Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dilera, tylko pifko z żabki.

Przy 1200 pracownikach i obciążeniu pracodawcy 14 000 zł/osobę to jeden śmieszny Wiedźmin za 3 lata, to stanowczo za mało.

Myślę, że wyskrobią dodatkowo coś w najbardziej dochodowym IP w historii polskiej kultury.

Oni i tak już spadli z piedestału na który weszli po W3. Wiesz dlaczego zapowiedzieli kolejnego Wieśka? Bo ta marka się dobrze kojarzy. Za to gdzie nie zaczyna się temat o CP, zaczynają się memy i ludzie piszący CyberBug.

Ten śmieszny Wiedźmin to jest ich jedyne koło ratunkowe. I dlatego właśnie chcą utopić CP jak najszybciej. Jedno DLC, prawdopodobnie tylko dlatego, że elementy powstawały razem z podstawką... I do grobu.

Nie ma żadnych informacji o CP2. To tylko Twoje domysły. Ale jeśli to prawda to ja im życzę powodzenia. Oni mają ogromne problemy z procesem produkcyjnym jednej dużej gry. Jeśli robią dwie równolegle? Udławienie gwarantowane.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie ten obiecany multiplayer ja sie pytam

A słyszałeś o nieudanej premierze? Właśnie, ona wszystko zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A słyszałeś o nieudanej premierze? Właśnie, ona wszystko zmieniła.

To było pytanie retoryczne, kogo obchodzi jeszcze ten zakłamany nudny crap, który błyszczy tylko grafiką i niczym więcej? W czasie w jakim to powstawało, inny dev by wykluł całą trylogię wcale nie gorszą, a na pewno z większą ilością mechanik. A najgorsze jest to, że teraz mogą polecieć już po całości i zrobić taki skok na hajs, że uciąć koszty produkcji do zera, wydać totalnego crapa spod szyldu W3 czy CP77, a i tak ludzie rzucą się jak sępy na padlinę. W tym biznesie już nie ma pasji.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To było pytanie retoryczne, kogo obchodzi jeszcze ten zakłamany nudny crap, który błyszczy tylko grafiką i niczym więcej? W czasie w jakim to powstawało, inny dev by wykluł całą trylogię wcale nie gorszą, a na pewno z większą ilością mechanik. A najgorsze jest to, że teraz mogą polecieć już po całości i zrobić taki skok na hajs, że uciąć koszty produkcji do zera, wydać totalnego crapa spod szyldu W3 czy CP77, a i tak ludzie rzucą się jak sępy na padlinę. W tym biznesie już nie ma pasji.

Paru zainteresowanych znalazłoby się.

W tej chwili jest na 2 pozycji wśród płatnych gier na PS5 w polskim store.playstation.com  i na 6 miejscu w amerykańskim store.playstation.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oni i tak już spadli z piedestału na który weszli po W3. Wiesz dlaczego zapowiedzieli kolejnego Wieśka? Bo ta marka się dobrze kojarzy. Za to gdzie nie zaczyna się temat o CP, zaczynają się memy i ludzie piszący CyberBug.

Ten śmieszny Wiedźmin to jest ich jedyne koło ratunkowe. I dlatego właśnie chcą utopić CP jak najszybciej. Jedno DLC, prawdopodobnie tylko dlatego, że elementy powstawały razem z podstawką... I do grobu.

Nie ma żadnych informacji o CP2. To tylko Twoje domysły. Ale jeśli to prawda to ja im życzę powodzenia. Oni mają ogromne problemy z procesem produkcyjnym jednej dużej gry. Jeśli robią dwie równolegle? Udławienie gwarantowane.

Odeszli najlepsi pracownicy to już będą popłuczyny po wiedźminie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, voltq napisał:

Odeszli najlepsi pracownicy to już będą popłuczyny po wiedźminie 

Coś w tym jest, co mówisz.

Znalazłem zestawienia pokazujące najbardziej pożądanych pracodawców w branży IT.

W 2020 roku CD-Projekt był trzecim najchętniej wskazywanym pracodawcą - Google -23%, Microsoft - 6,2% i CD Projekt - 2,7% (źródło)

W 2022 roku: Jest dużo gorzej, spadł na 12 miejsce w Polsce. Z drugiej strony wynik 1,6% oznacza, że ciągle tysiące ludzi myślą o pracy w CDR.

11 godzin temu, jakbaj napisał:

Marka Cyberpunk póki co kojarzy się kłamstwem, bugami,  crunchingiem oraz rozczarowaniem oraz dopiero później dosyć porządną grą. Dlc na pewno tego nie zmieni na ta chwilę lepszym pomysłem będzie stworzyć drugą markę obok Wiedźmina a do CYber wrócić może za jakiej 10 lat. Wiedźmin to żyła złota i wciaż ma opinię legendy, a zainteresowanie jest teraz znacznie mocniejsze niż podczas premiery, do tego czasu książki zyskały sławę,  pojawił się serial itp 

Stworzenie nowej marki to nie taka prosta sprawa. Zajmuje lata, kosztuje miliony i zwykle udaje się jedna na 10 prób. Dlatego EA czy Activision-Blizzard skupiają się tylko na kilku znanych markach nie próbując nawet wyjść poza nie.

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem ze spadkami w CP2077. Myślę, że to może być wina procesora. 

Ryzen 7 2700, Rx 6600 xt, 16gb RAM 3000MHz.

Na ustawieniach ultra w FHD gra potrafi dropnąć do 45 klatek, i nie ma szans, żeby trzymała magiczne 60 klatek. Z tego co widziałem na YouTube z różnych testów, to ten RX w połączeniu np. z 12400f lub r5 5600x powinien dawać te magiczne 60 fps a nawet więcej, jeśli wierzyć w te wszystkie testy. Jedne pokazują, że nawet i 70 fps można wycisnąć, a inne ledwo 60, więc jestem troszkę zagubiony ;D. Dodam, że na na ustawieniach ultra wykorzystanie karty oscyluje między 90-95%, natomiast jak zejde z ustawień to wykorzystanie leci w dół jak szalone i potrafi spaść nawet do 50-60%, więc raczej procek do zmiany prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Rapuch napisał:

Na ustawieniach ultra w FHD gra potrafi dropnąć do 45 klatek, i nie ma szans, żeby trzymała magiczne 60 klatek. Z tego co widziałem na YouTube z różnych testów, to ten RX w połączeniu np. z 12400f lub r5 5600x powinien dawać te magiczne 60 fps a nawet więcej, jeśli wierzyć w te wszystkie testy. Jedne pokazują, że nawet i 70 fps można wycisnąć, a inne ledwo 60, więc jestem troszkę zagubiony ;D. Dodam, że na na ustawieniach ultra wykorzystanie karty oscyluje między 90-95%, natomiast jak zejde z ustawień to wykorzystanie leci w dół jak szalone i potrafi spaść nawet do 50-60%, więc raczej procek do zmiany prawda ?

Pewnie tak, skoro sprawdzales zuzycie gpu to czemu nie spojrzysz w tym samym czasie na cpu? Pewnie bedzie na 100%. Jak mozesz to ram lekko podbij, troche moze pomoc.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale 5600x a Twój 2700 to jest kosmiczna różnica, nie sądzisz? :E Jedyne co możesz zrobić by odciążyć w tej grze CPU to ustawić gęstość tłumów na niską ale mało to pomoże, wymieniaj CPU bo reszta sprzętu jest ok.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Rapuch napisał:

Pogooglaj RAM. 3000MHz może mieć znaczenie.
Niegdyś 2800 vs 3600 np. w W3 miało ogromnego kopa np. w W3.

Edit: Jednak to nie MHz Ram...

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Niegdyś 2800 vs 3600 np. w W3 miało ogromnego kopa np. w W3.

Ile to jest "ogromnie"? Bo przy takiej różnicy w taktowaniu RAM, spodziewałbym się kilkunastu procent różnicy (moim zdaniem jest to różnica, ale zdecydowanie NIE ogromna)

4 godziny temu, Sheeneek napisał:

czemu nie spojrzysz w tym samym czasie na cpu? Pewnie bedzie na 100%.

Niekoniecznie. Czemu "niekoniecznie"? - musiałbym długo tłumaczyć, czemu obciążenie CPU np. 80% i tak może oznaczać że wąskim gardłem jest CPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Kyle_PL napisał:

Ile to jest "ogromnie"? Bo przy takiej różnicy w taktowaniu RAM, spodziewałbym się kilkunastu procent różnicy (moim zdaniem jest to różnica, ale zdecydowanie NIE ogromna)

Była ogromna. Na zasadzie "fajnie się gra" vs "nie da się grać" = czyli ogromna - zerojedynkowa.
Nie patrz matematycznie na różnicę cyferkową (bo wtedy masz rację) tylko na znaczenie niedomagania jakiegoś elementu (najsłabszego ogniwa).
MOGŁEM tylko pomylić progi tego ramu - czy było to 3000 vs czy 3600, czy bardziej 2400 vs 3200 (chyba bardziej to - stwierdzam po czasie).
Niemniej wtedy W3 potrafił mieć milion fps w grze, by co 2 sek dropić do 45 (przytykać się). Zmiana samego ramu odkorkowywała problem.
Ale to bardzo stara historia.

CP sprawdziłem teraz i między 3000 vs 3600 różnic (znaczących) nie ma, więc pudło.

11 minut temu, Kyle_PL napisał:

Niekoniecznie. Czemu "niekoniecznie"? - musiałbym długo tłumaczyć, czemu obciążenie CPU np. 80% i tak może oznaczać że wąskim gardłem jest CPU.

No właśnie. Sam widzisz (piszesz), że cyferki nie zawsze celnie odwzorowują "problemy".
Podobnie było wtedy z tym ramem w W3. 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 godziny temu, caleb59 napisał:

No ale 5600x a Twój 2700 to jest kosmiczna różnica, nie sądzisz? :E Jedyne co możesz zrobić by odciążyć w tej grze CPU to ustawić gęstość tłumów na niską ale mało to pomoże, wymieniaj CPU bo reszta sprzętu jest ok.

Tak, zdaję sobie z tego sprawę :D. Nawet jak ustawiam ten tłum na niski lub wysoki, to zmiany są marginalne, tak szczerze to chyba nie widzę żadnych zmian w fps. Więc pewnie masz racje i procek to już stary dziadek 😅

5 godzin temu, Sheeneek napisał:

Pewnie tak, skoro sprawdzales zuzycie gpu to czemu nie spojrzysz w tym samym czasie na cpu? Pewnie bedzie na 100%. Jak mozesz to ram lekko podbij, troche moze pomoc.

Właśnie procesor nigdy nie wbija na 100% w żadnej grze. Np. przy ustawieniach niskich, użycie wynosi max 60-65%, a na ultra jest to 40-45%. Tak z ciekawości zapytam, to normalne, że ten procek cały czas siedzi na bazowym taktowaniu, czyli 3.4GHz a boost, który według specyfikacji wynosi 4.1 nigdy się nie pojawia ? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Rapuch napisał:

Tak z ciekawości zapytam, to normalne, że ten procek cały czas siedzi na bazowym taktowaniu, czyli 3.4GHz a boost, który według specyfikacji wynosi 4.1 nigdy się nie pojawia ? 🤔

Jak odpalisz Cinebench R23 multicore to też trzyma 3,4 Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jak odpalisz Cinebench R23 multicore to też trzyma 3,4 Ghz?

Tak cały czas 3.4, jak by był zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Rapuch napisał:

Tak cały czas 3.4, jak by był zablokowany.

A temperatury? Moze goracy i nie bostuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Sheeneek napisał:

A temperatury? Moze goracy i nie bostuje.

Temperatury w porządku. HWMonitor pokazuję 60-62 stopnie jak mam odpalonego cinebencha. W grach temperatura jest jeszcze mniejsza. Nawet jak podkręce tego procka to np. w takim cp2077 nie widzę różnicy jeśli chodzi o fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Rapuch napisał:

Ja grałem w 1440p na RTX 3070 i r5 2600. W miejscach, z dużą ilością NPC, procek nie wyrabiał. Grafa latała na 40% procek na 100% i potrafiło chrupnąć poniżej 40 klatek. Najbardziej,j to było odczuwalne, przy szybkiej jeździe samochodem. Na przykład w city center na tym dużym rondzie, ale w innych miejscach z dużą ilością NPC i dużym ruchem też chrupało.

Edytowane przez Red_October
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Red_October napisał:

Ja grałem w 1440p na RTX 3070 i r5 2600. W miejscach, z dużą ilością NPC, procek nie wyrabiał. Grafa latała na 40% procek na 100% i potrafiło chrupnąć poniżej 40 klatek. Najbardziej,j to było odczuwalne, przy szybkiej jeździe samochodem. Na przykład w city center na tym dużym rondzie, ale w innych miejscach z dużą ilością NPC i dużym ruchem też chrupało.

No u mnie jest tak samo, przy zatłoczonym miejscu z duża ilościa detali, fps leci w dół jak szalony. Powiem Ci, że ta gra to jest jakiś dramat, z tego co oglądam na YouTube z różnych testów, to trzeba mieć serio dobry sprzęt, żeby komfortowo pograć bez spadków. A tylko w tej grze mam takie problemy. Przykładowo w Dying Light 2, fps u mnie na max ustawieniach bez RT jest między 75-90. Teraz też masz tego ryzna 5 2600 czy już zmieniłeś na coś innego ?

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

https://www.wykop.pl/wpis/65797723/jak-kogos-interesuja-szczegoly-wczorajszej-dramy-z/

Tak jak napisałem wcześniej , 

1 dodatek dlc i koniec wspierania cp głównie sklejony z usuniętej treści podstawki , zrobiony przez ludzi których już nie ma w cdpr , silnik Red engine idzie do kasacji , cyberpunk idzie do kasacji , robią w4 na silniku UE 5 oczywiście nadal będą uprawiać januszerke tyle że tym razem rękami studenciakiow za 3k w 3 lidze , obstawiam że po premierze w4 spadną do 4 ligi :)

Edytowane przez voltq
  • Haha 2
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, voltq napisał:

https://www.wykop.pl/wpis/65797723/jak-kogos-interesuja-szczegoly-wczorajszej-dramy-z/

Tak jak napisałem wcześniej , 

1 dodatek dlc i koniec wspierania cp głównie sklejony z usuniętej treści podstawki , zrobiony przez ludzi których już nie ma w cdpr , silnik Red engine idzie do kasacji , cyberpunk idzie do kasacji , robią w4 na silniku UE 5 oczywiście nadal będą uprawiać januszerke tyle że tym razem rękami studenciakiow za 3k w 3 lidze , obstawiam że po premierze w4 spadną do 4 ligi :)

Sorry dla mnie to są jakieś brednie i hype'owanie crapa, który był martwy już w dniu premiery. Nie będzie żadnego DLC.

• Confused 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Rapuch napisał:

No u mnie jest tak samo, przy zatłoczonym miejscu z duża ilościa detali, fps leci w dół jak szalony. Powiem Ci, że ta gra to jest jakiś dramat, z tego co oglądam na YouTube z różnych testów, to trzeba mieć serio dobry sprzęt, żeby komfortowo pograć bez spadków. A tylko w tej grze mam takie problemy. Przykładowo w Dying Light 2, fps u mnie na max ustawieniach bez RT jest między 75-90. Teraz też masz tego ryzna 5 2600 czy już zmieniłeś na coś innego ?

Jeszcze mam, ale będę zmieniał. W dying light 2 nie grałem, także się nie wypowiem. Czekałem na premierę 5800x 3D, ale stwierdziłem że za drogi. Wczoraj zamówiłem 5800x ( na oficjalnym sklepie allegro i amazon.pl była niezła cena- 1319 zł). Inna sprawa, że nie mam teraz karty graficznej. Ze względu na brak czasu na granie, RX-a sprzedałem (po RTX 3070 miałem RX 6800 XT). Obecnie w kompie mam GTX 660 ti, wyjdzie nowa generacja na jesień, to coś kupię. Choć, zastanawiam się , czy na przeczekanie, nie wziąć jakiegoś RX 6600 - ceny coraz fajniejsze.

Edit.

Ale to taktowanie proca, to sprawdź dokładnie. U mnie procesor normalnie boost-ował do 3,9.

Edytowane przez Red_October

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, voltq napisał:

Grubo. Kiedy człowiek już zaczynał mieć nadzieję że może oni gdzieś tam powoli zaczynają się ogarniać to wychodzą takie kwiatki. Będąc jednak szczerym może nawet i dobrze że to wypłynęło bo w tym momencie to DLC nie budzi u mnie dosłownie ŻADNEGO zainteresowania, jako że jedyne co mnie w kontekście tej gry interesowało to kontynuacja wątku Peralezów/Mr Blue/kontroli umysłu i los V po finale. Co mnie jakaś Songbird... 

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi