Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

@*** ChOpLaCz ***

Zainstalowałeś nowe sterowniki do GPU? Są najnowsze dedykowane Cyberpunkowi.

Choć z klawiszami nie ma to nic wspólnego.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po patchu chyba 1.63 miałem kilkakrotnie po pomniejszych update'ach reset ustawień graficznych albo zmianę. Wydaje mi się że ma to miejsce w losowych sytuacjach.

BTW wnoszę wniosek do komisji o usunięcie tej idiotycznej ankiety na początku każdej strony.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy kereznikov działa z kataną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tylko przypomnę,że warto zaktualizować sterownik do najnowszego ;)

44 minuty temu, misieq napisał:

BTW wnoszę wniosek do komisji o usunięcie tej idiotycznej ankiety na początku każdej strony.

Nie dostałem żadnego wniosku formalnego w tej sprawie ;)  więc nic nie było dyskutowane/głosowane :D

@*** ChOpLaCz ***

Kilka "Upów" do tyłu była zabawa z zmianami klawiszy - proponują użyć funcji domyślne i wtedy zmienić sterowanie według potrzeb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Zhao

Formalnie wnoszę aby usunąć ankietę, bo pół roku temu jakiś baran z lewych kont spłaszczył jej wyniki.

Pograłem trochę w te nowe ficzery i stwierdzam, że, szczególnie dla nowych graczy, są to bardzo fajne, imersyjne aktywności. Miasto z metra wygląda świetnie, Judy pod prysznicem też ale najlepszy jest walkman - tego było mi trzeba od początku gry.

Jeszcze przede mną wyścigi no i może jakaś banda zbirów zacznie mnie ścigać, bo im zrobiłem krwawą jatkę w czasie dyskoteki (starałem się tego nie robić ale może mi się kiedyś przydarzyło). A i jazda na przednim kole i rzuty nożem/tomahawkiem z motocykla.

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem chyba najlepsze ustawienia CP2077 2.1 + Phantom Liberty na RTX 4060 w 1440p.

Ustawienie to połączenie profilu "High" z "Ray Tracing: Średnie" czyli odpalam profil High i RT ustawiam RT kropka w kropkę jak RT: Średnie, do tego DLSS "Zbalansowany" i FG na ON. Efekt ok. 65 FPS w Dogtown w miejscach krytycznych, w innych 75 FPS+. Input lag przyzwoity. Polecam sprawdzić.

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lameismyname możesz jeszcze sprawdźić najlepsze ustawienia w trybie jakość z hardwarde unboxed, bo warto zejść z kilku opcji ze sztywnego profilu High, RT zostawić jak masz.

FE3xpLD.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up: moge sprawdzic, moge tez dodatkowo crowd density zmniejszyc z med na low. Sprawdze wieczorem

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to za hańba. Przecież już na mojej 3070 ta gra lata jak szatan na pełnym ultra bez RT, po co zbijać te detale niżej. Jeszcze zrozumiem jak ktoś chce do tego wrzucić okrojony RT ale zwykła rasteryzacja? Panie daj pan spokój.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądnij filmik, albo potestuj sam to zobaczysz, że różnice wizualne z lupą może znajdziesz, a zyskać można, poza tym Ty grasz 1080p, a kolega wyżej 1440p.

vuj9j1l.jpg

Edytowane przez skunRace
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mając 4060 i grać w 1440p to jest już kolejny poziom wypaczenia i kolega sam sobie winien - cytując klasyka "kara musi być".

Ogólnie jakby ogrywał w 1080p, włączył FG i DLSS to spokojnie pełne high albo mix ultra high byłby w zasięgu, bez mocniejszego ścinania na medium.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, caleb59 napisał:

Mając 4060 i grać w 1440p to jest już kolejny poziom wypaczenia i kolega sam sobie winien - cytując klasyka "kara musi być".

Ogólnie jakby ogrywał w 1080p, włączył FG i DLSS to spokojnie pełne high albo mix ultra high byłby w zasięgu, bez mocniejszego ścinania na medium.

Ja mam ponad 100 fps jak dam wszystkie suwaki na prawo z dlss quality i fg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, tgolik napisał:

Formalnie wnoszę aby usunąć ankietę, bo pół roku temu jakiś baran z lewych kont spłaszczył jej wyniki.

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw - Ogłaszam co następuje:

Z dniem dzisiejszym tj. 07.12.2023 ankieta zostaje zamknięta i usunięta   (W związku z wydaniem dodatku i aktualizacji 2.0/2.1) Ankieta jest mocno nieaktualna 

Jednocześnie zaznaczam,że w przypadku chęci stworzenia nowej ankiety z nowymi pytaniami -  wnioski proszę kierować do   moderatora @kadajo

Z poważaniem

Moderator nierotacyjny Zhao

• Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kadajo nowa ankieta będzie? Będę mógł już dać wyższa ocenę niż 3 na 10 xD 

Czekam na edycję ostateczną  rozszerzona next genowa z przywróconym prologiem xD

P.s sprawdzi ktoś czy z kataną działa kereznikov? Na tym najnowszym patchu

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ankieta aktualna czy nie, czy jakakolwiek ankieta na jakikolwiek temat mnie nie interesuje, zbędne to, a tym bardziej że jak wspomina @tgolik można ją w łatwy sposób popsuć :)  

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie kontrolera PS5 dla PC.

Dziś zakupiłem takowy - jest to moje pierwsze spotkanie, zawsze używałem Xboxa ( miał lepsze wsparcie), gra niby ma dostać wsparcie. ALE w menu gry mam opis przycisków od Xboxa, nie czuje też tych Trigerów adaptacyjnych. 

Czy coś trzeba w steam dokładnie ustawić ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Jak widzisz on gra 1440p High z RT i też da radę. Po to są ustawienia HU Quality, żeby nie tracić z wyglądu względem Ultra i zyskać na wydajności jak potrzeba, a nie pchać bezsensownie wszystko w prawo. Jak w każdej grze niektóre opcje praktycznie guzik dają, a bezsensownie zabijają wydajność. Jak ktoś ma słabszy sprzęt tą są też ustawienia HU Performance i też są ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, tgolik napisał:

@*** ChOpLaCz ***

Zainstalowałeś nowe sterowniki do GPU? Są najnowsze dedykowane Cyberpunkowi.

Choć z klawiszami nie ma to nic wspólnego.

No na tym jajo polega! Co ma komunikat "od klawiszy" do zmian ustawień grafy.
Stery wiadomo - zaiktualizowane.
Mało tego! W desperacji zrobiłem przywróć klawisze do ustawień default i... nic to nie dało, b) nadal pozostały moje ustawienia klawiszy.

I ... uwaga. Ustawienia grafy działają po wejście w... bencha i opcjach grafy w benchu = wszystko wzorowo.
Da się zmieniać, korygować, itd. Wracasz do menu głównego, grafika - i dupa. Wracasz do bencha, opcja grafiki - bangla.
Ewidentny kaszalot.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, RTX4090 napisał:

Mam pytanie odnośnie kontrolera PS5 dla PC.

Dziś zakupiłem takowy - jest to moje pierwsze spotkanie, zawsze używałem Xboxa ( miał lepsze wsparcie), gra niby ma dostać wsparcie. ALE w menu gry mam opis przycisków od Xboxa, nie czuje też tych Trigerów adaptacyjnych. 

Czy coś trzeba w steam dokładnie ustawić ? 

Jak się nie mylę w opcjach steama jest coś odnośnie kontrolera, bo jak się domyślam masz grę na steamie?

1 minutę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Stery wiadomo - zaiktualizowane.
Mało tego! W desperacji zrobiłem przywróć klawisze do ustawień default i... nic to nie dało, b) nadal pozostały moje ustawienia klawiszy.

I ... uwaga. Ustawienia grafy działają po wejście w... bencha i opcjach grafy w benchu = wszystko wzorowo.
Da się zmieniać, korygować, itd. Wracasz do menu głównego, grafika - i dupa. Wracasz do bencha, opcja grafiki - bangla.
Ewidentny kaszalot.

Niby idą do przodu, a jednak się cofają :D takie jaja to w wersjach alpha się spotyka, w betach częściej, ale w finalnym produkcie? No chyba że to dalej jest w jakiejś wersji 0.98, a 2.1 to pic na wodę :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mam, niestety jest trochę zabawy.

Pad musi być podłączony kablem, BT wyłączone. 
W steam trzeba zaznaczyć opcję niewspierania kontrolera w grach. 

Uczucie ciekawe, ale sporo zabawy z tym. Xbox ma lepsze wsparcie. Włączasz działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Chyba rozwikłam zagadkę ;) - przed wersją 2.0 był update,który zmieniał działanie kucnięcia w dialogach słynne =  przewiń dialog  i kucanie pod tym samym przyciskiem  - Jak ktoś nie przywrócił sterowania do domyślnych to  gra uznała,że nie wszystkie klawisze są przypisane -  nie zapiszesz ->  sam się z tym spotkałem gdyż mam np zapisy z wersji 1.3 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, RTX4090 napisał:

Już mam, niestety jest trochę zabawy.

Pad musi być podłączony kablem, BT wyłączone. 
W steam trzeba zaznaczyć opcję niewspierania kontrolera w grach. 

Uczucie ciekawe, ale sporo zabawy z tym. Xbox ma lepsze wsparcie. Włączasz działa. 

Poszukaj na allegro. Może są jakieś dongle do bezprzewodowej obsługi dualsense na PC.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RTX4090 w każdej grze wyłączam "steam input" bo nadpisuje ustawienia twórcy gry przez te wbudowane w steama, nawet dla pada xboxowego, bo takowego też mam i czasem używam
Na GOG, bo taką mam wersję Cybera działa to normalnie, bo tam nie ma tego "steam input" i nie trzeba nic wyłączać. Gram w wiele gier na dualsense, nawet na Uplayu działa np w AC Valhalla.
Na steamie np jak gram w WRC 10, to też jest mega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale śmigasz na kablu czy po BT ? 

Poczytałem chwile na steam - to opisują że w cyberku potrzeba włączone mieć steam input dla BT. Bez tego gra ma aktywne rzeczy tylko po kablu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, voltq napisał:

P.s sprawdzi ktoś czy z kataną działa kereznikov? Na tym najnowszym patchu

Nie działa.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi