Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Radziuwilk napisał:

Kazdy jest inny (i dobrze) i ocenia gre pod innym katem (i dobrze). Kazdy ma inne wymagania/oczekiwania co do gry ( i dobrze). Dlatego jest tak duzo roznych gier. Mamy z czego wybierac.

Inaczej byl by tylko jeden sluszny gatunek gier, bo TAK.

Ja np. nie skupialem sie na trailerach i obiecankach. Liczylem na wiecej, ale gralo mi sie dobrze, a momentami swietnie. Grafika IMO jest 8,5 na 10. Do 9 malo brakuje.

Zadnych bugow nie mialem oprucz jednego fabularnego. Po prostu NPC nie chcial isc przez co nie moglem posuwac gry dalej. Wczytalem save 10 min wczesniej i poszlo elegancko, a i na samym poczatku nie moglem wsiasc do auta hehe (reset gry pomogl).

Zadnych klonow nie mialem, rozjezdzajacych sie tekstor czy innych problemow.

Szanuje, ze sa ludzie co oceniaja z innej perspektywy, albo mieli ogromne oczekiwania i sa wk.wieni. Rozumiem ich.

To tylko gra nie ma co sie napinac czy na sile przekonywac. To po prostu glupie.

Przeciez co dziennie mijaci ludzie w ciuchach/butach co byscie za .uja nie zalowyli, a jakos nie tlumaczycie tym ludziom ze ich po.ebalo chyba.

Czy np. kolory/modele samochodow. Dla jednych fajne dla innych niedopuszczalne. I co nikogo to nie obchodzi.

Ale czlowiek w modnych spodniach z dziurami przy kolanach nie twierdzi że ma pełne spodnie bez dziur

A wy tj sheenek tgolik i teraz ty zaklamujecie rzeczywistość i oszukujecie samych siebie co do stanu faktycznego cyberglitcha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, voltq napisał:

Ale czlowiek w modnych spodniach z dziurami przy kolanach nie twierdzi że ma pełne spodnie bez dziur

A wy tj sheenek tgolik i teraz ty zaklamujecie rzeczywistość i oszukujecie samych siebie co do stanu faktycznego cyberglitcha

Czlowieku ty poprostu uparcie glupi jestes.

Oszukiwalem sam siebie ze mi sie miasto w CP podobalo?

Oszukiwalem sam siebie ze mi sie fabula podobala?

Oszukiwalem ze mi sie fajnie strzelalo czy tez hakowalo? Ze fajnie mi sie zwiedzalo? Ze wciagnal mnie klimat tego swiata? Ze wczolem sie w gre? Ze przygoda ktora odnalazlem w CP wciagnela mnie jak nic?

Wiekszosc ktorym sie gra podobala znaja jej bledy, tyle ze ich one tak nie zrazaja jak ciebie.

Tobie sie wydaje ze jako jedyny znasz sie na grach i walczysz o poprawnosc co sie moze komu podobac a co nie, juz ci pisalem, to czysty i przykry narcyzm.

Widzisz ja sie z kolega @Radziuwilkzgadzam i rozumiem o co mu chodzilo. A ty uparcie jak malo rozgarnieta ameba nie mozesz pojac ze komus sie podoba cos innego i walczysz, przy tym pokazujac 0 zrozumienia i 100% zaslepienia piana ktora przez 8miesiecy ci z pyska nie schodzi.

Kolega chcial jak nie jedna osoba juz, zalagodzic piane jaka ludziska tu bija a ty dalej swoje. Roznica miedzy nami jest taka ze kazdy normalny jak mu sie cos nie podoba po 8mc zapomina i daje sobie spokuj, to tylko gra. Nie podoba ci sie, spoko, tylko po co sobie nia w takim razie dupe zawracac?

• Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, nie byłem w temacie kilka miesięcy, przeleciałem kilka stron i nic się nie zmieniło. Nadal grupka psycholi sra na CP i CDP ???? Tyle czasu a tu non stop ta sama śpiewka leci + ten czubek który  wszystkie pozytywne wypowiedzi minusuje, a negatywne pulsuje ???

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, MAR89TUM napisał:

Heh, nie byłem w temacie kilka miesięcy, przeleciałem kilka stron i nic się nie zmieniło.

Bo (o zgrozo) z samą grą się nic nie zmieniło, to czego się spodziewałeś?
Oklasków przeciwników, czy białej flagi od zwolenników?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Bo (o zgrozo) z samą grą się nic nie zmieniło, to czego się spodziewałeś?
Oklasków przeciwników, czy białej flagi od zwolenników?

No ponoc zmienilo na gorsze??

Ja jak wyzej napisalem, oczekiwal bym ze tym najwiekszym przeciwnikom juz lekko ochota pisania opadnie odnosnie czegos co jest dla nich totalnym gniotem. No ale patrze przez pryzmat siebie, bo tak bym zrobil.

Od zwolennikow ciezko oczekiwac zeby do tematu nie wchodzili pogadac o grze ktora lubia.

Chociaz wiadomo, przy tak goracym temacie kazda zmiana otwiera puszke pandory na nowo. A to co redzi robia niestety nie pomaga, spaprali sprawe bo powinni przy tym paczu albo nie dac zadnego dlc i zrobic go bez afiszowania, tak poprostu. Albo wlasnie dac jakies fajne dlc, "swietni" marketingowcy z przed premiery chyba juz sie gubia.

Edytowane przez Sheeneek
  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, MAR89TUM napisał:

Heh, nie byłem w temacie kilka miesięcy, przeleciałem kilka stron i nic się nie zmieniło. Nadal grupka psycholi sra na CP i CDP ???? Tyle czasu a tu non stop ta sama śpiewka leci + ten czubek który  wszystkie pozytywne wypowiedzi minusuje, a negatywne pulsuje ???

Zdajesz sobie sprawę, że masz tu również kogoś kto liże CDP kakaowe oko i minusuje wszystkie negatywne odpowiedzi, a pozytywne plusuje? 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Radziuwilk napisał:

Kazdy jest inny (i dobrze) i ocenia gre pod innym katem (i dobrze). Kazdy ma inne wymagania/oczekiwania co do gry ( i dobrze). Dlatego jest tak duzo roznych gier. Mamy z czego wybierac.

Inaczej byl by tylko jeden sluszny gatunek gier, bo TAK.

Ja np. nie skupialem sie na trailerach i obiecankach. Liczylem na wiecej, ale gralo mi sie dobrze, a momentami swietnie. Grafika IMO jest 8,5 na 10. Do 9 malo brakuje.

Zadnych bugow nie mialem oprucz jednego fabularnego. Po prostu NPC nie chcial isc przez co nie moglem posuwac gry dalej. Wczytalem save 10 min wczesniej i poszlo elegancko, a i na samym poczatku nie moglem wsiasc do auta hehe (reset gry pomogl).

Zadnych klonow nie mialem, rozjezdzajacych sie tekstor czy innych problemow.

Szanuje, ze sa ludzie co oceniaja z innej perspektywy, albo mieli ogromne oczekiwania i sa wk.wieni. Rozumiem ich.

To tylko gra nie ma co sie napinac czy na sile przekonywac. To po prostu glupie.

Przeciez co dziennie mijaci ludzie w ciuchach/butach co byscie za .uja nie zalowyli, a jakos nie tlumaczycie tym ludziom ze ich po.ebalo chyba.

Czy np. kolory/modele samochodow. Dla jednych fajne dla innych niedopuszczalne. I co nikogo to nie obchodzi.

kiedy ogrywałeś CP ? bo ja miałem podobne odczucia do Ciebie , ale ja ograłem wątek fabularny zaraz po premierze (gdzie normalnie tak nie robię puki nie mam sprzętu na grę w max settingu) i również nie uświadczyłem jakiś dramatycznych problemów , może ze 2-3 razy musiałem grę zrestartować do ostatniego sejwa , bo się coś z npc'ami popierniczyło , a sama fabuła mi się spodobała , ale po tym jak czytam tutaj posty odpaliłem grę znowu i .... co oni od..... z tą grą to jakaś grecka tragedia , zaraz po uruchomieniu pełno tych samych npc (klonów) człowiek nie wie czy się śmiać czy płakać , a najlepiej to chyba będzie pasował śmiech przez łzy , im więcej "pracują" nad tą grą tym gorzej , mogli by już przestać , bo w ich wypadku sprawdza się powiedzenie "ten się nie myli co nic nie robi" :E

Edytowane przez SylwesterI.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.08.2021 o 20:54, Radziuwilk napisał:

A znikajace samochody? No znikaja sobie i komu to przeszkadza. Wczoraj to widzialem i poczulem niewyobrazalna biernosc. Znikaja fajnie... jak by nie znikaly tez fajnie.

Z takim podejściem to się nie ma co dziwić, że ta branża tkwi w tym marazmie i tkwić będzie długo. Dostaje się niedopracowany produkt, a końcowy odbiorca i tak wesoło tylko zaklaszcze w dłonie. Kasa się zgadza, karuzela kręci się dalej. No i fajnie.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

.... co oni od..... z tą grą to jakaś grecka tragedia , zaraz po uruchomieniu pełno tych samych npc (klonów) człowiek nie wie czy się śmiać czy płakać , a najlepiej to chyba będzie pasował śmiech przez łzy , im więcej "pracują" nad tą grą tym gorzej , mogli by już przestać , bo w ich wypadku sprawdza się powiedzenie "ten się nie myli co nic nie robi" :E

Ludzie, którzy tworzyli cyberpunka rzucili papierami po premierze i wypłaconych bonusach. Teraz przy grze grzebią nowozatrudnieni za miskę ryżu i wpis w cv.

Wprost w patch notes 1.3 cytat:

„To było jedno z moich pierwszych zadań po tym, jak dołączyłam do tego projektu. Od dawna sprawdzam ten kod, ponieważ chciałam zrozumieć nasz interfejs systemu wideo. Zrozumiałam, że problem nie leży w konfiguracji wideo. Wartość czasu wideo była krótsza niż czasu sekwencji wideo. Obecnie gracze lepiej zrozumieją decyzję, którą podejmują w tej sekwencji fabularnej” – Natalia, UI Programmer, CD PROJEKT RED."

Także, ktoś ma nadzieję na istotne zmiany?

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, MrHardy napisał:

Ludzie, którzy tworzyli cyberpunka rzucili papierami po premierze i wypłaconych bonusach. Teraz przy grze grzebią nowozatrudnieni za miskę ryżu i wpis w cv.

„To było jedno z moich pierwszych zadań po tym, jak dołączyłam do tego projektu. Od dawna sprawdzam ten kod, ponieważ chciałam zrozumieć nasz interfejs systemu wideo. Zrozumiałam, że problem nie leży w konfiguracji wideo. Wartość czasu wideo była krótsza niż czasu sekwencji wideo. Obecnie gracze lepiej zrozumieją decyzję, którą podejmują w tej sekwencji fabularnej” – Natalia, UI Programmer, CD PROJEKT RED."

Przyznam że nie wiedziałem o tym. Nie dziwi mnie w tym momencie że patcha na patch jest coraz gorzej skoro naprawianiem tak dużej gry zajmują się tak niedoświadczone osoby. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

17 minut temu, Element Wojny napisał:

Przyznam że nie wiedziałem o tym. Nie dziwi mnie w tym momencie że patcha na patch jest coraz gorzej skoro naprawianiem tak dużej gry zajmują się tak niedoświadczone osoby. 

Czy to nie jest oczywiste? Robisz robotę na zlecenie  przez dany okres czasu zawarty w umowie -  twoje dzieło zarabia gruby hajs  i odchodzisz -> Tak jest wszędzie

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, MrHardy napisał:

Czy można prosić o źródło informacji, że kilkaset osób zwolniło się z CDprojektu w tym roku i zostało zastąpionych świeżakami?

Spytam o to Nielubowicza na najbliższym czacie wynikowym. Ciekawe, czy uwierzysz w to, co odpowie.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, tgolik napisał:

Czy można prosić o źródło informacji, że kilkaset osób zwolniło się z CDprojektu w tym roku i zostało zastąpionych świeżakami?

To raczej jest oczywiste,że część osób po wydaniu gry opuściła zespół bo miała kontrakt np na określony czas  tak samo było przy W3 choćby

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, tgolik napisał:

Spytam o to Nielubowicza na najbliższym czacie wynikowym. Ciekawe, czy uwierzysz w to, co odpowie.

Znacznie ciekawszą kwestią jest ile będzie prawdy w tym co Ci powie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Znacznie ciekawszą kwestią jest ile będzie prawdy w tym co Ci powie.

W oficjalnej wypowiedzi - 100 procent. Pod groźbą kary nałożonej przez KNF. To nie są miękkie dane jak jakość na biedakonsole tylko twarde dane z księgowości i kadr spółki.

• Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Zhao napisał:

To raczej jest oczywiste,że część osób po wydaniu gry opuściła zespół bo miała kontrakt np na określony czas  tak samo było przy W3 choćby

Ale nie jest dla mnie oczywiste że do naprawy dużej i skomplikowanej na wielu poziomach gry kieruje się osoby niedoświadczone które nie mają pojęcia w temacie. Jeżeli pracowałeś w dużej firmie to zdajesz sobie sprawę z tego że do najważniejszych projektów kierujesz najlepszych specjalistów z największym doświadczeniem, a nie świeżaków którzy ledwo co ogarniają podstawy.

1 minutę temu, tgolik napisał:

W oficjalnej wypowiedzi - 100 procent. Pod groźbą kary nałożonej przez KNF. To nie są miękkie dane jak jakość na biedakonsole tylko twarde dane z księgowości i kadr spółki.

A czy jest on w jakikolwiek sposób zobligowany prawnie do udzielenia Ci tej odpowiedzi ?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam gdy "Pc Master Race" emanuje domniemaną wyższością i nazywa inne platformy "bieda konsolami" nie rozumiejąc tego, że producent jest zobligowany dostarczyć dopracowany i poprawny technicznie produkt na wszystkie sprzęty pod które wypuszcza swoją grę. 

Jak konsola jest za słaba to się ją wyklucza z planu wydawniczego. Kropka. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Element Wojny napisał:

Ale nie jest dla mnie oczywiste że do naprawy dużej i skomplikowanej na wielu poziomach gry kieruje się osoby niedoświadczone które nie mają pojęcia w temacie. Jeżeli pracowałeś w dużej firmie to zdajesz sobie sprawę z tego że do najważniejszych projektów kierujesz najlepszych specjalistów z największym doświadczeniem, a nie świeżaków którzy ledwo co ogarniają podstawy.

A czy jest on w jakikolwiek sposób zobligowany prawnie do udzielenia Ci tej odpowiedzi ?

Chat na stockwatch to informacje udzielone publicznie i utrwalone - możesz poczytać sobie pytania i odpowiedzi z poprzednich chatów. Na dwóch ostatnich chatach uzyskałem odpowiedzi na większość zadanych przeze mnie pytań.

np.:Wiosna 2021 Chat inwestorski CDR

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Element Wojny napisał:

Ale nie jest dla mnie oczywiste że do naprawy dużej i skomplikowanej na wielu poziomach gry kieruje się osoby niedoświadczone które nie mają pojęcia w temacie. Jeżeli pracowałeś w dużej firmie to zdajesz sobie sprawę z tego że do najważniejszych projektów kierujesz najlepszych specjalistów z największym doświadczeniem, a nie świeżaków którzy ledwo co ogarniają podstawy

Oczywiście -  tak  powinno być.. w idealnym "scenariuszu",ale scenariusz swoje.. a życie swoje i ten bajzel to nie tylko gamedev 

Edytowane przez Zhao
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Uwielbiam gdy "Pc Master Race" emanuje domniemaną wyższością i nazywa inne platformy "bieda konsolami" nie rozumiejąc tego, że producent jest zobligowany dostarczyć dopracowany i poprawny technicznie produkt na wszystkie sprzęty pod które wypuszcza swoją grę. 

Jak konsola jest za słaba to się ją wyklucza z planu wydawniczego. Kropka. 

Rockstar wydał na PC niesprawne porty GTA IV i Red Dead Redemption 2. Nie wykluczyli PC, jedną z tych gier naprawili na PC, drugiej nie. I co im zrobisz? Kropka.

Guerilla też walczyła przez kilkanaście tygodni z wersją PC Horizona. Ci chociaż ładnie przepraszali przy każdym patchu. Kropka.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Optymalizacja to jedno, CP ani optymalizacji, tylko bugi, bugi i jeszcze raz bugi, nie wspominając o tym co zostało wycięte.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, tgolik napisał:

Rockstar wydał na PC niesprawne porty GTA IV i Red Dead Redemption 2. Nie wykluczyli PC, jedną z tych gier naprawili na PC, drugiej nie. I co im zrobisz? Kropka.

Chcesz porównywać to co po 9'ciu miesiącach od premiery reprezentowało sobą RDR2 czy GTA do CP? Poważnie?

A dwa, niezależnie, czy coś jest sprawne czy niesprawne, co to jest za argument? CP może kuleć na każdym kroku bo ktoś kiedyś też zrobił źle? Nie. Wszystkim po równo. Za dobrą robotę oklaski, za złą krytyka.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Element Wojny napisał:

Poczekaj, ta wypowiedz dotyczyla JEDNEJ osoby, pracujacej zreszta nad UI. Moge sie mylic ale to sa mniej skomplikowane sprawy.

Przeciez to nie znaczy ze teraz wszystko naprawiaja swierzaki. Wydaje mi sie ze cdp ma wtstarczajaco kasy zeby dobrze zaplacic i przekonac kluczowych ludzi do dalszej wspolpracy. 

Jak jest pewnie sie nie dowiemy, chociaz to co @tgolik napisal na temat danych z stockwatch jest swietnym zrodlem. Jakiekolwiek klamstwo tam to otworzenie drzwi na roscierz to sprawy sadowej dla udzialowcow wobec cdp.

1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Chcesz porównywać to co po 9'ciu miesiącach od premiery reprezentowało sobą RDR2 czy GTA do CP? Poważnie?

Gta4 do tej pory nie dziala dobrze na PC ze swoim kosmicznym stutteringiem? 

Nie mowie o tym zeby bronic CP, taka ciekawostka?

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, tgolik napisał:

Już chyba wiem, czemu tak bardzo bronisz CP, masz w ten cały interes włożoną gotówkę ? Nie ty jeden, temat inwestowania w CDPR był mocno grzany. Zapytaj, ale powie ci pewnie to co Sasko jak pytali jego, czyli zdecydowana większość od czasów Wiedźmina 3 nadal pracują w CDPR -  wypowiedź chyba już po premierze CP, wypowiedź pamiętam, daty już nie. Krążą jednak plotki to tu i tam. Były newsy o odejściach istotnych osób. Natomiast masowe odejścia po projekcie w tej branży to normalna rzecz jak już napisano wyżej.

edit:

Apropo tego co wrzuciłeś

" Odejścia pracowników po zakończonym projekcie to naturalna rzecz w naszej branży. Na ten moment nie widzimy jednak, by skala odejść odbiegała od naszych oczekiwań."

To jest fajne zdanie, w stylu odpowiem na pytanie, ale i tak nic się nie dowiecie:)  Odpowiedzi w innym tonie nie ma co się spodziewać.

Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Stąd tematem numer jeden na streamie było dodanie suwaków.

Badowski już też nie robi przy CP, to myślę też taka informacja, że kluczowe siły są już skupione na nowym projekcie. To normalne. Na lodzie zostają konsumenci czekający(jeszcze jacyś są?) nadal na jakieś odrodzenie CP czy cokolwiek istotnego w kwestii tego tytułu.

Edytowane przez MrHardy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy się w pełni nie dowiecie kto tam pracuje. Góra zawsze będzie przedstawiać sprawę kolorowo. Osoby które odeszły mogą w drugą stronę przesadzać w ramach personalnego niezadowolenia. 

Jedyna opcja realnie to social media i zmiany w bio, ew. skojarzenie kogoś pracującego w CDP w creditsach tytułu innego deva. 

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi