Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Trudne do "oszacowania" i pewnie jedyne czego się dowiemy, to plotek od wujka sąsiada, co to jego sprzątaczka ma znajomego na pośredniaku i od niego... ;)
Należy twórców i ich (zapewne) frustracje, żal, itd. zrozumieć. W końcu gra, to proces i produkt "twórczy" i "artystyczny". Powinien cieszyć autora i dawać radość graczom. Gdy ktoś wylał wiadro potu, okupił życiem prywatnym, brakiem kontaktu z bliskimi, itd.,  a efekt jest opluwany i przydymiony przez ewidentne błędy zarządcze - z pewnością bardzo boli.

Z drugiej strony. Koszula bliska ciału (nasze klimaty), ale - branża, jak każda. Czy ktoś zastanawia się, co czuje górnik, hutnik czy stoczniowiec, jak przez gównodecyzje zarządu zamyka się stocznie albo kopalnie. Nie. Choć wiem, że nie są to porównywalne wkłady emocji w pracę. 

Mów mi. W poprzedniej pracy robiłem pewien projekt (obszerny dokument dla klientów ze zdjęciami i opisami całego budynku) , bo mój szef chciał bardzo zaimponować głównemu bossowi. 8 miesięcy pisania, robienia zdjęć, edytowania, korekt i przestawiania mebli w pokojach by idealnie współgrały z wystrojem. Łącznie 650 stron. Gdy przesłałem go do 6 najważniejszych osób w firmie nie ukrywam że czekałem na jakiś telefon, rozmowę, cokolwiek. Nic. Szef tylko powiedział następnego dnia dzięki i tyle. Jakieś 3-4 miesiące później u jednej z tych osób ustawiałem coś w komputerze i nadziałem się na mój dokument - nie został nawet odczytany. Serio CH... mnie strzelił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Mów mi. W poprzedniej pracy robiłem pewien projekt (obszerny dokument dla klientów ze zdjęciami i opisami całego budynku) , bo mój szef chciał bardzo zaimponować głównemu bossowi. 8 miesięcy pisania, robienia zdjęć, edytowania, korekt i przestawiania mebli w pokojach by idealnie współgrały z wystrojem. Łącznie 650 stron. Gdy przesłałem go do 6 najważniejszych osób w firmie nie ukrywam że czekałem na jakiś telefon, rozmowę, cokolwiek. Nic. Szef tylko powiedział następnego dnia dzięki i tyle. Jakieś 3-4 miesiące później u jednej z tych osób ustawiałem coś w komputerze i nadziałem się na mój dokument - nie został nawet odczytany. Serio CH... mnie strzelił. 

Nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć? :przytula:
DRAMAT i załamka :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć? :przytula:
DRAMAT i załamka :(.

Tak to jest w korpo. Jeden dzban chce zaimponować drugiemu i zajedzie wszystkich dookoła byle tylko tak się stało. A potem się okazuje że ten drugi dzban ma to gdzieś. 

Na szczęście już tam nie pracuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Element Wojny napisał:

Tak to jest w korpo. Jeden dzban chce zaimponować drugiemu i zajedzie wszystkich dookoła byle tylko tak się stało. A potem się okazuje że ten drugi dzban ma to gdzieś. 

Myślę, że to nie jest cecha korpo, a sqrwiała cecha ludzka. Takie zachowania spotkasz wszędzie - nawet w firemkach 20 osobowych. Takiemu zachowaniu sprzyja co prawda mocno pionowa struktura organizacyjna (gdzie jest masę managerów, st. managerów, kierowników, dyrektorków, itd.) i gdzie pracownik sekcji A może nie mieć nigdy (!) kontaktu z pionowo wyżej sekcją B (tylko wyłącznie przez szefunia) - choćby i pracowali w jednym budynku - i zaczyna się gówienko - a to są niestety "cechy" korpo. :( 

Ale i w korpo spotkasz ludzi, a w płaskich firmach też i skurczybyków. 
Firma, to "zawsze, tylko i aż"... człowiek.   

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jaycob napisał:

Ja już cofnąłem aktualizacje do 1.06.  Ty chyba nie masz wyboru. :E 

Powiadasz cofnąłeś :E  A ja znalazłem fixa właśnie na Takemurę w patchu 1.1 

Wystarczy zadzwonić do kogoś innego z telefonu, a wpieprzy się Takemura z połączeniem i po problemie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym zdaniu źle napisałem? 

 

Nie ma szans. Jak tylko załaduje save to dzwoni.  Już sobie poradziłem, wróciłem do 1.06 i wszystko działa po staremu. Jak przejdę ten quest to może ponownie wrócę do 1.1 albo poczekam na kolejny fix. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co poprawili w tym patchu. Wcześniej na 48h gameplay  miałem 3 "wypłaszania"... dzisiaj pograłem 3 godzinki - 6 "wywłaszczeń", no stabilność mega się poprawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tajfunikpol napisał:

Nie wiem co poprawili w tym patchu. Wcześniej na 48h gameplay  miałem 3 "wypłaszania"... dzisiaj pograłem 3 godzinki - 6 "wywłaszczeń", no stabilność mega się poprawiła.

To tylko kwestia perspektywy i przedstawienia faktów.
Jest OK. Stabilniej... leży i nie dycha ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tajfunikpol napisał:

Nie wiem co poprawili w tym patchu. Wcześniej na 48h gameplay  miałem 3 "wypłaszania"... dzisiaj pograłem 3 godzinki - 6 "wywłaszczeń", no stabilność mega się poprawiła.

Chyba nie ma reguły. Przed tym patchem także miałem z kilka "wypłaszczeń" (btw słowo roku :E ) pod rząd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reddzik napisał:

To tyle odnośnie patcha na konsoli Sony, jutro ma wyjść filmik odnośnie Xboxa, szukam info i porównania na PC, ale raczej obstawiam, że jest "tak samo albo gorzej"

Na dobrych chęciach + obietnicach się skończyło. Na XBOX ONE S będzie to wyglądać jeszcze gorzej bo przecież jest słabszy od PlayStation 4.

1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Niestety. REDzi najpierw doyebali samą jakością wydania, dramatem na oldgenach, teraz dają po rajtuzach pachami, które naprawiają 15 błedów generując 20 kolejnych. Do tego zlew banałów. Naprawdę - to twórcy W3! - ojcowie "mojej" gry (!), ale... cierpliwość i szacun mają granice. Coś mi chyba czarne chmurki zmierzają nad ich głowy (a nie chciałbym).

Dokładnie. Mogłoby nie być tej aktualizacji ona i tak więcej szkodzi niż pomaga. Działają po omacku? Totalnie chyba nie ogarniają tego silnika na którym zrobili przecież Wiedźmina 3. Oni chyba nawet tej łatki nie testowali wydawać ją z takimi krytycznymi błędami.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tajfunikpol napisał:

Nie wiem co poprawili w tym patchu. Wcześniej na 48h gameplay  miałem 3 "wypłaszania"... dzisiaj pograłem 3 godzinki - 6 "wywłaszczeń", no stabilność mega się poprawiła.

Dali chyba na zasadzie - wydajmy coś byleby było bo obiecaliśmy. Ja w to i tak już nie gram, udało się przejść w okolicach premiery ale jak czytam co CDPR wyprawia to szybko tego nie połatają.

2 godziny temu, lukadd napisał:

 oficjalny komunikat Redów zawarty w jednym z patchów:E

Ja już nie mam zaufania do tej firmy i ich zapewnień a pozwy to jeden za drugim.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ze 2-3h z ciekawości na starym patchu 1.03 i wcześniej na 1.06. Na 100% mogę potwierdzić, że temu gościowi z wykopu i tych przykładów z downgrade wprowadzonym do patcha 1.1 coś się totalnie poplątało :E bo na starych patchach również występują te doczytywania np. oświetlenia czy te miejscowe anomalie przy używaniu szczególnie niższych poziomów DLSS co pokazywał.

A czy są jakieś inne prawdziwe różnice graficzne pomiędzy starszymi wersjami, a najnowszą to jak zauważę to dam znać. Ogólnie to z grubsza gra działa trochę lepiej na nowszych patchach np. 1.06 względem premierowych ~1.03 na. Na patchu 1.1 może jutro, albo później w nocy jeszcze trochę pogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mod:
 

:rotfl:

Cytat

there's a reason they call him smasher amirite folks

lol

Edytowane przez Jaycob
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaycob napisał:

Ten mod:

lol

JPRDL co się zobaczyło to się nieodzobaczy !  tu trzeba dać POWAŻNE OSTRZEŻENIE 

Edytowane przez frog67
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Ja już nie mam zaufania do tej firmy i ich zapewnień a pozwy to jeden za drugim.

AMD im nie wytoczyło procesu, nie usunęli tego info z patch notes o współpracy z AMD nad tą implementacją ryzenów w grze. Czyli na to wygląda, że tak było. Nie widzę powodu, aby mieli ściemniać, że z nimi współpracowali, szczególnie, że z niektórymi ryzenami w tej grze bywały różne problemy, a czy je poprawili w końcu w tym patchu 1.1 to nie wiem bo się nie interesuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

Pograłem ze 2-3h z ciekawości na starym patchu 1.03 i wcześniej na 1.06. Na 100% mogę potwierdzić, że temu gościowi z wykopu i tych przykładów z downgrade wprowadzonym do patcha 1.1 coś się totalnie poplątało :E bo na starych patchach również występują te doczytywania np. oświetlenia czy te miejscowe anomalie przy używaniu szczególnie niższych poziomów DLSS co pokazywał.

Tutaj jak widać przydałyby się filmiki z obu wersji obok siebie, bo jeśli jest tak jak piszesz, koleś ostro wprowadza w błąd całkiem sporą liczbę ludzi. 

Nie dość, że gierka ma swoje problemy to jeszcze powstają kolejne bajki i efekt pognębiania produkcji tylko się powiększa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lukadd napisał:

AMD im nie wytoczyło procesu, nie usunęli tego info z patch notes o współpracy z AMD nad tą implementacją ryzenów w grze. Czyli na to wygląda, że tak było. Nie widzę powodu, aby mieli ściemniać, że z nimi współpracowali, szczególnie, że z niektórymi ryzenami w tej grze bywały różne problemy, a czy je poprawili w końcu w tym patchu 1.1 to nie wiem bo się nie interesuję.

To jak skopany jest CP2077 chyb każdy tutaj wie a za grę odp. CDPR a nie AMD. Ludzie z forum sami musieli przy tym grzebać i poprawiać za devów (wszystko jest w temacie o optymalizacji tej gry na PC) a od nas z forum ktoś nawet zakładał cały temat o tym na oficjalnym forum. Nie wiem jak się to skończyło bo przestałem śledzić widzę za to co ludzie piszą o "nowych poprawkach" że zadania które wcześniej działały przestały działać itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak gra się "wypłaszczała", tak się wyplaszcza nadal :E Na wiele rzeczy można przymknąć oko, ale to już przestało byś śmieszne nawet. Miałem nadzieję, że kolejne patche, zwłaszcza z cyferką 1 z przodu coś w tej gestii naprawią, ale chyba nie ma co liczyć. Takiego partactwa naprawdę już dawno nie widziałem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, AvengerGT napisał:

Tutaj jak widać przydałyby się filmiki z obu wersji obok siebie, bo jeśli jest tak jak piszesz, koleś ostro wprowadza w błąd całkiem sporą liczbę ludzi. 

Nie dość, że gierka ma swoje problemy to jeszcze powstają kolejne bajki i efekt pognębiania produkcji tylko się powiększa.

Jest tak jak piszę, tu nagrałem na szybko oświetlenie w klubie. Innych rzeczy co pokazywał mi się nie chce nagrywać, ale trochę pograłem i dla pewności popatrzyłem, z grubsza jest to samo na patchu 1.03 czy 1.06. Więc jak coś pozmieniali, pokroili w patchu 1.1 to na pewno nie to co on pokazywał i nad czym się produkował :E

Szczególnie, że aby to sprawdzić to nie ma żadnego problemu z cofnięciem gry, tak samo, aby trzymać na dysku nawet 2 wersje czy np. 3 wersje gry i sobie porównać.

Od początku mi coś śmierdziało z tym, że to co on pokazywał weszło dopiero w patchu 1.1, więc sprawdziłem. Nie warto wszystkiego łykać co w necie wypisują.

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, azgan napisał:

PS> Nie zrobiłem jeszcze refunda a Ty ??

Zostawiam chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupię jeszcze wersje ps4 dla beki :E ale niech stanieje chociaż do tych 30euro.

A na PC będę kolejny raz ogrywał, drugie podejście laską, ale jeszcze poczekam, na modziki, patche i jakoś mieli wprowadzić to Dolby Vision, więc też było by ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia z tymi najsłabszymi konsolami, Redzi gdyby mogli to by całkowicie odpuścili tą wersję ale nie mogą także nie zazdroszczę im tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...