Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, azgan napisał:

Problem jest jak kupujesz konsole tylko w wersji Digital wtedy wychodzi faktycznie drogo nawet bardzo drogo. 

Jeśli kupujesz wszystko na premierę w naszym PS Store to tak, u nas są beznadziejne promocje, ale jeśli korzystasz z gift cardów, innych regionów itp to aż tak drogo nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Mówiąc ładnie.

Z takim kompem niepotrzebny zakup?

Prawda, ale to komp, na którym gry są bardzo daleko na liście priorytetów. Steam Deck ma zastąpić PS4 pod telewizorem (które zostało w zasadzie zdegradowane do playera Netflixa), a być może i laptopa, którego przechwyciła żona. Zobaczymy, na ile otwarty będzie ten linux, którego Valve zainstaluje.

Żeby nie odbiegać od tematu - CP w zasadzie od premiery działa na Steamie pod linuksem bez problemów (na ile to oczywiście możliwe w przypadku tej gry). Uruchomiłem po patchu 1.3 i nie mam spektakularnego ataku klonów (nawet koło Victora), u mnie wszędzie klony występują zawsze parami, pojawiają się dość często, ale w losowych miejscach, podobnie samochody - po dwa identyczne jeden za drugim. Wygląda jakby "random generator" był spieprzony. Side quest 8ug8ear też jest nienaprawiony - spróbujcie zamiast znosić nieprzytomną netrunnerkę po schodach do samochodu, zeskoczyć z balkonu - w 100% prób zawisa w t-pose na wysokości kilku metrów i nic się nie da zrobić. To był u mnie chyba najbardziej denerwujący glitch pierwszej wersji - t-pose po upuszczeniu laski, t-pose po zeskoku, samochód czekający na ulicy po podłogę "zanurzony" w asfalcie, a po każdej próbie ukończenia zadania telefon od Takemury, którego nie można odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ditmd napisał:

Jeśli kupujesz wszystko na premierę w naszym PS Store to tak, u nas są beznadziejne promocje, ale jeśli korzystasz z gift cardów, innych regionów itp to aż tak drogo nie jest. 

Kupiłem sobie ostatnio trochę gift cardów za 82% ceny na eneba. W efekcie gry na konsole wychodzą w cenach bliskich cen PC-towych.

Co do sprzedaży płyt po przejściu gry. Jakoś nie pasuje mi to ze względu na szacunek dla twórców.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, tgolik napisał:

Co do sprzedaży płyt po przejściu gry. Jakoś nie pasuje mi to ze względu na szacunek dla twórców.

Samochody też rozumiem kupujesz tylko nowe? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, bleidd napisał:

Samochody też rozumiem kupujesz tylko nowe? 

Byłem kiedyś wydawcą gier i programów edukacyjnych. Dokładnie wiem, że nie liczy się ilość osób, które ograły grę tylko ilość sprzedanych kopii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, tgolik napisał:

Spoko szanuje Twoją opinię ale bardziej szanuję swoje pieniądze ?. Jak sprzedam BOX po premierze i kupię ponownie grę na wyprzedaży to też będzie jakaś forma docenienia Twórców ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, azgan napisał:

Spoko szanuje Twoją opinię ale bardziej szanuję swoje pieniądze ?. Jak sprzedam BOX po premierze i kupię ponownie grę na wyprzedaży to też będzie jakaś forma docenienia Twórców ?.

No, jasne. Finanse własnej rodziny to podstawa.

Wracając do Cyberpunka. Pomyślałem, że może CD Projekt wyciągnął lekcję ze sporu z Sapkowskim o 60 mln.

Po prostu wzięli pieniądze z góry (od graczy za CP).?

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadnych pre-orderów.

Gotowy, przetestowany produkt. Po właściwej premierze. Najlepiej parę tygodni po niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Żadnych pre-orderów.

Gotowy, przetestowany produkt. Po właściwej premierze. Najlepiej parę tygodni po niej.

Po roku za darmo na Epicu albo GOGu:szczerbaty:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, rambek911 napisał:

Po roku za darmo na Epicu albo GOGu:szczerbaty:

Jeśli wydawca / producent albo jeden z współpracujących dystrybutorów wycenia produkt na $0 to cóż. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpis z FB.

"(...) Nie wiem jak wy, ale ja po patchu 1.3 (platforma PC) grając około 10-15 godzin po aktualizacji zauważyłem następujących kilka ciekawych zmian:

1. Zachowania i gęstość przechodniów.

Znacznie poprawiona. W wielu miejscach jest ich więcej, gęściej, a tam gdzie ich bywało bardzo mało albo wcale to też widać, że są liczniejsi.
Zachowań jest więcej, co dodaje do złożoności i zróżnicowania otoczenia.
Przykłady:
- Przechodnie nie chodzą już tylko w jednej linii przed siebie i nazad. Przechodnie podczas swojego spacerku czasami zatrzymują się, opierają o ścianę by zapalić papierosa albo wyciągnąć telefon, zostają tam na trochę po czym ruszają dalej.
- Zauważyłem też zdaje się losowe spotkania przechodniów na ulicach, czyli na jakimś rogu czy pod jakimś budynkiem, stopniowo zbiera się grupka przechodniów (3-5 osób), po czym zaczynają rozmawiać sobie.
- W niektórych miejsach takich jak Northside czy Japantown zauważyłem zdające się przywrócone szczątki z tego co miało być kiedyś pełnym wymiarem grafiku aktywności (każdego?) przechodnia. Chodzą, idą do miejsca z jedzeniem, siadają sobie przy stoliku, jedzą, po czym wstają i ruszają dalej. Idą rano na śmietnik by pogrzebać w śmieciach, po południu szlajają się po okolicy a na wieczór zmieniają miejsce pobytu o kilka dobrych przecznic (tak, bawiłem się w śledzenie NPCów) by tam albo usiąść pod ścianą, albo wejść do jakiegoś budynku bez śladu, albo idą na drinka z innymi.
- Wydaje mi się też że słyszałem kilka nowych rozmów pomiędzy przechodniami ale nie dam sobie ręki uciąć czy to dopiero z tym patchem przyszło czy już było.

2. Gangi, Trauma i AVki

Jak kilka osób tu już zauważyło to po patchu 1.3 idzie trafić na "spontaniczne" wybryki gangów, w niestandardowych dla nich miejsach. Tyger Claw atakujący kogoś na ulicy z Mox. Maelstrom gadający z agentami różnych korporacji w nocy na rogu ulicy - sam widziałem dwa warianty: a) gadają gadają i Maelstrom wsiadają do korpo wozu by z korpusami odjechać. b) gadają gadają, po czym wszyscy wyciągają spluwy i wywiązuje się strzelanina (2v2 więc bez szału, ale jednak dodaje trochę smaczku)

Nie wiem czy to nowość ale wczoraj zauważyłem 2 razy, jak AV'ka Trauma Team najzwyczajniej odlatuje sobie z chodnika :)
Przy jednej znalazłem trupa i konwersacje nieboszczyka z Trauma Team o tym, ze potrzebuje pomocy ale jego członkostwo wygasło, a druga okazja była gdzieś w Glen czy Heywood, kiedy to AVka startuje sobie z parkingu.
Znalazłem też miejsce (potem mogę dać screen z mapy) przy brzegu morza gdzie jest rząd małych dziwnych budynków obok boiska do kosza i tam średnio co 20-30 sekund jakaś AVka na dachach tych budynków ląduje na 1-2 minuty a potem startuje znowu.
Widziałem tam AVkę każdego rodzaju jak postałem tam 5 minut.

To tyle jeśli chodzi o moje ciekawe spostrzeżenia po patchu. (...)"

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Wpis z FB.

"(...) Nie wiem jak wy, ale ja po patchu 1.3 (platforma PC) grając około 10-15 godzin po aktualizacji zauważyłem następujących kilka ciekawych zmian:

1. Zachowania i gęstość przechodniów.

Znacznie poprawiona. W wielu miejscach jest ich więcej, gęściej, a tam gdzie ich bywało bardzo mało albo wcale to też widać, że są liczniejsi.
Zachowań jest więcej, co dodaje do złożoności i zróżnicowania otoczenia.
Przykłady:
- Przechodnie nie chodzą już tylko w jednej linii przed siebie i nazad. Przechodnie podczas swojego spacerku czasami zatrzymują się, opierają o ścianę by zapalić papierosa albo wyciągnąć telefon, zostają tam na trochę po czym ruszają dalej.
- Zauważyłem też zdaje się losowe spotkania przechodniów na ulicach, czyli na jakimś rogu czy pod jakimś budynkiem, stopniowo zbiera się grupka przechodniów (3-5 osób), po czym zaczynają rozmawiać sobie.
- W niektórych miejsach takich jak Northside czy Japantown zauważyłem zdające się przywrócone szczątki z tego co miało być kiedyś pełnym wymiarem grafiku aktywności (każdego?) przechodnia. Chodzą, idą do miejsca z jedzeniem, siadają sobie przy stoliku, jedzą, po czym wstają i ruszają dalej. Idą rano na śmietnik by pogrzebać w śmieciach, po południu szlajają się po okolicy a na wieczór zmieniają miejsce pobytu o kilka dobrych przecznic (tak, bawiłem się w śledzenie NPCów) by tam albo usiąść pod ścianą, albo wejść do jakiegoś budynku bez śladu, albo idą na drinka z innymi.
- Wydaje mi się też że słyszałem kilka nowych rozmów pomiędzy przechodniami ale nie dam sobie ręki uciąć czy to dopiero z tym patchem przyszło czy już było.

No to chyba patch nie działa ze wcześniejszymi save'ami bo na załączonym wcześniej filmiku miałem odwrotność tego co gość pisze:

- przechodnie chodzą tymi samymi ścieżkami - idą tak długo aż odbiją się od niewidzialnej ściany i wracają na tą samą ścieżkę aż dojdą do kolejnej niewidzialnej ściany od której się odbiją i tak cały czas

- losowe spotkania przechodniów ? rozmawiają sobie ? chciałbym to zobaczyć, niech mi ktoś coś takiego nagra jak samemu to zobaczy.

- nic takiego nie zauważyłem

- kilka nowych rozmów ? nope. Widziałem za to sporo nowych modeli NPC, niektóre z nich naprawdę świetnie wykonane ale to byłoby na tyle.

Jak ktoś naprawdę to wszystko co koleś tu opisał zauważy u siebie w grze to serio niech nagra i wrzuci na YT. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje coś takiego jak social media marketing. I nie kończy się na oczywistej reklamie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Gość twierdzi, że wieczorem będzie nagrywał. 

https://www.facebook.com/groups/cyberpunk2077game/?ref=share

Jako że FB nie posiadam bardzo bym prosił o zamieszczenie takowego filmiku tutaj na stronie jak tylko się pojawi. 

Naprawdę z chęcią zobaczę te zmiany bo odpalałem grę na starym save' z mojego grudniowego przejścia female V i na nowym obecnym z male V i nic z tego co koleś napisał nie widziałem. 

ps. czy możesz poprosić tą osobę która będzie nagrywać by choć drobną część nagrała przy miejscówce Victora, tam gdzie u mnie pojawia się tłum klonów które odbijają się od niewidzialnych powierzchni i wchodzą w sklepy przez szybę jak Patrick Swayze w Duchu ?

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, T.m.p1 napisał:

Żadnych pre-orderów.

E tam, bez ryzyka nie ma zabawy. 

:E

12 minut temu, Element Wojny napisał:

Jako że FB nie posiadam bardzo bym prosił o zamieszczenie takowego filmiku tutaj na stronie jak tylko się pojawi. 

Sorry trzeba dołączyć do grupy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Element Wojny napisał:

Naprawdę z chęcią zobaczę te zmiany bo odpalałem grę na starym save' z mojego grudniowego przejścia female V i na nowym obecnym z male V i nic z tego co koleś napisał nie widziałem. 

ps. czy możesz poprosić tą osobę która będzie nagrywać by choć drobną część nagrała przy miejscówce Victora, tam gdzie u mnie pojawia się tłum klonów które odbijają się od niewidzialnych powierzchni i wchodzą w sklepy przez szybę jak Patrick Swayze w Duchu ?

Sorki, ale jestem "starej daty", a FB uważam za stratę czasu (nie to co fora).
Ulotna forma mnie odstrasza. Mam, zerkam, ale głównie po to, by wyłapać coś i sobie dalej podrążyć.
Jakoś przenamiętnie się nie udzielam. Ale jeżeli akurat wrócę tam i będzie coś ciekawego - podlinkuję.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Sorki, ale jestem "starej daty", a FB uważam za stratę czasu (nie to co fora).
Ulotna forma mnie odstrasza. Mam, zerkam, ale głównie po to, by wyłapać coś i sobie dalej podrążyć.
Jakoś przenamiętnie się nie udzielam. Ale jeżeli akurat wrócę tam i będzie coś ciekawego - podlinkuję.

Też jestem starej daty mam "wywalone" na FB i jak słyszę jakiś konkursik na YT i warunek że trzeba dać "lajka" albo machnąć posta na FB to od razu taki konkurs spalony.

@Element Wojny Lej na tego FB, do życia nie jest potrzebny, a spora część ludzi pewno tak uważa, i również stwierdzę ze fora to   coś pożytecznego i przydatnego, mało to razy jakiś problem został rozwiązany - już to widzę jak na Fejsie ktoś tak szybko pomaga.

Edytowane przez frog67
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, frog67 napisał:

Też jestem starej daty mam "wywalone" na FB i jak słyszę jakiś konkursik na YT i warunek że trzeba dać "lajka" albo machnąć posta na FB to od razu taki konkurs spalony.

@Element Wojny Lej na tego FB, do życia nie jest potrzebny, a spora część ludzi pewno tak uważa, i również stwierdzę ze fora to   coś pożytecznego i przydatnego, mało to razy jakiś problem został rozwiązany - już to widzę jak na Fejsie ktoś tak szybko pomaga.

No jasne że tak, tylko... można nie lubić, ale warto "mieć lub bywać", aby nie zostać wypartym ze świata. ;) Ja od lat siedzę na forach. Fajnie jest poczytać swoje wpisy sprzed 20 lat ;). FB tego nie ma. Jednak taplamy się w swoim małym bagienku. Gówniaki - często niegłupie - już nie używają forów - więc nie zerkając na FB można przegapić wiele fajnego (jako sygnał, impuls), a bywając wyłącznie na forach, "skazujemy się" na węższa grono fachmanów dinozaurów. ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

No jasne że tak, tylko... można nie lubić, ale warto "mieć lub bywać", aby nie zostać wypartym ze świata. ;) Ja od lat siedzę na forach. Fajnie jest poczytać swoje wpisy sprzed 20 lat ;). FB tego nie ma. Jednak taplamy się w swoim małym bagienku. Gówniaki - często niegłupie - już nie używają forów - więc nie zerkając na FB można przegapić wiele fajnego (jako sygnał, impuls), a bywając wyłącznie na forach, "skazujemy się" na węższa grono fachmanów dinozaurów. ;) 

Cos w tym jest?

Facebook ma swoje plusy, sa swietne i szybko reagujace grupy tematyczne gdzie w kilka minut masz dobre porady, budowlanka, muzyka, meskie sprawy itd.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Sheeneek napisał:

Cos w tym jest?

Facebook ma swoje plusy, sa swietne i szybko reagujace grupy tematyczne gdzie w kilka minut masz dobre porady, budowlanka, muzyka, meskie sprawy itd.

Dokładnie. Ale to jest szybka piłka + odp. szybka piłka. Poszło w kibel.
Nie chce mi się tam udzielać, bo posiedzisz nad tematem, poświecisz czas i za 3 dni już sam tego nie możesz odkopać.
Poszło pod dywan. :(

Ale, jak nam tu kiedyś zgaszą światełko... co pozostanie (?) ;(

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam FB skasowałem lata temu, zapomniałem o tym badziewiu i absolutnie nie żałuję. Jedyne konto social mam na twitterze i nic więcej nie potrzebuję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Element Wojny napisał:

Główny powód dlaczego nie wszedłem w Odyseję/Valhallę. Zbyt wiele widziałem postów ludzi na redditach którzy w obu grach spędzili +200h i jeszcze nie ukończyli fabuły (wielu nawet twierdziło że jest daleko od ukończenia). No i ten wszechobecny grind...

Bez przesady, co tam robić 200h+? ;) To tak samo jak niektórzy mają 200h+ w CP :P 

Ja niemal całkowicie wyczyściłem Valhallę w 100h, samą fabułę bez pośpiechu można zrobić w 50h ;) 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MaxaM napisał:

Bez przesady, co tam robić 200h+? ;) To tak samo jak niektórzy mają 200h+ w CP :P 

Ja niemal całkowicie wyczyściłem Valhallę w 100h, samą fabułę bez pośpiechu można zrobić w 50h ;) 

Grindu nie ma takiego w Valhali jak w poprzedniejszych odsłonach. Ja czyszczę całkowicie dany region w którym się znajduję, śmigam do głównej misji z odskokami do znjadziek i innych pierdół. I tak posuwając nonstop fabułę do przodu, mam praktycznie tyle samo godzin ile postępu w grze czyli 83%=83h grania. Offtop end.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi