Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na OLEDa przesiadłem się z plazmy więc efektu wow prawie nie było. Ale jeśli chodzi o grey to grey, to większość LCDków nie ma startu do OLEDa (a wcześniej do plazmy) i różnica w klarowności obrazu w ruchu jest zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest zadne chwalenie z OLEDami i porownania do "corki" sa bez sensu. To poprostu stwierdzenie faktu.

Technologicznie i doznaniowo przesiadka z LCD na OLED daje duzego kopa, dla mnie skok podobny jak miedzy 30 a 60fps. Pewnie ze mozna grac w 30, ale jednak w 60 calkiem innaczej, tak samo jest z ekranami lcd vs oled, czy porzadnym audio. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, bleidd napisał:

Na tym forum nie posiadanie OLEDa to tak jakbyś mieszkał w rzece. Ale nie przejmuj się, tak jest na każdym forum tematycznym.

W końcu grafika najważniejsza, reszta to tylko zbędne zapychacze.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Element Wojny napisał:

W końcu grafika najważniejsza, reszta to tylko zbędne zapychacze.

Nie ma to jak wkladac swoja narracje zeby pokazac druga strone argumentu w zlym swietle lub ja osmieszyc. Nikt nie twierdzi ze grafika jest najwazniejsza. Badzmy dorosli i nie bawmy sie w prztyczki w nos jak dzieci.

Chyba jest to logiczne ze majac opcje ogrywania tej samej gry zdecydowanie wole robic to w lepszej jakosci. I zapewne kazdy z tego forum by wolal gdyby nie bylo faktora finansowego ( kto by pogardzil rtx4090 jakby za darmo mial dostac? :E). Nikt nie twierdzi ze bez oleda nie da sie cieszyc gra, wiadomo ze cala reszta doznan z gry jest identyczna.

CP2077 gralem i na 1440p 27" IPS, i na 4k 65" OLED juz z RT, jak dla mnie imersja duzo lepsza w tej drugiej opcji.

Edytowane przez Sheenek
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Sheenek napisał:

Nie ma to jak wkladac swoja narracje zeby pokazac druga strone argumentu w zlym swietle lub ja osmieszyc.

Żadne ośmieszanie, ładnych parę osób na tym forum wyraźnie potwierdza w różnych tematach że grafika to jeden z głównych (jeśli wręcz nie decydujący) faktor w kwestii zakupu gier. Sporo dyskusji odnośnie poszczególnych tytułów toczy się w przeważającej większości odnośnie grafiki, ustawień w prawo, RT, DLSS, ilości fpsów itd. Nie jesteś tu od wczoraj, sam wiesz jak jest. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Element Wojny napisał:

Żadne ośmieszanie, ładnych parę osób na tym forum wyraźnie potwierdza w różnych tematach że grafika to jeden z głównych (jeśli wręcz nie decydujący) faktor w kwestii zakupu gier. Sporo dyskusji odnośnie poszczególnych tytułów toczy się w przeważającej większości odnośnie grafiki, ustawień w prawo, RT, DLSS, ilości fpsów itd. Nie jesteś tu od wczoraj, sam wiesz jak jest. 

To tak, jakby grzechem albo wstydem było mieć ładną kobietę (bo pewnie musi być głupia!). ;)
Ja przykładam bardzo dużą wagę do grafiki i nie umiem już grać w gry "stare / brzydkie".

 

 

42 minuty temu, Sheenek napisał:

CP2077 gralem i na 1440p 27" IPS, i na 4k 65" OLED juz z RT, jak dla mnie imersja duzo lepsza w tej drugiej opcji.

Tyle podniet, tymi OLEDami, że aż musiałbym to gdzieś kiedyś obejrzeć (nie mam nikogo w okolicy, kto napinałaby się w tym temacie, aby móc to zobaczyć i cenić).
Do tego jestem "fanem" PC, biurka, klawy, myszy więc OLED, to temat poza zasięgiem, ale interesuje mnie, co OLED wnosi?
Jest... soczyściej (co mnie nie interesuje, bo i tak zwykle leci jakiś ReShade zmulający)?

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przyjemniej się gra w lepszym fps, z lepszą grafiką w lepszej rozdzielczości. Ja gram w masę gierek z przeciętną lub nawet słabą grafiką w porównaniu do AAA, ale i tak wolę sobie to nieraz dopicować reshade czasami też z RTGI, podkręcić zasięgi rysowania, jakieś mody, zapodać 4k. Od razu lepiej :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Jest... soczyściej (co mnie nie interesuje, bo i tak zwykle leci jakiś ReShade zmulający)?

Jest soczysciej, dokladnie jak sam to ujales :)

Glowne zalety to nieskonczony kontrast, swietne odwzorowanie kolorow i brak smuzenia  dzieki mega szybkiej reakcji piksela.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Tyle podniet, tymi OLEDami, że aż musiałbym to gdzieś kiedyś obejrzeć (nie mam nikogo w okolicy, kto napinałaby się w tym temacie, aby móc to zobaczyć i cenić).
Do tego jestem "fanem" PC, biurka, klawy, myszy więc OLED, to temat poza zasięgiem, ale interesuje mnie, co OLED wnosi?
Jest... soczyściej (co mnie nie interesuje, bo i tak zwykle leci jakiś ReShade zmulający)?

Pojawia się coraz więcej OLEDÓW w monitorach, także coś byś na pewno wybrał, tylko to drogie zabawki :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że OLED to jest coś, podzielam te zachwyty, mimo, że na oczy tego nie widziałem i nie krytykuję, nigdy mi nie przyszło by mieć jakieś fochy, tak samo z graniem ultra vs "nie ultra" .
Choć lubię mieć ładną grafikę, nie musi to być super hiper poziom, ale żeby miało ręce i nogi, żeby miało hbao+ a nie było wykastrowane, żeby działało w miarę normalnie, a nie wymagało nowego ficzera FG. Grywam też w starsze gierki, i jak mi grafika pozwala to robiłem DSR z 1080p na 1440p, teraz już tego nie muszę robić :)
Cyberpunk bardzo fajnie działa i wygląda nawet z dlss w 1440p więc ja osobiście nie narzekam na problem z grafiką, szczególnie, że do 4K musiałbym mieć nowy ekran jak i super hiper grafikę- ba cały nowy komp. Nie wszystko trzeba/można mieć (niepotrzebne skreślić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

W końcu grafika najważniejsza, reszta to tylko zbędne zapychacze.

Nie najważniejsza ale jest ważna

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sheenek napisał:

Wg mnie to nie jest zadne chwalenie z OLEDami i porownania do "corki" sa bez sensu. To poprostu stwierdzenie faktu.

Wszyscy o tym fakcie wiedzą :) Jak 77" przestanie kosztować 13k to też wrzucę OLED-a ale no jeszcze muszę poczekać. Na 65" nie zejdę bo i obecnego 75" mi mało.

Tyle, że tu na forum każdy temat ma 10 postów "Muszę sprawdzić jak będzie wyglądać na OLEDzie", "Ale wygląda na OLEDzie", "Na OLEDzie to dopiero będzie wyglądać", "Kupię żeby sprawdzić na OLEDzie". Chociaż głównego specjalisty od tego typu postów już chyba chwilę nie ma, ale PCLab i OLED to już trochę mem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Reddzik napisał:

Rozumiem, że OLED to jest coś, podzielam te zachwyty, mimo, że na oczy tego nie widziałem i nie krytykuję, nigdy mi nie przyszło by mieć jakieś fochy, tak samo z graniem ultra vs "nie ultra" .
Choć lubię mieć ładną grafikę, nie musi to być super hiper poziom, ale żeby miało ręce i nogi, żeby miało hbao+ a nie było wykastrowane, żeby działało w miarę normalnie, a nie wymagało nowego ficzera FG. Grywam też w starsze gierki, i jak mi grafika pozwala to robiłem DSR z 1080p na 1440p, teraz już tego nie muszę robić :)
Cyberpunk bardzo fajnie działa i wygląda nawet z dlss w 1440p więc ja osobiście nie narzekam na problem z grafiką, szczególnie, że do 4K musiałbym mieć nowy ekran jak i super hiper grafikę- ba cały nowy komp. Nie wszystko trzeba/można mieć (niepotrzebne skreślić).

Ja miałem pc z rtx 2080 super i RX 3700x do tego monitor 1440p LCD , wszystko miałem na ultra w grach i wyglądało to gorzej niż moje aktualne połączenie OLED bx plus ps5 , pomimo że gry na konsoli mają dynamiczna rozdzielczośc i zazwyczaj low-med detale

P.s przypomnę to co napisałem kiedyś najlepiej mieć pc z rtx 4090 i tv OLED 75 cali +

Edytowane przez voltq
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled ma po prostu jakość obrazu taka jaka powinien mieć każdy wyświetlacz. Im ma się gorszego LCD lub ustawionego jak kupa, tym większe wrażenie zrobi przejście na OLED'a.
W sumie duża część PC'towców siedzi na IPS'ach, nic dziwnego że przejście na OLED'a urywa im łeb.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest najważniejsza wielu grach bo na ogół dzisiejsze klony nie mają nic innego do zaoferowania ;)
 

Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Do tego jestem "fanem" PC, biurka, klawy, myszy więc OLED, to temat poza zasięgiem

Od roku masz 34" a teraz 27" więc gdzie sięga ten zasięg? 24"? :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Oled ma po prostu jakość obrazu taka jaka powinien mieć każdy wyświetlacz. Im ma się gorszego LCD lub ustawionego jak kupa, tym większe wrażenie zrobi przejście na OLED'a.
W sumie duża część PC'towców siedzi na IPS'ach, nic dziwnego że przejście na OLED'a urywa im łeb.

Ja mam IPS 270Hz z 150% SRGB i local dimming i testowane/widziane  OLEDY nie urywają mi łba, ale i tak są lepsze niż topka w innych technologiach. Szkoda, że na razie wybór niewielki, ale widać, że przyśpiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kontrast nie ma dla ciebie tak dużego znaczenia. Ale ostatecznie LCD przy OLED wygląda tak jakby ktoś zapomniał zdjąć folie ochronna z ekranu LCD, jak go kupił.
Od zawsze to powtazam że kontrast statyczny to jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt obrazu który przez lata był olewany bo LCD jest w nim bardzo słabe, a przynajmniej przez bardzo długi czas było (VA z FALD radzą sobie z tym już całkiem ok).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MSky7 napisał:

Ja mam IPS 270Hz z 150% SRGB i local dimming i testowane/widziane  OLEDY nie urywają mi łba, ale i tak są lepsze niż topka w innych technologiach. Szkoda, że na razie wybór niewielki, ale widać, że przyśpiesza.

Co to za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bleidd napisał:

Wszyscy o tym fakcie wiedzą :) Jak 77" przestanie kosztować 13k to też wrzucę OLED-a ale no jeszcze muszę poczekać. Na 65" nie zejdę bo i obecnego 75" mi mało.

To jest wlasnie problem, dla mnie tez 65 juz za maly i kolejny bedzie musial juz byc 77, co niestety wiaze sie z ogromnym wzrostem ceny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wu70 napisał:

Od roku masz 34" a teraz 27" więc gdzie sięga ten zasięg? 24"? :D

Poza zasięgiem... mojego zainteresowania, jako pecetowca "takim" sprzętem, jak TV, 65 cali itd. kanapą, podpinaniem się w salonie, itd.
Myślałem, że to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kadajo napisał:

Oled ma po prostu jakość obrazu taka jaka powinien mieć każdy wyświetlacz. Im ma się gorszego LCD lub ustawionego jak kupa, tym większe wrażenie zrobi przejście na OLED'a.
W sumie duża część PC'towców siedzi na IPS'ach, nic dziwnego że przejście na OLED'a urywa im łeb.

Musiałbym sam zobaczyć dobrą grę (którąś z ulubionych) odpaloną na takim OLED + wydajność 60-100 fps w 4K, aby ocenić, czy "tego" chcę.
Korci...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Poza zasięgiem... mojego zainteresowania, jako pecetowca "takim" sprzętem, jak TV, 65 cali itd. kanapą, podpinaniem się w salonie, itd.
Myślałem, że to oczywiste.

Przecież mówię że są normalne monitory, nie wiem po co się interesować TV i kanapą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, gret napisał:

To ma local diming?

Ale nie na miniledach, tylko brzegowy 7 albo 8 stref. Wystarczy, żeby w ciemnych tytułach zwiększyć kontrast i wygasić srebrzące podświetlenie IPS.

Edytowane przez MSky7
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...