Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem do patcha 1.5 chyba co raz bliżej wyciekła okładka nowego CP w wersji next-gen 

FKVoOYOXoAABU4E?format=jpg&name=900x900Nowa generacja bugów :E  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się rusza w temacie, nowe buildy na Steam, wyciek okładki, patrz pewnie wyjdzie gdzieś w lutym. Ze strony CDPR cisza, żadnego pompowania balonika, może jednak rzeczywiście czegoś się nauczyli.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co dadzą na PC, mam nadzieję, że ogarną to i owo i będzie można wrócić do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek dadza to i tak bedzie lament i placz w tym temacie u niektorych ?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po tym patchu w końcu zdecyduję ai w na zakup bo jak do tej pory to z grą miałem styczność przez szwagra, który bluzgał ją ile wlezie za błędy, bugi, glitche, crashe itd co skutecznie mnie zniechęcało do zakupu. 

W końcu zagram w Cyberpunk :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekałem z zakupem i zakupiłem za 75zł z pół roku temu, potem zrobiłem przerwę od gry, odpaliłem dziś i poszedł uninstall, nie mam jakoś frajdy z grania w te gre a starałem się mieć ?

Strzelanie nie ma tego czegoś, to taki smutny obowiązek a przecież to FPS, jakieś ganianie po pustkowiach wokół miasta - no nie jara mnie to, kiedyś może jeszcze zobacze i dam szanse.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, frog67 napisał:

Tymczasem do patcha 1.5 chyba co raz bliżej wyciekła okładka nowego CP w wersji next-gen 

Nowa generacja bugów :E  

Na PS5 płatny Upgrade za 10$ czy tym razem SONY pozwoli za darmo zaktualizować wersję pod Next-Geny? xD

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bbandi napisał:

Strzelanie nie ma tego czegoś, to taki smutny obowiązek a przecież to FPS, jakieś ganianie po pustkowiach wokół miasta - no nie jara mnie to, kiedyś może jeszcze zobacze i dam szanse.

i dokładnie ja mam to samo. Jak na FPS, to zrąbali to koncertowo. Zero feelingu podczas strzelania. Po prostu Redzi nie potrafią. To samo mechanika jazdy - mam wrażenie, że jeżdżę mydelniczką po płaskiej do bólu powierzchni. Skręcanie, przyspieszanie - natychmiastowe, zero reakcji zawieszenia, nie czuć masy pojazdu - to jest poziom serii Just Cause (chociaż nie wiem, czy tam tego lepiej nie zrobili). Dobrze, że Redom dostało się za takie uchybienia. I dobrze, że ludzie wyśmiewają się z tej biedy technologicznej. Nie można liczyć na to, że da się dobrą, ale krótką fabułę, a reszta może być taka sobie. To już nie te czasy. Aczkolwiek ja Cyberpunka cisnę i bawię się tak 7/10, ale mam ochotę głównie polecieć po fabule i większych misjach pobocznych i tyle. Zrobiłem teraz przerwę, bo czekam na patcha 1.5. Nie zamierzam ogrywać ciągle nieukończonej bety, jeśli chcą z każdym patchem grzebać w mechanice gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi że wróciłeś do CP2077 przed wyjściem tego next-gen patcha :D 

Z chęcią obczaję co ten next-gen update ze sobą przyniesie; mam nadzieję że zmieni to i owo na tyle że warto będzie wrócić do NC. 

(ile ja bym dał by ten next-gen dał możliwość grania z perspektywy TPP - ło Panie mieli by u mnie takiego plusa że hoho)

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Element Wojny napisał:

(ile ja bym dał by ten next-gen dał możliwość grania z perspektywy TPP - ło Panie mieli by u mnie takiego plusa że hoho)

Ale wiesz że to prawdopodobnie nierealne i to z wielu powodów.

-raz że praktycznie wszystkie budynki trzeba by bylo przebudować aby zmieścić kamerę idącą za bohaterem.

-trzeba by było wymodelować bohatera na nowo, stworzyć animacje, gun-play, czy walkę w zwarciu - rzecz nie do wykonania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, frog67 napisał:

Ale wiesz że to prawdopodobnie nierealne i to z wielu powodów.

-raz że praktycznie wszystkie budynki trzeba by bylo przebudować aby zmieścić kamerę idącą za bohaterem.

-trzeba by było wymodelować bohatera na nowo, stworzyć animacje, gun-play, czy walkę w zwarciu - rzecz nie do wykonania.

Dokaldnie tak, w przypadku tej gry widok TPP jedynie moglby zaszkodzic w obecnej formie gry. Tutaj widok z pierwszej osoby jest wdg mnie jak najbardziej trafnym i jedynym slusznym wyborem pod obecny projekt gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, frog67 napisał:

Ale wiesz że to prawdopodobnie nierealne i to z wielu powodów.

-raz że praktycznie wszystkie budynki trzeba by bylo przebudować aby zmieścić kamerę idącą za bohaterem.

-trzeba by było wymodelować bohatera na nowo, stworzyć animacje, gun-play, czy walkę w zwarciu - rzecz nie do wykonania.

Skoro średnio uzdolniony moder bez jakiekogokolwiek wsparcia i jakichkolwiek sensownych narzędzi dał radę zrobić takie prymitywne TPP (poniżej) używając cheatengine to jakoś nie wierzę by profesjonaliści z odpowiednim sprzętem i możliwościami nie byli w stanie tego zrobić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Element Wojny napisał:

Skoro średnio uzdolniony moder bez jakiekogokolwiek wsparcia i jakichkolwiek sensownych narzędzi dał radę zrobić takie prymitywne TPP (poniżej) używając cheatengine to jakoś nie wierzę by profesjonaliści z odpowiednim sprzętem i możliwościami nie byli w stanie tego zrobić.

 

Tylko po co mieliby to robic skoro obrali inny koncept? Przeciez to co pokazales wyglada tragicznie.  Nie ma nic do innego widoku tylko tpp do obecnego projektu gry po prostu nie pasuje.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Tylko po co mieliby to robic skoro obrali inny koncept? Przeciez to co pokazales wyglada tragicznie.  Nie ma nic do innego widoku tylko tpp do obecnego projektu gry po prostu nie pasuje.

Najbardziej prozaiczny powód: bo fajnie mieć możliwość wyboru ?

Wygląda tragicznie bo to robota raptem jednej średnio uzdolnionej osoby. Sam mod w tej tragicznej formie ma prawie 200k ściągnięć czyli jak widać jakaś część społeczności takowy wybór też by chciała mieć. Tobie może TPP w CP2077 nie pasuje, ja bym go z chęcią przytulił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Najbardziej prozaiczny powód: bo fajnie mieć możliwość wyboru ?

 

Ty sie dobrze czujesz? Takie rzeczy to ustala sie juz na etapie projektowania gry, a Ty po premierze gry piszesz, ze chcialbys miec mozliwosc wyboru widoku kiedy to trzeba by przeprojektowac cala gre. Z takimi oczekiwaniami i zachciankami to za 100lat ta gra nie bedzie dobra :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Najbardziej prozaiczny powód: bo fajnie mieć możliwość wyboru ?

Wygląda tragicznie bo to robota raptem jednej średnio uzdolnionej osoby. Sam mod w tej tragicznej formie ma prawie 200k ściągnięć czyli jak widać jakaś część społeczności takowy wybór też by chciała mieć. Tobie może TPP w CP2077 nie pasuje, ja bym go z chęcią przytulił. 

Też bym przytulił ale wiem że to niewykonalne, aby była taka opcja trzeba było TPP uwzględnić przy projektowaniu gry od podstaw, co prawdopodobnie przełożyło by się na to iż ani FPP ani TPP nie było by na satysfakcjonującym poziomie. 

Zauważ że tytuły które oferują TPP/FPP zawsze któryś z tych trybów mają lepiej wykonany, a ten drugi to taki jakby zrobiony na doczepkę, czy to tytuły Bethesdy które lepiej ogrywać w FPP czy to R* które lepiej ogrywać w TPP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ty sie dobrze czujesz? Takie rzeczy to ustala sie juz na etapie projektowania gry, a Ty po premierze gry piszesz, ze chcialbys miec mozliwosc wyboru widoku kiedy to trzeba by przeprojektowac cala gre. Z takimi oczekiwaniami i zachciankami to za 100lat ta gra nie bedzie dobra :szczerbaty:

Czuję się całkiem dobrze, dziękuję. Widzę jednak że ktoś tu szuka powodu do sprzeczki i personalnych podjazdów tylko i wyłącznie z powodu mojego małego marzenia więc na tym zakończę dyskusję z Tobą.

6 minut temu, frog67 napisał:

Też bym przytulił ale wiem że to niewykonalne, aby była taka opcja trzeba było TPP uwzględnić przy projektowaniu gry od podstaw, co prawdopodobnie przełożyło by się na to iż ani FPP ani TPP nie było by na satysfakcjonującym poziomie. 

Zauważ że tytuły które oferują TPP/FPP zawsze któryś z tych trybów mają lepiej wykonany, a ten drugi to taki jakby zrobiony na doczepkę, czy to tytuły Bethesdy które lepiej ogrywać w FPP czy to R* które lepiej ogrywać w TPP.

Spoko, zdaję sobie sprawę że to wymagałoby wysokiej ingerencji w całą strukturę gry ale marzyć chyba nadal można ? ;) Nigdy nie podobała mi się decyzja o rezygnacji z trybu TPP na rzecz FPP na bodajże 2 lata (?) przed premierą, a gdy już dorwałem grę i zobaczyłem możliwości customizacji to ta decyzja nie spodobała mi się jeszcze bardziej. Chyba nigdy nie byłem wielkim fanem gier FPP i wiem że zdecydowanie bardziej preferuję gry które dają mi możliwość gry w trybie TPP. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Element Wojny napisał:

Czuję się całkiem dobrze, dziękuję. Widzę jednak że ktoś tu szuka powodu do sprzeczki i personalnych podjazdów tylko i wyłącznie z powodu mojego małego marzenia więc na tym zakończę dyskusję z Tobą.

 

Gwiazdki z nieba i gry na życzenie po tym jak już gra powstała to chyba nie w tym stuleciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Gwiazdki z nieba i gry na życzenie po tym jak już gra powstała to chyba nie w tym stuleciu ?

Albo po prostu ten drugi tryb wyraźnie by odstawał od dominującego, to wtedy też wylała by się krytyka (dlaczego TPP tak kuleje! poprawcie to... itd. ) Nie da się inaczej albo wóz albo przewóz.

Mnie to zastanawiam czy patch 1.5 poprawi LoD bo mam wrażenie że najlepiej było na premierę a później to z każdym kolejnym patchem downgrade i cienie dorysowujące się nagle pół metra przed postacią,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, frog67 napisał:

Też bym przytulił ale wiem że to niewykonalne, aby była taka opcja trzeba było TPP uwzględnić przy projektowaniu gry od podstaw, co prawdopodobnie przełożyło by się na to iż ani FPP ani TPP nie było by na satysfakcjonującym poziomie. 

Zauważ że tytuły które oferują TPP/FPP zawsze któryś z tych trybów mają lepiej wykonany, a ten drugi to taki jakby zrobiony na doczepkę, czy to tytuły Bethesdy które lepiej ogrywać w FPP czy to R* które lepiej ogrywać w TPP.

 

11 minut temu, Element Wojny napisał:

Spoko, zdaję sobie sprawę że to wymagałoby wysokiej ingerencji w całą strukturę gry ale marzyć chyba nadal można ? ;) Nigdy nie podobała mi się decyzja o rezygnacji z trybu TPP na rzecz FPP na bodajże 2 lata (?) przed premierą, a gdy już dorwałem grę i zobaczyłem możliwości customizacji to ta decyzja nie spodobała mi się jeszcze bardziej. Chyba nigdy nie byłem wielkim fanem gier FPP i wiem że zdecydowanie bardziej preferuję gry które dają mi możliwość gry w trybie TPP. 

Też sobie pomarzę i nie obraziłbym się, gdyby tutaj było to zrobione choćby tak jak w grach Bethesdy. Czyli główny zamysł twórców gry to FPP i pod ten tryb gra jest zrobiona, ale jeśli ktoś chce sobie pooglądać postać, to scrollem od myszki może oddalić kamerę i mamy takie gorzej wykonane TPP. Dla mnie mogłoby to nawet nie działać w pomieszczeniach, tylko na zewnątrz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, skunRace napisał:

 Dla mnie mogłoby to nawet nie działać w pomieszczeniach, tylko na zewnątrz ;)

Zawsze to jakiś kompromis i wyjście, pewno i walka jak i inne mechaniki ograniczone tylko do FPP ale moglibyśmy w wolnym czasie rzucić okiem na postać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak i w zupełności by mi to wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, frog67 napisał:

Albo po prostu ten drugi tryb wyraźnie by odstawał od dominującego, to wtedy też wylała by się krytyka (dlaczego TPP tak kuleje! poprawcie to... itd. ) Nie da się inaczej albo wóz albo przewóz.

Mnie to zastanawiam czy patch 1.5 poprawi LoD bo mam wrażenie że najlepiej było na premierę a później to z każdym kolejnym patchem downgrade i cienie dorysowujące się nagle pół metra przed postacią,

 

Skoro gość rok po premierze gdzie gra zawiodła na całej lini i nie spełniła żadnych oczekiwany marzy sobie o czymś co wymagałoby dużej ingerencji w grę na etapie projektowania to tak pytam się czy dobrze się czuje bo to trzeba być niezłym fantasta ?

LOD to podstawa ale tak jak pisałem wcześniej, gra musi dostać natywna wersje na next geny bo każda zamiana w podstawie gry na old geny skutkowała tymi samymi lub podobnymi zmianami na PC w tym gorszym LOD. Te zmiany leciały hurtowo kopiuj wklej chyba na każda platformę. Ja na duże zmiany bym nie liczył w mechanikach gry. Może poprawia AI i kilka innych rzeczy ale głównie to będzie zmiana graficzna na nowe konsole i gra być może zaoferuje wizualnie oczekiwana jakość i brak pustych ulic. Obecnie na dużo się nie nastawiam bo wole się miło zaskoczyć. 

2 minuty temu, skunRace napisał:

Dokładnie tak i w zupełności by mi to wystarczyło.

I dalej byś narzekał bo to nie widok jest problem tej gry tylko wiele innych rzeczy i mechanik. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Takie rzeczy to ustala sie juz na etapie projektowania gry

I przecież było ustalone na etapie projektowania gry, tylko w pewnym momencie z niego zrezygnowano - najprawdopodobniej dlatego, że po prostu nie zdążyliby z tym, nawet mimo wielokrotnie przekładanej premiery. Nawet w początkowo udostępnionych fragmentach rozgrywki wszystkie cutscenki były z trzeciej osoby. Poza tym gracze i recenzenci wielokrotnie wskazywali na to że sam tryb FPP nie ma sensu, bo co niby z tą dewizą cyberpunka "Styl ponad wszystko" jak nigdy nawet nie widzisz swojej postaci?

W każdym razie - TPP jak najbardziej jest prawdopodobny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jakiś budżet by się przydał.  Sugerujesz, że nie chcesz raczej wymieniać  RAM i tutaj jest problem. Zostając na DDR4 zostajesz na starych płytach, znowu zmieniając na DDR5 wzrastają koszty zakupu. Może zanim cokolwiek zmienisz, podaj całkowity budżet na płytę, procesor, pamięć i grafikę, bo zaraz się okaże, że wystarczy na coś lepszego
    • Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie. Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.
    • Może nie tyle co sołtys co od 20 lat pracował w UG na przeróżnych stanowiskach a nawet był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Z tym włodarzem to mi się pomyliło z innym człowiekiem. Wiesz, ja nie z tamtych stron to mi się czasem merdają osoby w głowie co i gdzie kto był  
    • Latem 25-30 to normalka u mnie. Zresztą miło było popatrzeć na te cyferki z RivaTuner, które w Skyrim z ENB pokazywały 45-55 stopni i 80W.
    • https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art40191731-ukrainska-ustawa-o-mobilizacji-wchodzi-w-zycie-caly-narod-ma-bronic-ojczyzny Ale faszyzm i dyskryminacja , gdybym był przedstawicielem rządu w Polsce to ogłosił bym  że przyjmę każdego Ukraińca który chce mieszkać w Polsce i pracować na jej rzecz , powinniśmy ratować tych ludzi , Żeleński zachowuje się jak Putin i chce wysłać biednych Ukraińców do maszynki mielenia mięsa  Oczywiście wszystkich którzy chcą przyjechać na zasiłek albo przestępców spakować do pociągu i powrót na Ukrainę na front Ukraińska ustawa o mobilizacji wchodzi w życie. Cały naród ma bronić ojczyzny To ukraińskie kobiety nie należą do narodu ?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...