Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, TmK napisał:

Zrobili remaster gry, która jeszcze nie wyszła :E zwłaszcza pod koniec tego filmiku robi to wrażenie. 

Tu byłbym ostrożny. Owszem detal modelu i otoczenia jest poprawiony! Brawo!
Ale mamy tu chyba (zupełnie przypadkową) manipulację :) (niezamierzoną IMO przez @cycu).
Mianowicie ocenić możemy zmiany oświetlenia i detalu, ale wszystko to nieco wypacza (chyba) zderzenie dwóch jakości porównywanych obrazów (różne rozdzielczości porównywanych materiałów postawione obok siebie (?) - chyba, że się mylę). Dla mnie materiały stare są... zblurowane / rozmyte (mniejsza rozdzielczość materiału wsadowego?) i postawione obok materiałów nowych (które są albo w wyższej rozdziałce, albo są wysharpione wyostrzone). Więc nawet, jeżeli coś nie do końca jest lepsze na nowszym materiale, to "lepiej się to ogląda", bo ostre. Za to wszystko co nowe, poraża mnie natomiast dropem :(. Mieszane odczucia mam. Niby lepiej teraz, ale jakoś mniej płynnie. ;) 

Edytowane przez Leonardo.Da.Vinci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

wysharpione

Możesz wytłumaczyć po co używasz angielskiego "słowa", które przerabiasz by brzmiało jak nasze gdy w rodzimym języku jest coś takiego jak wyostrzenie ? Albo to zblurowane przełamane na rozmyte ?

Edytowane przez skypan
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, skypan napisał:

Możesz wytłumaczyć po co używasz angielskiego "słowa", które przerabiasz by brzmiało jak nasze gdy w rodzimym języku jest coś takiego jak wyostrzenie ? Albo to zblurowane przełamane na rozmyte ?

A dorzucisz coś do tematu (merytorycznie) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Tu byłbym ostrożny. Owszem detal modelu i otoczenia jest poprawiony! Brawo!
Ale mamy tu chyba (zupełnie przypadkową) manipulację :) (niezamierzoną IMO przez @cycu).
Mianowicie ocenić możemy zmiany oświetlenia i detalu, ale wszystko to nieco wypacza (chyba) zderzenie dwóch jakości porównywanych obrazów (różne rozdzielczości porównywanych materiałów postawione obok siebie (?) - chyba, że się mylę). Dla mnie materiały stare są... zblurowane / rozmyte (mniejsza rozdzielczość materiału wsadowego?) i postawione obok materiałów nowych (które są albo w wyższej rozdziałce, albo są wysharpione wyostrzone). Więc nawet, jeżeli coś nie do końca jest lepsze na nowszym materiale, to "lepiej się to ogląda", bo ostre. Za to wszystko co nowe, poraża mnie natomiast dropem :(. Mieszane odczucia mam. Niby lepiej teraz, ale jakoś mniej płynnie. ;) 

Cycu to nie raz robi porównania z tyłka.

Ale na tym materiale tak zgadza się jest porównanie wersji 1080p w słabej jakości do 4k w dobrej jakości.

Ale można zaobserwować zmiany np. właśnie w oświetleniu, modele postaci zostały zmienione/ulepszone etc.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

A dorzucisz coś do tematu (merytorycznie) ?

Po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, lukadd napisał:

Ale na tym materiale tak zgadza się jest porównanie wersji 1080p w słabej jakości do 4k w dobrej jakości.

Czyli cos jakby konsole vs PC :cool:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Jaycob napisał:

Jak na moje oko to spora poprawa detali.

No i jakie powietrze czyste... zero smogu, zasługa kwarantanny i Covid 2020 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U góry XOX, na dole PC.

A tu ekskluzywny screen z podstawowego Xboxa.

496853_w926.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.09.2020 o 00:57, Dozorca napisał:

Z czarnych Animalsów zrobili nawet nie opalonych białych ale czysto jasno białych nieprzyjemnych osobników, odechciewa się brnąc dalej w to hobby jak się widzi takie sytuacje. Już w zeszłym roku ktoś im wytknął, że Animals, zwierzęta są czarni widać obsrali się przez to

http://images.gamersyde.com/image_cyberpunk_2077-42642-2618_0003.jpg

Jak ktoś nie pamięta https://www.youtube.com/watch?v=QgoYwP4RHoQ

Moim zdaniem ci starzy wyglądali bardziej klimatyczne, ci nowi biali wyglądają zbyt prosto.

Gdzie było powiedziane, że nie będzie w tym gangu białoskórych członków? Albo, że teraz nie będzie tych o ciemnej karnacji czy też czarnoskórych? Bo tu już znowu zaczyna się szukanie sensacji w sumie to nie wiadomo z jakiego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kszyrztow napisał:

Gdzie było powiedziane, że nie będzie w tym gangu białoskórych członków? Albo, że teraz nie będzie tych o ciemnej karnacji czy też czarnoskórych? Bo tu już znowu zaczyna się szukanie sensacji w sumie to nie wiadomo z jakiego powodu.

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu widać, zgadzam się ze wszystkim, ja tam nie widzę "wybielania" Animalsów jak widać na zwiastunie czarnoskórzy też są jako członkowie gangu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Jaycob napisał:

To wygląda dosłownie jak konsola vs pc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

tbbqr6j8eho51.pngJudy nigdy za mało :E  (jakaś skacowana heh)

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jej się stało z twarzą? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda tak samo jak poprzednio tylko filtry i kadr ją pogorszyły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to mocno bo ten screen do tego ma się nijak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Kris194 napisał:

Co jej się stało z twarzą? :E

Gdyby postać na każdym screenie wyglądała tak samo idealnie pod względem mimiki, to by oznaczało że są słabe, sztywne animacje i mimika twarzy.. Zrób sobie losowe zdjęcie podczas mówienia czegoś to zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.09.2020 o 06:34, Kris194 napisał:

Podane wymagania co do CPU są zdecydowanie za niskie. Widzę jedynie 2 możliwości. Albo miasto w tej grze jest martwe albo będzie można ustawić wszystko suwakami tak aby wyglądało jak martwe. Już RDR II w Saint Denis jedzie równo po 8 wątkach a to ma porządnie działać na 4c/4t? Jakoś w to wątpię.

edit

Mój błąd, dopiero teraz spojrzałem, że w rekomendowanych jest i7-4790 (4c/8t) czyli wszystko się zgadza.

Różnie z tym bywa bo na przykład taki Shadow of the Tomb Raider w miejscu, które jest wąziutkim korytarzykiem w którym nie dzieje się nic, ciśnie moje 4 rdzenie w 100% gdzie w takim Gta V gdzie jest tryliard wszystkiego Cpu chodzi na 3/4. Gdzie tu sens? Wygląda to w wielu grach jakby to specjalnie było robione (w co nie wierzę bo to imo po prostu fuszerka). Także jak CP2077 dobrze zoptymalizują to i na czterech gołych jajcach pofrunie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, MisterMaster napisał:

Różnie z tym bywa bo na przykład taki Shadow of the Tomb Raider w miejscu, które jest wąziutkim korytarzykiem w którym nie dzieje się nic, ciśnie moje 4 rdzenie w 100% gdzie w takim Gta V gdzie jest tryliard wszystkiego Cpu chodzi na 3/4. Gdzie tu sens? Wygląda to w wielu grach jakby to specjalnie było robione (w co nie wierzę bo to imo po prostu fuszerka). Także jak CP2077 dobrze zoptymalizują to i na czterech gołych jajcach pofrunie.

leci pętla

while (game.exit) {

AttendMouseAndKeyboard()

CalculateFishics();

UpdateAI();

UpdateGpuData();

}

niejednokrotnie sam robiłem 100% procesora dodając w pętli 1

to co jest optymalizacja pod konkretny sprzęt jest nie optymalne na innym

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jak co ale widać inspirację R* :D W sumie jak brać przykład to z najlepszych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Fajne, fajne...
Ale za tę aberrację chromatyczną, to powinni chłostać devów! ;) IMO

Więcej do gry tego to już się nie dało nawalić :E  w każdym zdjęciu dosłownie, a niektórzy jeszcze piszą "ja nic nie widzę .. gdzie?" :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczba zabitych 18. 😮  Świetna stronka! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi