Forum PCLab.pl: Jaki aparat kupić? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (101 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki aparat kupić? W cenie XXX zł. Wątek zbiorczy. Oceń temat: ****- 1 Głosów

#41 Użytkownik jest niedostępny   witmann 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 12:08

Zobacz postbardak, o 18 Czerwiec 2012 - 09:37, napisał(a):

Czytając różne fora i teksty w sieci rzuciła mi się w oczy niechęć ludzi do lustrzanek marki Sony. Wypadają one blado na tle konkurencji czy jest jakiś tego powód??

Uprzedzenia oraz kilka "niepopularnych" rozwiązań technicznych. Niektóre modele gorzej też sobie radzą w JPEGach na wysokich ISO, ale ogólnie to nie odstają od oferty konkurencji w danym przedziale cenowym.

Aha, niechlubnym wyjątkiem co do wielkości matrycy w bezlusterkowcach jest Nikon 1 - jego matryca ma tylko przekątną 1cal

#42 Użytkownik jest niedostępny   xadrian 

• (O.o)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 12:40

Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć z tego Canona - może ktoś bardziej obeznany jest w temacie i zapoda linka do przykładowych zdjęć i testów ?

#43 Użytkownik jest niedostępny   miekrzy 

• PCLab.pl team
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 13:01

http://www.optyczne....set&test_set=14
Na przykład tutaj.

#44 Użytkownik jest niedostępny   xadrian 

• (O.o)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 13:14

Dzięki za linka, patrząc na ten test wydaje mi się że Sony W610 jak by robił lepsze zdjęcia :hmm:

#45 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 13:27

Według mnie też sony jest lepszy. Wystarczy porównać fotki butelek i tego zamku.

#46 Użytkownik jest niedostępny   bardak 

• Tyle problemów, a tak mało amunicji...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 13:42

W przedziale cenowym 1500-1700 zakup jakiego bezlusterkowca (z jakimś podstawowym obiektywem) jest najbardziej opłacalny.

Dwa, jak w bezlusterkowcach i lustrzankach wygląda sprawa z robieniem zdjęć powiedzmy na automacie czy programach tematycznych czy choćby półautomacie?? Istnieje coś takiego w tego typu aparatach?? Osobiście chcę jakiś aparat, w którym będę się mógł bawić ustawieniami ale wiadomo, że nie zawsze jest czas na to. Znajomi jak widzą, że coś zaczynam w Swoim grzebać to w ogóle odchodzą i już po zdjęciach. Dla nich istnieje tylko Tryb IA :E

#47 Użytkownik jest niedostępny   miekrzy 

• PCLab.pl team
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 13:52

Bezlusterkowce mają bardzo dopracowane tryby Auto, bo to jest zupełnie inny target niż lustra, ale nic nie przeszkadza w przejściu na pełnego manuala. Co do opłacalności - najlepiej samemu coś pomacać i wybrać. Każdy z systemów ma mocne i słabe strony, ale i tak mniej więcej są porównywalne. Tak jak mówiłem - Samsungi mają fajne jasne stałki za stosunkowo niewielkie pieniądze, ale kiepski algorytm JPG-ów. Sony ma najlepszą matrycę i kilka fajnych bajerów, ale standardowy obiektyw naleśnikowy jest kiepski i zoom też jakoś nadzwyczajny nie jest. Panasoniki i Olympusy mają stosunkowo najmniejsze i najgorsze matryce, ale nie zauważysz różnicy poniżej ISO 1600. Za to mają fajne szkiełka standardowe i dużo dodatkowych. Nie ma tutaj czegoś takiego jak najbardziej opłacalne.

#48 Użytkownik jest niedostępny   bardak 

• PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 14:08

Jakoś bardziej jestem za Panasonicami :) wziąłem teraz na szybko spojrzałem na allegro i rzucił mi się w oczy PANASONIC DMC-GF3K z obiektywem 14-42mm. Jeśli dobrze rozumiem w sprzętach tego typu można zapomnieć o zoomach w klasycznym tego słowa rozumieniu, np. 12x. W przypadku tego obiektywu można mówić o jakimś zoomie?? Jeśli się zdecyduję na lustrzankę bądź bezlusterkowca to chciałbym aby w zestawie na dzień dobry było coś uniwersalnego, i miało chociaż odpowiednik 3 czy 4x. Obecnie w kompakcie mam 14x ale i tak rzadko kiedy używałem bo póki nie było idealnie słonecznego dnia to można było zapomnieć o zrobieniu jakieś wyraźnego zdjęcia.

#49 Użytkownik jest niedostępny   miekrzy 

• PCLab.pl team
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2012 - 14:19

Tak zwany zoom, to jest iloraz najdłuższej i najkrótszej ogniskowej, więc w przypadku obiektywu 14-42 jest to "zoom" 3x. Ale to i tak nic nie mówi, bo obiektyw 70-200 najczęściej wykorzystywany w fotografii sportowej ma zoom 2,9x, a nikt nie ma wątpliwości, że jest to teleobiektyw i służy do wykonywania zdjęć z daleka. W praktyce ten zakres ogniskowych (14-42) wystarcza w większości sytuacji.

Ten post był edytowany przez miekrzy dnia: 18 Czerwiec 2012 - 14:20

#50 Użytkownik jest niedostępny   neonek 

• Ten co świeci najmocniej
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2012 - 12:17

Co sądzicie o aparacie H200V firmy Sony? Jest w przedziale cenowym do 2000 zł. Aparat jak wspominałem na 1szej stronie jest dla mojej Lubej, która chce koniecznie napstrykać zdjęć na weselu.
Patrzyliśmy na Sony NEX-5N, strasznie się dziewczynie ten aparat spodobał ale kurde... Niestety w sklepie Sony ~2600 zł a w Saturnie ~2300 zł. Niestety budżet maksymalny to 2000 zł. :/

#51 Użytkownik jest niedostępny   bardak 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2012 - 12:52

Na optyczne.pl wrzucili wczoraj test aparatów z GPS i ten soniak chyba tam był. Możesz też spojrzeć na test wakacyjnych kompaktów z przed paru tygodni.

#52 Użytkownik jest niedostępny   neonek 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2012 - 12:54

Ok dziękować, idę oblukać i poczytać. Wesele tuż tuż, trzeba wybrać w końcu jakiś aparat.
Dziewczyna nie chce za bardzo wydawać powyżej 2 tys. zł i ją zupełnie rozumiem. Jeszcze ta perspektywa, czy ten obiektyw starczy co dorzucają w zestawie NEX 5N... Kupienie innego obiektywu to już kolejny wydatek. :/

Aczkolwiek NEX 5N to niezłe cacko, spodobało mi się. Szkoda, że nie jest tańszy. :)

Ten post był edytowany przez neonek dnia: 19 Czerwiec 2012 - 13:07

#53 Użytkownik jest niedostępny   xadrian 

• (O.o)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2012 - 14:23

"Małpka" zakupiona :) Wybór padł na Sony W610 choć siostra wolała Canona A1200, ale ostatecznie dała się przekonać :P

#54 Użytkownik jest niedostępny   witmann 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2012 - 14:34

Przecież jest jeszcze NEX-3 oraz NEX-C3 - tańsze a o podobnych możliwościach... Na weselach warunki są bardzo spcyficzne, prawie zawsze trzeba korzystać z wysokich ISO, a te w kompaktach fajnie nie wyglądają...

#55 Użytkownik jest niedostępny   neonek 

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2012 - 13:14

Dobra, kupiliśmy jednak tego NEX-C3 w MM za 1700 zł z obiektywem 18-55mm. Zważywszy na to, że gdzie indziej ceny były absurdalne to całkiem nieźle jej znalazłem okazję. Dodatkowo czarny jak chciała (w RTV AGD mieli ostatnią sztukę za podobną cenę ale srebrny - to już nie chciała :E). Do tego dodatkowo szybką kartę pamięci 16 GB i futerał. :)
Zobaczymy jak będzie pstrykać foty.

#56 Użytkownik jest niedostępny   Mroczny Nelu 

• Makankosappo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2012 - 11:40

Koleżanka siostry, taki 16 letni fotograf (z pasji, ale nie jak reszta gimbusów, że zrobi fotkę słuchawki od telefonu i już jest artystą fotografem :E), który jednak wie co i jak fotografować potrzebuje nowego aparatu - tak do 1800 zł. Lustrzanki raczej nie chce, bo boi się kosztów - wiadomo, obiektywy trochę kosztują, a ona kasy za bardzo nie ma. Ogólnie sporo korzysta z trybu makro, zależy jej na manualnych trybach pracy, szybkim autofocusie i jeśli się da - ręcznego ustawiania ostrości. Tak patrząc się na recenzje dobrym kandydatem wydaje mi się Panasonic DMC-FZ150 (ponoć rewelacyjne makro, dobra matryca i obiektyw Leica - w ogóle obiektywy Leici to dalej taki dobry sprzęt jak dawniej? :E). Oprócz tego myśli nad Canonem SX40 HS i Sony DSC-HX 200V. Co tu wziąć?

#57 Użytkownik jest niedostępny   miekrzy 

• PCLab.pl team
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2012 - 13:51

Zobacz postMroczny Nelu, o 22 Czerwiec 2012 - 12:40, napisał(a):

Lustrzanki raczej nie chce, bo boi się kosztów - wiadomo, obiektywy trochę kosztują, a ona kasy za bardzo nie ma.

Nie rozumiem argumentu. W jakim sensie kosztów? Ktoś kogoś zmusza do kupna miliona obiektywów, albo eLek? IMO pchanie się w takiego kompakta jest większym narażaniem się na koszty. Szybko przyjdzie moment gdy się okaże, że to jednak nie to i chciałoby się coś więcej (zakładając, że ta koleżanka faktycznie lubi pstrykać i chce się rozwijać). A wtedy trzeba sprzedać sprzęt ze stratą i i tak kupić lustro/bezlusterkowca ;) Za 1800 złotych można spróbować upolować jakieś lustro entry level z uniwersalnym zoomem i klasycznym szkiełkiem 50/1.8 (żeby móc się pobawić głębią ostrości). Taki zestaw pokrywa większość typowych zastosowań fotograficznych i pozwala się rozwinąć dużo bardziej niż hiperzoomy.

#58 Użytkownik jest niedostępny   Uther 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2012 - 22:47

Zobacz postUther, o 15 Czerwiec 2012 - 19:39, napisał(a):

Witam,

chciałbym poradzić się was jaki aparat cyfrowy (kompakt) byście polecili spełniający dość proste wymagania, czyli:
1. Cena: 200-350 PLN
2. Dość wyraźne oddanie kolorów i kontrastu, zdjęcia wyraźne wieczorem
3. Tak, żeby nadawał się do robienia zdjęć na wakacjach i różnych spotkaniach (urodziny, przyjęcia itp) czyli prosty użytek domowy ;)

a ja chciałbym odnowić moje zapytanie ;)... dostałem odpowiedź, że Canon, ale prosiłbym o więcej propozycji ;)... może jakiś Olympus lub Nikon ?

#59 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2012 - 22:59

Zobacz postMroczny Nelu, o 22 Czerwiec 2012 - 11:40, napisał(a):

...obiektyw Leica - w ogóle obiektywy Leici to dalej taki dobry sprzęt jak dawniej? :E).

Nazwa "Leica" jest używana w wielu produktach, które mają z tą firmą wspólną głównie nalepkę. Podobnie jest z nadużywaniem nazwy "Carl Zeiss" :)
Leice "te oryginalne" dalej są uznawane za produkt dobry, chociaż ciężko jest to sprawdzić własnoręcznie, bo potrafią kosztować np. 37000zł za obiektyw 50mm f0.95 :)

#60 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 23 Czerwiec 2012 - 10:49

Witam

Od jakiegoś czasu siostra przymierza się do kupna lustrzanki max. do 2000zł (najlepiej by jednak było, żeby tym budżecie zmieściła się również jakaś dobra karta pamięci). Prosiła mnie o radę przy wyborze, a ja proszę was ;). Z tego co się orientuje, w tej cenie bardziej jakiś bezlusterkowiec, aniżeli lustrzanka.

Co do umijętności fotograficznych i oczekiwań siostry to jest zielona, ale chce się sporo nauczyć. Oczywiście najważniejsza jest jakość zdjęć, więc coś na matrycy cmos.

Jakieś propozycje, konkretne modele, uwagi ?

• (101 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »