Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Argument, że ktoś jest sam sobie winien bo uwierzył w marketing jest tak durny, że aż ciężko to opisać słowami. To tak jakby iść na film, w którym nie ma połowy aktorów z obsady - oj tam, nieważne. Trzeba rozliczać twórców z ich obietnic bo będziemy rżnięci w dupsko coraz bardziej i dobrze, że na CDP wylało się za ich kłamanie tyle pomyj.

Nawet jak przymknę oko na wszystko czego w grze nie ma a być miało to wciąż dostaje grę, która ma bardzo słabe mechaniki RPG, brak decyzji które coś zmieniają, dialogi które prawie na nic nie wpływają, strzelanie do ciągle zacinających się przeciwników bez kszty inteligencji, eksploracja sprowadzająca się do znajdywania tylko coraz więcej śmieci, tona przedmiotów różniaca się tylko jednym parametrem, nieczytelne UI, fabuła która zawodzi od drugiego aktu, skopany balans, nie działające perki, policja która tylko irytuje, rozwój postaci którefo prawie nie czuć, poziomy przeciwników czyli powielone idiotyczne rozwiązanie z W3. Nic co sprawiałoby że to jest coś więcej niż przeciętna gra. Najmocniejsza strona CP77 to grafika i miasto ale tylko na screenach bo jego eksploracja nie dość, że ograniczona to jeszcze bezsensowna.

Edytowane przez bleidd
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, tgolik napisał:

Przecież, jak poznasz fabułę TLOU2, to nie ma absolutnie nic do roboty w drugim przejściu. Chyba, że się nabijasz.

Wieszcz co? Próbowałem ograć drugi raz na PC Cyberpunk 2077 i nie siadło mimo lepszej grafiki z RT. W grze od CDPR również nie ma co robić jak poznasz fabułę a te różne zakończenia to kwestia cofnięcia się jednego zapisu przed końcem gry i zobacztłem wszystkie grając na premierę XBOX SERIES X ?

TLOU2 zrobiło na mnie większe całościowo wrażenie i te sceny o których wspominał ODIN85 wyrwały mnie z kapci. Przy okazji serialu od HBO chętnie ogram to drugi raz zwłaszcza jak pokuszą się o dopakowaną wersję Director's Cut.

Do Cyberpunka wraca się tylko dla beki żeby sprawdzić co zepsuli przy okazji nowej łatki bo nikt już chyba nie wierzy w to że gra zostanie gruntownie naprawiona.

9 minut temu, dawidoxx napisał:

A w cyberpunku jest co robić ?  tylko nie pisz o nic nie znaczących wyborach :E 

Można nagrywać filmiki na YT z nowymi zabawnymi babolami jak np. ten

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, bleidd napisał:

Argument, że ktoś jest sam so ie winiem bo uwierzył w marketing jest tak durny, że aż ciężko to opisać słowami. To tak jakby iść na film, w którym nie ma połowy aktorów z obsady - oj tam, nieważne. Trzeba rozliczać twórców z ich obietnic bo będziemy rżnięci w dupsko coraz bardziej i dobrze, że na CDP wylało się za ich kłamanie tyle pomyji.

Ja nie bronię kłamliwego marketingu, bardzo dobrze, że dostają po dupie, należy im się. Po prostu z doświadczenia wiem, że nie warto, tak samo nie będę bronił kiboli Wisły Kraków, którzy spuścili wpierdziel typowi krzyczącemu na ich dzielni "Jeba* Wisłę, tylko Legia", są śmieciami do utylizacji, czy jednak ofiara postąpiła mądrze? No nie, sam się prosił o kłopoty, tak samo jak ludzie dający łapać się w sidła marketingu. Nie bronię twórców, ale z Waszej strony trochę pomyślunku i wiedzy o gamedevie (np. takiej, że sporo rzeczy się wycina po prototypowaniu i w trakcie testów) chyba nie przepaliłoby styków mózgowych, jesteśmy na PCLabie, Wy znacie rynek gier, nie jesteście chyba jakimś pierwszym lepszym Mateuszem, co sobie kupił Xboxa i chce grać se w grę popykać.

Edytowane przez Przemcio666
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, azgan napisał:

Wieszcz co? Próbowałem ograć drugi raz na PC Cyberpunk 2077 i nie siadło mimo lepszej grafiki z RT. W grze od CDPR również nie ma co robić jak poznasz fabułę a te różne zakończenia to kwestia cofnięcia się jednego zapisu przed końcem gry i zobacztłem wszystkie grając na premierę XBOX SERIES X ?

TLOU2 zrobiło na mnie większe całościowo wrażenie i te sceny o których wspominał ODIN85 wyrwały mnie z kapci. Przy okazji serialu od HBO chętnie ogram to drugi raz zwłaszcza jak pokuszą się o dopakowaną wersję Director's Cut.

Mam w Cyberpunku ponad 300 godzin na liczniku, z czego ze 200 to wypady na miasto, żeby powalczyć z wykorzystaniem różnych technik. Jestem też w trakcie drugiego przechodzenia gry, jednak w sumie wolę niezobowiązująco pobiegać/pojeździć i postrzelać/hakować kwadransik czy dwa, od czasu do czasu. Czekam na jakąkolwiek nową misję w małych DLC i fabułę w płatnych dodatkach. A TLOU2 może kiedyś skończę, choć kolejkę fajnych gier mam dość długą.

P.S.

Takie śmieszne filmiki możesz nakręcić dla każdej gry a w szczególności do GTA V. Np: Latające autobusy i wirujące samochody w GTA V

Edytowane przez tgolik
  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Przemcio666 napisał:

@MrHardy

.Mamy też inną definicję wydmuszki - dla mnie to bezpieczniaki bez polotu, dla Ciebie niespełnione oczekiwania. 

Napisałem wcześniej czemu to jest wydmuszka i nie biorę pod uwagę moich osobistych oczekiwań i że nazwę tak grę, bo ich nie spełniła. Jak gra robi coś inaczej to po prostu robi inaczej, nie trafia to w moje gusta i po krzyku. Cyberpunk robi coś gorszego - nie trzyma poziomu. Chcesz wymalować pokój na biało, przyjedzie malarz wymaluję na zielono powiesz, że nie tego oczekiwałeś, że na twój gust wygląda średnio, ale ujdzie (gra typowa 6/10), cyberpunk to malarz który wymaluje trochę na biało, trochę na zielono, a na połowie ściany zostawi dziury. To rzeczy, które wycieli i w ich miejsce wstawili kiepską protezę (AI ruchu ulicznego). Grając dostrzegasz takie rzeczy, zrobione naprętcę, byle jak, uproszczone, nie działające, źle zaprojektowane itd. To nie kwestia gustu czy oczekiwań, to poszatkowany produkt.

Red dead redemption 2 może nie trafiać w moje gusta, ale nie napiszę, że to wydmuszka, bo rockstar trzyma poziom jakościowy w swoich grach, czy to GTA, czy inna seria.

Stracić twarz można raz. Na słówka CDPR się już nie nabiorę. Tak naprawdę gdyby CP robiło inne studio to pewnie też bym dzisiaj pisał o tym że się nabraliście na marketing, a ja byłem poza tym:) Trafili w mój czuły punkt i podchodziłem z mniej chłodną głową, bo w3 bardzo lubię, ale jak pisze - zaufanie łatwo stracić. Ciekawy jestem poziomu ilości preorderów W4.

Z jednym jednak trafiłem - że gra nie sprosta poziomu hype'u i jak ktoś ma akcje to należy sprzedawać przez premierą.:)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Przemcio666 napisał:

Ja nie bronię kłamliwego marketingu, bardzo dobrze, że dostają po dupie, należy im się. Po prostu z doświadczenia wiem, że nie warto, tak samo nie będę bronił kiboli Wisły Kraków, którzy spuścili wpierdziel typowi krzyczącemu na ich dzielni "Jeba* Wisłę, tylko Legia", są śmieciami do utylizacji, czy jednak ofiara postąpiła mądrze? No nie, sam się prosił o kłopoty, tak samo jak ludzie dający łapać się w sidła marketingu.

W punkt...

Ja jeszcze tylko dodam apropo "małych dlc"  ktoś pamięta "skórki" dla Yen/Tris/Ciri czy już wszyscy zapomnieli jak to było?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, tgolik napisał:

Takie śmieszne filmiki możesz nakręcić dla każdej gry a w szczególności do GTA V.

To weź mi nakręć w GTA V 7 klonów tego samego NPC chodzących w kółko na obszarze 15 m^2. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, ODIN85 napisał:

Podczas tego niezobowiozującego łażenia jeszcze bardziej widać ułomność gry.

Tylko bez tekstów typu Ja prawie nie mam błędów.

Nie jest moim celem wyszukiwanie błędów, tylko dobra zabawa. A tą łażenie po Night City mi zapewnia.

Edytowane przez tgolik
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

On tak na serio. Najważniejsze że porsche Johnny'ego dobrze się prowadzi, ch... że samochody znikają na drodze i że na chodnikach same klony, przecież i tak się im nie przygląda. 

Masz z tym jakiś problem? Dla Ciebie gra polega na łażeniu w kółko za NPCami?Znikające samochody jak patrzysz na nie przez lunetę? Je prowadzę porsche Johnny'ego a Ty wolisz oglądać samochodziki 2D na granicy horyzontu. Co kto lubi.

Widać jednak, że masz jakiś problem z tą grą, bo napisałeś w tym wątku kilkaset postów. Zamiast zmienić przedmiot zainteresowań. Pewnie chcesz, żeby magicznie po kolejnym patchu ożył Jackie a składanka rozwinęła się w 50 godzin prologu.

Też mam nadzieję, że to się stanie w przyszłych dodatkach fabularnych.

• Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

Przez 300h nie robiłeś tego samego?

Lubię fpsy. Night City jest gigantyczne i grupek gangusów są setki. Mogę bawić się w strzelaniny godzinami. A za stary jestem na gry multi.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojazdy 2D uważam za fajny trick a nie jakąś ułomność. Dużo dobrych gier robi różne sztuczki aby poprawić gameplay albo wydajność.

Ja tam grę przeszedłem, dałem 7/10 bo niby nic ciekawego ale fabuła i cała otoczką cyberpunkową, grafika i muzyka wszystko było ok.

Duża ilość bugów i jednak nastawienie na coś lepszego, brak efektu wow to to co mi lekko zepsuło odbiór ale w ogólnych rozrachunku polecił bym grę osobie która umie przymknąć oko na różne błędy.

Tyle że ja poszedłem do tej gry w ciemno, widziałem może z 2 trailery i ogólny hype ludzi, nawet nie wiedziałem że miało być jakieś metro. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, tgolik napisał:

Widać jednak, że masz jakiś problem z tą grą.

No proszę, odkryłeś Amerykę - gratulacje. Może nie zauważyłeś - co jest bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę że zwracasz uwagę tylko na to co w tej grze działa i w jakiś cudowny sposób nie przeszkadza Ci nic co w niej nie działa  - ale całkiem sporo osób ma problem z tą grą. 

Zamiast zmienić przedmiot zainteresowań.

A dlaczego miałbym to zrobić ? Produkt zakupiony legalnie w pełnej cenie, mam chyba prawo domagać się by został naprawiony tam gdzie nie działa prawidłowo, prawda ?

Pewnie chcesz, żeby magicznie po kolejnym patchu ożył Jackie a składanka rozwinęła się w 50 godzin prologu

Wróżbita Maciej chyba źle Ci wywróżył - mi wystarczy by to badziewie w końcu ktoś naprawił, bo grałem sobie nową postacią i grało mi się całkiem fajnie dopóki nie wyszedłem z miejscówki Victora i cała gra się nie spierd... Jest 9 miesięcy po premierze, mam czekać do 2023r ?

Tak Twoim zdaniem wygląda dobrze działająca gra ? Postacie które pojawiają się znikąd, które odbijają się od niewidocznych ścian, które doczytują się na Twoich oczach i które klonują się szybciej niż Agent Smith w Matrixie ? Serio nie widzisz że po każdym kolejnym patchu gra wygląda gorzej i działa gorzej ? 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

300h w tym ścierwie to już trzeba być masochistą :E

• Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Podczas tego niezobowiozującego łażenia jeszcze bardziej widać ułomność gry.

I to jest dla mnie prawdziwe archiwum X. Koleś jak sam pisze spędził na samym jeżdżeniu, strzelaniu i chodzeniu ponad 200h. I on nie widzi, nie rzuca mu się w oczy albo nie przeszkadza że oprócz wspaniałej architektury wszystko wokół niego nie działa tak jak trzeba. Prawdziwe archiwum X...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Przemcio666 napisał:

@MrHardy

Z prawie wszystkim co piszesz ja się zgadzam (z tymi obiektywnymi rzeczami), serio, co nadal nie zmienia faktu, że dla mnie to świetny tytuł, bo RPG'ów AAA w takich klimatach zwyczajnie nie ma i niczyja opinia ani wrzucanie mi emotek "confused" nie zmieni moich doświadczeń. Dla mnie to co było dobre niemal zupełnie przyćmiewało słabsze elementy, tyle, nie ma sensu wchodzić w dyskusję, bo wszystko już było powiedziane 10 razy, a są tutaj osoby na forum, które usilnie chcą wpierać swoją negatywną opinię o CP jak misticzx z Dark Souls 3. Mamy też inną definicję wydmuszki - dla mnie to bezpieczniaki bez polotu, dla Ciebie niespełnione oczekiwania. Co mi z tego, że AC nie kłamie czym jest (choć jakoś ciężko mi uwierzyć, że Ubisoft nie koloryzuje sobie marketingu), jak nadal jest pustakiem bez polotu i jedyne do czego się nadaje, to do sprawdzenia w darmowym abonamencie na miesiąc i usunięcia z dysku po 2h? Nie chcę mówić, że sam sobie jesteś winien, bo uwierzyłeś w marketing, w końcu marketing nie powinien kłamać (nie powinien, prawda?), ale... sam sobie jesteś winien, że złapałeś marketingowy haczyk XD Ja obejrzałem tyle, żeby wiedzieć, że to interesujący mnie klimat i koniec, nie wyobrażałem sobie czym ten CP będzie i nie rozliczam twórców z tego, że nie ma jakichś tam rzeczy, bo zwyczajnie ich nie wyczekiwałem. Polecam taki styl życia - mniej zawodów, więcej dobrego można wyciągnąć z gier : D Tak, kupuję gry bez żadnych informacji o nich, wiem tylko mniej więcej jaki to gatunek i klimat, wiesz ile razy się naprawdę zawiodłem i kupiłem coś, czego nie chciałem kontynuować? Może z 1 czy 2 razy, w dodatku były to jakieś tytuły sprzed 10 lat. Nie dlatego, że mam niskie wymagania, tylko gram już tak długo i tyle gier ograłem, że zwyczajnie wiem z góry co mi się spodoba po dwóch informacjach, nie potrzebuję marketingowego mydlenia oczu, nakręcania się i hypowania co to będzie czy co to nie będzie, w taki sposób omijam jakiekolwiek zawody ze względu na (wygórowane) oczekiwania, (zazwyczaj) pozornie odkrywam coś nowego i dostosowuję się do tego czym ta gra jest, a że jestem otwarty na niemal każdy gatunek, to po prostu dobrze się bawię. Jedne z najlepszych gier w jakie życiu grałem to te, które kupiłem totalnie w ciemno, widząc np. wyłącznie pół minuty gameplayu, m. in. Bloodborne, Persona 5, NieR: Automata czy Yakuza 0, ciekawe czy moje doświadczenia z nimi byłyby podobne, gdybym najpierw wyczytał czym te gry w zasadzie są i stworzyłbym sobie ich obraz w głowie, a potem przygniotłaby mnie rzeczywistość : D Fajnie się tak zaskoczyć, kiedy włączasz Yakuzę, a tu okazuje się, że nie ma nic wspólnego z "GTA w Japonii", czy przeszkodziło mi to jednak, by pokochać tę grę i ograć 7 pozostałych części? Absolutnie : D

Mam podobne odczucia i tez do CP podchodzilem na spokojnie a nie jak napalony 15sto latek. Widac pomaga.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, tgolik napisał:

Mam w Cyberpunku ponad 300 godzin na liczniku, z czego ze 200 to wypady na miasto, żeby powalczyć z wykorzystaniem różnych technik. Jestem też w trakcie drugiego przechodzenia gry, jednak w sumie wolę niezobowiązująco pobiegać/pojeździć i postrzelać/hakować kwadransik czy dwa, od czasu do czasu. Czekam na jakąkolwiek nową misję w małych DLC i fabułę w płatnych dodatkach. A TLOU2 może kiedyś skończę, choć kolejkę fajnych gier mam dość długą.

P.S.

Takie śmieszne filmiki możesz nakręcić dla każdej gry a w szczególności do GTA V. Np: Latające autobusy i wirujące samochody w GTA V

dokładnie odwrotnie mam , ja planuje kupić ps5 ( jak poprawią część rzeczy ) i jak ogram jeszcze część gier na xsx tylko dla takich gier jak tlou czy Ghost of Tsushima 

a cybershit będzie zawsze juz memem

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, voltq napisał:

tlou czy Ghost of Tsushima 

Oj te gry bym sobie ograł, po cichu liczę że wypuszczą je na PC gdzieś tam kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Element Wojny napisał:

Oj te gry bym sobie ograł, po cichu liczę że wypuszczą je na PC gdzieś tam kiedyś...

2 TLoU niech sobie wsadzą. 

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Element Wojny napisał:

... Serio nie widzisz że po każdym kolejnym patchu gra wygląda gorzej i działa gorzej ? 

Nie widzę.

Za to potestowałem trochę Kamuflarz optyczny i mam mieszane odczucia - 10 sek. to troszkę za mało, albo nie mam pomysłu jak go wykorzystać. Przeszkadza mi, że nie mogę jednocześnie korzystać z granatów.

23 minuty temu, Element Wojny napisał:

Za 2000 zł dokupujesz do PC PS5 digital i grasz. Choć jakość i komfort grania nie ta co na PC (miałem możliwość porównania HZD i Detroit) 

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, tgolik napisał:

Nie widzę.

No to nie bardzo mamy o czym rozmawiać, bo jak widać gramy w dwie zupełnie inne gry. 

9 minut temu, crush napisał:

2 TLoU niech sobie wsadzą. 

Ciężko mi się do tego odnieść, bo ja nawet nie grałem w jedynkę :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

No to nie bardzo mamy o czym rozmawiać, bo jak widać gramy w dwie zupełnie inne gry. 

Ja gram, Ty szukasz haka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, tgolik napisał:

Ja gram, Ty szukasz haka. 

Szukasz ? One są na każdym rogu, wystarczy się rozejrzeć. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Jak się skupisz na kolorze nowej kurtki z DLC to się nie będziesz tak bardzo rozgląd... a nie, czekaj, nie ma TPP. Nie ważne.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Jak się skupisz na kolorze nowej kurtki z DLC to się nie będziesz tak bardzo rozgląd... a nie, czekaj, nie ma TPP. Nie ważne.

Wiesz chciałbym żeby ten kolega powyżej walnął jakiś stream na żywo - chciałbym zobaczyć jak on gra w tą grę że nic nie widzi. 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Element Wojny napisał:

Ja się rozglądam szukając przeciwników, Ty szukasz samochodzików 2D i sklonowanych kolesi. Dobrze, że obaj znajdujemy to, czego szukamy. W końcu CP to jest piaskownica.?

• Like 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi