Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Jak oceniasz CP2077 po dwóch latach od premiery ?  

84 użytkowników zagłosowało

1. 1. W skali od 1 do 10

• 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      4
    • 4
      2
    • 5
      2
    • 6
      9
    • 7
      18
    • 8
      24
    • 9
      19
    • 10
      3
  2. 2. Czy gra jest ciekawa jeśli chodzi o główny wątek fabularny ?

• Tak
      68
    • Nie
      14
  3. 3. Czy jej stan techniczny nadal pozostawia wiele do życzenia ?

• Tak
      30
    • Nie
      52
  4. 4. Ostatecznie czy CP2077 w aktualnej wersji jest gra na którą czekaliśmy.

• Tak
      29
    • Nie
      53
  5. 5. Kiedy pierwszy raz zagrałeś/ukończyłeś CP2077

• Na premierę
      9
    • Dopiero po większości poprawek
      7

Rekomendowane odpowiedzi

Azgana się zapytaj na privie, to specjalista d/s PS5. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.11.2022 o 23:53, tgolik napisał:

OLED LG GX (odpowiednik CX)

Oświetlenie Oled 100%, jasność 50%

Zmieniłem ostatnio kartę grafiki i może mam teraz trochę za jasny obraz.

Nie wiem coś w tym HDR w cyberpunk jest nie tak , bo czy dam maksymalna jasność 500 czy 1000 to nie widzę różnicy 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, voltq napisał:

Nie wiem coś w tym HDR w cyberpunk jest nie tak , bo czy dam maksymalna jasność 500 czy 1000 to nie widzę różnicy 

Przy konsoli nie trzeba nic grzebac, przy HDR obraz i tak sobie dobiera takie wartosci jakie potrzebuje oraz na tyle ile matryca pozwala dac jasnosc w zaleznosci od sceny.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Phoenix. napisał:

Przy konsoli nie trzeba nic grzebac, przy HDR obraz i tak sobie dobiera takie wartosci jakie potrzebuje oraz na tyle ile matryca pozwala dac jasnosc w zaleznosci od sceny.

Właśnie niektóre ciemne miejsca są za ciemne a kontrast w tv mam dobrze ustawiony bo w innych grach widzę to dobrze , nawet mam w tv opcje włączona rozjaśnianie ciemnych miejsc , jak to rozwiązać?

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@voltq

Ustawienia trybu obrazu>Opcje obrazu>Poziom czerni>niski.

W tym trybie, na moim OLEDZie, pojawiają się szczegóły w ciemnych miejscach. 

Tego ustawienia musiałem użyć w Shadow of Tomb Raider i używałem w kolejnych grach. Ostatnio Callisto wymusiło na mnie konieczność ustawienia Poziomu czerni>wysoki. 

Edytowane przez tgolik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy Trailer z dodatku a raczej Taser 

Edytowane przez azgan
  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie tłukę 3 raz, żeby być na świeżo przed dodatkiem. Nie będę się powtarzać, ale gry redów mnie pochłaniają totalnie. Ogrywane po kilka razy, jedynie wiesio 1 nigdy nie ruszony, poczekam na remake. 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe kiedy dokładnie wyjdzie, tyle tych gier w przyszłym roku wychodzi, że chyba będę musiał wziać L4 od życia rodzinnego i pracy żeby to wszystko ogarnąć :D Ale trailer wygląda fajnie :) Planuje w przyszłym roku ograć ponownie CP2077, jakoś bezpośrednio przed premierą żeby być na bieżąco z mechaniką ;) 

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kiedy to ma się dziać ? Przed czy po ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, skypan napisał:

A kiedy to ma się dziać ? Przed czy po ?

Nie wiadomo, obstawiam, że w trakcie.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed Embers, bo Johnny Silverhand powraca do roli. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe animacje ostrzy całkiem spoko - akurat się zabierałem za stworzenie postaci melee.

