Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dopiero w tym tygodniu zacząłem swoją przygodę z Cyberpunkiem. Grę kupiłem przed premierą, ale z braku czasu i chęci ogrania AC Valhalla do samego końca oraz po opiniach jak gra technicznie jest spieprzona postanowiłem przeczekać do łatki 1.2. Jestem jeszcze w Akcie 1 po zdobyciu flathead’a i po pierwszym Braindance w Lizzy’s Bar. Teraz czyszczę trochę mapę żeby zarobić kasę (ciągle jej mało) i kupić parę fajnych wszczepów. Gram na poziomie trudnym. Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Fabuła jest na bardzo wysokim poziomie i mega wciąga. Już się nie mogę doczekać wizyty u Yoribu Arasaki :) Nie wiem jak było przed patchem 1.2, ale jeśli chodzi o błędy to po 12 godzinach miałem tylko glitcha z Evelyn Parker gdzie podczas końcowej rozmowy po misji z braindancem jej ręka zespoiła się z jej torebką. W takiej Valhalli miałem sporo niespodziewanych crashy do pulpitu (glitchy również), co na szczęście w CP2077 nie zdarzyło mi się ani razu. Jeśli chodzi o grafikę to jest to dla mnie najładniejsza gra w jaką grałem (do tej pory było nią RDR2) i najlepiej zaimplementowany Ray Tracing w grze (Jestem szczęśliwym posiadaczem RTX 3080 Gaming X Trio który kupił kartę w listopadzie u Janusza za 4800zł ;). Ta gra sporo traci wizualnie bez RT. Miasto wygląda fenomenalnie szczególnie w nocy w deszczu. Zobaczymy jak będzie dalej. Pozdro!

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, maciek0804 napisał:

Cześć. Dopiero w tym tygodniu zacząłem swoją przygodę z Cyberpunkiem. Grę kupiłem przed premierą, ale z braku czasu i chęci ogrania AC Valhalla do samego końca oraz po opiniach jak gra technicznie jest spieprzona postanowiłem przeczekać do łatki 1.2. Jestem jeszcze w Akcie 1 po zdobyciu flathead’a i po pierwszym Braindance w Lizzy’s Bar. Teraz czyszczę trochę mapę żeby zarobić kasę (ciągle jej mało) i kupić parę fajnych wszczepów. Gram na poziomie trudnym. Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Fabuła jest na bardzo wysokim poziomie i mega wciąga. Już się nie mogę doczekać wizyty u Yoribu Arasaki :) Nie wiem jak było przed patchem 1.2, ale jeśli chodzi o błędy to po 12 godzinach miałem tylko glitcha z Evelyn Parker gdzie podczas końcowej rozmowy po misji z braindancem jej ręka zespoiła się z jej torebką. W takiej Valhalli miałem sporo niespodziewanych crashy do pulpitu (glitchy również), co na szczęście w CP2077 nie zdarzyło mi się ani razu. Jeśli chodzi o grafikę to jest to dla mnie najładniejsza gra w jaką grałem (do tej pory było nią RDR2) i najlepiej zaimplementowany Ray Tracing w grze (Jestem szczęśliwym posiadaczem RTX 3080 Gaming X Trio który kupił kartę w listopadzie u Janusza za 4800zł ;). Ta gra sporo traci wizualnie bez RT. Miasto wygląda fenomenalnie szczególnie w nocy w deszczu. Zobaczymy jak będzie dalej. Pozdro!

Zobacz na moje screeny w tym temacie

gram bez RT, mam ponad 70h dużo glitchy widziałem, ale są gra ma klimat i są mody które dużo poprawiają np. wygląd V, gram Valerią to wiadomo, dla mnie nawet ma znacznie manicure i pedicure u laski. :E mod poprawił brzydkie stopy, teraz są ładne damskie stopki. :E  

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Stjepan666 napisał:

Zobacz na moje screeny w tym temacie

gram bez RT, mam ponad 70h dużo glitchy widziałem, ale są gra ma klimat i są mody które dużo poprawiają np. wygląd V, gram Valerią to wiadomo, dla mnie nawet ma znacznie manicure i pedicure u laski. :E mod poprawił brzydkie stopy, teraz są ładne damskie stopki. :E  

Dodam, że użyłem ustawień z neta odnośnie tego reshade z nVidii, do tego też mam sporo modów, i też gram "Vanessą"- preset z nexusa i wszystko co było wymagane, fryzy, dodatkowo ulepszony driving, zmieniony motorek :Paut nie używam-jeszcze nic nie kupiłem. Gram z zablokowanym 40fps, dwie opcje średnie- chmury i kaskadowe cienie, odbicia na Wysokie, reszta max, 1080p i gram na padzie.
np:
https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/1818  + https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/2080 + https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/856

Na razie żadnych crashych- odpukać, w jednym queście Jackiemu coś odwaliło ale to po chwili się naprawiło wczytaniem zapisu, ogólnie nie tak źle, było gorzej na 1.1 jak testowałem na piracie.
Wiadomo, że do ideału brakuje i będzie brakować nawet za rok. Najbardziej kuje w oczy ten balans, niby bardzo trudny a po kilku poziomach tego nie czuć, mając broń Lizzie podniesiona do legendy.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, maciek0804 napisał:

Ta gra sporo traci wizualnie bez RT.

nie zgodze sie w tej kwestii, są pewne miejsca w których wyraznie widać efekt RT

cakXCIj.jpg

IGoXZsL.png

ale w wielu przypadkach gra wygląda bardzo dobrze bez RT

CEicUZ6.png

9w5ONQi.jpg

6aHAoJP.jpg

I4x6mxX.jpg

Edytowane przez Azakiel
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To, że w niektórych miejscach nie widać różnicy, to nie oznacza, że gra jednak niedużo traci bez RTX ;) 

Takie porównywanie na screenshotach prowadzi tylko do błędnego wniosku, co nagminnie to widać w Internetach. Najwięcej mają do powiedzenia ci, co nigdy nie widzieli na własne oczy RTX ON. 

Liczą się detale, które mózg przetwarza na żywo w ruchu. Na tych ujęciach np. samochody 'świecą' pod podwoziem. Mało zauważalne na ujęciach, ale podczas grania w ruchu od razu rzuca się w oczy ;) 

To samo z odbiciami. Na ujęciach mała różnica, a w praktyce idziesz postacią i geometria odbicia jest kompletnie popsuta, odbicia przesuwają się nienaturalnie, od razu rzuca się w oczy przekłamanie.

Właśnie takie niuanse budują efekt RTX, a nie statyczne porównanie obrazu ;) 

To samo tyczy się DLSS, statyczne porównanie robi ogromne wrażenie, a w ruchu jednak już traci na jakości ;) 

RTX to przyszłość. Niestety na razie obarczona bardzo wysokimi wymaganiami. Obstawiam, że wraz z przyszłą generacją konsol przyszłe gry będą pisane tylko pod RT. Zapomnimy o RTX OFF, klasyczne renderowanie będzie historią.

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klasyczne rednerowanie czyli co masz na myśli? RT będzie odpowiadać tylko z pewne efekty i nic więcej, bo rasteryzacja jest już na tyle doskonała i wydajna że nie ma sensu wszędzie pchać RT bo to marnotrawienie mocy przerobowej. RT jakie prezentuje CP - czyli tylko niektóre elementy - odbicia, okluzja otoczenia, to będzie trend najbliższych lat czyli hybryda. Przypuszczam, że w ciągu najbliższych 20 lat nie przerzucimy się w całości na RT bo to nie ma żadnego uzasadnienia. Pomijając fakt, że wiele gier ma znacznie lepszą okluzję otoczenia bez RT niż CP z RT.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, bleidd napisał:

Pomijając fakt, że wiele gier ma znacznie lepszą okluzję otoczenia bez RT niż CP z RT.

Ale żeś teraz pojechał :szczerbaty:. Podaj chociaż przykład 1 gry która ma lepsze AO niz CP z RT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, bleidd napisał:

Klasyczne rednerowanie czyli co masz na myśli? RT będzie odpowiadać tylko z pewne efekty i nic więcej, bo rasteryzacja jest już na tyle doskonała i wydajna że nie ma sensu wszędzie pchać RT bo to marnotrawienie mocy przerobowej. RT jakie prezentuje CP - czyli tylko niektóre elementy - odbicia, okluzja otoczenia, to będzie trend najbliższych lat czyli hybryda. Przypuszczam, że w ciągu najbliższych 20 lat nie przerzucimy się w całości na RT bo to nie ma żadnego uzasadnienia. Pomijając fakt, że wiele gier ma znacznie lepszą okluzję otoczenia bez RT niż CP z RT.

Też tak myślę, by renderować każdy foton światła osobno w czasie rzeczywistym to jeszcze karty graficzne mają za mało mocy w tak wielkiej grze jaką jest CP 2077.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W większości gier AO jest przesadzone natomiast to z użyciem śledzenia promieni jest bardziej realistyczne. Już ktoś w tym wątku narzekał, że przy włączonym RT nie ma AO w miejscach, gdzie np. nogi stykają się z podłożem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AO na RT w tej grze robi konkretną  robotę. AO na RT ma o niebo większy zasięg działania.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, bleidd napisał:

Mam na myśli, że przyszłe gry będą oparte na Path RT - czyli będą wykonane tak jak Minecraft RT. 

Marnowanie zasobów? Przypomnij stare czasy, karta graficzna? A po to komu? TLS, shadery? Bezsens. A co z tesselacją? Głupota, bo się nie dało grać z nią w Crysis2. Do tego 640 KB ramu wystarczy. A teraz mało kto pamięta o tych technologiach, bo są absolutnym standardem. 

RT jest kolejnym naturalnym krokiem w rozwoju. Ten krok jest jeszcze bardziej istotny ze względu, że nie tylko usprawnia grafikę, ale też odciąża pracę grafika. Uzasadnienie jest podwójne. 

Z okluzją w CB to mocno pojechałeś ;) 

Tutaj porównanie RT, w tym sporo przykładów z okluzją. 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz racji. Ja nie chcę się zbytnio rozpisywać. Na jakość obrazu nie ma znaczenia, czy jest renderowany hybrydowo tzn. z użyciem rasteryzacji czy od razu na każdy piksel jest puszczany pierwszy promień od kamery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, SebastianFM napisał:

Nie masz racji. Ja nie chcę się zbytnio rozpisywać. Na jakość obrazu nie ma znaczenia, czy jest renderowany hybrydowo tzn. z użyciem rasteryzacji czy od razu na każdy piksel jest puszczany pierwszy promień od kamery.

Mam na myśli, że klasyczne metody oświetlenia, cieniowania i odbić będą realizowane tylko za pomocą RT. Ty mówisz o hybrydzie, która się nie wyklucza z tym co napisałem. 

Mam przeczucie, że po prostu pójdą o ten krok dalej, bo tak będzie po prostu wydajniej od strony sprzętowej jak już całkiem ogarną specjalistyczne jednostki do RT ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co jak co, ale całe szczęści, że nie dodali tych projektów w finalnej grze, i, że postacie są jakie są obecnie... OMG Takemura, czy Adam Smasher moim zdaniem lepiej pasują w obecnej grze.

Edytowane przez Pitross20
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pogrzeb Jackiego to smutna rzecz, w ogóle szkoda mi tego NPC, nawet się z nim zaprzyjaźniłem, fajnie napisana postać, eh no i Misty mi też szkoda, mogła być z nich całkiem ciekawa para, w realnym życiu mam znajomych podobnych jak ta para z gry, tylko to ona jest jak Jeckie on jak Misty. :D:E  Nieźli pozytywnie zakręceni ludzie. :E

Edytowane przez Stjepan666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Stjepan666 napisał:

Pogrzeb Jackiego to smutna rzecz, w ogóle szkoda mi tego NPC, nawet się z nim zaprzyjaźniłem, fajnie napisana postać, eh no i Misty mi też szkoda, mogła być z nich całkiem ciekawa para, w realnym życiu mam znajomych podobnych jak ta para z gry, tylko to ona jest jak Jeckie on jak Misty. :D:E  Nieźli pozytywnie zakręceni ludzie. :E

Zgadzam się + dobrze było to zrobione można się poczuć jakby rzeczywiście brało się w tym udział

Zwykle w grach to jest - o kurczaczki umiera postać -> no to cześć whatever..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się z tą postacią nie zdążyłem zżyć i nie poczułem chemii między naszym protagonistą a Jackiem. Nie wspominając już o tym, że sama jego śmierć nie była żadnym zaskoczeniem bo mistrzowie marketingu to sprzedali w trailerach :E Choć to była chyba najciekawsza część historii CP i same zadania były najbardziej rozbudowane. Nic w sumie dziwnego, że to pokazywali w gameolayach, potem tempo siada a i sama historii jest so bólu liniowa.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, MaxaM napisał:

RT jest kolejnym naturalnym krokiem w rozwoju. Ten krok jest jeszcze bardziej istotny ze względu, że nie tylko usprawnia grafikę, ale też odciąża pracę grafika. Uzasadnienie jest podwójne. 

Tez wlasnie glownie o tym pomyslalem, jezeli efekty beda latwiejsze dla grafikow w implementacji do odtworzenia realistycznego oswietlenia to sie przyjmie. A karty za jakis czas nadgonia.

Tyle ze ja sie na grafice nie znam i nie wiem czy RT jest latwiejsze 😁

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Sheeneek napisał:

jezeli efekty beda latwiejsze dla grafikow w implementacji do odtworzenia realistycznego oswietlenia to sie przyjmie.

Ale to nie jest kwestia gdybania i "jeśli", bo to 101% pewne.
Stąd ten "pomysł" i "walka" o RT (oprócz kasy dla nv za nowinkę dziś), to za 10 lat nikt nie będzie wiedział / pamiętał, jak oświetlić grę - gdy nie dasz mu RT do dyspozycji.

5 minut temu, Sheeneek napisał:

Tyle ze ja sie na grafice nie znam i nie wiem czy RT jest latwiejsze 😁

A testowałeś sobie GPU kiedyś Cinebenchem? ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie tak bedzie.

A sa jakies artykuly czy wypowiedzi ze strony ludzi pracujacych w branzy jak i czy RT zmienilo ich prace? Chetnie bym poznal opinie tych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Sheeneek napisał:

Pewnie tak bedzie.

A sa jakies artykuly czy wypowiedzi ze strony ludzi pracujacych w branzy jak i czy RT zmienilo ich prace? Chetnie bym poznal opinie tych ludzi.

Pewnie narzekają, bo muszą robić 2x więcej pracy, implementować to samo po staremu i nowemu :P 

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, bleidd napisał:

Ja się z tą postacią nie zdążyłem zżyć i nie poczułem chemii między naszym protagonistą a Jackiem. Nie wspominając już o tym, że sama jego śmierć nie była żadnym zaskoczeniem bo mistrzowie marketingu to sprzedali w trailerach :E Choć to była chyba najciekawsza część historii CP i same zadania były najbardziej rozbudowane. Nic w sumie dziwnego, że to pokazywali w gameolayach, potem tempo siada a i sama historii jest so bólu liniowa.

Jackie był zajebisty ale było go za mało i za krótko. Jeśli naprawdę chcieli zbudować jakąś sensowną relację emocjonalną z nim to trzeba było dać nam do pogrania chociaż część z tego pół roku na przewijaniu. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, MaxaM napisał:

Mam na myśli, że przyszłe gry będą oparte na Path RT - czyli będą wykonane tak jak Minecraft RT. 

Marnowanie zasobów? Przypomnij stare czasy, karta graficzna? A po to komu? TLS, shadery? Bezsens. A co z tesselacją? Głupota, bo się nie dało grać z nią w Crysis2. Do tego 640 KB ramu wystarczy. A teraz mało kto pamięta o tych technologiach, bo są absolutnym standardem. 

Z okluzją w CB to mocno pojechałeś ;) 

Tutaj porównanie RT, w tym sporo przykładów z okluzją. 

Masz duzo racji z jednym wyjątkiempowinien byc wybór szczegolnie na konsolach tak jak w nowym re , 4k 60 fps bez rt lub 4k 30 fps rt cos w ten deseń bo wg mnie rt powinno byc na koncu 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt później nie będzie się bawić w robienie 2x tego samego ;) 

Teraz tak robią na konsoli, bo cóż, sprzęt jest zbyt słaby na RT, jedynie na co je stać, to na jeden efekt w 30 fps przy obkrojonej rozdzielczości. 

Tak samo było z tesselacją, możesz ją wyłączyć w nowych grach? Nie da się. Sam efekt tesselacji można osiągnąć ręcznie z większą wydajnością ale nikt w to się już nie bawi ;) W Crysisa2 nie dało się grać z nią, teraz nie da się jej wyłączyć w grach ;) 

Wydajność sprzętu rośnie, a za nią podążają metody generowania grafiki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi