Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Szambo napisał:

Można jakoś ustawić jednocześnie FG i limit klatek na 60? Czy to niemożliwe?

W wersji gry 2.12 jak ustawisz limit klatek w grze (w opcjach wideo) na 30fps to gra będzie generować 30fps realnych i  I FG dołoży do max 30 kolejnych "fake" klatek ( przynajmniej u mnie tak jest)

Ogólnie limit który ustawisz w opcjach Wideo gry to FG spróbuje go zdublować (foto z limitem ustawionym na 60fps - gra generuje 120fps)

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez koniu22
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Szambo napisał:

A ze tak zapytam na jakiej karcie grasz i nastawach ze chcesz używać FG i blokować tak nisko klatki ? Każdy lock fps, szczególnie tak nisko do kosmicznego laga. Do FG nie używa się blokady. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

RTX 4060TI

Po prostu chciałem trochę odciążyć kompa jak mam taką możliwość.

Edytowane przez kadajo
Cytowanie.
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lock i niski bazowy fps to tylko proszenie się o kłopoty ;)  Używaj do woli ale po prostu nie blokuj fps i uwolnij  klatki na maxa.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Odpaliłem FG w grze i w panelu ograniczyłem klatki do 60. 

Wszystko chodzi ok na moje oko, chyba że nie wiem gdzie doszukiwać się ewentualnych błędów.

Jestem na tyle mało wymagającym graczem, że nauczyłem się nawet żyć z DLSS.

Edytowane przez kadajo
Cytowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lock w panelu działał ponieważ korzysta z refleka ;) nowa wersja rivy tez na to pozwala tylko ze jak to walczyłem to miałem znowu kłopoty w innej grze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja wróciłem do gry po zmianie grafiki i w sumie procesora.

Wreszcie mogę odpalić RT na maksa i mieć te stabilne 60 klatek. Chyba nawet daje radę bez tego FG, ale skoro już mam DLSS na jakość to i to włączyłem.

Niestety te wszystkie bajery na tej karcie nie pozwalają na włączenie PT, ale to zostawie na 3 przejście :)

Edytowane przez kadajo
Cytowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z czego i na co zmieniales cpu/gpu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z RTX 2060 Super na RTX 4060TI... niby 2 generacje, a przez 4 lata postęp głownie się dokonał w tym FG i DLSS.

I to jeszcze ten sam model... MSI Gaming X... poprzednia to ciężka, masywna porządna konstrukcja, a ta nowa to jakaś tandeta trochę.

Do tego jak zobaczyłem 76 stopni po odpaleniu Cyberpunka z PT to zamarłem... dlatego poszedł UV i to ograniczenie do 60 klatek... dzięki temu maks to 65 stopni.

Może bym szalał i się czepiał, ale chociaż cewki nie piszczą... mogłem trafić gorzej.

Edytowane przez kadajo
Cytowanie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Szambo

Naprawdę, przy identycznych ustawieniach, tej samej rozdzielczości, tym samym ustawieniu RT masz tyle samo klatek na nowej karcie, co na starej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie, oczywiście, że więcej.

Tak uczciwie porównując to na RTX 2060 Super można było chyba odpalić Ultra bez RT z DLSS Jakość i było 60 klatek, a na RTX 4060TI wychodzi, że można Ultra z RT Ultra i DLSS Jakość w 60 klatkach pograć. Wychodzi, że po prostu mogę RT Ultra odpalić.

Edytowane przez kadajo
Cytowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz ta 8GB czy 16Gb ? Cpu tez pisales ze zmieniales?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z kartami jest tak:

Grasz w Full HD i 60 klatkach i jest super. Ale chciałbyś coś poprawić, kupujesz nową kartę a tu dalej 60fps - no tak, bo z kartą dokupiłem nowy monitor 1440p.

Kupujesz kolejną kartę, żeby mieć więcej klatek a tu dalej 60 fps - no tak, ale włączyłem RT.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Szambo napisał:

W sterowniku NV ustaw, chociaż od któreś aktualizacji Rivatuner też to potrafi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Karte 8 GB wziąłem, bo trafiłem na atrakcyjną okazję.

Procek kiedyś miałem Ryzen 2700... na nim pierwszy raz przechodziłem grę... było kiepsko... byłem zdziwiony, że gra się dość mocno tnie i że grafika pozwala na więcej wg testów. Zmieniłem na Ryzen 5700X i już na starej grafice było płynnie, bo co prawda do gry nie powróciłem na dłużej, ale potestowałem.

Po prost wychodzi, że RTX 2060 Super to była naprawdę dobra karcioszką i jak już zaakceptowałem DLSS to długo grałem na Ultra bez RT.

Teraz zmieniłem to mogę RT pooglądać.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Szambo

Zaczynałem grać w CP2077 na Plazmie Full HD na kompie z kartą GTX1070. Gra wyglądała oszałamiająco.

Teraz na sprzęcie z sygnaturki, na Oledzie 4k@90fps, z PT też wygląda świetnie.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zdechnie Ci ten 4060Ti przy dłuższych sesjach. Nie ma sensu odpalać RT na kartach z 8GB VRAM bo gra ma od premiery nie załatanego memory leaka i po czasie zaczynają spadać klatki z włączonym RT. U siebie mogłem spokojnie grać z RT ale przy dłuższych sesjach gra żarła więcej i więcej VRAM co zmuszało mnie do wyłączania gry i włączania ponownie dlatego kopnąłem w dupę RT i zacząłem grać na zwykłych ultra detalach i od tamtej pory spokój.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzieliście o tym ?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po testowaniu jednak wyszło, że włączenie jednocześnie FG i limitu klatek do 60 nie działa tak jak powinno.

Często miałem spadki do 57 klatek i czuć było szarpanie.

Jak zlikwidowałem limit to gra taka powyżej 100 klatek i jest płynnie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie za niski próg, spróbuj jakieś 80/90. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo zależy od gry. Są takie gdzie gra z 80 fps z FG (czyli 40 realnych) jest OK, w innych trzeba mieć minimum 60 prawdziwych (czyli 120 fps z aktywnym FG).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już sobie podaruje.

W sumie to moje ciągłe ograniczanie gier do 60 klatek wynika z może mylnego pzekonania, że skoro mam monitor 60hz to i tak więcej nie zobaczę.

I jak ograniczę do 60 klatek to karta będzie trochę mniej się pociła, bo nie będzie musiała więcej klatek generować.

Ale teraz odblokowałem wszystko i w sumie nie wyje grafika, więc jest git.

A tak swoją drogą kiedyś natrwafiłem na filmiki, że można zatrzymywać czas... to był jakiś mod? bo z tego co udało mi się wyczytać to mozna czas tylko spowolnić za pomoca wszczepu.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.04.2024 o 19:32, voltq napisał:

Widzieliście o tym ?

Tak. Drugi komentarz pod tematem, "Never Fade Away story from 1988".

Did Johnny kill Alt Cunningham? : r/cyberpunkgame (reddit.com)

Dlatego kiedyś w którymś z komentarzy pisałem jak wkurza mnie ten motyw, bo to Johnny zabił Alt. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A alt kochała johnnego dlatego go nie pocięła laserem a mogła go zabić i uratować siebie

Arasaka nas oszukuje w zakończeniu z nimi

Militech chociaż dotrzymuje słowa i leczy V

A w grze SI zaa blackwalla chce zniszczyć korporację pytanie czy SI chce wyzwolić ludzkość spod buta korporacji czy zająć ich miejsce podobnie jak delamain

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Długo zwlekałem z zakupem gry, na początku ze względu na słabe opinie po starcie, następnie chciałem ukończyć kilka innych tytułów. Te zdążyłem już ukończyć i podobno w CP2077 zrobiono masę poprawek, a gra z wielkiego rozczarowania stała się grywalna i już wysoko oceniana, więc zdecydowałem się na zakup i rozpoczęcie rozgrywki.

Po około 10h rozgrywki muszę stwierdzić, że gra niestety nadal wygląda na fazę beta. Na prawdę idzie wyczuć ogromny potencjał, który mógłby roznieść scenę, ale pojawiające się 'bugi' są nieakceptowalne, żeby taki tytuł uzyskać.

Chciałbym się zapytać, czy to normalne przy najnowszej wersji gry, gdzie jeżdżąc pojazdem przez miasto przy dużej prędkości, okazuje się, że na drodze jesteśmy zupełnie sami, brak innych pojazdów i przechodniów, jakby nic nie nadążało się wczytywać, a chwili jadąc prostą drogą znika asfalt, wczytuje się inna droga, a sama postać buguje się i spada w dół gdzieś pod mapę?

Dzieje się tak, gdy podróż trwa dłuższy czas, natomiast przy krótszej trasie miasto również jest puste, natomiast 'wczytanie' przechodniów i innych pojazdów odbywa się dopiero po wyjściu z pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi