Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy był tutaj już poruszany ten trik, ale natrafiłem na formu GOLa na ciekawy post. 

Dotyczy on podmiany biblioteki DLSS na nowszą, bo jak okazuje się, mimo łatki 1.31, w grze nadal jest stara biblioteka 2.1.39, a obecnie jest już 2.3.1.

https://www.techpowerup.com/download/nvidia-dlss-dll/

Sam podmieniłem ją w folderze /bin/x64/

Gra bez problemu wstała, ale miałem za mało czasu na testy, więc ciężko stwierdzić się czy jest lepiej, czy bez zmian. Ale autor twierdzi, że można liczyć na kilka fps więcej i ładniejszą grafikę.

Jak możecie, to sprawdźcie u siebie i dajcie znać co do efektu.

Edytowane przez .PaVLo.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, .PaVLo. napisał:

Nie wiem czy był tutaj już poruszany ten trik, ale natrafiłem na formu GOLa na ciekawy post. 

Dotyczy on podmiany biblioteki DLSS na nowszą, bo jak okazuje się, mimo łatki 1.31, w grze nadal jest stara biblioteka 2.1.39, a obecnie jest już 2.3.1.

Gra bez problemu wstała, ale miałem za mało czasu na testy, więc ciężko stwierdzić się czy jest lepiej, czy bez zmian. Ale autor twierdzi, że można liczyć na kilka fps więcej i ładniejszą grafikę.

To jest norma, nvidia nie informuje o niczym w kazdej grze  i trzeba  samemu podmienic ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.10.2021 o 22:41, Kosh napisał:

W końcu zacząłem  w to grać i wciągnęło mnie, fajne to cholerstwo. Jak radzicie - w co ładować punkty? Lepiej grać strzelcem czy samurajem czy może tech-hakerem? Czy też da się bezproblemowo przejść grę postacią bardziej uniwersalną?

Też polecam uniwersalną. Przy kolejnych przejściach możesz trochę poeksperymentować. Dobrze jest znaleźć/kupić wszczep podwójny skok oraz hacki: Detonacja granatu, Atak samobójczy i atak cyberpsychozy. Fajny też jest pistolet Lizzy - do znalezienia w konkretnym miejscu a szczególnie jego wersja otrzymana z przepisu, minimum bardzo rzadkiego.

Edytowane przez tgolik
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, .PaVLo. napisał:

Samemu nie sprawdzalem, ogladalem tylko filmy pokazujace roznice i poprawia artefakty przy jezdzie autem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam, czy jest sens jeszcze czekać na jakieś aktualizacje, bo nie długo grze stuknie rok, czy może zacząć już grać ? Jakieś glicze mi tak nie przeszkadzają, gorzej jak są jakieś błędy, przez które nie można na przykład zakończyć jakiegoś zadania. Wydajność też przeboleje, bo w najgorszym wypadku zagram w to jak na konsoli z blokadą na 30 klatek i padem. Jest tu w ogóle jeszcze ktoś kto nie grał ? Kusi mnie już, bo mimo całej tej złej otoczki, to ze względu na świat, fabułę i zadania poboczne, to podobno dobra, jak nie bardzo dobra gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, skunRace napisał:

Właśnie się zastanawiam, czy jest sens jeszcze czekać na jakieś aktualizacje, bo nie długo grze stuknie rok, czy może zacząć już grać ? Jakieś glicze mi tak nie przeszkadzają, gorzej jak są jakieś błędy, przez które nie można na przykład zakończyć jakiegoś zadania. Wydajność też przeboleje, bo w najgorszym wypadku zagram w to jak na konsoli z blokadą na 30 klatek i padem. Jest tu w ogóle jeszcze ktoś kto nie grał ? Kusi mnie już, bo mimo całej tej złej otoczki, to ze względu na świat, fabułę i zadania poboczne, to podobno dobra, jak nie bardzo dobra gra.

Jak tyle czekales to juz zaczekaj do tego roczku, wydaje mi sie ze cos jeszcze wyjdzie przed ta rocznica, a moze i jakis dodatek fajny.

Nie zrobienie niczego wiecej jeszcze badziej by popsulo ich nadszarpniety image.

Z tego co wiem to na dzien dzisiejszy nie ma nic psujacego gre czy qusty w powazny sposb, warto tez spojrzec czy cos ciekawego z modow wyszlo, bo sam dawno nie zagladalem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, skunRace napisał:

jak są jakieś błędy, przez które nie można na przykład zakończyć jakiegoś zadania. 

To wszystko zależy od konfigu i trochę od szczęścia ja grałem na premierę i ukończyłem wszystko na 100% potem drugi raz już po kilku łatkach również bez problemu

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze to przemyślę, bo korci mnie już od dawna, a jest akurat idealny moment na granie, październik, listopad, grudzień i na rocznicę  bym akurat grę skończył  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, tgolik napisał:

Też polecam uniwersalną. Przy kolejnych przejściach możesz trochę poeksperymentować. Dobrze jest znaleźć/kupić wszczep podwójny skok oraz hacki: Detonacja granatu, Atak samobójczy i atak cyberpsychozy. Fajny też jest pistolet Lizzy - do znalezienia w konkretnym miejscu a szczególnie jego wersja otrzymana z przepisu, minimum bardzo rzadkiego.

Chciałem w sumie bardziej postrzelać, a tu okazało się że pierwszą misję przeszedłem nie zabijając nikogo. A potem po prostu łaziłem po mieście próbując to ogarnąć i pomagałem policji tępiąc gangusów. Katana jest faktycznie bardzo skuteczna już od początku, w pewnym momencie karabinem męczyłem się okrutnie z jakąś panienką, którą miałem w kontrakcie utłuc i jej obstawą, a kataną pociąłem ich błyskawicznie. Gra jest świetna i tak rozbudowana, że trochę się nie dziwię, że mieli z tym takie problemy. Może trzeba było jednak trochę przesunąć premierę...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kosh napisał:

Może trzeba było jednak trochę przesunąć premierę...

Gdyby premiera była w grudniu TEGO roku a nie poprzednim to miałbyś w tym temacie o połowę mniej postów, a z tych które by tu były jakieś 70-80% byłoby pozytywnych.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Element Wojny napisał:

Gdyby premiera była w grudniu TEGO roku a nie poprzednim to miałbyś w tym temacie o połowę mniej postów, a z tych które by tu były jakieś 70-80% byłoby pozytywnych.

Pewnie tak. Ale jestem też szczerze zdziwiony że z włączonym RT chodzi to bardzo przyzwoicie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Przypuszczam że postów negatywnych byłoby niewiele mniej, bo przypominam że 10 miesięcy pracy po premierze jedyne co zobaczyliśmy to bugfixy, a całego wyciętego contentu ani DLC jak nie było tak nie ma.

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda strzępić ryja. Przy grze pracowało ponoć ponad 1000 osób, ale programistów to tam było chyba ze trzech, z czego jeden stażysta z UP.

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, mag_zbc napisał:

Szkoda strzępić ryja. Przy grze pracowało ponoć ponad 1000 osób, ale programistów to tam było chyba ze trzech, z czego jeden stażysta z UP.

Mnie nawet na beta testera nie chcieli😪

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo bys i tak pominal wszystkie dialogi, olal poboczne questy, nic nie sprawdzal i skonczyl gre po 15h😁

• Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No panie, cala zawartosc przywrocili, 40h przygod z Jackiem, i tez wysylaja w fiolkach lzy Sasko na przeprosiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

Jakaś aktualizacja w temacie CP że temat tak się ożywił ?

Miesięcznica niewydania patcha

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedługo minie rok od premiery, a DLC ni widu ni słychu.

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, baron6b napisał:

Niedługo minie rok od premiery, a DLC ni widu ni słychu.

DLC ?  🤣 

Wpierw to niech oni dadzą ten next-gen update bo za chwilę koniec roku a cisza totalna.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka cisza, Sasko wczoraj znowu klaskał pośladkami z podniecenia grając w to gówno na Twitchu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Element Wojny napisał:

że temat tak się ożywił ?

Trole sie uaktywnily i musza upuscic troche jadu bo przeciez nie mozna po prostu olac gry tylko trzeba hejotwac w nieskonczonosc  :lol2:

Godzinę temu, caleb59 napisał:

Jaka cisza, Sasko wczoraj znowu klaskał pośladkami z podniecenia grając w to gówno na Twitchu.

Gdybys sam stworzyl questy do "swojej" gry to tez bys klaskal posladami, a questy akurat sa zrobione jak w malo , ktorej grze ;)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Gdybys sam stworzyl questy do "swojej" gry to tez bys klaskal posladami, a questy akurat sa zrobione jak w malo , ktorej grze ;)

To jest wlasnie to co niestety pozostalo niedocenione przez tych ktorzy zatrzymali sie na glupiej policji i klonach. Ich strata.

Fabula jest swietna i faktycznie ma prawo gosc byc dumny. Ja tam z ciekawoscia ogladalem kilka jego streamow gdzie z pasja opowiadal o procesie myslowym jaki towarzyszyl im w trakcie produkcji. 

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi