Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie wyłączyłem w cholerę ten RR, za bardzo mnie kują w oczy te twarze. Szkoda tylko że FPS spad sporo w dół i teraz mam często poniżej 60kl/s no i grafa wtedy dostaje bardziej po dupie bierze średnio z 40W więcej. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też w czasie deszczu macie poszarpane krawędzie na obiektach? Gram na dlss quality i fg,  1440p, obraz jak żyleta, ale gdy pada deszcz obraz wygląda jakby był renderowany  w 900p. Tyle rzeczy zepsuli z tym patchem że szok. Na wersji 1.6 pamiętam że w deszczu obraz był tak samo ostry.

Edytowane przez tomekpcl
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na plus na pewno misje poboczne dla tego handsa. Lepsze niż w tego typu zadania w podstawie tj. idź i zabij lub ukradnij. Tutaj jest jakieś tło fabularne, na końcu najczęściej jakiś twist, opcja do wyboru ścieżki itp. Po skończeniu sf strzelanie na padzie imo jest tutaj gorsze. Główny wątek (pomijam już tą zrzynkę fabularną z ucieczki z ny) na razie taki sobie tj. nie jest źle ale imo za dużo tutaj call of duty. Jeśli ktoś nigdy nie grał w tego typu gry to może i jest wow ale jakoś te skrypty mnie nie ruszają, na razie jestem po chimerze i robię poboczne bo mam więcej zabawy ale tak samo miałem w podstawie, bo jak dla mnie to najlepsze co w jest w tej grze, dlatego, że akurat mogę te misje robić jak chcę tj. skradać się albo na jana a nie narzucone z góry pif paf i skypt, repeat. A i fajne te tony śmieci tj. czapek, kurtek i gaci powtykanych wszędzie, normalnie dodatkowo możnaby dodać np. prowadzenie lumpeksu albo jakiegoś perka w tym stylu. 

Edytowane przez lpcl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, gret napisał:

Ja u siebie wyłączyłem w cholerę ten RR, za bardzo mnie kują w oczy te twarze. Szkoda tylko że FPS spad sporo w dół i teraz mam często poniżej 60kl/s no i grafa wtedy dostaje bardziej po dupie bierze średnio z 40W więcej. 

Ja w ogóle wyłączyłem PT, nie wygląda to na tyle lepiej (ma spore minusy) żeby tracić tyle wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzę dziś jak to wygląda RT vs PT może też wyłączę, kilka klatek by mi się przydało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Masz wersję 10GB tego RTX 3080?

Dokładnie, pamięci na styk jest. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na OSD przeważnie mam zajęte 14GB czasami dobije do 16GB. Nie wiem na ile to realne zapotrzebowanie. 

• Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, voltq napisał:

W zrzutach miały być drzazgi powiększające limit wszczepów zrobiłem takich kilka i ani razu mi to nie wypadło ,  może bug ? wypadają za to drzazgi powiększające statystki solo netrunner itd oraz udźwig

A nie jest to związane z atutami? Aby odblokować więcej wszczepów masz perki od tego:

Zrzut-ekranu-42.png

Źle rozdysponowane wszczepy np dwa sloty na ręce w builidzie pod katanę są bezużyteczne tak samo jeden slot w korze mózgowej , a np w w szkielecie czy skórze są tylko 3 sloty a dobrych wszczepów jest z 6 , pewnie e innych buildsch jest podobnie 

W korze czołowej są 3 miejsca:

Zrzut-ekranu-43.png

I powinni zwiększyć czas lub dodać jakiegoś perka który permanentnie da nam bonusy z mieszkania bo powracanie non stop żeby napić się kawy wsiąść prysznic i się przespać jest uciążliwe 

Stałe 25% XP?  IMO po to zrobili te mieszkania, abyś miał sens do nich wrócić jak chcesz mieć więcej XP i pobawić się w simowe życie.;) 

Poza tym chyba są gdzieś na mieście automaty z kawą z tego co kojarzę, tylko krócej działa ten status.

Generalnie nie miałem potrzeby, aby wracać do domu w tej grze poza momentami fabularnymi.  XP i tak bardzo szybko leci.

W rzeczywistości też tak narzekasz? O nie! Znowu muszę wrócić do swojego domu wziąć prysznic i pójść spać! :E  Jakie to upierdliwe. :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, T0TEK napisał:

Dokładnie, pamięci na styk jest. 

Tez mam te wersje karty... Czym pokrecic zeby nie zatykalo? Tak jak u Ciebie po 1h mam 30 fps... Wszystko mam na ultra, RT light na medium... Jakie ustawienia maja wplyw na VRAM ale najmniej na jakosc obrazu zeby sprobowac nie bic pod korek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym? Wyłączyć RT całkowicie, wierz mi to najlepsze wyjście.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lpcl napisał:

Na plus na pewno misje poboczne dla tego handsa. Lepsze niż w tego typu zadania w podstawie tj. idź i zabij lub ukradnij. Tutaj jest jakieś tło fabularne, na końcu najczęściej jakiś twist, opcja do wyboru ścieżki itp

Także to zauważyłem. W podstawce zazwyczaj był tel, sms z misją i tyle. Tutaj więcej opcji dialogowych dodali, jakiś background i nawet po 2-3 opcję do wyboru zakończenia zadania. Ciekawi mnie czy to tylko iluzoryczne czy coś się faktycznie zmienia. 

Godzinę temu, lpcl napisał:

Po skończeniu sf strzelanie na padzie imo jest tutaj gorsze.

Mam w SF 15h i dla mnie jednak jest odwrotnie.  W CP łatwiej mi namierzyć na wroga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Czym? Wyłączyć RT całkowicie, wierz mi to najlepsze wyjście.

Gralem w podstawke cala w RT... Po 2.0 tez i nie bylo spadkow o polwe FPS.... I will not give up!!! 😭

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, gret napisał:

U mnie to zabiera jakies 8-10fps ale poki co nie bede z tym grac do czasu poprawy.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Jaycob napisał:

Mam w SF 15h i dla mnie jednak jest odwrotnie.  W CP łatwiej mi namierzyć na wroga. 

Sam gunplay jest w sf bardziej mięsisty, jakoś lepiej mi się pruje z tych pukawek, przynajmniej z karabinów bo tych najczęściej używam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, aureumchaos napisał:

Tez mam te wersje karty... Czym pokrecic zeby nie zatykalo? Tak jak u Ciebie po 1h mam 30 fps... Wszystko mam na ultra, RT light na medium... Jakie ustawienia maja wplyw na VRAM ale najmniej na jakosc obrazu zeby sprobowac nie bic pod korek?

Jakość wolumetrycznych chmur na średnie

Odbicia w przestrzeni ekranu też na jakieś niższe ustawienia

Ogólnie mają najmniejszy wpływ na jakość ale dociskają kartę. Zaraz wejdę i protestuje trochę. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nie strzelam wolę walić w łeb z rurki gazowej i rzucać ciałami w innych :E

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sami zwyrodnialcy, jeden strzela, drugi wali z rurki gazowej, trzeci ustawia grafikę, bo mu karta niedomaga. Ah ten Cyberpunk.:E

• Like 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Reddzik napisał:

Sami zwyrodnialcy, jeden strzela, drugi wali z rurki gazowej, trzeci ustawia grafikę, bo mu karta niedomaga. Ah ten Cyberpunk.:E

No ale sam przyznasz, że miło się patrzy jak się ekipa nagle ożywiła, w końcu te kompy o wartości używanego samochodu mają co robić xD
u mnie to nawet żona jak widzi gdy pociskam i co chwilę ją wołam do jakiś widoczków to mniej wraca żartów z wymiany 3080 n 4080.. "a taka była szybka, a tyle lat miała chodzić" i inne takie szydery.. 

• Like 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś w tym jest, ja niestety mając 3060Ti to sobie... to sobie nic nie mogę, ale jest jak jest, mogło być gorzej. Zagrałbym ale niestety muszę poczekać z graniem do późniejszego terminu, na razie męczę 3 akt w Baldurze 3, trzeba skończyć przed wyjazdem do Niemiec, oby mnie nie zawrócili na granicy :rotfl:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Baldura skończyłem tuż przed premierą, teraz pociska starszy syn.. drugie przejście i nie wiem czy na tym poprzestanie bo wpadł po uszy w ten świat :D 

Pierwsze przejście CP robiłem dobry rok po premierze jak już miałem godną maszynę i warto było poczekać, jak masz w co grać to czas szybko leci 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Reddzik napisał:

Coś w tym jest, ja niestety mając 3060Ti to sobie... to sobie nic nie mogę, ale jest jak jest, mogło być gorzej. Zagrałbym ale niestety muszę poczekać z graniem do późniejszego terminu, na razie męczę 3 akt w Baldurze 3, trzeba skończyć przed wyjazdem do Niemiec, oby mnie nie zawrócili na granicy :rotfl:

Jak przejdziesz prolog w Widmie Wolności to się nauczysz jak się prześlizgnąć nie zwracając uwagi strażników na granicy :E 

Ja jestem mniej więcej w połowie drugiego aktu w Baldurze, ale zrobiłem teraz przerwę żeby ograć Widmo Wolności :) 

Edytowane przez Pavel87
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie jeszcze przez kilka lat będą wrzucać kolejne ficzery graficzne tak by utrzymać zainteresowanie tytułem, jak witcher 3.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pavel87 Niestety zagram po, ale przyda się na przyszłość, zapamiętam, będzie fajny samouczek. Nie chcę zaczynać grania, bo wiem, że się nie wyrobię, a jeszcze chcę przejść podstawkę, bo wtedy wszystkiego nie zrobiłem, więc teraz chcę porobić misje poboczne, te główne i mniejsze, no i zakupić dodatek i zagrać. Poza słabym działaniem RT, choć przy 1440p dlss balans ujdzie, to te memory leak to jakaś masakra, odpalasz mapę i masz jakby 30fps lock, i nic nie mogę zrobić poza wyłączeniem gry, no i na PC brak tych triggerów na dualsense, brakuje, przyzwyczaiłem się do tego, mimo, że na początku, a po co mi to. Pewnie w innym terminie zakupię dodatek w promocji na konsoli i kolejny raz się ogra.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Alyjen napisał:

mniej wraca żartów z wymiany 3080 n 4080.. "a taka była szybka, a tyle lat miała chodzić"

Za to Starfield żartuje z 4080 ... tyle miała chodzić :szczerbaty:

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi