Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kadajo napisał:

Silnik i koncept się sam nie zrobił.

Zresztą jakie to ma teraz znaczenie. Trzeba było od razu wydać najpierw grę na PC a potem na konsole jak z wiedźminami. Zrobili by wersje dla PS5 i XSX i wszystko by grało. Dali dupy po całości.

Dokładnie, najpierw PC, potem rok eksluzywności na XSX i PC, potem wydać PS5 i PS4, a na końcu na Switcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XSX tez powinien dostać rok później. Powinni byli się skupić najpierw na zrobieniu pełnej gry na PC a potem przez rok skupić się aby to przenieść na NOWE konsole.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Stjepan666 napisał:

Oni mają swoje eksluziwy nie wiesz, mówię o tych od PS, bo ci od M$ są spoko. :)  :E

No spoko ciesze się ich szczęściem ;)

-----------------------------------------------

10 minut temu, T.m.p1 napisał:

Tak? A jak następnym razem targetem i priorytetem będą konsole natomiast PC dostanie ledwo trzymający się kupy port to też będziesz taki radosny i szczęśliwy? Czy wtedy już źle bo pisi master rejs zostało olane?

 

10 minut temu, amsztel napisał:

I wlasnie przez takie osoby jak Ty, korporacje/wydawcy gier sie ciesza i zacieraja rece z radosci. Skoro gracze sami miedzy soba wymyslaja kretynskie podzialy, zeby szydzic/atakowac druga strone a takze CIESZYC SIE kiedy wydawca wypuszcza spier**na gre. 

 Nie bójcie się o mnie.. Jestem ostatnim z tych,którzy by marnowali czas na latanie wszędzie i lamentowanie jak mi źle ..Wiedziałem jak to będzie wyglądać na konsolach już w chwili zapowiedzi

1 minutę temu, kadajo napisał:

XSX tez powinien dostać rok później. Powinni byli się skupić najpierw na zrobieniu pełnej gry na PC a potem przez rok skupić się aby to przenieść na NOWE konsole.

+1

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat
Hotfix 1.12 jest już dostępny na PC.
Ta aktualizacja naprawia podatności kodu, które mogły być wykorzystane do zdalnej egzekucji kodu (w tym poprzez zapisy gry):
- Poprawiono błąd związany z przepełnieniem buforu.
- Usunięto/zastąpiono pliki DLL bez ALSR-u.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zhao napisał:

Wiedziałem jak to będzie wyglądać na konsolach już w chwili zapowiedzi

Naprawdę? No to szacun. Ty to jesteś!

Gra jest produktem, jak produkt kupujesz to ma działać. Myślisz, że każdy kupujący grę ogarnia mnogość platform i zależności wynikające ze sprzętowych różnic? Gry AAA to mainstream, CP był reklamowany jak coś co jest dla "każdego". To, że przeciętnego kowalskiego będącego niedzielnym graczem nie najdzie refleksja o tym jakie PS4/Xone są słabe nie pozbawia go prawa do żądania działajacego i dopracowanego produktu. Jak kupie nowe auto z salonu i się okaże, że to totalny klekot to moja wina bo się nie znam na samochodach? Czy może jednak producenta, który wprowadził klienta w błąd?

  • Like 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotfix 1.12 ważący około 14MB, ale nie wiem ile wymaga do patchowania, bo ja gry nie mam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, T.m.p1 napisał:

Naprawdę? No to szacun. Ty to jesteś!

Gra jest produktem, jak produkt kupujesz to ma działać. Myślisz, że każdy kupujący grę ogarnia mnogość platform i zależności wynikające ze sprzętowych różnic? Gry AAA to mainstream, CP był reklamowany jak coś co jest dla "każdego". To, że przeciętnego kowalskiego będącego niedzielnym graczem nie najdzie refleksja o tym jakie PS4/Xone są słabe nie pozbawia go prawa do żądania działajacego i dopracowanego produktu. Jak kupie nowe auto z salonu i się okaże, że to totalny klekot to moja wina bo się nie znam na samochodach? Czy może jednak producenta, który wprowadził klienta w błąd?

Przyjacielu ;)co jak co ..ale przy kupnie samochodu  warto się trochę zorientować lub mieć kogoś kto doradzi =   tu chodzi o życie i bezpieczeństwo.. chyba nie chciałbyś wylądować na drzewie/barierce przy pierwszym zakręcie -  niewiedza  nie zwalnia z myślenia za siebie To użytkownik auta czy czegokolwiek innego decyduje portfelem  - warto wiedzieć co się kupuje:yltype:

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2021 o 12:48, Zhao napisał:

Przyjacielu ;)co jak co ..ale przy kupnie samochodu  warto się trochę zorientować lub mieć kogoś kto doradzi =   tu chodzi o życie i bezpieczeństwo.. chyba nie chciałbyś wylądować na drzewie/barierce przy pierwszym zakręcie 

No to możesz wstawić sobie w miejsce tego samochodu cokolwiek innego. Pozbawionego czynnika ochrony życia i bezpieczeństwa aby lepiej pasowało do porównania.

Cytat

..warto wiedzieć co się kupuje

No pewnie, że warto. Klient w tym przypadku doskonale wie, że kupuje grę. I gra ma działać. Kropka.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Sheeneek napisał:

No ja wlasnie pisalem ze nie, bo dlaczego to czy zabijemy jakis pajacow ktorych wogole nie znamy ze zlecenia od fixera mialo by miec znaczenie i powiazanie z glowna linia fabularna?

Tak się buduje immersję kolego TAK SIĘ BUDUJE IMMERSJĘ !

Sorry kolego ale zauważyłem że Tobie oprócz fabuły głównej nic w grze nic innego nie jest potrzebne - ani świat (żywy czy makieta) ani NPC (reagujący na wydarzenia czy słupy) ani policja (reagująca czy stojąca). Teraz dochodzi do tego że nie ma dla Ciebie znaczenia czy to jak gramy wpływa w jakikolwiek sposób na zakończenie gry i nie ma znaczenia ścieżka jaką obieramy - przykładowo neutralny, pacyfista czy renegat. A przecież gry z otwartym światem z "elementami" RPG na właśnie takich niuansach się opierają.
Czy w ogóle grałeś w poprzednie gry CDPR ? Jak sobie poradziłeś z tym ultra trudnym wyborem Scoia'tael, Zakon czy ścieżka neutralna w W1 ? Grałeś niby w Deusy i naprawdę nigdy nie tknęło Cię że takie wybory mają duże znaczenie ?

 

  • Like 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jezu, przestan raz uogolniac a raz splycac. Gralem we wszystkie gry cdp i wiekszosc innych rpg od lat 90. Chcesz mi powiedziec ze imersje buduje sie tylko tym czy sie skradamy czy jestesmy rambo? Dlaczego akurat ma to byc ten decydujacy element. 

Przyklady z poprzednich wiedzminow to nie to samo, bo akurat te misje mialy wplyw i powiazanie z glowna fabula. Ja pisze o misjach w cp w ktorych robimy krotka robote dla fixerow, one nie maja/musza miec nic wspolnego z glowna sciezka. Rozumiesz czy nie?

W cp wazniejsze misje poboczne maja znaczenie na glowna linie fabularna w podobny sposob jak w wymienionych wiedzminach. Oczywiscie ze moglo by byc tego wiecej ale nie ma tragedii.

Dla mnie to wlasnie tez imersja jest ze jakiegos nic nieznaczacego gangusa moge zabic lub unieszkodliwic w jakikolwiek sposob i ma to sens ze to nie wplywa na calkiem nie powiazane z tym inne questy. Bo dlaczego mamy miec jakiegos nieqidzialnego boga ktory za nas dokona wyboru w glownej fabule bazujac czy sie skradalem czy zabijalem.

Pewnie ze powinny byc misje w ktorych ma to znaczenie (i sa) ale nie powinno byc niewidzialnego licznika dobrych uczynkow.

Tak jak np w rdr2 gdzie mogles sobie poprawic to (karme), kurna mowiac dzien dobry na okolo. To jest dla ciebie ta imersja?

I przekrecasz sobie moje wypowiedzi o tym co jest spartolone, ja nie twierdze ze nie jest mi potrzebne lepsze dopracowanie npc, policji czy swiata. Ja poprostu dalej sie swietnie bawie mimo to ze te bledy tam sa. Pewnie ze z radoscia zagram jak to naprawia i bedzie to duzo lepsze doswiadczenie.

 

Edytowane przez Sheeneek
  • Like 2
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, T.m.p1 napisał:

No to możesz wstawić sobie w miejsce tego samochodu cokolwiek innego. Pozbawionego czynnika ochrony życia i bezpieczeństwa aby lepiej pasowało do porównania. :] 

Ty sam  nawiązałeś  do ZAKUPU SAMOCHODU wiec Ja mam sobie coś wstawiać?

Kupisz auto rozwali się na drodze=  leżysz i robisz pod siebie - oby nie gorzej

 

 

34 minuty temu, T.m.p1 napisał:

No pewnie, że warto. Klient w tym przypadku doskonale wie, że kupuje grę. I gra ma działać. Kropka

i działa  - odpala się ? odpala

A to "jak działa" hmm no to trzeba było się zorientować

Nie pasuje jak działa na danym  sprzęcie?  ->można zwrócić producent udostępnił taką możliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pitross20 napisał:

A czy napisałem,ze ktoś mnie obraził? Po prostu cały ten temat kręci się tylko wokół jednego.

Udzielanie się na publicznym forum gdy masz problemy z emocjami wywołanymi nieprzychylnymi opiniami nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, joloxx9 napisał:

Udzielanie się na publicznym forum gdy masz problemy z emocjami wywołanymi nieprzychylnymi opiniami nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

Jakimi emocjami? Lol? pisze tylko to co ja myślę, ta temat tej gry, nie rozumiem o co Ci chodzi.

Edytowane przez Pitross20
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bleidd napisał:

To ciekawe, że jesteś zadowolony skoro liczyłeś na coś w gatunku Deus Exa. No jest parę podobieństw, jak hackowanie, ale całość nie ma nawet startu do nowych Deusów. Mini-gierka z hakowaniem staje się w pewnym momencie nudna i ma sie jej serdecznie dość, bo grając jako netrunner gra wymusza korzystanie z niej non stop, lokacje nie są tak złożone i wielotorowe jak w Deusach no i wisienka na torcie, możesz wystrzelać wszystkich na mapie a potem ich ciała pochować w skrzynkach i gra doda Ci extra punktów doświadczenia za skradanie :rotfl: Nie wspominając też o tym, że niektóre perki, które wykupisz nie będą działać. A najwięcej cyberpunka w Cyberpunku 2077 jest w tytule gry. CP77 jest skansenem dawnych lęków i obaw o wygląd przyszłości. Niby jest rok 2077 a świat wygląda jak jego wyobrażenia w latach 80. Trochę się to zestarzało. Megakorporacje rządzące światem to obawy właśnie lat 80-90. To akurat w pewnym stopniu jeszcze jest aktualne, ale wszystko zmierza w totalną kontrolę, wywieranie wpływów i kreowanie trendów jak i światopoglądu ludzi przez Internet i media społecznościowe. Tak samo jak wizja przeseksualizowanego świata to nurt, który dominował w tamtych latach i wyraźnie wyhamował z biegiem lat. Balans gry zwłaszcza dla wykokszonego netrunnera w ogóle nie istnieje. Do tego dochodzi masa śmieci, sztuczne poziomy przeciwników. Samo skradanie też jest bardziej umowne, w tylu Far Cryowym. Podchodzisz do przeciwnika, zdejmujesz go a jego kompan 2m obok niego w niczym się nie orientuje, nic nie widział, nic nie słyszał. Jako że lubię Deusa to nie widzę nic w Cyberpunku, co mogłoby się fanom tych produkcji spodobać.

Brawo. Właśnie opisałeś Human Revolution. :E

Tyle, że tu jest wizja dystopijno-punkowa, a tam po prostu dystopijno-korporacyjna. 

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Zhao napisał:

Ty sam  nawiązałeś  do ZAKUPU SAMOCHODU wiec Ja mam sobie coś wstawiać?

Dobrze wiesz, że to tylko jeden z miliona możliwych przykładów, niedosłowny i służący zobrazowaniu tego co miałem na myśli. A Ty mi o bezpieczeństwie na drodze.

Cytat

można zwrócić producent udostępnił taką możliwość...

Wyboru chyba dużego nie miał. UOKiK zainteresował się sprawą.

Cytat

A to "jak działa" hmm no to trzeba było się zorientować

Zorientować?

Jedyne z czym mogę się zgodzić to to aby nigdy nie kupować niczego w dniu premiery. O preorderach nie wspomnę. Ale to nie zmienia faktu, że klient nie jest od tego aby się domyślać i orientować co z produktem jest nie tak. Z nim wszystko musi grać a jak nie to nie powinien trafić na sprzedaż. Proste.

6 minut temu, crush napisał:

Brawo. Właśnie opisałeś Human Revolution. :E

Tyle, że tu jest wizja utopijno-punkowa, a tam po prostu utopijno-korporacyjna. 

A nie dystopijna? 

Tyle, że CP to bardziej pastiszowa, przerysowana wizja przyszłości niż dystopia. W Deusach jest jakieś mocniejsze pochylenie się nad konsekwencjami transhumanizmu. Jest dużo bardziej ponuro i przytłaczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Pitross20 napisał:

Jakimi emocjami? Lol? pisze tylko to co ja myślę, ta temat tej gry, nie rozumiem o co Ci chodzi.

Pamiętaj, że nie może Ci się podobać. A jak Ci się podoba, to masz się z tego wyspowiadać :E 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Dobrze wiesz, że to tylko jeden z miliona możliwych przykładów, niedosłowny i służący zobrazowaniu tego co miałem na myśli. A Ty mi o bezpieczeństwie na drodze.

Wyboru chyba dużego nie miał. UOKiK zainteresował się sprawą.

Zorientować?

Jedyne z czym mogę się zgodzić to to aby nigdy nie kupować niczego w dniu premiery. O preorderach nie wspomnę. Ale to nie zmienia faktu, że klient nie jest od tego aby się domyślać i orientować co z produktem jest nie tak. Z nim wszystko musi grać a jak nie to nie powinien trafić na sprzedaż. Proste.

A nie dystopijna? 

Tyle, że CP to bardziej pastiszowa, przerysowana wizja przyszłości niż dystopia. W Deusach jest jakieś mocniejsze pochylenie się nad konsekwencjami transhumanizmu. Jest dużo bardziej ponuro i przytłaczająco.

Dystopijna. Pisane na szybko, mózg się wyłączył. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Pamiętaj, że nie może Ci się podobać. A jak Ci się podoba, to masz się z tego wyspowiadać :E

Właśnie zauważyłem ?.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Pamiętaj, że nie może Ci się podobać. A jak Ci się podoba, to masz się z tego wyspowiadać :E 

Przeczytałeś co napisałem czy tak z głupa dałeś bezsensowny komentarz? :)

58 minut temu, Pitross20 napisał:

Właśnie zauważyłem ?.

Przykre jak krytycznie patrzysz na siebie i wszędzie doszukujesz się ataku leży zwykłej wymianie zdań. Jak to nie jest dla Ciebie problem z kontrola emocji to nic nie poradzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Przeczytałeś co napisałem czy tak z głupa dałeś bezsensowny komentarz? :)

Przykre jak krytycznie patrzysz na siebie i wszędzie doszukujesz się ataku leży zwykłej wymianie zdań. Jak to nie jest dla Ciebie problem z kontrola emocji to nic nie poradzę. 

Piszesz o tym komentarzu, w którym zarzucasz mu płacz, czy o tym, w których sugerujesz, że ma problemy z emocjami? :P  Pamiętaj, że nikt nie ma przymusu, by wchodzić z kimś innym w dyskusję, także na forum. A z tym właśnie najwidoczniej Ty masz problem, co jest dość zabawne, w kontekście Twoich tekstów na temat kontroli emocji :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

Piszesz o tym komentarzu, w którym zarzucasz mu płacz, czy o tym, w których sugerujesz, że ma problemy z emocjami? :P  Pamiętaj, że nikt nie ma przymusu, by wchodzić z kimś innym w dyskusję, także na forum. A z tym właśnie najwidoczniej Ty masz problem, co jest dość zabawne, w kontekście Twoich tekstów na temat kontroli emocji :E 

Otoz to, mialem to samo napisac. Grunt to nie widziec tego jak sie samemu do innych odnosi i udawac ze przeciez "tylko porozmawiac chcialem"....

  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BlindObserver napisał:

Piszesz o tym komentarzu, w którym zarzucasz mu płacz, czy o tym, w których sugerujesz, że ma problemy z emocjami? :P  Pamiętaj, że nikt nie ma przymusu, by wchodzić z kimś innym w dyskusję, także na forum. A z tym właśnie najwidoczniej Ty masz problem, co jest dość zabawne, w kontekście Twoich tekstów na temat kontroli emocji :E 

Nie mówisz serio chyba? Mówiłem spójrz na wcześniejszy post. Jeśli on w moim zwykłym doszukał się ataku to tak, mam wrażenie że ma problem z emocjami. 

https://naforum.zapodaj.net/f1eb5bf1f33a.jpg.html

 

15 minut temu, Sheeneek napisał:

Otoz to, mialem to samo napisac. Grunt to nie widziec tego jak sie samemu do innych odnosi i udawac ze przeciez "tylko porozmawiac chcialem"....

O widzę że lepiej wiesz niż ja co chciałem napisać. 

 

"ten facet się na mnie gapił, na pewno chciał mnie zgwałcić do sztumu z nim a mi odszkodowanie" 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Nie mówisz serio chyba? Mówiłem spójrz na wcześniejszy post. Jeśli on w moim zwykłym doszukał się ataku to tak, mam wrażenie że ma problem z emocjami. 

https://naforum.zapodaj.net/f1eb5bf1f33a.jpg.html

Ale czy to się odnosi do Ciebie, czy ogólnie do tego wątku, w którym... gównoburza jest od dawna i ciągle o tym samym? Przecież tutaj, jak ktoś wcześniej napisał, że coś mu się podoba, to przez kilka kolejnych stron kilka osób go przekonywało, że on się nie zna i w sumie nie powinno mu się podobać. 

Poza tym spójrz na swoje kolejne posty, gdzie potwierdziłeś to, co on napisał :E Nie atakowałeś go w pierwszym, to zaatakowałeś w kolejnych. Tak Ci to na ambicje weszło, że Ci nie odpowiedział w sposób, w jaki chciałeś? :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, joloxx9 napisał:

O widzę że lepiej wiesz niż ja co chciałem napisać. 

 

"ten facet się na mnie gapił, na pewno chciał mnie zgwałcić do sztumu z nim a mi odszkodowanie" 

Co ty chrzanisz? Bedziesz z siebie ofiare teraz robil?

Zadales mu pytanie a jak ci odpisal ze nie bedzie sie rozwodzil bo tu i tak go zjada to zaczales mu swoje quasi psychologiczne wywody pisac zarzucajac mu problemy emocjonalne. Uwazasz ze tak sie zachowuje normalny dorosly czlowiek?

Troche kultury

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zhao napisał:

i działa  - odpala się ? odpala

A to "jak działa" hmm no to trzeba było się zorientować

Nie pasuje jak działa na danym  sprzęcie?  ->można zwrócić producent udostępnił taką możliwość...

Rozumiem, że chciałbyś aby tak wyglądały standardy w branży? Jak się nie podoba, to możesz sobie oddać, menu główne się odpaliło, więc wszystko w porządeczku? Bądźmy też poważni, stan tej gry na premierę PS4/One nie miał nic wspólnego z "działaniem". Jasne, też jestem za tym, żeby poczytać coś o produkcie zanim się kupi. Wybierając byle kawałek elektroniki za stówkę, potrafię sporo czasu spędzić na necie, przeglądając recenzje i opinie. Istnieje jednak coś takiego jak minimum przyzwoitości, nawet wśród dużych korporacji. Wydawanie bubla tej skali nie zdarza się regularnie i nawet mając w pamięci sporo średnio udanych premier gier, czegoś takiego ciężko było się spodziewać. Choć przesłanki ku temu były, ale przecież to Redzi, przyjaciele od Wiedźmina, nie oszukajo nas. :E Szkoda, bo gra ma swoje momenty i jest zwyczajnie dobra. Dobrze, bo co niektórzy przejrzą na oczy.

Edytowane przez Vulc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...