Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra aż prosi się o parkour z DL :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może mam problemy ze wzrokiem ale wersja z wyłączonym RT wygląda niewiele gorzej od tej z RT, żeby wręcz nie powiedzieć że w wielu momentach wygląda prawie tak samo. 

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Może mam problemy ze wzrokiem ale wersja z wyłączonym RT wygląda niewiele gorzej od tej z RT, żeby wręcz nie powiedzieć że w wielu momentach wygląda prawie tak samo. 

Testowałem to w mieście, w dzień i w nocy. Różnica jest głównie w odbiciach (szyby, karoseria, drogi, kałuże). Bez RT i tak dobrze wygląda. A jak jest dynamika podczas gry, to nie robi w ogóle różnicy.

Edytowane przez GS01
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, GS01 napisał:

Różnica jest głównie w odbiciach (szyby, karoseria, drogi, kałuże).

Z mojego punktu widzenia tego typu "ulepszenia" nie są warte utraty aż tak dużej ilości fps'ów - przynajmniej w Cyberpunku, w innych grach nie testowałem. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, zacząłem przygodę z CP (kupiłem po patchu 1.5) i doświadczam takiego dziwnego drżenia obrazu - https://youtu.be/-A1rjghYS7o

Miał ktoś tak? W necie widzę pełno różnych filmików z flickeringiem ale nie takim jak tutaj. Jeszcze nie skończyłem prologu ale denerwuje to strasznie.

Niezależnie od tego czy full screen czy okno - takie drżenie jest prawie cały czas, chyba że skieruję wzrok na jakąś jednolitą teksturę.

BTW. Da się uruchomić CP we własnej rozdziałce? Mam monitor 4K 43" więc niektóre gry uruchamiam w 1800p żeby zyskać troche FPS. W CP jak włączę rozdzielczość dodaną w panelu Nvidii, to automatycznie skaluje się na cały monitor.

Edytowane przez misieq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, skypan napisał:

I paralotnię. :D 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne troche. Cos z softem jest. Ustaw wsyztsko w sterach na default. Wylacz wszytsko w tle.

Soc ze sterami albo z gra nie. Przeinstalowuj po koleji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, skypan napisał:

Lepiej jetpack i latanie samochodami te które widzisz w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech najpierw chociaż te metro dadzą :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Jaycob napisał:

I paralotnię. :D 

Tu mogli by zrobić taką wypasioną na wszczepach i z dopalaczami :E Dopiero by się grało.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Cyberpunku brakuje bezdomnych opowiadających sprośne suchary :E. Nie, żartuję oczywiście. 

Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Z mojego punktu widzenia tego typu "ulepszenia" nie są warte utraty aż tak dużej ilości fps'ów - przynajmniej w Cyberpunku, w innych grach nie testowałem. 

mi tak naprawdę ciężko powiedzieć. Widzę różnicę, ale po odpaleniu RT wszystko się dosłownie błyszczy jak psu śliwki, a Night City nocą to jedno wielkie lustro. Czy to lepiej..? Nie wiem. Zaletą jest na pewno to, że obraz dostaje jakby głębi, ale nie wiem jak to określić. Ja najbardziej RT widzę jadąc autem po mokrej nawierzchni lub plątając się po jakichś zakamarkach gdy jest już ciemno.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, misieq napisał:

Panowie, zacząłem przygodę z CP (kupiłem po patchu 1.5) i doświadczam takiego dziwnego drżenia obrazu - https://youtu.be/-A1rjghYS7o

Może problem leży w kiepskim kablu HDMI albo masz ustawione wyświetlanie z przeplotem? 

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, tgolik napisał:

masz coś w tle odpalone? Np. przeglądarkę? Wybróbuj różne opcje dla limitu fps, wartości odświeżania, G-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, kadajo napisał:

Teraz dużo łatwiej niż przed 1.5 można wskoczyć na jakiś samochód i pozwiedzać miasto na gapę. To w sumie najlepszy sposób, żeby spokojnie popodziwiać architekturę miasta.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Przecież na filmie jest omówione co zawiera tryb RT, tylko cienie i nic więcej na konsolach. Nie wiem czemu jest przycięty ten tryb do 1440p i 30fps...

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo konsole mają za dużo mocy obliczeniowej :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wnikam co cedep robił przez rok czasu, jeśli tylko dali same cienie. Jakby mieli zaimplementować coś więcej to co kolejny rok? 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, GS01 napisał:

Ja najbardziej RT widzę jadąc autem po mokrej nawierzchni lub plątając się po jakichś zakamarkach gdy jest już ciemno.

RT najlepiej prezentuje się w tych zaśmieconych kanałach w Kabuko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, tgolik napisał:

RT najlepiej prezentuje się w tych zaśmieconych kanałach w Kabuko.

i właśnie tam na środku kanału jest mały strymuk wody. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, kadajo napisał:

Ostatnio Marcin Momot odniósł się do tego - nie ma żadnych szans na metro.

39 minut temu, GS01 napisał:

mi tak naprawdę ciężko powiedzieć. Widzę różnicę, ale po odpaleniu RT wszystko się dosłownie błyszczy jak psu śliwki, a Night City nocą to jedno wielkie lustro. Czy to lepiej..? Nie wiem. Zaletą jest na pewno to, że obraz dostaje jakby głębi, ale nie wiem jak to określić. Ja najbardziej RT widzę jadąc autem po mokrej nawierzchni lub plątając się po jakichś zakamarkach gdy jest już ciemno.

No mi też strasznie błyszczało w niektórych miejscach i wyglądało to tak jakby mój V miał dodatkowe doznania wzrokowe po sztachnięciu się czymś mocniejszym :D Były momenty totalnie na plus, ale bez RT mam stabilne 60 fps'ów dosłownie wszędzie i wolę to od błyszczyka przy którym mam spadki do 45 fps'ów w niektórych miejscach.

13 minut temu, seba84_2005 napisał:

Przecież na filmie jest omówione co zawiera tryb RT, tylko cienie i nic więcej na konsolach. Nie wiem czemu jest przycięty ten tryb do 1440p i 30fps...

Szczerze miałem nadzieję że DG odniesie się też do zmian na PC ale widzę że oni chyba tylko na konsolach się skupili. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, misieq napisał:

Miał ktoś tak? W necie widzę pełno różnych filmików z flickeringiem ale nie takim jak tutaj. Jeszcze nie skończyłem prologu ale denerwuje to strasznie.

Niezależnie od tego czy full screen czy okno - takie drżenie jest prawie cały czas, chyba że skieruję wzrok na jakąś jednolitą teksturę.

A odłącz fizycznie myszkę i zobacz jaki będzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Element Wojny napisał:

Ostatnio Marcin Momot odniósł się do tego - nie ma żadnych szans na metro.

Lipa panie. A miało już być tak pięknie...

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej już, nie da się wejść ponownie do Konpeki Plaza (po przejściu prologu)po ostatniej aktualizacji gry. Opłyniecie dookoła nic nie daje, nie ma schodów tylko jest wysoka ściana a skok na nią odbija nas do wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się najeździłem metrem w The Ascent, starczy :E Szkoda, że Redzi nie poszli w taką stylizację. Mogliby pół miasta przykryć mgłą i byłby klimat. No, ale trzeba robić pod fanów "Fortnajta"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, MaxaM napisał:

A odłącz fizycznie myszkę i zobacz jaki będzie efekt

35 minut temu, GS01 napisał:

masz coś w tle odpalone? Np. przeglądarkę? Wybróbuj różne opcje dla limitu fps, wartości odświeżania, G-Sync.

40 minut temu, tgolik napisał:

Może problem leży w kiepskim kablu HDMI albo masz ustawione wyświetlanie z przeplotem? 

Dzięki panowie za rady. Sprawdzę wszystko.

Czytałem już że włączona w tle przeglądarka może robić problem więc od tego zacząłem. Co do kabla, to hmm. Nie mam HDMI tylko DP za ok. 100 PLN / 1m - kupiłem dość drogi kabel delocka czy innej firmy z wyłączonym którymś tam pinem spod zasilania specjalnie żeby nie było problemów, więc na ten moment to wykluczam.

----

Zaczynam od reinstalki CP, ale kurde GOG nie działa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi