Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, JeanPepin napisał:

Specjalnie z kumplami u mnie na wódke się umówiliśmy z okazji premiery i później zacząłem mocno napruty prolog ogrywać, eh  to byli czasy 

Ja na premierę jarałem się najbardziej grą od dawna. I nauczka na przyszłość. 

1 minutę temu, ODIN85 napisał:

- szybko się odinstalowuje?

I jeszcze przez premierę CP zamówiłem w grudniu 3060 Ti, a tak pewnie czekałbym do obniżek 'bo na początku to nie warto'. To jest największa korzyść.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi sie bardzo nie spieszylo bo bylem w trakcie Valhalli i nawet kilka dni odkladalem CP, no ale w koncu chec zobaczenia zwyciezyla i poszla pauza w ACV. 

Po ukonczeniu CP ciezko bylo do AC wrocic, bieganie w FPP swietnie wplynelo na imersje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Sheeneek napisał:

Mi sie bardzo nie spieszylo bo bylem w trakcie Valhalli i nawet kilka dni odkladalem CP, no ale w koncu chec zobaczenia zwyciezyla i poszla pauza w ACV. 

Po ukonczeniu CP ciezko bylo do AC wrocic, bieganie w FPP swietnie wplynelo na imersje.

Ja też przerwałem Valhallę w połowie żeby pograć w CP2077. Kiedy wróciłem, to zaraz w pierwszych minutach utknąłem wewnątrz kolumny a później, w trakcie jazdy konnej widziałem tylko doczytującą się trawę. Oczywiście to wszystko w rozgrywce nie przeszkadza a sama Valhalla jest świetna. Choć zbyt długa i raczej nie skończę gry, podobnie jak Oddyssei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Główny powód dlaczego nie wszedłem w Odyseję/Valhallę. Zbyt wiele widziałem postów ludzi na redditach którzy w obu grach spędzili +200h i jeszcze nie ukończyli fabuły (wielu nawet twierdziło że jest daleko od ukończenia). No i ten wszechobecny grind...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Valhalla jest znacznie lepsza pod tym wzgledem, ma wiecej fabuly i wiecej ciekawych spotkan, no i nie ma grindu.  A Odyssey to niestety byl spaprany pod tym wzgledem.

Co do ilosci godzin to przesadzone, ja praktycznie wszystko w Valhalli zrobilem (poza kilkoma znajzkami) i w jakis 100-120h sie zamknalem, nigdy nie skipuje dialogow i czytam wszystko, tak jak i w CP. Co do Odyssey to nie wiem bo szybko zostawilem

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Sheeneek napisał:

Valhalla jest znacznie lepsza pod tym wzgledem, ma wiecej fabuly i wiecej ciekawych spotkan, no i nie ma grindu.  A Odyssey to niestety byl spaprany pod tym wzgledem.

Co do ilosci godzin to przesadzone, ja praktycznie wszystko w Valhalli zrobilem (poza kilkoma znajzkami) i w jakis 100-120h sie zamknalem, nigdy nie skipuje dialogow i czytam wszystko, tak jak i w CP. Co do Odyssey to nie wiem bo szybko zostawilem

Przypomniałem sobie. Valhalla trochę słabo wygląda na moim sprzęcie i postanowiłem ukończyć ją po upgrade karty graficznej. A na upgrade powoli przestaję liczyć.

Ja dość wolno gram w Assasyny bo zamiast posuwać fabułę wyszukuję posterunki do podbicia. W ten sposób utknąłem w Odysei mając 100 godzin i fabułę w powijakach.

Dla mnie fajnie zbilansowany był AC Origins, skończyłem fabułę w rozsądnym czasie i na brak potyczek też nie narzekałem.

Edytowane przez tgolik
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, tgolik napisał:

Przypomniałem sobie. Valhalla trochę słabo wygląda na moim sprzęcie i postanowiłem ukończyć ją po upgrade karty graficznej. A na upgrade powoli przestaję liczyć.

Ja dość wolno gram w Assasyny bo zamiast posuwać fabułę wyszukuję posterunki do podbicia. W ten sposób utknąłem w Odysei mając 100 godzin i fabułę w powijakach.

Dla mnie fajnie zbilansowany był AC Origins, skończyłem fabułę w rozsądnym czasie i na brak potyczek też nie narzekałem.

Graj na PS5, niewielka roznica. Masz tez jeden save dla konsol i PC w nowych grach ubi. Dziala jak zloto, sam skakalem pomiedzy platformami po kilka razy i zero problemow.

• Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, tgolik napisał:

To graj na konsoli. Ograłem Valhalle na XSX i nie uświadczyłem większych problemów, gra działa i wygląda elegancko zwłaszcza na dużym ekranie OLED'a. Dodatków nie ruszyłem więc się nie wypowiem jak tam to wygląda.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, tgolik napisał:

A czemu ? Dostępność kart coraz lepsza.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Dostępność kart coraz lepsza.

Coraz gorsza i ceny ida w gore, widzialem dzis jeden cennik hurtowy ;)

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Coraz gorsza i ceny ida w gore, widzialem dzis jeden cennik hurtowy ;)

Jest tak dobrze że lepiej nie mówić ?

Karty graficzne i procesory znowu będą drożeć? https://www.gry-online.pl/hardware/karty-graficzne-i-procesory-znowu-beda-drozec/z32056f

Nvidia o RTX 3000: problemy z dostawami mogą potrwać do 2023 roku https://www.gry-online.pl/hardware/nvidia-geforce-rtx-3000-beda-slabo-dostepne-jeszcze-w-2022-roku/z1204fe

A na poprawę humoru tym co dalej nie udało się kupić 

Gracz rozkręcił RTX-a 3090. Znalazł w środku coś niezwykłego https://www.gry-online.pl/hardware/geforce-rtx-3090-z-nietypowa-zawartoscia/zf20517

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez chwile sie prosotwalo, pozniej krypto znowu w gore i karty z LHR kopia juz na 68% ;) A gracze nadal czekaja i wykupuja co dostepne jednoczesnie. W tym roku mozna zapomniec o kartach.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Sheeneek napisał:

Graj na PS5, niewielka roznica. Masz tez jeden save dla konsol i PC w nowych grach ubi. Dziala jak zloto, sam skakalem pomiedzy platformami po kilka razy i zero problemow.

Nie wiedziałem. Dzięki za info.

Ale swoje już wydałem na Valhallę, musiałbym poczekać na jakąś promocję na PS5. Mam PS5 Digitall.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No może w Polsce rzeczywiście nie ma kart u mnie od ręki teraz mogę skupić 3060Ti za 2,5k czy 3070 Suprima za 3500.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, tgolik napisał:

Nie wiedziałem. Dzięki za info.

Ale swoje już wydałem na Valhallę, musiałbym poczekaćna jakąś promocję na PS5. Mam PS5 Digitall.

Auc, no to faktycznie nie ma co kupowac ? Czemu akurat Digitala wzioles? Czy to wynikalo z sytuacji na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Sheeneek napisał:

Auc, no to faktycznie nie ma co kupowac ? Czemu akurat Digitala wzioles? Czy to wynikalo z sytuacji na rynku?

Nie lubię płyt i gram mało na konsoli. Poza tym mam PS5 razem z komputerem w innym pomieszczeniu. Do telewizora dochodzą tylko kable. Więc nie bardzo mam nawet jak podejść, żeby włożyć płytę.

Konsolę kupiłem na dropie na allegro za 1900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Sheeneek napisał:

I teraz gdyby chcieli zrezygnowac z dodatkow fabularnych akcjonariusze moga ich pociagnac do odpowiedzialnosci.

Multi też było oficjalnie potwierdzone w roadmapach, zrezygnowali z niego i nikt ich do żadnej odpowiedzialności nie pociągnął

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu bujałem się z myślą zakupu konsoli dla dzieciaków. Byłem już całkiem blisko (dosłownie 2 kliknięcia) od kupienia Xboxa S Series Digital Edition z tym darmowym Gamepassem na 2 lata bezpośrednio ze strony Microsoftu w ramach tej promocji że płacisz co miesiąc abonament a po 2 latach konsola przechodzi na własność. Potem zacząłem się jednak zastanawiać czy warto brać S, potem czy wersję Digital/płyty, potem czy X czy PS5... a potem zobaczyłem po ile są gry i podziękowałem :) 

Ostatecznie wyszło mi taniej pozostać przy PC a synowi kupiłem nowego tableta do grania For Kids z Amazonu i jest git. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, mag_zbc napisał:

Multi też było oficjalnie potwierdzone w roadmapach, zrezygnowali z niego i nikt ich do żadnej odpowiedzialności nie pociągnął

Faktycznie, masz racje. Wydaje mi sie ze tu to byla decyzja strategiczna wiec moga to projekcjami zarobkowymi wytlumaczyc jak by ktos mial z tym problem.

Troche innaczej jest z odpowiedziami na temat stanu faktycznego firmy o ktorych on mowil, gdzie albo mogli by wymijac odpowiedz albo oklamac. I to o to klamanie tu chodzi bardziej.

5 minut temu, Element Wojny napisał:

Jakiś czas temu bujałem się z myślą zakupu konsoli dla dzieciaków. Byłem już całkiem blisko (dosłownie 2 kliknięcia) od kupienia Xboxa S Series Digital Edition z tym darmowym Gamepassem na 2 lata bezpośrednio ze strony Microsoftu w ramach tej promocji że płacisz co miesiąc abonament a po 2 latach konsola przechodzi na własność. Potem zacząłem się jednak zastanawiać czy warto brać S, potem czy wersję Digital/płyty, potem czy X czy PS5... a potem zobaczyłem po ile są gry i podziękowałem :) 

Ostatecznie wyszło mi taniej pozostać przy PC a synowi kupiłem nowego tableta do grania For Kids z Amazonu i jest git. 

Digitale sa nioplacalne, kup dzieciakowi topowa konsole na plyty i bedzie gral za grosze jezeli nie ma manii kolekcjonowania gier od premiery. Chyba ze dzieciaki mlode to tablet wystarczy.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Ale przecież gry na płytach to nie problem owszem sporo kosztują ale nie trzeba tego trzymać na stałe. Kończysz grać i sprzedajesz a jak coś się podoba to kupujesz później np. Digital w promocji lub jakiejś wyprzedaży. Problem jest jak kupujesz konsole tylko w wersji Digital wtedy wychodzi faktycznie drogo nawet bardzo drogo. Używki w dobrych cenach też można dosyć  szybko kupić. Jeśli w przyszłości będziesz chciał kupić jakiś zestaw do grania na TV to bierz pod uwagę tylko modele z napędem. Ja wiem że cyfra to spora wygoda i szum płyty w napędzie nie przeszkadza ale to się nie opłaca. Series S czy PS5 Digital wychodzą tylko pozornie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Element Wojny napisał:

Co prawda trzymam się zasady, że nie kupuję preorderów, ale zapisałem się na Steam Decka. Niby konsola, a pecet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, azgan napisał:

Ale przecież gry na płytach to nie problem owszem sporo kosztują ale nie trzeba tego trzymać na stałe. Kończysz grać i sprzedajesz a jak coś się podoba to kupujesz później np. Digital w promocji lub jakiejś wyprzedaży. Problem jest jak kupujesz konsole tylko w wersji Digital wtedy wychodzi faktycznie drogo nawet bardzo drogo. Używki w dobrych cenach też można dosyć  szybko kupić. Jeśli w przyszłości będziesz chciał kupić jakiś zestaw do grania na TV to bierz pod uwagę tylko modele z napędem. Ja wiem że cyfra to spora wygoda i szum płyty w napędzie nie przeszkadza ale to się nie opłaca. Series S czy PS5 Digital wychodzą tylko pozornie taniej.

Wiem wiem w te ciągłe kup/sprzedaj/wymień to bawiłem się przez długi czas jako posiadacz PS3 i szczerze nie bardzo mi to odpowiadało. Na PC mam wszystko na Steam/GOG/Origin - instaluję co chcę i kiedy chcę, klucze to ja naprawdę potrafię sobie tanio kupić z różnych źródeł ?

Najdroższa gra jaką kupiłem w ostatnich 12 miesiącach to był NieR Replicant za całe 190zł, a poza tym większość gier to był przedział 50-100 zł z najróżniejszych wyprzedaży. Zresztą ja moduję na amen więc dla mnie PC to podstawa. Konsola miała być dla dzieciaków ale ostatecznie z niej zrezygnowałem i kupiłem starszemu synowi na gwiazdkę Switcha i tutaj najlepsze - nie podszedł mu. Po niecałym tygodniu go odstawił i wrócił do swojego starego zjechanego tableta i gier na androidzie - a miał takie gry jak Animal Crossing czy Mario Kart 8.

Ostatecznie Switcha zwróciłem (thank you Amazon) kiedy się okazało że Switcha w ogóle nie dotknął przez ponad tydzień, gierki zaś sprzedałem i kupiłem mu najnowszego tableta For Kids z Amazonu i jest mega zadowolony. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, azgan napisał:

Problem jest jak kupujesz konsole tylko w wersji Digital wtedy wychodzi faktycznie drogo nawet bardzo drogo. 

Jeśli kupujesz wszystko na premierę w naszym PS Store to tak, u nas są beznadziejne promocje, ale jeśli korzystasz z gift cardów, innych regionów itp to aż tak drogo nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Mówiąc ładnie.

Z takim kompem niepotrzebny zakup?

Prawda, ale to komp, na którym gry są bardzo daleko na liście priorytetów. Steam Deck ma zastąpić PS4 pod telewizorem (które zostało w zasadzie zdegradowane do playera Netflixa), a być może i laptopa, którego przechwyciła żona. Zobaczymy, na ile otwarty będzie ten linux, którego Valve zainstaluje.

Żeby nie odbiegać od tematu - CP w zasadzie od premiery działa na Steamie pod linuksem bez problemów (na ile to oczywiście możliwe w przypadku tej gry). Uruchomiłem po patchu 1.3 i nie mam spektakularnego ataku klonów (nawet koło Victora), u mnie wszędzie klony występują zawsze parami, pojawiają się dość często, ale w losowych miejscach, podobnie samochody - po dwa identyczne jeden za drugim. Wygląda jakby "random generator" był spieprzony. Side quest 8ug8ear też jest nienaprawiony - spróbujcie zamiast znosić nieprzytomną netrunnerkę po schodach do samochodu, zeskoczyć z balkonu - w 100% prób zawisa w t-pose na wysokości kilku metrów i nic się nie da zrobić. To był u mnie chyba najbardziej denerwujący glitch pierwszej wersji - t-pose po upuszczeniu laski, t-pose po zeskoku, samochód czekający na ulicy po podłogę "zanurzony" w asfalcie, a po każdej próbie ukończenia zadania telefon od Takemury, którego nie można odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ditmd napisał:

Jeśli kupujesz wszystko na premierę w naszym PS Store to tak, u nas są beznadziejne promocje, ale jeśli korzystasz z gift cardów, innych regionów itp to aż tak drogo nie jest. 

Kupiłem sobie ostatnio trochę gift cardów za 82% ceny na eneba. W efekcie gry na konsole wychodzą w cenach bliskich cen PC-towych.

Co do sprzedaży płyt po przejściu gry. Jakoś nie pasuje mi to ze względu na szacunek dla twórców.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi