Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Zen2 w tej grze nie daje rady. Na 3700X miałem dropy po ~40 FPS gdzie na 5800X nie widziałem jeszcze klatkarzu poniżej 55 FPS.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole grać na locku 50fps, niż bawić się z tym fsr, bo obraz na 1080p szczególnie w ruchu to papka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby kontentu nie dodali ale jakoś tak nabrałem ochotę na ponowne zagranie..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Szambo napisał:

Odpaliłem na Ryzen 2700 i RTX 2060 Super. Ustawienia z DF bez RT benchmark pokazuje średnio 60 klatek. Jak się włączy RT z DLSS na te ustawienia light to podobnie klatki wypadają. Ale jak sobie odpalę jakiegoś save z akcji z Festynu z Latającą Rybą to 40 klatek i tu i tu. Ja tu nie widzę poprawy optymalizacji. 

Zen2 nie daje rady w tej grze, a co dopiero gen wstecz, wiec poprawy nie zobaczysz jesli cpu bedzie ten  sam.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomekpcl napisał:

Ja wole grać na locku 50fps, niż bawić się z tym fsr, bo obraz na 1080p szczególnie w ruchu to papka.

Moim zdaniem implementacja AMD FSR w Cyberpunku 2077 jest chyba najlepszą implementacją w 1080p jaką widziałem w grach obsługujących tę technikę - wszystko dzięki dodaniu przełączki związanej z dodatkowym wyostrzaniem AMD FSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Gra wymaga jeszcze sporo poprawek, oraz sporo poprawek optymalizacyjnych, a dzis dopiero wyglada na gre, ktora powinna wyjsc na premiere. Obiecali, ze poprawia i poprawili ale licze jeszcze na conajmniej drugie tyle oraz dobre DLC i ciagle rozbudowywanie swiata.

Czekamy do następnego lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, larry.bigl napisał:

Niby kontentu nie dodali ale jakoś tak nabrałem ochotę na ponowne zagranie..

Fajnie jakby przywrócili zawartość pomiędzy 1 misja prologu a misja z ratowaniem Sandry , ten wycięty duży fragment gry który przedstawili w formie 30 sekundowego filmiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Jakbyś oglądał Twin Peaks (sezon 3)  to byś doskonale znał ten kawałek taki tylko tip

Oglądałem i stamtąd go znam - dzięki niemu miałem okazję zapoznać się z twórczością Chromatics, ale ten utwór jest dla mnie wyjątkowy :) 

1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Jest poprawa bo sam to odczułem na GTX 1070 z AMD FSR + ustawienia od Digital Foundry, czuć poprawę nawet podczas szybkiej jazdy ulicami miasta ale jak słusznie napisał wcześniej @Phoenixsuple w miejscach ściśnie procesorowych o dużym zagęszczeniu NPC jest lipa i raczej będzie lipa o ile nie wymienisz CPU na dużo mocniejszy model - tego chyba nie da rady zoptymalizować - mam na myśli właśnie szczególnie bazarki/festyny gdzie jest dużo NPC (gęstość tłumu na "średnie/niskie" mało co pomaga ale jest zalecane, "wysoka" zdecydowanie dla najmocniejszych CPU), bazar za barem po spotkaniu z Takemurą, czy słynne już z epickiego zarzynania fps Jig-Jig Street koło fixerki Wakako.

Widzisz kolego, obaj mamy ten sam procesor do wymiany. A jak ostatnio sprawdzałem - gdybyśmy wymienili nasze 3600 na 5600X to dosłownie w każdej grze dostalibyśmy extra 20 fps'ów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wiele zmian w CP2077 jak sobie włączyłem stary zapis aby zrobić rekonesans.

Wiele umiejętności zmienionych, widać też sporo nerfów, chociażby zredukowanie liczby gniazd w ciuchach legendarnych teraz widzę większość to jedno gniazdo, na kurtce i spodniach po dwa. Zmniejszono buffa do zrobionych wspomagaczy do pancerza na ubiór, przedtem było bodajże 275 teraz 68.50.

Zmniejszono również bonusy od wszczepów chociażby od oka zamiast +50% do kryta, teraz +25% ale widzę ze Satori dalej katana prze**** no za piękna po prostu na nerfy 

WIelkiego buffa  ogólnie patrząc dostały strzelby, pewno niedługo będzie korekta.

HwoP5Yq.jpg

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Element Wojny napisał:

Oglądałem i stamtąd go znam - dzięki niemu miałem okazję zapoznać się z twórczością Chromatics, ale ten utwór jest dla mnie wyjątkowy :) 

Widzisz kolego, obaj mamy ten sam procesor do wymiany. A jak ostatnio sprawdzałem - gdybyśmy wymienili nasze 3600 na 5600X to dosłownie w każdej grze dostalibyśmy extra 20 fps'ów. 

Nie spodziewałem się, że RTX 2060 Super może być ograniczany przez tego Ryzenika... No może to czas na wymianę... Chociaż to jedyna w której proc nie daje rady póki co. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... np. w RDR 2, który ma fizykę i zachowania NPC na takim poziomie, że cdp red nigdy się nawet jakościowo do nich nie zbliży bez problemu ciągnął to Ryzen 5 3600. Odstawili szopkę i tyle, przypominam, że miasto to jest tylko makieta właściwie bez żadnych interaktywnych elementów, jedyne co tam obciąża tak mocno CPU to ilość NPC i ich na pewno skopane AI napisane na kolanie niepotrzebnie pochłaniające obliczenia CPU - co oni tam robią takiego wyjątkowego wymagającego tylu obliczeń - łażą w tą i z powrotem w większości przypadków albo jadą samochodami w tą i nazad. Już nie posuwajmy się do granicy absurdu, że CPU jest za słaby - on jest w normie, to cdp red przegięli by nie napisać gorzej bardziej dosadnym słownictwem uważanym ogólnie za obelżywe. :E 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Element Wojny napisał:

Nie tykam netrunnera, za bardzo ułatwia rozgrywkę. Poszedłem w tech-engineer, coś podobnego do tego buildu poniżej, z tym że robię też mix katana/snajperka. 

Cyberpunk 2077 Builds: Tech Engineer (Tech Weapons) Character Guide Weapons Perks - Fextralife

Ten niżej także ułatwia grę. Tech bronie pozwalają na strzelanie przez ściany, wystarczy zaznaczyć wszystkich przez hakowanie (ujawnienie interfejsów) i voila masz wszystkich jak na dłoni, czaisz się gdzieś za rogiem i sadzisz headshoty przez obiekty, a przeciwnik nie wie co się dzieje. :D 

11 godzin temu, kadajo napisał:

6a8720fa0da356d17afbcba516298897.png

Tyle u mnie update zajmował.

Lol, a pobiera 66 GB. Tragiczny system aktualizacji mają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@caleb59 Na dodatek jak się odwrócisz to te NPCe znikają. Żenada przez wielkie Ż.

I co z tego że dodali kilka nieistotnych pierdół? Ja przeszedłem tę grę tyle razy, że mi się po prostu nie chce już w to grać, robić cały czas tego samego: zbieranie śmieci, zabijanie z ukrycia dopóki nie będę 1shotował wszystkich zza ściany, bo na starcie to wszyscy 1shotują mnie... cyferki obrażeń, przeciwnicy-gąbki na pociski, to jest żenujące. Ta gra jest po prostu słaba od samych podstaw. Tylko grafiką, motywem i fabułą nadrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzedłeś grę tyle razy na którą narzekasz ? :E

Czasem mam wrażenie ze niektórzy grają z zapędami sadomaso :D

Cyferki to jest pierwsza rzecz którą wyłączam w CP2077 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, PL1555 napisał:

Ja przeszedłem tę grę tyle razy, że mi się po prostu nie chce już w to grać

Przeszedłeś "tyle razy" grę która jest żenująca i słaba "od samych podstaw" ? Gratulacje ?

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aktualizacji 1.5 gra jest na dobrej drodze, zdecydowanie można obecnie ją kupić za te 99zł w promocji jednak wymaga jeszcze trochę pracy, już nawet nie wspominam o wydajności/optymalizacji bo z tym się pogodziłem i pewnie już zostanie jak jest, moim zdaniem małe szanse na poprawę w tych aspektach. Teraz będą się skupiali bardziej na jakimś rozbudowaniu aktywności w mieście czy dalszym łataniu bugów, na szczęście te najbardziej dokuczające już nie rzucają się tak w oczy, owszem wszystko można sprowokować odpowiednim zachowaniem względem NPC i bolączki AI nadal wychodzą mimo maskowania i pudrowania w 1.5, na pewno dodatek fabularny też jest w planach ale to wszystko nadal pieśń przyszłości.

Po prostu zauważyłem, że grając w to trzeba najlepiej zmienić podejście i miasto oraz NPC traktować jako tło opowieści, nie mieć nadziei na jakieś wyszukane mechaniki rozgrywki, interakcje w mieście czy działania NPC bo to dalej pozostaje w zakresie marketingowych bredni sprzed premiery, może coś się jeszcze zmieni pod tym względem ale oceniam na chwilę obecną to co aktualnie prezentuje sobą gra.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, PL1555 napisał:

@caleb59 Na dodatek jak się odwrócisz to te NPCe znikają. Żenada przez wielkie Ż.

Po patchu 1.5 chyba jednak nie znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także nie zauważyłem, a już 7h w grze po patchu. Tak samo samochody. Dodatkowo jest większy ruch przychodniów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Element Wojny napisał:

Przeszedłeś "tyle razy" grę która jest żenująca i słaba "od samych podstaw" ? Gratulacje ?

Tak, ze 3 razy na 100% :E Dziękuję?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tgolik napisał:

Po patchu 1.5 chyba jednak nie znikają.

Znikają i to czasami dosłownie przed nosem zostawiając puszki w powietrzu, które znikają po chwili :E

4 minuty temu, PL1555 napisał:

Tak, ze 3 razy na 100% :E Dziękuję?

Fifty shades of cyberpunk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest większy ruch, dlatego ustawiłem tłum na medium, a zawsze miałem wyżej. Muszę sprawdzić czy wziąłem jajko z apartamentu Yorinobu, bo nie pamiętam, a dowiedziałem się fajnej rzeczy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po wydajności i tym jak nasz Ryzen 5 3600 dostaje w papę to powinieneś ustawić gęstość tłumów na low jeśli mam być szczery, w sumie Digital Foundry zaleca to samo. :E 

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Reddzik napisał:

Muszę sprawdzić czy wziąłem jajko z apartamentu Yorinobu, bo nie pamiętam, a dowiedziałem się fajnej rzeczy.
 

Chodzi Ci o:
 

?

:D

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, caleb59 napisał:

Patrząc po wydajności i tym jak nasz Ryzen 5 3600 dostaje w papę to powinieneś ustawić gęstość tłumów na low jeśli mam być szczery, w sumie Digital Foundry zaleca to samo. :E 

Ja mam na medium i jest spoko, ale przy najwyższej czuć że chyba coś w obudowie nie wyrabia xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, lepsze to niż kotek, którego też nie miałem, ja przeszedłem grę na 1.3, ale poboczne i inne aktywności praktycznie olałem, nawet nie miałem romansu zrobionego. Teraz chcę przejść ponownie i odkryć więcej, bo gra się dużo przyjemniej niż za starego patcha.

Co do znikających npc itp, to ja na razie natrafiłem na kilka aut gdzie npc jedzie(wisi bo zanim się auto pojawi) w powietrzu, jest lekki pop up, ale to bardzo rzadko.

Na 1.3, 1.31 grałem na na max tłumie i nie odczuwałem jakiś problemów, ale tutaj zauważyłem, że Ryzen leci pod korek, wtedy nigdy mi nie dobijał do 80% użycia, a teraz jest to częstsze.

 

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...