Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonały opis Dziękuję bardzo za podzielenie się swoimi przemyśleniami. Podkreśliłem wiele przydatnych informacji. Powodzenia!!

Edytowane przez jackwilshere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Widzę, że temat rzadko aktualizowany, ale może ktoś pomoże :-)

Chciałbym sprawić prezent mojej narzeczonej, która od zawsze bawi się amatorsko fotografią i marzy o jakimś porządniejszym aparacie, żeby zabawę przekuć w hobby.

Niestety w ogóle się nie znam na sprzęcie foto.

Możecie coś doradzić w budżecie max. 2500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym robi foty na ten moment?

 

Na allegro znalazłem coś takiego

 

 

APARAT OLYMPUS OM-D E-M10 MARK II + Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 14-42 mm f/3.5-5.6 II R czarny

 

+ Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4.0-5.6 R -CZARNY

 

za 2555

 

nowe, ze smartem :)

 

Wydaje mi się, że godne rozważenia. 

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje aparatu do 2400zł. Cel dobre szerokie zdjęcia krajobrazowe oraz zdjęcia produktowe.

 

Zastanawiam sie między bezlusterkowcem Sony a6000 a Lustrzanką Canon 250d.

 

Będzie to mój pierwszy aparat, do tej pory posiłkowałem się samsungiem s8 który robi bardzo dobre fotki.

 

Co doradzicie w tym zakresie cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co doradzić? Ogólnie cokolwiek, co się spodoba, ma wymienne obiektywy i tryby PASM. Zwłaszcza jeżeli akceptowałeś jakość zdjęć zrobionym telefonem.

 

Z podanej dwójki, jako wieloletni użytkownik lustrzanek Canona, wybrałbym Sony ;)

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję kupić małego kompakta robiącego lepsze zdjęcia niż przeciętny telefon.

Budżet 400-500 pln

 

Jesteście w stanie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz telefon?

Samsung A7. Zdjęcia robi znośne, ale na wakacje chciałbym mieć osobne urządzenie do robienia zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze kupić Sony Rx100 I, II, III? Potrzebne mi będzie poręczne urządzenie do prywatnego użytku, pewnie dopiero za rok.

Jak miałbym go kupić to będę polował na cenę ~1000 zł za mkI i ~1600 zł mkIII.

Przyszły telefon to pewnie Sony XA2 Plus.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić małego kompakta robiącego lepsze zdjęcia niż przeciętny telefon.

Budżet 400-500 pln

Niewykonalne. Kompakt robiący dobre foty kosztuje parę tysi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze kupić Sony Rx100 I, II, III? Potrzebne mi będzie poręczne urządzenie do prywatnego użytku, pewnie dopiero za rok.

Jak miałbym go kupić to będę polował na cenę ~1000 zł za mkI i ~1600 zł mkIII.

Przyszły telefon to pewnie Sony XA2 Plus.

Ja jako totalny amator ciągle męczę RX100 i tak zapewne będzie dopóki sprzęt nie wyzionie ducha ;) Jakość zdjęć możesz sobie sam ocenić bo w sieci pełno tego od siebie mogę co najwyżej dodać, że przez blisko 5 lat użytkowania nie miałem z nim żadnych problemów natury technicznej. Z subiektywnych minusów co najwyżej zooma brakowało no ale coś za coś. Swoją drogą widzę, że staruszek powoli traci na wartości 1250zł. Gdy ja kupowałem trzeba było wydać 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można śmiało stwierdzić, że Sony RX100 dowolnej generacji to najlepszy wybór w przedziale do 1000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zapomniałem odpisać.

Czyli można śmiało stwierdzić, że Sony RX100 dowolnej generacji to najlepszy wybór w przedziale do 1000 zł?

 

Najlepiej kupić III, jeśli chodzi o jakość obrazu/użyteczność/cenę, ale dochodzę do wniosku że kupiłbym II za 700-800 zł, lub I za 500-600 zł. I w zdjecaich raczej mało odstaje od II, bardziej chodzi o funkcje, jak ekran i wifi oraz trochę lepsza elektronika, dopiero III wprowadził większe zmiany, czyli obiektyw i wbudowany wizjer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś przesiadkę z canonowego aps-c na sony FF? Mam canona 70D + 10-18is stm+50 1.8 stm i okazyjnie pożyczam od kumpla sigmę 17-50 f2.8 (bardzo lubię ten obiektyw). Do tego mam grip oraz kilka baterii. Przeglądam z ciekawości ogłoszenia i okazuje się, że ze stosunkowo niedużą dopłatą mogę zmienić canona na A7 pierwszej generacji. Czy myślicie, że to ma sens? Jak zachowuje się autofocus w A7? Będzie lepiej niż w 70D?

 

Fotki robię głównie wakacyjne. Chcę iść też w kierunku motoryzacji.

poniższą fotkę zrobiłem ww sigmą na moim 70D.

 

80461568_565032017666890_2605509590489497600_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQnsosrrp31kB2SC6ewIYDsi-QteGfS40IOE8Dyo9immz2qmw5iPOYA2fXD7rKGHqFU&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&_nc_tp=6&oh=70ee0aef971fca4158766064eceaa3df&oe=5EBC9B8B

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A7 jedynkę z 50 mm i nie polecam , bo af często sie gubi i kilka razy łapie ostrość. Ale jak jest dobre światło to nawet daje radę.

Jak jest ciemniej to można korzystać nawet z ISO 6400 , bo jak dla mnie jest akceptowalne.

 

Lepiej dołóż do A7 II. Chyba że na jedynce bedziesz korzystał z manualnych obiektywów , bo aparat ma fokus piking i zaznacza ostrość w aparacie

i nie trzeba mieć sokolego wzroku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem niedawno przesiadkę (dosiadkę?) z Canonowego dslr ff na Canonowy ff, ale już bez lustra. Jestem bardzo zadowolony i myślę że już nigdy nie kupię lustrzanki.

Pierwsze generacje ml mają jednak podobno kiepski AF.

Jeżeli pełna klatka nie jest konieczna, może opcją do rozważenia będzie jakieś ml od Canona, z przejściówką dla zachowania współpracy obiektywów aps-c pod Canona z nowym korpusem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładać to można w nieskończoność :) Pytanie, czy jest sens. Myśl o zmianie wzięła się tylko i wyłącznie z chęci posiadania FF, dlatego zakup innego cropa nie wchodzi w grę. Chcę po prostu zobaczyć jak to jest z pełną klatką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście...ale są oczywiście pewne ale: pierwsza generacja A7 ma (podobno, tak internety godojo) kiepski AF. Do tego ma inne wady - np. być może wręcz nieużywalny chwyt dla ludzi z większymi dłońmi, brak joysticka (czy innych ergonomicznych motod zmiany punktu af).

Nie masz chyba żadnych szkieł ff poza 50tką, która i ta jest warta mniej niż przejściówka sony-ef.

Czyli wchodzisz w totalnie nowy system i tyle. Czy budżet to uciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym zmieniać to na pewno szkła też do sprzedania. Poszperałem po olx'ach i wychodzi na to, że mój zestaw mogę sprzedać za ~~2tys. A7 +50 1.8 + dodatkowe baterie spokojnie do zamknięcia w 3tys. A7II to kolejny tysiak. Mowa oczywiście o używkach. Budżet to dźwignie, ale no nie wiem. Waham się. Muszę poczytać o AF w A7 i A7II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha - A7 "1" ma chyba plastikowy bagnet, znany z tego, że robił się luźny. Forum Sony Minolta (czy jak to teraz się nazywa) powinno rozwiać ewentualne wątpliwości. Tutaj użytkownikiem Alf jest chyba Witmann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Jestem totalnym laikiem w tym temacie. Poszukuję aparatu fotograficznego, który będzie robił dobrej jakości zdjęcia (dużo lepsze niż mój aktualny telefon Samsung s10+) w cenie do 3300zł MAX (body+obiektyw). Będę pstrykał dużo portretów oraz krajobrazów. Z góry dziękuje za pomoc i rady :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj bezlusterkowce od Sony i Fuji i coś wybierz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jagular czemu akurat Sony i Fuji?.. a nie na przykład Pentax albo Canon? - wybecz kompletnie się nie znam. 

Do granicy ~3K znalazłem 

- FujiFilm X-A7 + ob. XC 15-45 mm F/3.5-5.6 OIS PZ
- Sony A6100 + ob. 16-50 f/3.5-5.6 (ILCE-6100L)

Trochę wyżej ~3.5k

-  FujiFilm X-T200 ciemnosrebrny + ob. XC 15-45 mm f/3.5-5.6 OIS PZ
- Aparat cyfrowy Sony A7 + ob. 28-70 f/3.5-5.6 OSS (ILCE-7K)

Co byś polecił i dlaczego? Z góry dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie lustrzanki obecnie przestaje być sensowne - no chyba że ktoś chce lustrzanki i już.

Jedynym producentem, który jeszcze coś robi z dslr to Pentax. Może dlatego, że nie ma technologii. Pentax ma ogólnie problemy z innowacją do tego stopnia, że robią newsa o tym, że ich nowa lustrzanka będzie miała przesunięty o 4mm wizjer. Wow. Skarpety spadają z nóg.

Canon zaprzestał rozwoju dslr, na rynek być może wyjdą jedynie jakieś ogryzki, projekty dslr z niskiej półki poskładane z już gotowych podzespołów, z prawie zerowym kosztem r&d. Nie będzie żadnych nowych obiektywów dla lustrzanek.
Canon ma 2 linie bezlusterkowców: zaniedbaną nieco tańszą z mniejszymi matrycami, oraz wypaśną, ultra zaawansowaną. Ta pierwsza nie daje nic ciekawego. Na tę drugą nie masz budżetu.

Pozostaje Fuji i Sony. Chyba prawie każdy aparat z wymienną optyką od nich będzie dobry na początek. A propos Sony A7 - to jest specyficzny aparat jednak. To pierwszy bezlusterkowiec Sony z matrycą 36x24mm (tzw. pełna klatka), obecnie odstający od współczesnych konstrukcji, ale tani. Nim byś go kupił, koniecznie weź do ręki i się pobaw. To pierwsze dlatego, że Sony nie potrafiło zrobić na początku wygodnego uchwytu. To drugie pokaże fantazję Sony w dziedzinie układu menu :E Pierwsze A7 miało też wady typu plastikowy, rozklekotujący się bagnet (gniazdo na obiektyw), kiepski autofokus. 
Acha: jak zauważysz, podstawowe modele bezlusterkowców często nie mają wizjerów, jedynie tylny ekran. To może, a nie musi, być dużą wadą. 
Niektóre bezlusterkowce mają zaawansowane bajery typu automatyczne ustawianie ostrości na oko. Nie wiem które z tańszych to mają. Generalnie portale typu optyczne.pl mają rozbudowane testy i tam można doczytać szczegóły.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce kupić aparat do 8000/9000 tys. 
Mysle nad Canon eos r, wcześniej myslalem nad nikon z6. 
obecnie fotki robię na Sony a6000 i pora na zmianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Te liczby są teraz inne. II próg jest od 120k, a stawki procentowe też się zmieniły, ale nie wiem na jakie, bo wypisałem się z tego systemu.
    • Biogaz raczej się nie zepnie tutaj. Weźmy przykład z Warszawy: Warszawa ma 2 elektrociepłownie (+ 2 ciepłownie odpalane tylko w zimę przy mrozach jak 2 głównie nie wyrabiają). Oczywiście prąd też Warszawa dobiera z ogólnopolskiej sieci, bo tego z EC by nie starczyło. Żerań i Siekierki mają łącznie 4 GW mocy cieplnej i 1,4 GW elektrycznej. Na Żeraniu jest nowy blok gazowy ok 325 MW mocy cieplnej i prawie 500 MW elektrycznej, czyli 8,1% ciepła i 36% prądu. Znalazłem artykuł, że ma spalać 500 do 620 mln m3 gazu ziemnego rocznie. Według tabelki z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Biogaz najlepszą wydajność daje kukurydza powiedzmy, że do 10 tyś m3 z hektara. Doliczmy jeszcze, że biogaz to max 75% metanu, więc załóżmy, że zamiast 500 gazu ziemnego trzeba by dać 670 mln m3 biogazu, czyli produkcję. Czyli przy samych optymalnych założeniach co do plonów i wydajności na jeden blok gazowy trzeba poświęcić 670 km2 (67 tyś ha) upraw na dobrych ziemiach na których wyroście kukurydza. Cała Warszawa ma administracyjnie 517 km2
    • https://twitter.com/visegrad24/status/1773412436940374315?t=q26K_I2J9wDl3I5LRHiSrQ&s=19  
    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. Oczywiście obniżając napięcie dużego OC nie uzyskamy ale wymierne korzyści są na innych polach. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...