Mam cichą nadzieję że, CDP przy okazji dodatku, da radę zrobić coś na kształt profili na savy postaci.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.12.2022 o 04:48, azgan napisał:

Nowy Trailer z dodatku a raczej Taser 

Wiadomo coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przechodzę sobie teraz Cyberpunka po cichu, na hardzie. Legendarne noże, pięści, zimna krew i skrytobójstwo. Minimalny rozwój hacków - tylko Przywołanie i Restart optyki, czasem Zwarcie. Wszystkie misje poboczne i kontrakty od fikserów staram się robić niezauważenie. Powiem, że niezła jazda🙂. Szczególnie przy misjach bardzo trudnych, gdzie cicha eliminacja na razie jest dla mnie niedostępna. No i pojedynki bokserskie, bez pięści goryla, tylko ulepszenia z drzewek Wysportowanie i Walki uliczne.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz idę w crafting , jak craftowac najlepsze katanny i ubranie , i Jake perki wybrać konkretnie , jest gdzieś jakiś poradnik do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, voltq napisał:

Teraz idę w crafting , jak craftowac najlepsze katanny i ubranie , i Jake perki wybrać konkretnie , jest gdzieś jakiś poradnik do tego ?

W pierwszym przejściu wymaksowałem sobie wytwarzanie, żeby móc wytwarzać epickie a później legendarne przedmioty - najlepszą katanę zrobisz sobie sam - schematy kupisz, lub wpadną w trakcie gry. W całej grze OP jest katana byakko, dostaniesz ją bodajże po wykonaniu wszystkich zleceń od Wakako Okada. To jest katana, gdzie cios zadajesz z doskokiem do przeciwnika - po prostu miażdży.

Ubrania też sobie maksowałem wybierając te z największą ilością gniazd. Wzmocnienie poprzez świeżo wywarzane, coraz potężniejsze amadrillo.

Do tego wszczep podwójne serce, najmocniejszy pancerz podskórny. Generalnie wszczepy na zdrowie, pancerz i szybkość. Perki na szybkość, obrażenia... 

Tak było za pierwszym razem - stałem się tak mocny, że nie było dla mnie wyzwania.

Teraz pancerz wzmacniam tylko nieznacznie - obecnie mam 600 - staram się unikać kul i ciosów.

Wzmacniam natomiast noże, szybkość i jakość skradania, a do zadań podchodzę raczej jak do zagadek środowiskowych.

P.S.

Ogólna porada - w sklepach z rupieciami można dorwać tanie materiały do craftingu - obkupiłem się w legendarne i epickie u takiego jednego w slumsach w Kabuko.

W tej chwili na mapie mam ze 3 takie sklepy - w tym jeden na tym targowisku przy Jig-Jig street (pod szkalnym dachem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z kupnem Cyberpunka czekałem aż wymienię komputer a że komputer już jest to  i w końcu zamierzam kupić grę jak pojawi się na wyprzedaży zimowej. 

I teraz pytanie do wyjadaczy. Czy idzie tu zepsuć totalnie postać do tego stopnia że jedynym ratunkiem będzie zaczęcie od nowa? Nie chcę sobie za dużo spoilerować i pewnie będę chciał posprawdzać parę różnych styli gry aż znajdę coś dla siebie więc pewnie trochę zmarnowanych punktów się trafi (no chyba że są respece dostępne). 

Ewentualnie są jakieś buildy "lepsze" od innych na pierwsze przejście gry? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Asag napisał:

Z kupnem Cyberpunka czekałem aż wymienię komputer a że komputer już jest to  i w końcu zamierzam kupić grę jak pojawi się na wyprzedaży zimowej. 

I teraz pytanie do wyjadaczy. Czy idzie tu zepsuć totalnie postać do tego stopnia że jedynym ratunkiem będzie zaczęcie od nowa? Nie chcę sobie za dużo spoilerować i pewnie będę chciał posprawdzać parę różnych styli gry aż znajdę coś dla siebie więc pewnie trochę zmarnowanych punktów się trafi (no chyba że są respece dostępne). 

Builda tworzysz przez kilkadziesiąt godzin reagując na bieżąco na swoje potrzeby. Nie da się tego zupełnie popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, tgolik napisał:

W pierwszym przejściu wymaksowałem sobie wytwarzanie, żeby móc wytwarzać epickie a później legendarne przedmioty - najlepszą katanę zrobisz sobie sam - schematy kupisz, lub wpadną w trakcie gry. W całej grze OP jest katana byakko, dostaniesz ją bodajże po wykonaniu wszystkich zleceń od Wakako Okada. To jest katana, gdzie cios zadajesz z doskokiem do przeciwnika - po prostu miażdży.

Ubrania też sobie maksowałem wybierając te z największą ilością gniazd. Wzmocnienie poprzez świeżo wywarzane, coraz potężniejsze amadrillo.

Do tego wszczep podwójne serce, najmocniejszy pancerz podskórny. Generalnie wszczepy na zdrowie, pancerz i szybkość. Perki na szybkość, obrażenia... 

Tak było za pierwszym razem - stałem się tak mocny, że nie było dla mnie wyzwania.

Teraz pancerz wzmacniam tylko nieznacznie - obecnie mam 600 - staram się unikać kul i ciosów.

Wzmacniam natomiast noże, szybkość i jakość skradania, a do zadań podchodzę raczej jak do zagadek środowiskowych.

P.S.

Ogólna porada - w sklepach z rupieciami można dorwać tanie materiały do craftingu - obkupiłem się w legendarne i epickie u takiego jednego w slumsach w Kabuko.

W tej chwili na mapie mam ze 3 takie sklepy - w tym jeden na tym targowisku przy Jig-Jig street (pod szkalnym dachem).

Dzięki , chodziło mi oto gdzie kupić/znaleźć schematy i czy odrazu wytwarzać legendarna broń a potem ją ulepszać czy trzeba coś konkretnie zrobić ? 

Godzinę temu, Asag napisał:

Tylko statystyk nie można resetować więc musisz wybrać czy chcesz iść w solo - siła plus refleks i zabijać przy pomocy ostrzy lub pistoletów karabinów pięści itd , czy netrunnner inteligencja plus opanowanie wtedy hackujesz przeciwników i ewentualnie możesz mieć jakąś cichą broń z tłumikiem albo noże do rzucania , czy techa - tech plus coś innego i walisz wtedy np  z snajperek które przebijają ściany itd , atuty można resetować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Barnabeusz napisał:

Kurde nawet nie wiedziałem, że będzie dodatek

Nikt nie wiedział. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też macie w najnowszej wersji te migające/mieniące się/skaczące textury w wielu miejscach? "Shimmering pixels" na jakichś przęsłach płotów, siatkach, kratach w oknach, drutach wysokiego napięcia? Dzieje się to nawet kiedy kamera jest nieruchoma i kłuje w oczy, oczywiście mniej, nawet w 4k. No masakrycznie to wygląda i niemal kompletnie znika - co ciekawe - po odpaleniu dlss. Albo pamięć mnie zawodzi albo takie coś dopiero niedawno zaczęło się pojawiać bodajże za sprawą tych nowych technik AA temporal bo w Spidermanie i Guardians jest to samo a serio nie pamiętam czegoś takiego w starszych grach.

Edytowane przez MisterMaster
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od paru dni gram w CP2077 do 1-2 w nocy. Zrobilem wszystkie misje poboczne zlote  i te niebieskie. Jeszcze pewnie z polowe tych niebieskich misji dla policjii. 

Level 43, mozna zaczac fabule :E

Misje niebieskie to straszny badzidew, w kolko to samo. Misje zlote sa spoko, roznorodne i ciekawe.

Moje pierwsze przejscie i pewnie jedyne.

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi