Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tgolik napisał:

Chat na stockwatch to informacje udzielone publicznie i utrwalone - możesz poczytać sobie pytania i odpowiedzi z poprzednich chatów. Na dwóch ostatnich chatach uzyskałem odpowiedzi na większość zadanych przeze mnie pytań.

np.:Wiosna 2021 Chat inwestorski CDR

No właśnie widziałem ten czat - na Twoje ogólnikowe pytania uzyskałeś ogólnikowe odpowiedzi, natomiast tam gdzie zadałeś konkretne pytania:

tgolik: Jak duża jest skala odejść pracowników po premierze Cyberpunka 2077 tzn. czy dotknęła istotnego procenta ważnych dla produkcji gry osób? Czy spowodowało to ogólny spadek zatrudnienia?
Piotr Nielubowicz: Odejścia pracowników po zakończonym projekcie to naturalna rzecz w naszej branży. Na ten moment nie widzimy jednak, by skala odejść odbiegała od naszych oczekiwań.

tgolik: Ile płatnych dodatków i mniej więcej w jakich terminach planujecie wydać? Jaką długość rozgrywki planujecie dla nich?
Piotr Nielubowicz: Na ten moment nie potwierdziliśmy, ile dodatków do CP77 planujemy wydać. Podobnie jak w przypadku płatnych dodatków do Wiedźmina każdy z dodatków to wiele godzin nowej rozgrywki.

Dostałeś typowo korpo-bełkot i zero jakichkolwiek konkretów. Jeżeli tak ma wyglądać ten czat to domyślam się że podobną odpowiedź uzyskasz w temacie tych świeżaków - czyli żadną. 

Godzinę temu, Zhao napisał:

Oczywiście -  tak  powinno być.. w idealnym "scenariuszu",ale scenariusz swoje.. a życie swoje i ten bajzel to nie tylko gamedev 

No to potem proszę się nie dziwić że w tym temacie nadal jest taka negatywna atmosfera - odzwierciedla ona jedynie podejście i zaangażowanie CDPR w naprawę gry. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Itgolik: Ile płatnych dodatków i mniej więcej w jakich terminach planujecie wydać? Jaką długość rozgrywki planujecie dla nich?

CDP: Tak. 

• Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, tgolik napisał:

Guerilla też walczyła przez kilkanaście tygodni z wersją PC Horizona. Ci chociaż ładnie przepraszali przy każdym patchu. Kropka.

Abstrahując od niedopuszczalnego stanu Cybrpunka- Horizon Zero Dawn po 4 latach od premiery:
- skopane triggery niektórych misji pobocznych
- w wielu miejscach tak zrypane tłumaczenie, że niektóre dialogi tracą logiczny sens
- zdesynchronizowane tłumaczenie pomiędzy napisami a wersją głosową, co jeszcze bardziej pogłębia chaos
To tak na szybko.
Wszystkie ww. problemy dotyczą zarówno wersji konsolowej, jak i PC.
O wszystkich twórcy od dawna wiedzą, ale już nawet nie udają że zamierzają cokolwiek z tym zrobić.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, tgolik napisał:

W oficjalnej wypowiedzi - 100 procent. Pod groźbą kary nałożonej przez KNF. To nie są miękkie dane jak jakość na biedakonsole tylko twarde dane z księgowości i kadr spółki.

No czat potwierdza , odpowiedzą ci tak ze dalej nie będziesz wiedział o co chodzi , albo i mniej , bo jeszcze zamotają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Paw79 napisał:

Abstrahując od niedopuszczalnego stanu Cybrpunka- Horizon Zero Dawn po 4 latach od premiery:
- skopane triggery niektórych misji pobocznych
- w wielu miejscach tak zrypane tłumaczenie, że niektóre dialogi tracą logiczny sens
- zdesynchronizowane tłumaczenie pomiędzy napisami a wersją głosową, co jeszcze bardziej pogłębia chaos
To tak na szybko.
Wszystkie ww. problemy dotyczą zarówno wersji konsolowej, jak i PC.
O wszystkich twórcy od dawna wiedzą, ale już nawet nie udają że zamierzają cokolwiek z tym zrobić.

Co tu Abstrachujesz... Dialogi, tłumaczenie... To tam jest uj, ale zyebany gameplay, wycięte 1/3 zawartości itp itd, teraz downgrade graficzny jeszcze. 

Nie ma co ale od kilku lat, to nie wyszła gra tak spierdzielona pod wszystkimi względami, jak CP, i jeszcze te zapowiedzi co to nie będzie. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Element Wojny napisał:

No właśnie widziałem ten czat - na Twoje ogólnikowe pytania uzyskałeś ogólnikowe odpowiedzi, natomiast tam gdzie zadałeś konkretne pytania:

tgolik: Jak duża jest skala odejść pracowników po premierze Cyberpunka 2077 tzn. czy dotknęła istotnego procenta ważnych dla produkcji gry osób? Czy spowodowało to ogólny spadek zatrudnienia?
Piotr Nielubowicz: Odejścia pracowników po zakończonym projekcie to naturalna rzecz w naszej branży. Na ten moment nie widzimy jednak, by skala odejść odbiegała od naszych oczekiwań.

tgolik: Ile płatnych dodatków i mniej więcej w jakich terminach planujecie wydać? Jaką długość rozgrywki planujecie dla nich?
Piotr Nielubowicz: Na ten moment nie potwierdziliśmy, ile dodatków do CP77 planujemy wydać. Podobnie jak w przypadku płatnych dodatków do Wiedźmina każdy z dodatków to wiele godzin nowej rozgrywki.

Dostałeś typowo korpo-bełkot i zero jakichkolwiek konkretów. Jeżeli tak ma wyglądać ten czat to domyślam się że podobną odpowiedź uzyskasz w temacie tych świeżaków - czyli żadną. 

No to potem proszę się nie dziwić że w tym temacie nadal jest taka negatywna atmosfera - odzwierciedla ona jedynie podejście i zaangażowanie CDPR w naprawę gry. 

To jest spółka giełdowa musi komunikować się w określony, niecenotwórczy sposób. Informacje cenotwórcze mogą podawać tylko w komunikatach ESPI.

Wiem, jakie pytania im zadawać, żeby w ogóle mogli odpowiedzieć. Ja z tych odpowiedzi czerpię wiedzę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, tgolik napisał:

Wiem, jakie pytania im zadawać, żeby w ogóle mogli odpowiedzieć. Ja z tych odpowiedzi czerpię wiedzę. 

Chyba raczej nie wiedzę a życzeniowe przypuszczenia. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, tgolik napisał:

Ale Ty nie dostałeś żadnych odpowiedzi. Jaka jest skala odejść ? To rzecz naturalna. Ile będzie dodatków ? Na ten moment nie potwierdziliśmy.

Równie dobrze mógłbyś poprosić dziewczynę o rękę a ona Ci na to że wczorajszy obiad bardzo jej smakował. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Element Wojny napisał:

Równie dobrze mógłbyś poprosić dziewczynę o rękę a ona Ci na to że wczorajszy obiad bardzo jej smakował. 

Idealny materiał na żonę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Element Wojny napisał:

Ale Ty nie dostałeś żadnych odpowiedzi. Jaka jest skala odejść ? To rzecz naturalna. Ile będzie dodatków ? Na ten moment nie potwierdziliśmy.

Mi takie odpowiedzi muszą wystarczyć. Legalne zdobycie lepszych jest niemożliwe. Być może pojawią się za tydzień w raporcie półrocznym, jego omówieniu, transkrypcie rozmowy z przedstawicielami instytucji finansowych lub kolejnym czacie.

I tak jedyną prawdziwą odpowiedzią będzie ukazanie się nextgenowej wersji CP2077. Jej stan da nam rzetelną odpowiedź na mnóstwo pytań.

Edytowane przez tgolik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, ODIN85 napisał:

Zabrakło tylko wzmianki że to problem globalny?

Oj tam oj tam nie czepiajmy się "drobiazgów" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Element Wojny napisał:

Nie do konca, dostal potwierdzenie ze dodatki beda (nie wiadomo ile tylko) i ze beda kilkugodzinne jak te w wiedzminie. Wiem ze to i tak bylo wiadomo ale zawsze potwierdzenie.

I teraz gdyby chcieli zrezygnowac z dodatkow fabularnych akcjonariusze moga ich pociagnac do odpowiedzialnosci.

Przeciez normalne ze na tych spotkaniach nie mozesz spodziewac sie obietnic, kazda ich odpowiedz jest ostrozna zeby samemu sie w pulapke nie wciagnac. Czysta polityka biznesu, i tu nie ma co robic kolejnej nagonki na cdpr bo kazda firma tak bedzie odpowiadac. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

A wycofali Horizona z PsStore po premierze?

Nie ale mogłeś go sam, bez łaski zwrócić bez podania przyczyny po 2 godzinach testów na STEAMie. Wiele osób korzysta z tej opcji w przypadku niesprawnych lub rozczarowujących na premierę gier. Sam tak zrobiłem z RDR2. Później, gdy gra zaczęła działać poprawnie kupiłem ją ponownie.

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Sheeneek napisał:

Nie do konca, dostal potwierdzenie ze dodatki beda (nie wiadomo ile tylko) i ze beda kilkugodzinne jak te w wiedzminie. Wiem ze to i tak bylo wiadomo ale zawsze potwierdzenie.

Widzę że żarty się Ciebie trzymają. Niech jeszcze dostanie potwierdzenie że robią next-gen'a o którym wszyscy wiedzą i że będą kolejne patche o których też wszyscy wiedzą i będzie można ogłosić triumf - MAMY POTWIERDZENIE !!!! ?

13 minut temu, Sheeneek napisał:

Przeciez normalne ze na tych spotkaniach nie mozesz spodziewac sie obietnic, kazda ich odpowiedz jest ostrozna zeby samemu sie w pulapke nie wciagnac. Czysta polityka biznesu, i tu nie ma co robic kolejnej nagonki na cdpr bo kazda firma tak bedzie odpowiadac. 

Ja tu nie robię żadnej nagonki, to tgolik wyskoczył z newsem że ma jakieś 100% potwierdzone info od jakiegoś Nielubowicza a okazało się że to żadne info tylko powszechnie dostępne informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Widzę że żarty się Ciebie trzymają. Niech jeszcze dostanie potwierdzenie że robią next-gen'a o którym wszyscy wiedzą i że będą kolejne patche o których też wszyscy wiedzą i będzie można ogłosić triumf - MAMY POTWIERDZENIE !!!! ?

Triumf?  Na sile szukasz tylko osmieszenia.

Ja jedyne co chcialem przez to powiedziec ze to normalne ze tylko potwierdza to co zdecydowanie jest pewne, bo kazde gdybanie i "moze"  moze miec pozniej powazne konsekwencje dla spolki akcyjnej. Tyle. 

I tak, on ma racje ze to jest dobre zrodlo informacji, zakladajac ze uzyskasz odpowiedz. Malo widziales newsow w branzy gier majacych poczatek wlasnie z takich rozmow z akcjonariuszami? Bylo tego sporo, i zawsze mega wiarygodne.

I to Tgolik chcial powiedziec no ale tu w temacie jest juz taki front stworzony ze co on nie powie to jest z automatu szukanie kontrargumentu bez zastanowienia :( Slabo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Sheeneek napisał:

Triumf?  Na sile szukasz tylko osmieszenia.

Oj kolego chcesz mnie chyba wkur... z samego rana. Nie ja wyskoczyłem z tym durnem newsem i proszę swoje uwagi kierować do tejże osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Element Wojny napisał:

Ja tu nie robię żadnej nagonki, to tgolik wyskoczył z newsem że ma jakieś 100% potwierdzone info od jakiegoś Nielubowicza a okazało się że to żadne info tylko powszechnie dostępne informacje. 

5 minut temu, Element Wojny napisał:

Oj kolego chcesz mnie chyba wkur... z samego rana. Nie ja wyskoczyłem z tym durnem newsem i proszę swoje uwagi kierować do tejże osoby.

Przeciez on napisal ze SPYTA na nastepnej konferencji/chacie. W przyszlosci. Nic nie powiedzial ze ma jakiekolwiek info na dzis.

O tym wlasnie pisalem, wystarczy ze on cokolwiek powie i jest nagonka.

I uwierz mi ze nie mam zamiaru ciebie tu wku..c bo nie o to mi chodzi, z toba da sie sensownie rozmawiac, ale kiedy cos zle wg mnie interpretujesz to po to ci o tym pisze ? Napij sie kawki i bez stresu.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Analizując grę całościowo to co mi się podoba

- design miasta

- całkiem interesująca, poważna fabuła.

Gdyby ktoś mi powiedział z jakiego powodu miałbym polecić CP2077 nie potrafię nic innego znaleźć.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Saren7 napisał:

Analizując grę całościowo to co mi się podoba

- design miasta

- całkiem interesująca, poważna fabuła.

Gdyby ktoś mi powiedział z jakiego powodu miałbym polecić CP2077 nie potrafię nic innego znaleźć.

Panie, a muzyka ? Tutaj odwalili naprawde swietna robote.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Sheeneek napisał:

Przeciez on napisal ze SPYTA na nastepnej konferencji/chacie. W przyszlosci. Nic nie powiedzial ze ma jakiekolwiek info na dzis.

O tym wlasnie pisalem, wystarczy ze on cokolwiek powie i jest nagonka.

Słuchaj ja sobie z Tgolikiem normalnie pisałem co mnie naprawdę cieszy bo to chyba pierwszy od dłuższego czasu - a Ty się wpier... między wódkę a zakąskę i wyskakujesz z jakimiś nagonkami - i do czego chcesz doprowadzić ? Do kolejnej kłótni ? Mało tutaj było personalnych podjazdów w ostatnich dniach ? Stary ja się w to nie bawię mnie w to nie wciągaj. Ja sobie z Tgolikiem wyjaśniłem a Tobie się nie podoba Twoja sprawa. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Sheeneek napisał:

Kwestia gustu, tak samo jak fabuła. 

Obiektywnie można podejść do kwestii technicznych, dopracowania, złożoności i tego czy coś działa czy też nie. Np. zestawu mechanik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja do dziś nie mogę z całej premiery. Wielkie streamy, wydarzenia jak jakaś parada, a gra w stanie opłakanym. To coś jak wpisać sobie na apce 190 mając 175, spoko nikt nie zauważy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Kwestia gustu, tak samo jak fabuła. 

Obiektywnie można podejść do kwestii technicznych, dopracowania, złożoności i tego czy coś działa czy też nie. Np. zestawu mechanik. 

Soundtrack jest niezły, szczególnie kilka mocniejszych kawałków naprawdę wpada w ucho. Często łapałem się na tym że jadąc samochodem przeskakiwałem stację by trafić na The Cartesian Duelists - Resist and Disorder :) Mega track. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Sheeneek napisał:

Muzyka przy misjach była bardzo dobra, nic więcej bo w sumie chyba zapadły mi w pamięć mocno 3 kawałki - Outsider no more, Bells of LAguna Bend (ależ to była klimatyczna i piękna misja..) no i piosenka końcowa niczego sobie. Radio tak średnio, 4,5 kawałki byłoby ok, reszta dla mnie do zapomnienia :( No i było tego mało, no ale tutaj nagrywali piosenki specjalnie dla gry, nie jak GTA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Saren7 napisał:

Ja do dziś nie mogę z całej premiery. Wielkie streamy, wydarzenia jak jakaś parada, a gra w stanie opłakanym. To coś jak wpisać sobie na apce 190 mając 175, spoko nikt nie zauważy ?

Pamiętam Krzysztof Ibisz ?

1.jpg

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi