Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Kszyrztow napisał:

Podczas zorganizowanej telekonferencji z inwestorami Kiciński wspomniał o tym jak gra działa na podstawowym PS4 i XO:

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-11-26-cyberpunk-2077-dziala-zaskakujaco-dobrze-na-bazowych-ps4-i-xbox-one-twierdza-tworcy

Lanie wody, ale ciekawe co kryje się pod słowami "zaskakująco dobra". 15, 20 FPS? :E

Bazując na premierze Wieśka 3. Obstawiam

PS4 1080p ~30fps z dropami do ~25.
PS4 pro 1080p w miarę stabilne 30fps lub dynamiczne 1080-1440p ~30fps z dropami do ~25fps.
PS5 w wstecznej kompatybilności stabilne 30fps w 1080p lub dynamiczne 1080-1440p też w miarę stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że nie chcą jednoznacznie stwierdzić jak wygląda sytuacja na tych konsolach, znaczy że prawdopodobnie nie jest za wesoło, ale jest na tyle dobrze, żeby grę w ogóle dopuścić na daną platformę. Co to znaczy, można się już tylko domyślać, ułożyć sobie w głowie jakieś widełki FPS i to jak mniej więcej od strony grafiki będzie wyglądać gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się nie chwalą rozdzielczością i fps to znaczy, że po prostu jest jak jest. Działa przyzwoicie jak na te standardy. A jakie one są to każdy wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, crush napisał:

Od strony wpływu na rynek gier? Jacyś debile te DLC kupowali, że stało się standardem. Jacyś debile mikropłatności opłacają, że próbuje się je wpychać gdzie się da.

Pytanie co było pierwsze: DLC* i mikroplatnosci czy debile.

*Mowa oczywiście o praktyce wycinania fragmentów gotowego gameplayu i sprzedawania osobno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś przykłady wycinania tych DLC z fabuły i gotowego gameplay byś przytoczył?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, lukadd napisał:

Jakieś przykłady wycinania tych DLC z fabuły i gotowego gameplay byś przytoczył?

Leviathan z ME3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już praktycznie czasy średniowiecza gier.

Ale z tego co widzę to ten dodatek wyszedł ~pół roku po premierze gry. Więc gdyby go wycieli z głównej zawartości i chcieli sprzedać osobno to nie czekali by tyle czasu, tylko wrzucili od razu w obieg, aby wraz z premierą gdzie jest największy hype złapać extra cash.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, lukadd napisał:

To jest takie gdybanie. Bo ja Ci napiszę - większość gier, a Ty mi odpowiesz - a jakie masz na to dowody?

Do tego jakość spadła masakrycznie. Jak porównywać np. DLC do AC z takim Ballad of Gay Tony czy DA Awakening? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Bazując na premierze Wieśka 3. Obstawiam

PS4 1080p ~30fps z dropami do ~25.
PS4 pro 1080p w miarę stabilne 30fps lub dynamiczne 1080-1440p ~30fps z dropami do ~25fps.
PS5 w wstecznej kompatybilności stabilne 30fps w 1080p lub dynamiczne 1080-1440p też w miarę stabilne.

Na tych gameplayach z konsol i gameplayu od murzyna nie ma nawet 1080p na obydwu konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Dozorca napisał:

Na tych gameplayach z konsol i gameplayu od murzyna nie ma nawet 1080p na obydwu konsolach.

Youtube ma tragikomiczną kompresję jak się wrzuca materiał w 1080p. No, ale na podstawowym xboxie obstawiam coś w okolicy ~900p :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, crush napisał:

To jest takie gdybanie. Bo ja Ci napiszę - większość gier, a Ty mi odpowiesz - a jakie masz na to dowody?

Do tego jakość spadła masakrycznie. Jak porównywać np. DLC do AC z takim Ballad of Gay Tony czy DA Awakening? 

Nie, nie napiszesz mi, że większość gier. Bo nie masz dowodów :E

W większości gier dlc fabularne wychodzą kila miesięcy po premierze gry. Gdzie większość osób już dawno skończyła daną grę i o niej zapomniała :E. Po DLC sięgają najwięksi fani danej gry, aby dalej sobie popykać w ulubionym uniwersum.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, lukadd napisał:

Nie, nie napiszesz mi, że większość gier. Bo nie masz dowodów :E

W większości gier dlc fabularne wychodzą kila miesięcy po premierze gry. Gdzie większość osób już dawno skończyła daną grę i o niej zapomniała :E. Po DLC sięgają najwięksi fani danej gry, aby dalej sobie popykać w ulubionym uniwersum.

No i to tylko temu służy. Ponownemu zarobkowi. Do tego dochodzi haczyk na osoby które nie grały w podstawkę i przypomnienie o grze przez DLC. 

Kompletnie nie wierzę, że większość wychodzi później dlatego, że jest później tworzona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Azakiel napisał:

Czy mozesz mi wyjasnic  cóż to takiego dobrego zrobiło Crime Cites pod względem (jak sam okreslileś) "miasta i możliwosci" bo ja oprócz bardzo ubogiej i prostej strzelanki w 3D między prostymi budynkami nic wiecej nie widzę, obejrzalem dla przypomnienia poniższy gameplay (moze cos przeoczyłem). Dla mnie ta gra nawet nie stała koło Cyberpunka, faktem jest ze mozna tu swobodnie latać czego w CB2077 nie ma ale cała reszta to bardzo ubogi gameplay na poziomie dzisiejszych prostych gierek na telefony.

Mówisz tak jak gość w tym filmiku, czyli grałeś niedawno albo w ogóle? Tyle, nie ma sensu dalszej konwersacji. Jakbyś grał w to 20 lat temu, to inaczej byś mówił. End, pozdro. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, crush napisał:

No i to tylko temu służy. Ponownemu zarobkowi. Do tego dochodzi haczyk na osoby które nie grały w podstawkę i przypomnienie o grze przez DLC. 

Kompletnie nie wierzę, że większość wychodzi później dlatego, że jest później tworzona.

Większość nawet musi wyjść znacznie później po premierze, bo obstawiam, że nawet np. najwięksi fani Assassina by nie zdzierżyli 100h grindu w Odyssey + dodatkowe 30h w 2xDLC za jednym zamachem :E, a tak jak rozłożone w czasie to fani odpoczną i za jakiś czas łykną DLC, aby sobie dalej po grindować dla zabawy.

No, ale DLC też nie równe DLC, bo na takim poziomie co zaserwowali w np. Wieśku 3 to jeszcze bym z przyjemnością łykną ze dwa :E oprócz tego co wyszło.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lukadd napisał:

Większość nawet musi wyjść znacznie później po premierze, bo obstawiam, że nawet np. najwięksi fani Assassina by nie zdzierżyli 100h grindu w Odyssey + dodatkowe 30h w 2xDLC za jednym zamachem :E, a tak jak rozłożone w czasie to fani odpoczną i za jakiś czas łykną DLC, aby sobie dalej po grindować dla zabawy.

No, ale DLC też nie równe DLC, bo na takim poziomie co zaserwowali w np. Wieśku 3 to jeszcze bym z przyjemnością łykną ze dwa :E oprócz tego co wyszło.

I to jest kolejny problem - ogólna jakość. 

Ja takich dodatków do gier np. R* jak TBoGT do IV to bym mógł przygarnąć kilogramami. Tylko to nie idzie w tym kierunku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, crush napisał:

I to jest kolejny problem - ogólna jakość. 

Ja takich dodatków do gier np. R* jak TBoGT do IV to bym mógł przygarnąć kilogramami. Tylko to nie idzie w tym kierunku. 

No, ale gry ogólnie też w większości nie idą w tym kierunku, więc DLC też nie mogą podążać inną drogą i dostosowują się do poziomu podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Mówisz tak jak gość w tym filmiku, czyli grałeś niedawno albo w ogóle? Tyle, nie ma sensu dalszej konwersacji. Jakbyś grał w to 20 lat temu, to inaczej byś mówił. End, pozdro. 

skoro nie potrafisz uargumentować wlasnej wypowiedzi po porównaniu tej gry do cyberpunka i po twierdzeniu że nawet jak na tamte czasy było lepsze miasto i mozliwosci to faktycznie nie ma sensu dalszej konwersacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, skypan napisał:

Po pierwszej prezentacji CP2077 gdzie pojawił się Keanu zaraz jakoś ten film mi wyskoczył

Johnny Mnemonic - Official® Trailer [HD]

Pewnie sporo forumowiczów jeszcze na świecie nie było ;) Jaki ten film był to nieistotne jednak patrząc dzisiaj jak on wygląda to okrutnie się zestarzał :)

Oglądało się w czasie premiery :)

Np: stare Robocopy też się okrutnie zestarzały i im bardziej był kiczowaty już w czasie ich premiery tym gorzej się zestarzał. Robocop 3 1993 to jest tragedia, Robocop 2 1990 ujdzie, Robocop 1 1987 da się nawet z przyjemnością obejrzeć.

Predator 1987 z Arnim nadal bardzo przyjemnie się ogląda, albo Aliens 1986 :] 

Kiedyś filmy były bardziej nastawione na kulumację zawartości bez zbędnego przeciągania, np: Commando 1985 z Arnim... w 1h 20-25min (cały film 90-92min z napisami) zabił wszystkich i do domu :E 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Azakiel napisał:

skoro nie potrafisz uargumentować wlasnej wypowiedzi po porównaniu tej gry do cyberpunka i po twierdzeniu że nawet jak na tamte czasy było lepsze miasto i mozliwosci to faktycznie nie ma sensu dalszej konwersacji.

Skoro nie umiesz odpowiedzieć na pytanie to... W tamtych czasach czyli jak to że mogłeś dowolnie poruszać się w futurystycznym świecie czy jak na tamte czasy różnorodność misji, czytaj to jako eskorta czy strzelanie ,to było coś co dopiero wchodziło w świecie gier, było jakąś już wprowadzoną innowacją, która tylko powieliła schemat .Wiadomo teraz jak na to patrzę to rzygać się chce szczerze powiedziawszy, ale na premierę było WOW .NIe grając w tamtych czasach ,teraz masz zupełnie inny odbiór ,tylko tyle chciałem wyjaśnić ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, RyszardGTS napisał:

Predator 1987 z Arnim

Najlepsze było jak z ekipą strzelali do krzaków minute bo "coś" się ruszyło 😄 - pal licho że wywalił cały magazynek minigana na darmo ... ale widowiskowo było wtedy nikt o tym nie myślał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grałeś w CP i wiesz, że jest to  uboga w zawartość gra i jedyny rozbudowany element gry to edytor postaci? Czy należysz do osób które wyrabiają sobie opinie o danym produkcie nie mając o nim dostatecznej wiedzy?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, bbandi napisał:

Najlepsze było jak z ekipą strzelali do krzaków minute bo "coś" się ruszyło 😄 - pal licho że wywalił cały magazynek minigana na darmo ... ale widowiskowo było wtedy nikt o tym nie myślał.

Ja jakbym był w takiej dżungli ,zobaczył trupa ,coś by mi w krzakach zatrzeszczało ,to bym ze dwa magazynki z miniguna wykorzystał :hahaha:

Znowu z drugiej strony jak ww predator czy robocop następne części były mega ujowe ,ale znowu terminator 1, to mi się w ogóle nie podobał ,znowu 2 to klasyka ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Ja jakbym był w takiej dżungli ,zobaczył trupa ,coś by mi w krzakach zatrzeszczało ,to bym ze dwa magazynki z miniguna wykorzystał :hahaha:

size0.jpg

Plecaki :) Blain (Jesse Ventura) i jego "Old Painless" M134 Minigun to trochę niehumanitarna broń ;)

Waga typowego przeciwnika przed krótką 1-2 sekundową serią? około 70-80kg.

Waga przeciwnika po zajęciu się nim przez Blain'a i jego M134? +20kilo ołowiu :rotfl: 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, AndrzejTrg napisał:

NIe grając w tamtych czasach ,teraz masz zupełnie inny odbiór ,tylko tyle chciałem wyjaśnić ;]

Ja to widzę troche inaczej, jak byliśmy młodsi to wiele rzeczy było dla nas nowe i np wiele filmów czy gier jakie sie kiedys widziało to było wielkie WoW (1 komputer 8 bitowy w domu, 1 komputer 16 bitowy w domu, pierwsza płynna gra z pseudo trójwymiarową grafiką (DOOM), pierwsze konsola którą można było nazwać salonem gier w domu (PSX) itd, po tych wszystkich latach teraz potrzebujemy duzo wiekszych doznań by choćby powtórzyć ten efekt WoW jaki był kiedyś (już nie mówiąc o tym żeby go przebić), a tak dla ścisłosci to gram w gry od roku 1988.

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi