdża  nawet detale i ustawienia które nic nie kosztują a wizualnie już pogarszają oprawę.

Rozumiem że ktoś może nie mieć czasu aby każdą opcje z osobna sprawdzać ale jak ktoś chce najbardziej merytoryczny poradnik w tych sprawach to niemal zawsze digital foundry - tutaj to jakaś parodia doradcza.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, frog67 napisał:

Nie mogę zdzierżyć tego typa dla mnie tutaj widać  brak profesjonalizmu, gość zjeżdża  nawet detale i ustawienia które nic nie kosztują a wizualnie już pogarszają oprawę.

Rozumiem że ktoś może nie mieć czasu aby każdą opcje z osobna sprawdzać ale jak ktoś chce najbardziej merytoryczny poradnik w tych sprawach to niemal zawsze digital foundry - tutaj to jakaś parodia doradcza.

Niestety nawet jeśli ty masz rację, to on ma rozgłos, więc jego przekaz pójdzie w świat a nie twój. :( I to jest najsmutniejsze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewać po kanale Morele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto się wspomagać jakimś radami z neta, a czasem wystarczy odpalić Afterburnera i samemu się pobawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Isharoth napisał:

Niestety nawet jeśli ty masz rację, to on ma rozgłos, więc jego przekaz pójdzie w świat a nie twój. :( I to jest najsmutniejsze.

Jak już zobaczyłem w tym materiale że zjeżdża takie filtrowanie które praktycznie nic nie kosztuje a różnice wizualną robi to od razu czerwona lampka, a tego jest więcej.

Najgorsze jest to ze jak pamiętam przyszedł do Moreli za Liptona i zobaczyłem jego pierwsze materiały, to ta byle jakość po łebkach od razu rzucała się w oczy, bo wszystko robi tak na odpie***l ludzie mu zwracali uwagę w komentarzach popraw to i tamto, gość niby mówi "wiem wiem czytam", ale tak naprawdę nic sobie z tego nie robi.

W takim razie co można było zrobić unsub dla kanału Moreli i tyle po co człowiek na tracić nerwy w dobrej wierze  gdy wszystko jak grochem o ścianę.

Co do samego Cybera mam przeczucie że samo rozszerzenie może być nieporównywalnie lepsze niż podstawka i takie swoiste odkupienie win CDPR. Obym miał dobre przeczucie.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

Najgorsze jest to ze jak pamiętam przyszedł do Moreli za Liptona i zobaczyłem jego pierwsze materiały, to ta byle jakość po łebkach od razu rzucała się w oczy, bo wszystko robi tak na odpie***l ludzie mu zwracali uwagę w komentarzach popraw to i tamto, gość niby mówi w"iem wiem czytam", ale tak naprawdę nic sobie z tego nie robi.

Co do samego Cybera mam przeczucie że samo rozszerzenie może być nieporównywalnie lepsze niż podstawka i takie swoiste odkupienie win CDPR. Obym miał dobre przeczucie.

Są setki, a nawet tysiące innych kanałów, na których też opowiadają niepotwierdzone bzdury, w różnych dziedzinach. Problem nie dotyczy Moreli, nie dotyczy nawet samego YouTube. Oczywiście nie da się, bez wprowadzania cenzury, kontrolować tego czy ktoś może opowiadać głupoty i puszczać to w świat. Jednak działoby się to na o wiele mniejszą skalę, gdyby ludzie podchodzili bardziej krytycznie do tego co chłoną z mediów. Ja nawet instrukcji obsługi nie potraktowałbym jako pewnik, a większość ludzi to co obejrzy z góry traktuje jak prawdę. ;) 

1 minutę temu, frog67 napisał:

Co do samego Cybera mam przeczucie że samo rozszerzenie może być nieporównywalnie lepsze niż podstawka i takie swoiste odkupienie win CDPR. Obym miał dobre przeczucie.

Ja nie wierzę że dodatki będą jakoś mocno odskakiwać poziomem podstawce. Może pod względem fabularnym jak w Wiedźminie? Wtedy tak. Ale póki core gry się nie zmieni, to nie ma co liczyć na jakieś większe poprawy. A wątpię że zwykłe rozszerzenie będzie zmieniać core gry. To się nie kalkuluje.

Na dłuższy czas odpuściłem sobie pisanie w tym wątku, bo to co się tu działo to jakaś dziecinada. Ale żeby postawić sprawę jasno. Ja nie uważam CP2077 za złą grę. Dla mnie Cyberpunk stoi na podobnym poziomie co Wiedźmin 3, tylko wyszedł bardziej zabugowany na premierę (W3 też był ale nie aż tak). Fabuła nie była jakaś wybitna, ale nadal porównując do innych gier była całkiem ok. Zadania trzymały poziom Wieśka, czyli było super. Rozwój postaci, no niby bardziej rozbudowany niż w Wieśku, ale nadal niedorobiony. Redzi nie potrafią w RPG. Dobrze że takiego Baldura robi Larian, a nie CDPR, bo poziom u tych drugich byłby zdecydowanie gorszy.

CDPR to nie jest drugi Larian, czy From Software. Oni nie tworzą gier dla konkretnej grupy graczy tylko dla wszystkich. Nawet gdyby bardzo chcieli, to z takim zarządzaniem nie zrobią nic sensownego. Po prostu się nie da. Od długiego czasu CDPR to taki mniejszy Ubisoft, który wydaje po prostu poprawne gry, ale nic szczególnie ambitnego pod względem rozgrywki. Tylko oni jeszcze narobili sobie siary przez... mało skromny marketing.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w cdpr ale zobaczymy co będzie , wg mnie z tym next genem bedzie jak z wichrami zimy od Martina zapowiada je juz 8 lat i nadal nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, frog67 napisał:

Nie mogę zdzierżyć tego typa dla mnie tutaj widać  brak profesjonalizmu, gość zjeżdża  nawet detale i ustawienia które nic nie kosztują a wizualnie już pogarszają oprawę.

Rozumiem że ktoś może nie mieć czasu aby każdą opcje z osobna sprawdzać ale jak ktoś chce najbardziej merytoryczny poradnik w tych sprawach to niemal zawsze digital foundry - tutaj to jakaś parodia doradcza.

Digital też oglądałem i w sumie i tak sprawdzałem każda opcję z osobna sam mimo filmików, nigdy mi to nie daje spokoju i mimo, czasem już się nie chce i brak czasu to nie mogę się powstrzymać ;) Tego typa pierwszy raz na oczy widziałem, polecił mi ten filmik pewien forumowicz tutaj. Na jego, masz dwa ustawienia, to pierwsze nie pogarsza wizualnie dużo, w tym drugim zjeżdża z wielu rzeczy, bo jest dla dużo słabszych zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dosyć fajnie rozkminia na drobne różne opcje:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Isharoth napisał:

Ja nie wierzę że dodatki będą jakoś mocno odskakiwać poziomem podstawce. Może pod względem fabularnym jak w Wiedźminie? Wtedy tak. Ale póki core gry się nie zmieni, to nie ma co liczyć na jakieś większe poprawy. A wątpię że zwykłe rozszerzenie będzie zmieniać core gry. To się nie kalkuluje.

Na dłuższy czas odpuściłem sobie pisanie w tym wątku, bo to co się tu działo to jakaś dziecinada. Ale żeby postawić sprawę jasno. Ja nie uważam CP2077 za złą grę. Dla mnie Cyberpunk stoi na podobnym poziomie co Wiedźmin 3, tylko wyszedł bardziej zabugowany na premierę (W3 też był ale nie aż tak). Fabuła nie była jakaś wybitna, ale nadal porównując do innych gier była całkiem ok. Zadania trzymały poziom Wieśka, czyli było super. Rozwój postaci, no niby bardziej rozbudowany niż w Wieśku, ale nadal niedorobiony. Redzi nie potrafią w RPG. Dobrze że takiego Baldura robi Larian, a nie CDPR, bo poziom u tych drugich byłby zdecydowanie gorszy.

CDPR to nie jest drugi Larian, czy From Software. Oni nie tworzą gier dla konkretnej grupy graczy tylko dla wszystkich. Nawet gdyby bardzo chcieli, to z takim zarządzaniem nie zrobią nic sensownego. Po prostu się nie da. Od długiego czasu CDPR to taki mniejszy Ubisoft, który wydaje po prostu poprawne gry, ale nic szczególnie ambitnego pod względem rozgrywki. Tylko oni jeszcze narobili sobie siary przez... mało skromny marketing.

Co do dodatkow pewnie masz racje, moze bedzie troche wyzej niz podstawka, mi to w zupelnosci wystarczy bo dobrze sie przy tej historii bawilem.

Z porownaniem do ubi to ja tam zadnych podobienst nie widze. Ubi wydaje kilka tych samych IP rok w rok praktycznie, i sa kopiuj wklej. Nawet pomiedzy roznymi IP podobienstwa sa ogromne.

Cdpr ma dopiero 2 IP i praktycznie kazda gra jest inna. Przeciez nawet wszystkie 3 wieski roznia sie od siebie diametralnie pod wzgledem konstrukcji gry. CP tez inna bajka. 

Edytowane przez Sheeneek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sheeneek napisał:

Z porownaniem do ubi to ja tam zadnych podobienst nie widze. Ubi wydaje kilka tych samych IP rok w rok praktycznie, i sa kopiuj wklej. Nawet pomiedzy roznymi IP podobienstwa sa ogromne.

Wydaje co roku, bo Ubi ma nieporównywalnie więcej ludzi. Core gier CDRP nigdy nie był lepszy od tego co oferuje Ubisoft. Po prostu gry Redów wybijały się questami, dialogami i czasem fabułą. Za to jak spojrzysz na gameplay, to wypadają przeciętnie, albo nawet lekko poniżej przeciętnej. Ale o tym już pisałem. :) 

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...