Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, RyszardGTS napisał:

Sekcja marketingu u nich spisała się na piątkę z plusem za trailery "pokazujące grę" ;) 

Teraz chyba trochę zmniejszyła im się grupka osób "gra od CDPR? preorder biorę w ciemno!"

ja coraz bardziej skręcam w strone grupki osób ktore juz nie kupią żadnej gry CDPR

po przejsciu Wiedzmina 1,2,3 kazdą z tych gier najbardziej ceniłem za:

- fabułę (która może dupy nie urywała ale była to fabuła dla dojrzalszego odbiorcy, momentami smutna, momentami smieszna)

- niektóre questy (bo nie oszukujmy sie ze prawie kazdy quest w wieśkach to sztos, tak naprawde tylko niektore questy trzymały poziom wysoki a reszta umiarkowany , ale przez ciekawe dialogi robiły wieksze wrażenie niz u konkurencji)

- dialogi (jak juz wspomnialem wyżej dialogi to mocny punkt gier CDPR, nie są tak drewniane jak w wielu duzych grach od innych developerów)

- artstyle/design (mozna powiedziec ze jesli chodzi o te aspekty  to seria Wiedzmin trzyma wysoko poprzeczkę traktując te elementy dosyc poważnie i tym sie wyróznia na rynku innych gier fantasy ktore są pod tym względem bardzej bajkowe)

gdy dowiedzialem sie że robią Cyberpunka to podjarałem się jak ksiądz na przybycie nowego ministranta ? uwielbiam to uniwersum i liczyłem na to że choć w 70 procentach zostaną spełnione obietnice twórców w zapowiedziach, rzeczywistosc okazała sie duzo bardziej brutalna.

Po raz kolejny dostałem grę w ktorej gameplay jest potraktowany po macoszemu i zrobiony na kolanie , oczywiscie znowu są całkiem fajne dialogi i całkiem fajna opowieść, i całkiem fajna grafika/artstyle/design ale po raz kolejny reszta leży i kwiczy a silnik zupełnie sobie z tym nie radzi (w wieśkach tez sobie nie radził ale przez to ze wiedzminy były praktycznie grą 2D oraz starcia były na duzo mniejszą skalę to nie było tego tak widać.

Więc jak bede chciał fabułę to chyba wole sobie jakis film obejrzeć ?, bo jesli chodzi o esencje samego grania (czyli gameplay) to akurat ten element po raz kolejny u Redów jest zrobiony tak jakby był projektowany w wielkim pospiechu (aby było) przepełniony elementami ktore na pierwszy rzut oka dają obietnice dobrej zabawy by po chwili okazac się zwykłym placebo.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Azakiel napisał:

ja coraz bardziej skręcam w strone grupki osób ktore juz nie kupią żadnej gry CDPR

po przejsciu Wiedzmina 1,2,3 kazdą z tych gier najbardziej ceniłem za:

- fabułę (która może dupy nie urywała ale była to fabuła dla dojrzalszego odbiorcy, momentami smutna, momentami smieszna)

- niektóre questy (bo nie oszukujmy sie ze prawie kazdy quest w wieśkach to sztos, tak naprawde tylko niektore questy trzymały poziom wysoki a reszta umiarkowany , ale przez ciekawe dialogi robiły wieksze wrażenie niz u konkurencji)

- dialogi (jak juz wspomnialem wyżej dialogi to mocny punkt gier CDPR, nie są tak drewniane jak w wielu duzych grach od innych developerów)

Właśnie wyruszyłem na Undvik by dorwać Eredina (nie tknąłem dodatków) i powiem Ci jedno - masz absolutną rację. Nie ujmując nic Cyberpunkowi i jego niektórym rewelacyjnie napisanym postaciom czy świetnym questom - koło Wieśka dla mnie to nawet nie stało. W Cyberpunku takich świetnych misji była kilka, tutaj tylko kilka misji takimi świetnymi nie jest. Ogrywając po raz kolejny Wieśka zaczynam rozumieć czemu ten Cyberpunk w tak wielu momentach mi nie leżał - jakość, fabuła, dialogi. W CP było dobrze, ale ja się po prostu przyzwyczaiłem już że u REDów z tym jest świetnie. Tylko i aż. 

Naprawdę nie mam zamiaru umniejszać Cyberpunkowi, bo to zupełnie inna gra, inny set i w pewnych aspektach Cyber bije Wieśka na głowę - choćby rozpisaniem romansu z Judy który moim zdaniem bije na głowę wszystko co do tej pory widziałem - ale w opcji vs. dla mnie Wiesiek stoi trzy poziomy wyżej. 

Nie ukrywam jednak że nie spisałem jeszcze Cyberpunka na straty. Liczę na REDów i ich poprawki, liczę na moderów, liczę na dodatki fabularne by dorównały jakością tym z Wieśka 3. A jeżeli się przeliczę cóż, podobnie jak Ty więcej im nie zaufam. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, kadajo napisał:

Kupione bezpośrednio na GOG. Już poszło zgłoszenie. Dam znać jak się sprawa rozwinie.

5 godzin temu, kadajo napisał:

Dlatego wolę zwrócić. 200zl za taką kompromitacje to zdecydowanie za dużo ...

Widzę że jednak robisz zwrot ale spokojnie rozumiem to a 200 PLN w dzisiejszych trudnych czasach nie leży na śmietniku 

Ja raczej zostawiam i tak jak pisałem po premierze daje im rok na to by mogli się zrehabilitować jak do końca 2021 nie ogarną to zapamiętam ich z Wiedźmina 3. Moje zaufanie i tak już stracili teraz to już kwestia honoru i tego czy uda się im wyjść z twarzą. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, azgan napisał:

Widzę że jednak robisz zwrot ale spokojnie rozumiem to a 200 PLN w dzisiejszych trudnych czasach nie leży na śmietniku 

Ja raczej zostawiam i tak jak pisałem po premierze daje im rok na to by mogli się zrehabilitować jak do końca 2021 nie ogarną to zapamiętam ich z Wiedźmina 3. Moje zaufanie i tak już stracili teraz to już kwestia honoru i tego czy uda się im wyjść z twarzą. 

Ja podobnie. Zostawiam i będę sobie łaził.
Raz Geraltem, raz Arturem a raz V.
Naprzemiennie ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Azakiel napisał:

Ja kupię CP2077 ale jak już będzie w pełni połatany, no i przy okazji może będzie w niższej cenie. Też byłem podjarany przy pierwszych zapowiedziach i trailerach, ale przy pierwszych "przeciekach gameplayu dla dziennikarzy" dostałem kubłem zimnej wody, to nie wyglądało jak obiecywali - jeszcze mieli kredyt zaufania bo to zawsze mogła być tylko niedopracowana wczesna wersja beta. No ale niestety wyszło co wyszło, sporo z tego co obiecywali "że miasto będzie tętniło życiem, będziemy mogli praktycznie robić co chcemy" było bujdą, gra jest częściowo niedopracowana pod względem fizyki oraz grafiki i wielu graczom wyskakują różne bugi oraz inne wypłaszczenia ;) 

:lol2:

(gdyby ktoś szukał oryginału to niech szuka na kanale Ryan Reynolds'a)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, azgan napisał:

ja też zostawiam grę bardziej z ciekawosci co z tego potworka sie urodzi w przyszłosci ale nie wierze ze połatają chocby połowe braków w tej grze (nie mówię o bugach) , bo w mojej opinni oni zupełnie nie ogarniają gry od strony programistycznej , obstawiam ze jesli mieliby naprawde te gre naprawic to trzeba by zatrudnic nowe osoby i przepisac silnik na nowo i na nowo zaprogramowac całą grę a to pochłonełoby ze 2-3 lata wiec oni tego nie zrobią

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie, naprawią ,nazwą to CP 2080 i cyk, nowa gra ,nowe doświadczenia i oczywiście nowa wyższa cena:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedz, że jest źle jeśli ktoś AI NPC-ów w Twojej nowiutkiej grze porównuje do AI karaluchów w 23 letniej grze. I na dodatek nie wychodzisz z tego porównania zwycięsko :E 

Przykrość, że się z nas śmieją na całym świecie :( Tymczasem w zarządzie CDPR

comment_UpRkerEIei9z5xIAlpAyH9pKNR2h5Fcp

Edytowane przez bleidd
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, bleidd napisał:

Wiedz, że jest źle jeśli ktoś AI NPC-ów w Twojej nowiutkiej grze porównuje do AI karaluchów w 23 letniej grze. I na dodatek nie wychodzisz z tego porównania zwycięsko :E 

comment_1611423570lyN1SDNjzc0mWA7TW94MQ2

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Sheeneek napisał:

Ja mysle ze beda CP mocno ciagnac przez najblizsze kilka lat, min 2. Da sie go jeszcze odratowac a co najwazniejsze ma potencjal na rozbudowe i przy tym dodatkowe zyski dla CDPR.

Zyski? Myślisz że dwuletnie łatanie tego bubla będzie darmowe? Programiści robią to za hajs, gra się sprzedała i zarobiła - nie ma sensu i powodu dla którego mieliby super łatać grę i rozwijać. Dodadzą poprawki, DLC i tyle. AI nie poprawią, bo po co skoro gra jest chwalona wszędzie i ludzie się spuszczają nad nią? Bo ktoś tam narzeka? To bez znaczenia.

Co do multiplayer, moim zdaniem lepiej dla nich jeśli sobie odpuszczą. Bo to dużo trudniejsze od single, więc... 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym chciał aby wyszło multi.

Jeśli netcode będzie jakości AI to będzie można zgnić ze śmiechu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, galakty napisał:

Zyski? Myślisz że dwuletnie łatanie tego bubla będzie darmowe? Programiści robią to za hajs, gra się sprzedała i zarobiła - nie ma sensu i powodu dla którego mieliby super łatać grę i rozwijać. Dodadzą poprawki, DLC i tyle. AI nie poprawią, bo po co skoro gra jest chwalona wszędzie i ludzie się spuszczają nad nią? Bo ktoś tam narzeka? To bez znaczenia.

Co do multiplayer, moim zdaniem lepiej dla nich jeśli sobie odpuszczą. Bo to dużo trudniejsze od single, więc... 

Na W3 zarabiali przez kilka lat, to w czym problem tutaj? Pamietaj ze nawet jak cyfra sie sprzeda za 60zl to dla nich dalej zarobek. Do tego jakies wieksze DLC to tez dodatkowa kasa bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Sheeneek napisał:

Na W3 zarabiali przez kilka lat, to w czym problem tutaj? Pamietaj ze nawet jak cyfra sie sprzeda za 60zl to dla nich dalej zarobek. Do tego jakies wieksze DLC to tez dodatkowa kasa bedzie.

W3 nie musieli gruntownie przebudowywać żeby był świetną grą. Żeby CP2077 się zmienił to musieliby rdzeń rozgrywki zmienić, same dodatki niczego nie zmienią.

I nie rozumiesz co napisałem. Na samych dodatkach zarobią, tak, ale ja pisałem o naprawieniu gry - nieopłacalne. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie, że gdyby zrobić wywiad z reprezentantem chyba dosyć sporej części wypowiadających się tutaj, to by wyglądał tak:

Pytanie: Jak ci się podoba CP2077?
Odpowiedź: Nienawidzę tej gry! To scam! Rozczarowanie roku!
P: A jak się o tym przekonałeś?
O: No, normalnie, kupiłem edycję rozszerzoną w dniu premiery, za pełną kwotę, normalka!
P: Acha. I co, jesteś zawiedziony?
O: No pewnie, ta gra to żart, skandal! 
P: To pewnie po chwili odinstalowałeś i zagrałeś w coś innego?
O: Nie, mam już 95h nabite i 89.5% zadań pobocznych. Mówię ci, ta gra to największy śmieć gierkowy z roku 2020!
P: To co z tym śmieciem zrobisz?
O: No normalka, zrobię 100% zadań podobocznych, co mi zajmie z 250h, bo lubię lizać ściany i robię dużo screenshotów. Nienawidze tej gry, mówię ci, CPR powinni zawisnąć! To największy crap historii gier!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Sheeneek napisał:

Na W3 zarabiali przez kilka lat, to w czym problem tutaj?

W niczym. 

Tylko najpierw trzeba zestawić koszt przepisania kodu i stworzenia sensownego AI z potencjalnymi zyskami jakie z tego wynikną. Jeśli poświęcić trzeba dużo a finalny zysk nie różni się za bardzo od tego jaki się osiągnie przy zostawieniu tego w obecnej postaci to się nie opłaca. Po prostu.

Liczy się tylko i wyłącznie $$$. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, galakty napisał:

W3 nie musieli gruntownie przebudowywać żeby był świetną grą. Żeby CP2077 się zmienił to musieliby rdzeń rozgrywki zmienić, same dodatki niczego nie zmienią.

I nie rozumiesz co napisałem. Na samych dodatkach zarobią, tak, ale ja pisałem o naprawieniu gry - nieopłacalne. 

No ja uwazam innaczej, i patrzac na ich roadmap to maja zamiar to naprawiac, wiec im sie wydaje oplacalne, do jakiego stopnia naprawia to juz zobaczymy. 

No ale masz prawo miec swoje zdanie co do oplacalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Sheeneek napisał:

No ja uwazam innaczej, i patrzac na ich roadmap to maja zamiar to naprawiac, wiec im sie wydaje oplacalne, do jakiego stopnia naprawia to juz zobaczymy. 

No ale masz prawo miec swoje zdanie co do oplacalnosci.

AI czy system policji to nie jest coś co się po prostu "naprawia". To nie bug czy glitch tylko jeden z bazowych systemów rozgrywki. Tutaj trzeba przeprojektowania masy elementów, które mogą generować konflikty z innymi, pozornie niezależnymi.

Ostatni patch, który nie wniósł niemal zupełnie nic rozwala jeden z głównych questów. 

Zgadnij co się stanie gdy zacznie się dłubanie przy fundamentach i rdzeniu części mechanik.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spaghetti_code

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oni mają problem spatchować jeden bug który uniemożliwia ludziom przejście dalej, a co tu dopiero mówić o jakichś overhaulach :lol2:

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mają doświadczenia w prowadzeniu takich projektów i tyle. Samo zatrudnianie ludzi to nie wszystko. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, T.m.p1 napisał:

AI czy system policji to nie jest coś co się po prostu "naprawia". To nie bug czy glitch tylko jeden z bazowych systemów rozgrywki. Tutaj trzeba przeprojektowania masy elementów, które mogą generować konflikty z innymi, pozornie niezależnymi.

Ostatni patch, który nie wniósł niemal zupełnie nic rozwala jeden z głównych questów. 

Zgadnij co się stanie gdy zacznie się dłubanie przy fundamentach i rdzeniu części mechanik.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spaghetti_code

Spoko, tylko zdajesz sobie sprawe ze ja pisze o naprawianiu i rozwijaniu CP przez kolejne lata, nie wspomnialem nic o AI. A ty zalozyles sobie ze maja AI przebudowywac ? i tu mi sie starasz cos udowodnic gdzie ja wcale do tego sie nie odnosilem.

Nie jestem devem wiec nie bede sie wypowiadal czy da sie w obecnym AI podlubac i je poprawic czy trzeba przebudowywac itp, jezeli mamy ekspertow w tej dziedzinie na forum to chetnie poslucham, tylko ze wolal bym to uslyszec od kogos kto sie naprawde zna a nie przeczytal artykul z wikipedi.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polacy jak zaden inny narod potrafi dokonywac niemozliwych rzeczy. Ja wierze... :)

Po drugie AI nie jest jakies strasznie slabe. Jest czasami troche zbugowane np. jak stoja jak barany. Jak dla mnei to bardziej podszlifowac AI niz przebudowywac od podstaw.

Policja tez jest tylko cieniem, wiec tu mogli by cos pozmieniac. Troche szkoda w sumie, ze nie wykorzystali policji w grze.

Pozyjemy, zobaczymy.

Ja patrze na CB2077 jako taki kamien milowy gier. Ktos sie w koncu podjal i teraz juz nie ma odwrotu. RDR2 byl mala namiastka gier troche bardziej zlozonych, a CP2077 jest juz gra komplenta pod katem zlozonosci, mozliwosci i potencjalu. Kolejne gry beda porownywane do CP2077 i nie bedzie sensu wydawac gier mniej zlozonych. My gracze nie zadowolimy sie czyms gorszym, bedziemy chcieli wiecej i wiecej (tak samo jest z klatkami na sek w grach i koniami mechanicznymi w samochodach)

• Haha 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez kolejne lata? Ta gra będzie na radarze dopóki nie wyjdą kolejne rpgi, gry z wielkim otwartym światem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Radziuwilk napisał:

Po drugie AI nie jest jakies strasznie slabe. Jest czasami troche zbugowane np. jak stoja jak barany. Jak dla mnei to bardziej podszlifowac AI niz przebudowywac od podstaw.

Policja tez jest tylko cieniem, wiec tu mogli by cos pozmieniac. Troche szkoda w sumie, ze nie wykorzystali policji w grze.

Pozyjemy, zobaczymy.

Ja patrze na CB2077 jako taki kamien milowy gier. Ktos sie w koncu podjal i teraz juz nie ma odwrotu.

AI w tej grze nie ma więc tu nawet nie ma co przebudować. To trzeba stworzyć na nowo.

Policja to pokłosie braku AI. 

CP77 nie jest dla mnie żadnym kamieniem milowym. CP 77 stał się pośmiewiskiem jak nie należy robić gier w otwartym świecie. To, że miasto ładnie wygląda to mało jak na kamień milowy.

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla ciebie CB2077 to tylko ladne miasto to sorry...

W 95% gier narzeka sie na AI. W jakiej niby grze jest jakies mega super?

Gram w wiekszosc shotterow i prawie wszedzie przeciwnik jest zaskoczony lub czeka na nas...chowa sie... strzela... i ginie.

Jedynie Crysis moim zdaniem odstawal lekko na plus, ale czasami przeciwnik i tam byl nawet glupszy niz w BP2077.

Edytowane przez Radziuwilk
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, T.m.p1 napisał:

Nie trzeba zgadywać by wiedzieć że wszystko się spier...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi