Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

@caleb59

Tak jak pisałem, czekam na premierę nowych kart i biorę coś o wydajności 2070 Super, bo taki był pierwotny plan zanim przesunęli premierę Cyberpunka ? A skoro przesunęli premierę to i ja nie mam po co karty zmieniać, bo w nowości generalnie nie gram. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powyżej konsolowych 30 fps na medium/high. Nie jest źle! :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej kupić konsole i nie zawracać sobie gitary zabawą w komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, caleb59 napisał:

To już lepiej kupić konsole i nie zawracać sobie gitary zabawą w komputery.

Najlepiej mieć to i to.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem z tymi fps i konsolą? Osobiście ogrywałem na PC sporo gier na padzie, właściwie w 99% gier gram na padzie, fps multiplayer to wyjątek bo fps single też ogrywam na padzie i to jest moim zdaniem subiektywnym tylko kwestia przyzwyczajenia.

W moim wypadku w grę wchodzi po prostu leniwa wygoda bo nie muszę trzymać ciągle łap na klawie i myszy na biurku siedząc prosto jak strzała - mogę się wyciągnąć na fotelu, paść na kanapę za fotelem a nawet grać z rękami wyciągniętymi do góry dzięki bezprzewodowemu kontrolerowi od Xboxa.

CP 2077 na 100% ogram na padzie i wiem, że będę się dobrze bawił.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie na padzie to paraolimpiada. Nie bez powodu to właśnie na konsolach powstało coś takiego jak wsparcie celowania. Nawet jeśli ktoś jest już bardzo przyzwyczajony do strzelania na padzie, to i tak fizycznie nie ma takiej możliwości aby był równie precyzyjny i szybki jak na myszce.

Nie widzę powodu, żeby wyśmiewać granie w 1440p na 1050Ti. Ja grałem przez jakiś czas w 2160p na 970. Nie trzeba grać w same najnowsze gry.

Kolejne miejsce na forum, w którym jak bumerang wracają tematy: rozdzielczość, PC vs konsole itp. :E Co do wymagań CP2077 to nie macie się o co martwić. Wystarczy zbadać jaki sprzęt jest obecnie najpopularniejszy na rynku i wyciągnąć wnioski. Gry AAA tworzy się tak aby jak najwięcej osób chciało i mogło w nie zagrać, bo inwestycja musi się zwrócić.

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Isharoth napisał:

Strzelanie na padzie to paraolimpiada.

Strzelanie na padzie to nic nadzwyczajnego, miliony ludzi tak grają i nie mają z tym problemu. Ani z precyzją, ani z niczym innym. To oczywiste, że precyzji myszki i klawiatury osiągnąć się nie da, ale nie jest to wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, azgan napisał:

Też wolę lepszą rozdzielczość niż wszystko na Ultra i 1080p. Dla mnie lepiej wyglądają ustawienia Wysokie w 4K z HDR na OLED'zie niż wszystko na Ultra w FullHD i malutkim okienku monitora żeby nie było widać pixelulozy w tym 1080p przez co często te drobne detale są słabo widoczne. 

Tylko że komputer oprócz gier będzie jeszcze służył do obróbki zdjęć/video dlatego jeśli miałbym wybór między tańszym 1440p a wypasionym 1080p ze świetną matrycą to wolę ten drugi. Zobaczymy bo komputer będę składał dopiero za jakiś czas, jak do tej pory części stanieją to może się zdecyduję, zobaczymy.

 

Cytat

3 - 4 lata? Czasem może się okazać, że już Cyberpunk rozwieje twoje płonne nadzieje. Jak kupowałem PC w 2008 to też wydawało mi się, że starczy na lata a nadeszło GTA IV i wiadomo co było :E

W tamtych latach postęp był szybszy, teraz od paru lat zwolnił i myślę że taki zestaw spokojnie starczy na te 3 lata. Poza tym bez kitu, taki zestaw to koszt około 5000zł i nawet na trzy lata miałby nie wystarczyć? Jak mam wywalać taki hajs co 2 lata na komputer to wolę sobie gdzieś pojechać na wakacje...

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest skok wymagań po premierze nowych konsol, a potem stabilizacja. My jesteśmy właśnie przed skokiem. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania już zaczęły rosnąć wystarczy spojrzeć na RDR 2 czy właśnie nadchodzącego Cyberpunka, który najwyraźniej będzie faktycznie niezłym killerem dla sprzętu.

 

2 godziny temu, AMiABLE napisał:

Jak mam wywalać taki hajs co 2 lata na komputer to wolę sobie gdzieś pojechać na wakacje...

Zakup całkiem nowego PC ze średniej półki już od jakiegoś czasu trochę kosztuje. Modernizacje aż tak nie bolą chociaż i to zaczyna się zmieniać.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AMiABLE napisał:

W tamtych latach postęp był szybszy, teraz od paru lat zwolnił i myślę że taki zestaw spokojnie starczy na te 3 lata. Poza tym bez kitu, taki zestaw to koszt około 5000zł i nawet na trzy lata miałby nie wystarczyć? Jak mam wywalać taki hajs co 2 lata na komputer to wolę sobie gdzieś pojechać na wakacje...

Kompa kupujesz raz na wiele lat. Raz na jakiś czas go upgradujesz, przez wiele lat masz fajną maszynkę do zabawy, a raz na dwa lata jakieś upgrade po sprzedaży starych części(głównie GPU) specjalnie nie odczujesz. A będziesz cały czas na co dzień bawił się na fajnym sprzęcie.

Na wakacje też jedź :D 14 dni dobrej zabawy i kilka k spokojnie może pęknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Zakup całkiem nowego PC ze średniej półki już od jakiegoś czasu trochę kosztuje. Modernizacje aż tak nie bolą chociaż i to zaczyna się zmieniać.

Przede wszystkim ceny niektórych podzespołów są za wysokie. Procesory aż takie drogie nie są (średniopółkowego R5 3600 kupisz za nieco ponad 800zł) ale karty graficzne to jakiś matrix, najniższy RTX kosztuje w tej chwili 1600-1800zł a karta pozwalająca na  komfortowe granie jak 1660Ti to "tylko" 1000zł... Czyli sama karta + procesor w opcji średniej to jakieś 2000zł, a gdzie mobo, zasilacz, ram, obudowa, dyski? Nie licząc już peryferiów, monitora i systemu. Robi się koło 3k, a to już spora kwota jak na sprzęt ze średniej półki... Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu dało się za 2000zł złożyć całkiem mocnego kompa, potem ceny bardzo podskoczyły. Co będzie dalej, średnia półka za 5k?

 

Cytat

Kompa kupujesz raz na wiele lat. Raz na jakiś czas go upgradujesz, przez wiele lat masz fajną maszynkę do zabawy, a raz na dwa lata jakieś upgrade po sprzedaży starych części(głównie GPU) specjalnie nie odczujesz. A będziesz cały czas na co dzień bawił się na fajnym sprzęcie.

Chodzi mi o to, że jak już wywalasz na komputer dobrą wypłatę to chyba masz prawo oczekiwać świętego spokoju przez przynajmniej te 3 lata? Sam zdecydowałem że wolę wywalić więcej kasy i mieć dłużej spokój od upgrade niż oszczędzać i wydać te 2500-3000 a za rok-dwa zmieniać kartę czy CPU. Mam nadzieję jednak że nie będzie tak źle, skoro stara GTX980 do dzisiaj odpala nowe gry, a i kumpel na 970 nie narzeka zbytnio to może jednak mój planowany konfig przetrwa te parę lat...

Cytat

Na wakacje też jedź :D 14 dni dobrej zabawy i kilka k spokojnie może pęknąć.

Zależy gdzie i w jakiej opcji :) Jakbym miał na wakacje wydać 5k to musiałby to być naprawdę dobry kierunek. Jestem w wieku studeckim i wygody mi niestraszne, także na noclegi nie wyszłoby jakoś dużo. W sumie w zeszłym roku byłem w Pradze i najwięcej poszło na jedzenie i piwo. Nie pamiętam ile wydałem ale po opłaceniu noclegu miałem chyba 2000 koron w portfelu na cały tydzień i starczyło dokładnie do ostatniego dnia a nie oszczędzałem zbytnio :P 

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, stark2991 napisał:

Zawsze jest skok wymagań po premierze nowych konsol, a potem stabilizacja. My jesteśmy właśnie przed skokiem. 

I CP2077 będzie właśnie takim skokiem, chociaż wydaje mi się że największy skok będzie względem CPU ze względu na charakterystykę tytułu która wymusza mocniejsze użycie CPU. Szczególnie kiedy na PC  w ostatnich latach tak mocno zmieniło się na poletku CPU i procesory zyskały tak wiele mocy, grzechem było by choć w części tego nie wykorzystać.

Zresztą jak już zostało powiedziane że ogrywany bulid już on potrafił wykorzystywać moc multi-core i rozkładać na wiele wątków to można się spodziewać małego wstrząsu na rynku PC .... i nie trafiają do mnie argumenty "bo to chodzi na starych konsolach"

Owszem chodzić będzie tylko ustawienia detali na konsolach pewno nie będą nawet o klasę niższe tylko o kilka klas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AMiABLE

Bo da radę 3 lata i więcej, ale zwykle bardziej opłacalne dla twojej kieszeni i wydajności jest w odpowiednim czasie sprzedać stare GPU i wymienić na nowe wydajniejsze, a ich nowe serie wychodzą średnio co ~2 lata.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, AMiABLE napisał:

Mam nadzieję jednak że nie będzie tak źle, skoro stara GTX980 do dzisiaj odpala nowe gry, a i kumpel na 970 nie narzeka zbytnio to może jednak mój planowany konfig przetrwa te parę lat...

Pomijasz fakt, że GTX 970 wyszedł już po premierze obecnych konsol. W 2013 miałeś jedynie na rynku np GTX 770 z 2013 roku, który już w 2014 roku dostał ostro po tyłku, wiem bo sam miałem tą kartę. Karta kosztowała ~1600zł w tamtym czasie.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 770 to jest mniej więcej poziom mojego GTXa 1050 Ti, więc nic dziwnego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, stark2991 napisał:

GTX 770 to jest mniej więcej poziom mojego GTXa 1050 Ti, więc nic dziwnego ;) 

W 2014 roku twojego GTX 1050 Ti nie było na rynku także nie bardzo wiem o czym mówisz. Do momentu premiery nowych konsol jedyne co miałeś mocniejszego to GTX 780 i tydzień przed premierą PS4 wyszedł GTX 780Ti za bagatela 2800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, stark2991 napisał:

GTX 770 to jest mniej więcej poziom mojego GTXa 1050 Ti, więc nic dziwnego ;) 

GTX 1050Ti = GTX 960. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Stjepan napisał:

GTX 1050Ti = GTX 960. :)

No, a 960 770 

17 minut temu, Kris194 napisał:

W 2014 roku twojego GTX 1050 Ti nie było na rynku także nie bardzo wiem o czym mówisz. Do momentu premiery nowych konsol jedyne co miałeś mocniejszego to GTX 780 i tydzień przed premierą PS4 wyszedł GTX 780Ti za bagatela 2800zł.

Za to w styczniu 2015 roku pojawił się GTX 960, który ma zbliżoną wydajność do 1050 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem do czego ty dążysz. Co kogo obchodzi 2015? Liczy się 2013 i to co było dostępne na premierę konsol. To samo masz teraz. Dopiero na premierę nowych konsol ma wyjść Big Navi i Ampere, które mogą z jakimś zapasem faktycznie starczyć na przyszłość. Już widzę jak teraz powiedzmy  za ~4000zł będzie dostępne coś co będzie powiedzmy 2x wydajniejsze od GPU w XSX, prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie :E Jak już powiedziałem, Watch Dogs też działało na X360/PS3 a jak działało i wyglądało to chyba każdy wie...

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znowu krążą jakieś plotki o przesunięciu premiery bo podobno za mało czasu na dopracowanie gry. Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, ale ostatnio była mocna podbitka akcji CD Projektu, a potem od około 13 lipca ostra dystrybucja, więc to akurat przemawia za jakimś trupem w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wompierz, przestań wprowadzać ludzi w błąd. Nie krążą żadne plotki o obsuwie. Dopiero co ją ogłosili...

I zamiast pisać niczym niepodparte i nic niewarte słowa, to łaskawie wklej źródło tych, ekhm, "plotek".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, qjin napisał:

wompierz, przestań wprowadzać ludzi w błąd. Nie krążą żadne plotki o obsuwie. Dopiero co ją ogłosili...

I zamiast pisać niczym niepodparte i nic niewarte słowa, to łaskawie wklej źródło tych, ekhm, "plotek".

Zapewne chodzi o to.

https://strefainwestorow.pl/artykuly/wywiady/20200715/cd-projekt-cyberpunk-wywiad-maciej-kietlinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...