Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Końcowy efekt jest naprawdę rewelacyjny... tylko trochę mnie rozczarowało, że postacie nie są wymodelowane, a zeskanowane w 3d... w making-of widać, że niektóre elementy zostały dodane do skanu3d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcowy efekt jest naprawdę rewelacyjny... tylko trochę mnie rozczarowało, że postacie nie są wymodelowane, a zeskanowane w 3d... w making-of widać, że niektóre elementy zostały dodane do skanu3d...

Generowanie modelu na podstawie zdjęć to tylko wstępna bryła. Model w takiej formie nie nadaje się do użytku (chyba, że wrzucasz w ten sposób box... pytanie tylko po co :E), nadaje się natomiast to uzyskania wstępnej geometrii obiektu, na którym potem pracują graficy. Najpierw jednak muszą usunąć wszelkie błędy, poprawić topografię obiektu, odpowiednio przyciąć błędne wielokąty (najczęściej do trójkątów jeżeli jest to powierzchnia nie-płaska - silniki renderujące np. kompletnie sobie nie radzą z pięciokątami), połączyć powtarzające się vertexy, prawdopodobnie kilkukrotny remodel całego obiektu od podstaw w celu optymalizacji powierzchni - bardzo długa i mozolna praca, która jednak oddziela chłopców od mężczyzn w tym temacie. Zapewniam Cię, że gdyby tylko wygenerowali modele ze zdjęć i je wrzucili do trailera w takiej formie to nawet by w promieniu 1000km od tego co widzisz w obecnej formie nie stało.

Edytowane przez ziCk_lodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest jakaś "czysta" bryła, to geometria do wyczyszczenia, poprawienia, skontrolowania.

Mówiąc wprost: skoro mają cały zestaw do skanowania w 3D potrzebny w innych produkcjach (PI nie stworzono do tego teasera i nie żyje tylko z tego teasera), to czemu go nie użyć? To nie są zawody w ręcznym dłubaniu (co potrafią na pewno chłopaki), tylko w uzyskaniu efektu jak najmniejszymi nakładami pracy, za którą się płaci.

 

Chociaż i tak myślałem, że ktoś to łupnął w Zbrushu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ile taki sprzęt kosztuje, setki tysięcy zielonych ? Wynik końcowy niesamowity ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ile taki sprzęt kosztuje, setki tysięcy zielonych ? Wynik końcowy niesamowity ..

 

Nie chce Ci się poszukać to nie wiesz...

 

Odpowiedź Toma Bagińskiego:

 

"tak, to są zwykłe lustrzanki, a soft można kupić za kilkaset dolarów. Diabeł jak zwykle siedzi w szczegółach. Co innego synchronizować dwa aparaty a co innego 90. Wychodzą zupełnie dziwaczne problemy. Głupie doprowadzenie napięcia staje się skomplikowane, ściąganie zdjęć z aparatów w czasie rzeczywistym też. Cała masa wydawałoby się duperelnych problemów, które stają sie poważne z powodu ilości sprzętu. Do tego dochodzi samo doświadczenie. System, który zbudował Lee pozwala na trzaskanie fotek prawie tak jak na zwykłej sesji fotograficznej. Bez problemu robi się parę ujęć w ciągu minuty. To pozwala na próby, testy, większą wolność. Nie do powtórzenia w garażowych warunkach."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci się poszukać to nie wiesz...

 

Odpowiedź Toma Bagińskiego:

 

"tak, to są zwykłe lustrzanki, a soft można kupić za kilkaset dolarów. Diabeł jak zwykle siedzi w szczegółach. Co innego synchronizować dwa aparaty a co innego 90. Wychodzą zupełnie dziwaczne problemy. Głupie doprowadzenie napięcia staje się skomplikowane, ściąganie zdjęć z aparatów w czasie rzeczywistym też. Cała masa wydawałoby się duperelnych problemów, które stają sie poważne z powodu ilości sprzętu. Do tego dochodzi samo doświadczenie. System, który zbudował Lee pozwala na trzaskanie fotek prawie tak jak na zwykłej sesji fotograficznej. Bez problemu robi się parę ujęć w ciągu minuty. To pozwala na próby, testy, większą wolność. Nie do powtórzenia w garażowych warunkach."

 

Popatrz jaki jestem leń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=RzwUslpNe4k

Bardzo, bardzo ciekawy pomysł, oby został wykorzystany. Dodatkowo zgadzam się w całej rozciągłości co do sensu pełnej lokalizacji takiej gry.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć:

[ciach]

Bardzo, bardzo ciekawy pomysł, oby został wykorzystany. Dodatkowo zgadzam się w całej rozciągłości co do sensu pełnej lokalizacji takiej gry.

W końcu człowiek mówiący z sensem, świetny pomysł!:)

Edytowane przez qjin
niepoprawne cytowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Bardzo dobry pomysł, zajebisty wręcz.

Jeszcze żeby np. błędy w tłumaczeniu wpływały jakoś na rozgrywkę. Źle przetłumaczona nazwa lokacji, przez co trzeba szukać np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzą problemy, już myślałem że kombinują ale nie, to będzie świetnie rozbudowana gra.

Widać że stawiają sobie wysoko poprzeczkę.

Czekam na tą grę bardziej niż na Wiedźmina 3 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Pomysł ciekawy i mam nadzieję, że zostanie wykorzystany w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo mi się podoba, w końcu ktoś sięga do innego worka niż generyczne pomysły na grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie podoba wiec czekamy co z tego wyjdzie jesli to zrobia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt potwierdził, że w grze znajdzie się "coś wieloosobowego": http://www.eurogamer.net/articles/2013-03-13-cd-projekt-red-says-cyberpunk-2077-will-have-multiplayer

 

W sumie nie wiadomo jeszcze, co to będzie, ale wygląda na to, że gra będzie posiadać tryb sieciowy:

"It will be a story-based RPG experience with amazing single-player playthroughs, but we're going to add multiplayer features,"

 

Ostatnio plotki w związki z elementami multiplayerowymi dotyczyły także Wiedźmina 3 - ale tutaj nie zostało nic potwierdzone, twórcy myślą o tym. I mam nadzieję, ze nie będą na to tracic czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby rozszerzone questy polegające na współpracy 2 osób? Coś jakby rozszerzona kooperacja mam nadzieję, w końcu REDengine ma w tej kwestii sporo do powiedzenia - kod był rozwijany już przed debiutem W2, ale sama koncepcja gry nie bardzo pasowała do ówczesnych możliwości sieciowych jakie sami stworzyli sobie redzi - w 3 części ma się to zmienić, fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latka lecą a gry nie ma :( Niby premiera w 2015 a tu żadnych przecieków, filmów,skrinów ;)

Coś czuje że przez wiedźmina cyber stanął na Teaser Trailer i to tyle.

W takim tempie obstawiam 2018 z obsuwą 2019

Edytowane przez jukojuko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jukojuko - juz mowili ze Cyberpunk odlozony ze wzgledu na dopracowanie Wiedzmina. Nie spodziewalbym sie gry w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jukojuko - juz mowili ze Cyberpunk odlozony ze wzgledu na dopracowanie Wiedzmina. Nie spodziewalbym sie gry w tym roku.

Cyberpunk nie jest odłożony, pracuje nad nim zupełnie inna (niewielka) ekipa. Prace nigdy nie były bardzo zaaawansowane.

Po prostu logiczne, że teraz skupiają się na Wiedźminie, bo to ich najważniejszych projekt i od jego sprzedaży będzie w sumie zależeć przyszłość studia.

Cyberpunk to pewnie najwcześniej 2017 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby premiera w 2015

Skąd takie absurdalne informacje wyciągasz, jedyne co powiedzieli o Cyberpunk 2077 to, że robi się i wyjdzie "when it's done". Ostatnio tylko Redzi dodali, że Cyberpunk nie został skasowany i dalej trwają nad nim prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie 2077 :)

Wtedy to będziemy mieli Cyberpunk za oknem :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie to uświadomiłem.... skoro Witcher 3 wychodzi przed E3 to może jest szansa na jakiś nowy materiał z Cyberpunka 2077 na tegorocznych targach :o Bo prawdę powiedziawszy ta produkacja redów mnie o wiele bardziej ciekawi. Fantasy ci u nas dostatek, cyberpunka już nie,a dobrego tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...