Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Qrcze, nie dość że działa, to jest to chyba jeden z lepszych sposobów zwiedzania miasta.
Wygląda świetnie.


Szkoda że na stacjach i w pojeździe nie ma NPC'tów, ale rozumiem że to już ciężko zaimplementować wyłącznie za pomocą moda (nie wspominając że sam CDP nie ogarnia AI NPC'tów w tej grze).

Pomyślcie jaki potencjał na questy ma takie metro.
Rozmowy o ciemnych interesikach z podejrzanymi typami czy efektowna strzelanina na dachu pędzącego pojazdu podczas deszczu- to pierwsze co przychodzio mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy medal ma dwie strony - po jednej my po drugiej oni. Ja przez dokładnie 10 lat pracowałem w dużym korpo i doskonale zdaję sobie sprawę jak to jest mieć związane ręce i brak wpływu na cokolwiek, negowanie trafionych pomysłów i przepychanie tych znacznie mniej trafionych. Po jakimś czasie zaczyna to być tak męczące że człowiek przestaje próbować coś zmienić na lepsze i po prostu się dostosowuje do stada, robi to co mówi góra i na tym temat się zamyka. Moje ostatnie 2 lata pracy w tej firmie to był koszmar, brak chęci motywacji czegokolwiek, wstawałem szedłem robiłem swoje i każdorazowo czułem że jedyne co danego dnia osiągnąłem to strata 8-9 godzin z życia. 

A ten mod naprawdę świetna sprawa, jeden z lepszych jakie widziałem. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paw79 napisał:

Qrcze, nie dość że działa, to jest to chyba jeden z lepszych sposobów zwiedzania miasta.
Wygląda świetnie.


Szkoda że na stacjach i w pojeździe nie ma NPC'tów, ale rozumiem że to już ciężko zaimplementować wyłącznie za pomocą moda (nie wspominając że sam CDP nie ogarnia AI NPC'tów w tej grze).

Pomyślcie jaki potencjał na questy ma takie metro.
Rozmowy o ciemnych interesikach z podejrzanymi typami czy efektowna strzelanina na dachu pędzącego pojazdu podczas deszczu- to pierwsze co przychodzio mi do głowy.

To jest abstrakcja że jedna osoba może dodać taką zawartość do gry, a studio nie chcę xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Element Wojny napisał:

...wstawałem szedłem robiłem swoje i każdorazowo czułem że jedyne co danego dnia osiągnąłem to strata 8-9 godzin z życia. 

To akurat tak wygląda u prawie każdego, w sumie jak wszystko co jest odgórnie narzucone przez społeczeństwo i musisz to robić czy chcesz czy nie, jakakolwiek praca to zawsze był przymus mniejszy lub większy i wszelakie gadanie o pozytywnym jej wpływie można między bajki włożyć. Gardzisz tym (nie każdy jest w stanie to stwierdzić, wielu dalej lubi się oszukiwać) ale idziesz i robisz swoje bo za coś musisz opłacić rachunki i z czegoś żyć. Wprowadza to co prawda jakiś ład i porządek ale też potrafi wyniszczać człowieka psychicznie jeśli musi ciągle robić to czego nie lubi lub nie ma możliwości robić tego co lubi z różnych powodów lub robi to w nadmiarze i się przepracowuje.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, caleb59 napisał:

Już tak nie usprawiedliwiaj swoich kumpli korpo-szczurów. Mnie jako klienta końcowego, który płaci pełną kwotę za produkt gówno interesuje co Wy tam w tych korporacjach wyrabiacie abym tylko dostał to za co uczciwie zapłaciłem i tym samym oczekuję zwrotnej uczciwości bez szemranego podejścia do sprawy i nie ma nic do tego ignorancja.

Pewnie, bo ktoś będzie charytatywnie po godzinach siedział i robił żebyś Ty był zadowolony. Ty pewnie też zostajesz po pracy aby nadgonić obowiązki na które nie było czasu bo szefostwo chciało abyś robił coś innego. Pretensje ślij do zarządu CDPR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Paw79 napisał:

Qrcze, nie dość że działa, to jest to chyba jeden z lepszych sposobów zwiedzania miasta.
Wygląda świetnie.

To jest taki strzał w pysk dla devów :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bleidd napisał:

Pewnie, bo ktoś będzie charytatywnie po godzinach siedział i robił żebyś Ty był zadowolony. Ty pewnie też zostajesz po pracy aby nadgonić obowiązki na które nie było czasu bo szefostwo chciało abyś robił coś innego. Pretensje ślij do zarządu CDPR.

Jak wspomniałem - gówno mnie to interesuje jakie tam mają układy, skoro płacę uczciwie to wymagam uczciwości zwrotnej - nic bym nie powiedział gdyby grę wydali w formie early access a nie jako finalny, niby "gotowy produkt", oni jej nawet nie reklamowali "grą usługą" jak to sprytnie robi Ubisoft by jakaś lampka ostrzegawcza mogła się w głowie zapalić.

Zrobili co zrobili i są śmieciami, złodziejami i krętaczami - sporo minie zanim wróci mi do nich zaufanie.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb59 napisał:

Zrobili co zrobili i są śmieciami, złodziejami i krętaczami - sporo minie zanim wróci mi do nich zaufanie.

Szczerze? Zgadzam się w 100%. Ale to nie jest wina szeregowych pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winny jest obecnie działający model biznesowy, betonowe schematy pracy w korporacjach, nastawienie na szybszy zysk kosztem jakości i tym samym nieprzemyślane decyzje. Odpowiedzialność jest zbiorowa i rozumiem, że często ktoś kto chce wprowadzać pozytywne zmiany jest zduszony przez tych wyższych rangą/stażem ale to nie zmienia faktu, że klient końcowy traci na tym najwięcej bo nie dosyć, że potrafi ofiarować takiej firmie kredyt zaufania w postaci preordera to jeszcze na premierę dostaje niedokończony produkt i jest mamiony mglistą wizją poprawy lub dodatków, które przywrócą dany tytuł do właściwego stanu premierowego.

Klienta końcowego nie interesują warunki pracy czy stosunki międzyludzkie wewnątrz korporacji - to jest w gestii wewnętrznej by to ogarnąć, a skoro taka firma nie potrafi tego skutecznie zrobić i dalej się plącze tzn. że nie jest godna zaufania przy ich kolejnym projekcie.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb59 napisał:

To akurat tak wygląda u prawie każdego, w sumie jak wszystko co jest odgórnie narzucone przez społeczeństwo i musisz to robić czy chcesz czy nie, jakakolwiek praca to zawsze był przymus mniejszy lub większy i wszelakie gadanie o pozytywnym jej wpływie można między bajki włożyć. Gardzisz tym (nie każdy jest w stanie to stwierdzić, wielu dalej lubi się oszukiwać) ale idziesz i robisz swoje bo za coś musisz opłacić rachunki i z czegoś żyć. Wprowadza to co prawda jakiś ład i porządek ale też potrafi wyniszczać człowieka psychicznie jeśli musi ciągle robić to czego nie lubi lub nie ma możliwości robić tego co lubi z różnych powodów.

No tak to już jest - jak lubisz to co robisz to idziesz z chęcią do pracy, ale jeśli tylko robisz to co musisz to jest ciężko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, caleb59 napisał:

nastawienie na szybszy zysk kosztem jakości

CDPR to jest prywatna firma, a jako taka jej celem istnienia jest wyłącznie zarabianie pieniędzy. Jakość z kolei jest wypadkową tego, za co skłonni są zapłacić kupujący, bo żadna firma z dobroci serca nie wyda kilkadziesiąt milionów więcej żeby produkt dopracować, jeżeli klientom do szczęścia wystarczy wybrakowany półprodukt. Winni obecnej sytuacji na rynku i żałosnej jakości są wyłącznie gracze, bo tylko oni są w stanie wyrazić dezaprobatę portfelem. Jeżeli gracze godzą się na systematyczny spadek jakości nowych tytułów i nie tylko ich nie bojkotują, ale wręcz płacą pieniądze w ciemno za preordery, to będzie tylko gorzej.

Edytowane przez mag_zbc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem połowa sukcesu to ludzie na jakich trafiasz w pracy - nawet najbardziej lubiane zajęcie potrafią obrzydzić właśnie ludzie, którzy będą taką pracę zamieniać w mękę.

5 minut temu, mag_zbc napisał:

CDPR to jest prywatna firma, a jako taka jej celem istnienia jest wyłącznie zarabianie pieniędzy. Jakość z kolei jest wypadkową tego, za co skłonni są zapłacić kupujący, bo żadna firma z dobroci serca nie wyda kilkadziesiąt milionów więcej żeby produkt dopracować, jeżeli klientom do szczęścia wystarczy wybrakowany półprodukt. Winni obecnej sytuacji na rynku i żałosnej jakości są wyłącznie gracze, bo tylko oni są w stanie wyrazić dezaprobatę portfelem. Jeżeli gracze godzą się na systematyczny spadek jakości nowych tytułów i nie tylko ich nie bojkotują, ale wręcz płacą pieniądze w ciemno za preordery, to będzie tylko gorzej.

Wiesz, kontrast jest dosyć duży zważywszy, że Wiedźmin 3 był sukcesem nawet na premierę - miał swoje błędy ale to nie był poziom rynsztoka jak CP 2077 więc tym bardziej dziwi to co się stało. Z drugiej strony od tego czasu do cdpr przyszli nowi pracownicy (inne pokolenie programistów), firma zaczęła na szeroką skalę współpracować z podwykonawcami czy zlecać robotę niedoświadczonym programistom, doszły problemy z komunikacją i zarządzaniem oraz ostatecznie covid i mamy to co mamy - wszystko to do kupy moim zdaniem przyczyniło się do upadku CP 2077.

Równie dobrze kolejnym powodem mogło być zbyt duże utopienie pieniędzy w marketing i reklamę zamiast w pracę nad grą.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu za 59,50 zł na Epicu. W końcu przekonam się w jakim stanie jest ta gra w wersji na PC, bo od praktycznie roku czytam ten wątek i ciągle zdania są podzielone. Jedni grają piąty raz i mają 300 godzin, a drudzy plują na tą grę jakby to był ostatni syf. Uznałem, ze muszę swoją opinię w końcu  wyrobić.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, caleb59 napisał:

Jak wspomniałem - gówno mnie to interesuje jakie tam mają układy, skoro płacę uczciwie to wymagam uczciwości zwrotnej - nic bym nie powiedział gdyby grę wydali w formie early access a nie jako finalny, niby "gotowy produkt", oni jej nawet nie reklamowali "grą usługą" jak to sprytnie robi Ubisoft by jakaś lampka ostrzegawcza mogła się w głowie zapalić.

Zrobili co zrobili i są śmieciami, złodziejami i krętaczami - sporo minie zanim wróci mi do nich zaufanie.

image.thumb.png.f9128871826db011e4e96f312b495c9b.png

:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Opłaca się brać w tym momencie Cyberpunka ? Na Epicu za 6 dych chyba stoi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca. Choćby po to aby wyrobić sobie własne zdanie. Moim i tylko moim zdaniem gra jest warta tych 60 zł (ale też nieszczególnie więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rymek1987 napisał:

Panowie i Panie. Opłaca się brać w tym momencie Cyberpunka ? Na Epicu za 6 dych chyba stoi. 

IMO opłacałoby się nawet za 100 zł. Pomijając bugi, które częściowo są już naprawione, gra stoi na podobnym poziomie co W3.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby był na GoGu za 60 zł to warto. Na Epicu nawet jakby był za 10 to nie warto wspierać tego portalu. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rymek1987 napisał:

Panowie i Panie. Opłaca się brać w tym momencie Cyberpunka ? Na Epicu za 6 dych chyba stoi. 

Dobra cena, opłaca się. Bierz, raczej powinieneś być zadowolony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 60zł warto brać, ale z graniem wstrzymałbym się te 3-4 miesiące do czasu wyjścia next-gena ze względu na plotki o możliwej przebudowie wielu elementów gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie coś podobnego w świecie cyberpunk nawet z widokiem z góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, luk21pl napisał:

Polecacie coś podobnego w świecie cyberpunk nawet z widokiem z góry?

Najlepszy cyberpunk jaki grałem to Deus Ex: Human Revolution. Polecam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Element Wojny napisał:

Za 60zł warto brać, ale z graniem wstrzymałbym się te 3-4 miesiące do czasu wyjścia next-gena ze względu na plotki o możliwej przebudowie wielu elementów gry.

 

Plotki, ploteczki... Co oni niby mają tam przebudować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MrKetiw napisał:

Plotki, ploteczki... Co oni niby mają tam przebudować ?

Gdzieś na którejś stronie ktoś zamieścił jakieś info że poszczególne segmenty gry są ponoć przebudowywane. W jakim zakresie, na jakiej zasadzie, czy gdzie i jak - nie wiem. Może to kolejna plotka z tyłka, może jest w tym coś więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...