Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Mowimy o grafice na trailerze, skonczyly sie argumenty to gadasz o fizyce i npc? Czy potrzebujesz screenow do porownania ?? Napisze to ost raz bo widze ze gadam ze sciana, grafika niczym nie odbiega od tego trailera ;) Wystarczy wlaczyc i pograc.

Już Ci wyżej napisałem, gram i grafika odbiega. To że w niektórych momentach jest ładniej to nie znaczy że tak jest cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie narzekają ze w 4K Ultra z RT tylko 3090 daje radę, a przy o wiele gorszej grafice w W3 tylko 980 i wyżej dawała radę... Ale w FHD... 

:E

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, TheMr. napisał:

Ludzie narzekają ze w 4K Ultra z RT tylko 3090 daje radę, a przy o wiele gorszej grafice w W3 tylko 980 i wyżej dawała radę... Ale w FHD... 

Jakie 4k? 3090 ledwo 30+ z DLSS Quality, a więc 1440p 🤣

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Pepers napisał:

Na jakim trailerze TO SĄ 5s UCINKI, ta gra wygląda dobrze tylko w nocy

Ja nie pisze o tym czy gra wyglada dobrze czy zle, kazdy sam oceni. Ja pisze o tym iz to co w trailerze ma przelozenie na gre bo sa to wycinki z gry a niektore sceny juz przerobilem sam w grze. Twoje zdanie czy ta gra wyglada w nocy tylko dobrze nie jest porzedmiotem dyskusji a jest nim  twoj idiotyczny wpisu iz gra tak wyglada tylko na filmie ;) Jak Ty oceniasz gre mnie nie interesuje, twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, TheMr. napisał:

:E

Ale wtedy nie było DLSS i mydła z nim związanego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, bleidd napisał:

Graficznie jest trochę nierówno, ten trailer trochę koloryzuje rzeczywistość bo pokazuje najlepsze momenty i do tego w pełnej rozdzielczości, a my tu sie musimy z DLSS niestety męczyć :P Albo przełknąć 30 FPS.

Możliwe ale nie mam jak tego sprawdzić żeby porównać toteż piszę w odniesieniu do nagrania NVIDII. A polegając tylko na opiniach graczy widać że i tutaj zdania są podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra wygląda jak wygląda. Problemem jest zbyt duże zapotrzebowanie na moc obliczeniową, żeby wygenerować to co widać.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ja nie pisze o tym czy gra wyglada dobrze czy zle, kazdy sam oceni. Ja pisze o tym iz to co w trailerze ma przelozenie na gre bo sa to wycinki z gry a niektore sceny juz przerobilem sam w grze. Twoje zdanie czy ta gra wyglada w nocy tylko dobrze nie jest porzedmiotem dyskusji a jest nim  twoj idiotyczny wpisu iz gra tak wyglada tylko na filmie ;) Jak Ty oceniasz gre mnie nie interesuje, twoja sprawa.

Vice versa, też mnie g obchodzi twoja opinia, mam sam oczy i widzę. Myślałeś, że jest inaczej?

*Nagraj swój film i pokaż, że gra wygląda tak samo jak w tym kłamliwym shicie nvidii. Udowodnij swoją racje, bo przeciwstawnych filmów na yt jest już sporo.

Edytowane przez Pepers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Mowimy o grafice na trailerze, skonczyly sie argumenty to gadasz o fizyce i npc? Czy potrzebujesz screenow do porownania ?? Napisze to ost raz bo widze ze gadam ze sciana, grafika niczym nie odbiega od tego trailera ;) Wystarczy wlaczyc i pograc.

Widzę że ktoś mnie chyba ignoruje bo mu sie nie podoba dyskusja :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Szambo napisał:

Gra wygląda jak wygląda. Problemem jest zbyt duże zapotrzebowanie na moc obliczeniową, żeby wygenerować to co widać.

Na Hooperze ogra sie ponownie :D

6 minut temu, joloxx9 napisał:

Widzę że ktoś mnie chyba ignoruje bo mu sie nie podoba dyskusja :E 

To wrzuc screeny z porownaniem chociazby goscia z baru i zobaczymy czy odbiega, jest to poczatek gry wiec nie trzeba daleko szukac  ;)

Zreszta to sa ujecia z gry wiec jak moze odbiegac :rotfl: Odpal 4k na maxa i zoabczysz to samo ;) Gra jest nierowna graficznie i wiadomo, ze ujecia sa dobrane te, ktore wygladaja najlepiej ale to nadal te same, ktore znajdziesz w grze. Masz takie a nie inne zdanie ok, masz do tego prawo ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, kadajo napisał:

A to przepraszam, cos pokićkałem z tymi konsolami u ciebie :E

Mam PS5 i XSX wszystko się zgadza ale CP2077 gram od samego początku w najlepszej możliwej wersji jaka jest aktualnie dostępna na "tosterach" czyli SERIES X. Dawałem screena jeszcze przedpremierowo

20201209_090450.jpg

20201209_090839.jpg

20201119_133311.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy pojawiło się DLSS i RT to optymalizacja już mało kogo interesuje.

Cyberpunk ma zwaloną optymalizację... a co powiecie o Control z zamkniętymi pomieszczeniami? :P

Granie na PC to jakaś droga przez mękę. Karta za 2000 zł to Medium w Full HD.... ja pierdziele.

• Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można powiedzieć, że od dziecka jestem graczem. Ręka na padzie (sławny pegasus, potem ps1 aż w końcu myszka i miłość do komputerów). Ograłem wiele gier przez te wszystkie lata, ale nigdy nie czułem się oszukany tak jak na premierze tej gry. 

Nie jestem jedną z tych osób, co miały jakieś wielkie wyobrażenia o tym tytule, nie czekałem na niego specjalnie. Przyznam, że w ostatnim tygodniu się nakręciłem i od razu zakupiłem w dniu premiery. 

Sprzęt mam dobry, więc w 1440p jakoś znośnie (ale poniżej mojego minimalnego poziomu płynności, tj. 60 fps) da się grać z detalami mid-high (im dalej w las w grze, tym gorzej pod względem optymalizacji, przynajmniej u mnie). 
Pod względem artystycznym jest bardzo dobrze. Piękne miasto, neony, światła, do tego świetna muzyka. Angielskie głosy również bardzo dobre. I niestety na tym kończą się pozytywne strony.

AI chyba nie istnieje w tej grze. Postacie przeciwników blokują się na różnych obiektach, nie reagują na to co się dzieje. Miałem wielokrotnie sytuacje, że mogłem bezczelnie do kogoś strzelać, a ta postać nawet nie reagowała. Z drugiej strony były sytuacje, że ktoś mnie zauważył przez ścianę i zaczął strzelać. Widziałem posta z wykopu i - jako osoba, która może komercyjnie nigdy nie napisała gry, ale jednak jakieś mniejsze własne projekty ma na swoim koncie - muszę się zgodzić. Gra sprawia wrażenie, jakby była błędnie zakodowana. Hardcoding po prostu czuć. No, ale powiedziałem sobie - ok, to może zmienię podejście i nie będę strzelać, tylko pójdę w skradanie i hackowanie. Bez szału. ;)

Co do kwestii fabularnych - kolejne rozczarowanie. Liczyłem na dużo możliwości, opcje podejmowania ważnych decyzji, które wpłyną na dalsze losy. Na nieoczekiwane konsekwencje moich działań. Na mądrze i dojrzale napisaną grę. Niestety widać, że zabrakło czasu i gra prowadzi nas po szynach. Może wy macie inne odczucia, ale ja nie czuję wolności. Nawet iluzji takiej wolności...Opcji dialogowych jest mało, często i tak wszystko sprowadza się do jednej, właściwej. Może dalej coś się ruszy, chociaż wątpię (patrząc na to, że najwięcej czasu produkcji poświęca się początkowej części gry, a nie dalszej). 

Znowu wrócę do grafiki - oczywiście, widzę wasze reakcje, jaka to piękna gra. Niestety nie każdego stać na komputer z kartą graficzną za 4000 zł lub więcej. Mam to szczęście, że mam dobry sprzęt. Natomiast nadal zaliczam duże dropy FPSów, a grafika wcale nie jest taka obłędna. Modele postaci niezależnych, elementy otoczenia, niektóre lokacje - wyglądają po prostu źle. Tak jak wspomniałem wyżej - mimo wszystko świat wygląda dobrze. Można łatwo dać się wciągnąć w to wszystko, zanurzyć w tym brudnym mieście przyszłości. Klimat jest. Niestety testowałem grę również na innych detalach i bez RTX, DLSS i ustawień pokroju high/ultra to ta gra wygląda co najwyżej średnio.

O itemizacji oraz atrybutach postaci nie zamierzam się wypowiadać - każdy widzi jak to wygląda. 

Przepraszam, jak kogoś uraziłem. Widzę, że niektórzy tutaj zapomnieli co to jest dzielenie się własną opinią. Ludzie są coraz bardziej zapatrzeni w marki, które wielbią. Czasami mam wrażenie, że ludzie by się zachwycali największym gniotem, gdyby był on ładnie opakowany. Mam też teorię, że wiele osób próbuje się dowartościować swoim sprzętem komputerowym (który często specjalnie pod tę grę kupili) , śmiejąc się z innych i ich atakując, jeżeli nie mają takiej samej opinii (czyt. samodzielnie wyrobionego zdania)  i nie dopuszczając myśli, że Cyberpunk (dla innych) jest po prostu niewypałem.

Zobaczymy co czas przyniesie, ale obawiam się, że jest dużo głębokich problemów z grą, których nie da się ot tak szybko naprawić. Może w pół roku uda im się połatać część gliczy graficznych, a w ciągu 2 lat naprawić grę. Ale czy CDP zainwestuje w to tyle środków? 

Ja się czuję oszukany. Gdybym miał możliwość to dla zasady dałbym refunda. Uważam, że nie należy wspierać takiej polityki działania, bo to tylko doprowadzi nas (jako ogół graczy) do sytuacji, gdzie już naprawdę nie wyjdzie dobra gra. Bo ludzie i tak rzucą się na wszystko, a skoro kasa się będzie zgadzać to po co rozwój? 

• Like 3
  • Thanks 2
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Zreszta to sa ujecia z gry wiec jak moze odbiegac :rotfl: Odpal 4k na maxa i zoabczysz to samo ;)

Mi nie chodzi że to nie są ujęcia z gry - tylko jak się gra to niestety ale to co jest najlepsze na trailerach kontrastuje z tym co jest dookoła i tu mamy rozbierzność. Gra wygląda jak wygląda, ale to czego potrzebuje do działania to nieporozumienie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co niektórzy wkładają tyle energii w hejtowanie tej gry, śmieszne to jest, zachowują się jakby CDPR siłą dziewictwo im odebrali :lol2:

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, joloxx9 napisał:

Mi nie chodzi że to nie są ujęcia z gry - tylko jak się gra to niestety ale to co jest najlepsze na trailerach kontrastuje z tym co jest dookoła i tu mamy rozbierzność. Gra wygląda jak wygląda, ale to czego potrzebuje do działania to nieporozumienie. 

Bo to jest trailer i ma dobrane najlepiej wygladajace ujecia pod RT, ale chyba mi nie powiesz ze gosc z baru wyglada innaczej?? To ze gra jest nierowna to wiem bo gram. W kazdej grze mozna zrobic piekne ujecia oraz te koszmarne. Nie mam zadnej rozbieznosci bo ty oceniasz calosciowo grafike a ja tylko ujecia wyciagniete z urywkow, ktore prezentuja sie po prostu okazalej niz oprawa calosciowa  ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi udało się zrobić refund na Steam, pomimo 5h 49 min na liczniku. jako powód podałem "false advertising".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na ps5 w trybie kompatybilnosci z ps4 pro wyglada bidnie, cos ala dobrze graficznie zrobiona gra vr, bardzo rozmazana do tego jak doszedlem do etapu samochodu w miescie to napewno byly spadki animacji (w miejscu gdzie nie bylo nawet jednego npc ;d), ja sobie czekam na patche pod nextgeny i optymalizacje i powroce pewnie za pol roku ;d

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na inne wątki z grami ten jest niezwykły. Same narzekanie. W pozostałych zawartość dotyczy głownie przechodzenia gry, porad.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ditmd napisał:

Co niektórzy wkładają tyle energii w hejtowanie tej gry, śmieszne to jest, zachowują się jakby CDPR siłą dziewictwo im odebrali :lol2:

Czyli krytyka poparta przykładami to hejt? Widzę że dzieciarnia już wszstko co im się nie podoba nazywa hejtem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, joloxx9 napisał:

Może NVIDIA po prostu starannie wybrała na potrzebny filmiku najlepiej wyglądające miejscówki/efektownie wyglądające ujęcia tego nie wiem. Głos w tej kwestii zostawiam Wam drodzy koledzy z tłustymi PC'tami. Chętnie poczytam co macie do dodania w tej kwestii 😊. Z mojej strony materiał NVIDII wygląda zachęcająco bo chyba taki był jego cel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

Jeszcze soundbara z DOLBY ATMOS daj zdjęcie.

Dobrze wyślę Ci na PM skoro tak ładnie prosisz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Saren7 napisał:

Patrząc na inne wątki z grami ten jest niezwykły. Same narzekanie. W pozostałych zawartość dotyczy głownie przechodzenia gry, porad.

Pomyśl co może być tego przyczyną i podziel się z nami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Divinity Twój post powinien zostać przypięty i wyróżniony na początku tematu bo idealnie streszcza to czym jest obecnie ta gra i co sobą reprezentuje, więcej takich trzeźwo patrzących ludzi jak Ty poproszę tutaj na forum i dzięki za szczerą opinię, z którą się naturalnie zgadzam.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Są miejscówki gdzie gra nawet lepiej wygląda niż na tym trailerze.

I pewnie też takie gdzie jest gorzej. Prawda pewnie jest gdzieś po środku i biorę na to poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi