Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, akurat na Twoją wypowiedź liczyłem :cool:8:E

 

Właśnie tak myślałem, że nic ciekawszego i lepszego w tym przedziale cenowym nie znajdę. Ale dla świętego spokoju musiałem dopytać. Przynajmniej wiem o czym jeszcze muszę poczytać przed zakupem w/w obiektywów żeby się upewnić że wszystko będzie świetnie współpracować :thumbup:

 

Co do Nikkora 14-24/2.8 - rzeczywiście, całkowicie zapomniałem o tym szkle. Fajna sprawa, na pewno będę chciał go mieć w swoim plecaku, chyba nawet bardziej niż Tamrona 24-70 :lol2:8:E Ale to nie tak szybko, na razie chce mieć zestaw stałek do reportażu ślubnego - to jest aktualnie mój priorytet który musi zostać zrealizowany w najbliższym czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem 50 i obecnie 85 art z d810, szczerze polecam :)

Masz jeszcze mega szeroką sigmę 20mm 1.4 A, ale to już astro ślubne foty wyjdą :E

Edytowane przez czarny1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy dziś - w 2017 jest sens kupowania aparatu z rodziny tzw. superzoom, który debiutował na rynku w... 2004 roku? Cechuje on się bardzo skromną, jak na dzisiejsze standardy, matrycą o wielkości 3.2 mpx. Jednakże nie jest do zwykły aparat kompaktowy więc pewnie jakość owych zdjęć będzie chyba (tak myślę) lepsza niż w zwykłym kompakcie o matrycy do 6,7 czy nawet 8 mpx? Mam rację?. Najbardziej chodzi tu o dobrą jakość zdjęć makro (ostrość przede wszystkim) - przybliżenie danego obiektu i fotografowanie go.

 

http://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/1879-test-aparatu-canon-powershot-s1-is/strona/1

 

Cena zakupu może się zamknąć w kwocie 60 złotych.

Warto?

 

Galeria zdjęć wykonanych tym aparatem:

explorecams.com/photos/model/canon-powershot-s1-is

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej dla kolekcjonerów? Bo komórki lepsze zdjęcia zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej dla kolekcjonerów? Bo komórki lepsze zdjęcia zrobią.

 

No raczej nie - do siebie planuje. Bez przesady, ale 99% komórek nie robi lepszych zdjęć.

http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_s1-review/gallery.shtml

https://www.dpreview.com/sample-galleries/8907629846/canon-s1-is-review-samples

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara nokia x2 którą sprzedałem za 40 zł robiła od tego starocia lepsze zdjęcia, no i w lepszej rozdziałce 5 mpix :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje kompakta/lustrzanki do kwoty nieco ponad 1500zł.

Aktualny aparacik to 11 letni Canon PowerShot A610, więc przydała by się zmiana. Nie jestem profesjonalistą, zdjęcia wykonuje sporadycznie, różnych typów, głównie z trybu Auto.

Mile widziana również dobra jakość nagrywania filmów (FHD 60kl/s, ew. 4K 30FPS). Póki co nie znam się na fotografii, ale być może się to zmieni z nowym sprzętem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć

 

Szukam aparatu dla młodszej siostry/rodziców na wycieczki itp, ja czasem jakieś foto na aukcję zrobić .

 

Cena to 350-550 zł ( może być używany ) fajnie jakby posłużył kilka lat.

 

Nie znam się kompletnie na aparatach więc prosiłbym o krótki opis jaki i dlaczego, lub odnośnik do odpowiednich tematów.

 

Z góry dziękuję

Edytowane przez pysoiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze!

 

Chciałbym kupić sobie aparat (lustrzankę) do pykania nocnych zdjęć oraz do kręcenia filmów..

Co w związku z tym mi polecicie?

Cena tak do 3tyś max

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy model Canona plus obiektyw kitowy z STM plus obiektyw z f1.8 o możliwie małej ogniskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Często robię nocne fotki z ręki w trybie M np. 1/60 iso 1600 f 1.8 bez lampy.

Korzystam z nikona d 3200 i obiektywu AF-S NIKKOR 35mm 1.8 G DX Teraz taki zestaw kosztuje mniej więcej 2300-2400 więc jeszcze starczy Ci na statyw jeśli chcesz korzystać z długich czasów i niskiego ISO.Przyda się jeszcze dodatkowy akumulatorek

i wężyk spustowy lub pilot no i jakaś torba do aparatu , taka przez ramie.

W 3000 zł powinieneś się zmieścić :)

I jeśli chcesz zapisywać fotki w RAW-ach to musisz sobie kupić kartę co najmniej 16 gb na niej zmieści się około 500 zdjęć, jak chcesz nagrywać filmiki to przyda się większa karta lub dwie małe np. jedna do zdjęć druga do filmów.

Ale i tak warto mieć dwie karty , tak samo akumulatorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, jakiś zgrabny kompakt, w miarę prosty w obsłudze do 350-400zł?

Szukam z narzeczoną czegoś dla jej 10 letniej siostry (komunia tuż tuż) , a daaawno temu miałem jeszcze Canona A720is (staaaare ale jare) i wiem, że mała strasznie lubiła cykać zdjęcia, prosiła żeby jej zostawić na parę dni itp, teraz już jest bogatsza o tablet i telefon (co prawda niska półka - bardziej do przywyknięcia z tą technologią) ale właśnie wiem, że taki kompakt byłby dobrym pomysłem, nie ma za dużo wymagań - to 10letnie dziecko, tak więc prostota, ładny design, lekki no i zdjęcia/filmy żeby po prostu wychodziły możliwie OK (wiadomo - nie wiadomo jakiego szału nie ma co się spodziewać) ale też żeby nie było totalnej masakry (czyt. gorzej niż w tablecie czy jej smartfonie "MYPHONE" za 200zł).

Z góry dzięki - pozdr! ;)

Edytowane przez dewastat0req

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panasonic Lumix DMC-GF7 + 12-32 mm czy SONY a5000 + 16-50mm. Ewentualnie szukanie samych body i osobno obiektywy, Sigma 30mm f/2.8 do Sonego, PANASONIC Lumix G 25mm F1.7 ASPH w drugim przypadku. Zastosowanie aparatu, głównie amatorskie pstrykanie, portrety i krajobrazy najczęściej. Okazjonalnie zabawa statywem i zdjęcia nocne. Mile widziany pewny autofocus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? "Towar wycofany z oferty".* Szwagier kupował dwa lata temu za 1700 zł w zestawie z 16-50 i 20/2.8. To drugie szkło odkupiłem za 400 zł a pewnie sporo z nich poszło na allegro po 600 i więcej. Wtedy to był dopiero dobry interes.

 

*chyba, że tydzień temu jeszcze były.

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? "Towar wycofany z oferty".* Szwagier kupował dwa lata temu za 1700 zł w zestawie z 16-50 i 20/2.8. To drugie szkło odkupiłem za 400 zł a pewnie sporo z nich poszło na allegro po 600 i więcej. Wtedy to był dopiero dobry interes.

 

*chyba, że tydzień temu jeszcze były.

Były, takie promocje nie trwają długo. Sam kupiłem miesiąc temu - wtedy były białe na promocji za 1250zł.

 

Na myśli miałeś pewnie 16/2.8, ale ten obiektyw to najgorsze szkło w e-systemie. 16-50 daje podobną jakość a jest zommem i jest minimalnie tylko większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba raczej ja wiem lepiej czego używam, nie? :E To 20/2.8 i jest to bardzo dobre szkło z obrazkiem o tyle lepszym od kita, że jak potrzebuję naleśnika to biorę właśnie dwudziestkę mając w nosie zooma i dodatkowe milimetry na szerokim kącie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest 20 2.8 to całkiem inna bajka, bo to szkło jest naprawdę fajne i samodzielnie kosztuje 1000zł wiec zestaw za 1700zł z 20 2.8 i kit zoomem + body to biorę teraz w ciemno razy pięć :E

 

Może chcesz go odsprzedać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okresie tamtej promocji allegro było zasypane nówkami po 600, a ja swój odkupiłem za 400 zł. Bardzo lubię obrazek, który z niego powstaje, to najczęściej używane przeze mnie szkło, choć posiadam 10-18/4. Przy 2.8 jest już też opcja ograniczonej zabawy z bokeh, które jest przyzwoite.

 

Jakbym kiedyś zmieniał system to A6000 i 20/2.8 i tak bym zostawił sobie jako większy kompakt, więc nie, nie sprzedam :-P

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, też mam tego 10-18/4. Teraz dokupiłem sigme 30 C 1.4 i jeszcze mnie kusi nowy Sony 85 1.8 :P

 

Dwudziestkę bym wziął jako obiektyw w sytuacjach kiedy waga i rozmiar jest najważniejszy.

Edytowane przez Switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz puszkę? Skoro już masz tę Sigmę to przeczytaj od ostatniego postu tutaj (tzn. od postu nr 200). I będę bardzo wdzięczny jeśli sprawdzisz czy u Ciebie opisany problem występuje (może Twój obiektyw ma już nowy soft wgrany?) i czy na puszce innej niż A6300 da się obiektyw update'ować. Ja przez tego buga z autofocusem go nie kupiłem. Być może mógłbym go zaktualizować na A6000, ale nikt nie potrafi odpowiedzieć, a niewielu ma to szkło i nie ma kogo zapytać.

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja luba strasznie napaliła się na lustro. Co mogę jej podpowiedzieć? Czy jest coś takiego jak "zestaw idealny na początek przygody z fotografią"? Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem? Czym się kierować? Nigdy nie miała poważniejszego aparatu, do tej pory miała jakiś średni kompakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby poszła do sklepu i pooglądała różne aparaty różnych marek. Oraz obejrzała też bezlusterkowce. No i poczytała internety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomacać jakieś lustra w sklepie jak ma na tyle wolnego czasu. Od czytania niekoniecznie musi zmądrzeć, może być na początek za dużo ;) A jak pomaca, wpadną w oko 2-3 różne, to ktoś podpowie co wybrać by nie było wpadki.

A "zestaw na początek"? To chyba jakaś podstawowa puszka plus kit w zestawie. Bezlusterkowiec? Ma zalety i wady. Mniejszy, matryca tej samej jakości co lustro, wizjer niestety trochę rodem z kompakta/hybrydy. Są przeciwnicy i zwolennicy czegoś takiego. Ale gdyby się do lapy w macalni taki bezlusterkowiec przykleił i nie chciał odkleić, to wyborem też będzie dobrym :)

 

edit

Kiedyś tekst słyszałem - najlepszym aparatem nie ten który ma najlepsze parametry, czy którym można najlepsze zdjęcia robić, a ten który najchętniej zabieramy ze sobą. Dlatego ma się kleić do łapy i sam wskakiwać do torby/kieszeni.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...