Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na optyczne.pl wrzucili wczoraj test aparatów z GPS i ten soniak chyba tam był. Możesz też spojrzeć na test wakacyjnych kompaktów z przed paru tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękować, idę oblukać i poczytać. Wesele tuż tuż, trzeba wybrać w końcu jakiś aparat.

Dziewczyna nie chce za bardzo wydawać powyżej 2 tys. zł i ją zupełnie rozumiem. Jeszcze ta perspektywa, czy ten obiektyw starczy co dorzucają w zestawie NEX 5N... Kupienie innego obiektywu to już kolejny wydatek. :/

 

Aczkolwiek NEX 5N to niezłe cacko, spodobało mi się. Szkoda, że nie jest tańszy. :)

Edytowane przez neonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Małpka" zakupiona :) Wybór padł na Sony W610 choć siostra wolała Canona A1200, ale ostatecznie dała się przekonać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest jeszcze NEX-3 oraz NEX-C3 - tańsze a o podobnych możliwościach... Na weselach warunki są bardzo spcyficzne, prawie zawsze trzeba korzystać z wysokich ISO, a te w kompaktach fajnie nie wyglądają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiliśmy jednak tego NEX-C3 w MM za 1700 zł z obiektywem 18-55mm. Zważywszy na to, że gdzie indziej ceny były absurdalne to całkiem nieźle jej znalazłem okazję. Dodatkowo czarny jak chciała (w RTV AGD mieli ostatnią sztukę za podobną cenę ale srebrny - to już nie chciała :E). Do tego dodatkowo szybką kartę pamięci 16 GB i futerał. :)

Zobaczymy jak będzie pstrykać foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka siostry, taki 16 letni fotograf (z pasji, ale nie jak reszta gimbusów, że zrobi fotkę słuchawki od telefonu i już jest artystą fotografem :E), który jednak wie co i jak fotografować potrzebuje nowego aparatu - tak do 1800 zł. Lustrzanki raczej nie chce, bo boi się kosztów - wiadomo, obiektywy trochę kosztują, a ona kasy za bardzo nie ma. Ogólnie sporo korzysta z trybu makro, zależy jej na manualnych trybach pracy, szybkim autofocusie i jeśli się da - ręcznego ustawiania ostrości. Tak patrząc się na recenzje dobrym kandydatem wydaje mi się Panasonic DMC-FZ150 (ponoć rewelacyjne makro, dobra matryca i obiektyw Leica - w ogóle obiektywy Leici to dalej taki dobry sprzęt jak dawniej? :E). Oprócz tego myśli nad Canonem SX40 HS i Sony DSC-HX 200V. Co tu wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lustrzanki raczej nie chce, bo boi się kosztów - wiadomo, obiektywy trochę kosztują, a ona kasy za bardzo nie ma.

Nie rozumiem argumentu. W jakim sensie kosztów? Ktoś kogoś zmusza do kupna miliona obiektywów, albo eLek? IMO pchanie się w takiego kompakta jest większym narażaniem się na koszty. Szybko przyjdzie moment gdy się okaże, że to jednak nie to i chciałoby się coś więcej (zakładając, że ta koleżanka faktycznie lubi pstrykać i chce się rozwijać). A wtedy trzeba sprzedać sprzęt ze stratą i i tak kupić lustro/bezlusterkowca ;) Za 1800 złotych można spróbować upolować jakieś lustro entry level z uniwersalnym zoomem i klasycznym szkiełkiem 50/1.8 (żeby móc się pobawić głębią ostrości). Taki zestaw pokrywa większość typowych zastosowań fotograficznych i pozwala się rozwinąć dużo bardziej niż hiperzoomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym poradzić się was jaki aparat cyfrowy (kompakt) byście polecili spełniający dość proste wymagania, czyli:

1. Cena: 200-350 PLN

2. Dość wyraźne oddanie kolorów i kontrastu, zdjęcia wyraźne wieczorem

3. Tak, żeby nadawał się do robienia zdjęć na wakacjach i różnych spotkaniach (urodziny, przyjęcia itp) czyli prosty użytek domowy ;)

 

a ja chciałbym odnowić moje zapytanie ;)... dostałem odpowiedź, że Canon, ale prosiłbym o więcej propozycji ;)... może jakiś Olympus lub Nikon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...obiektyw Leica - w ogóle obiektywy Leici to dalej taki dobry sprzęt jak dawniej? :E).

Nazwa "Leica" jest używana w wielu produktach, które mają z tą firmą wspólną głównie nalepkę. Podobnie jest z nadużywaniem nazwy "Carl Zeiss" :)

Leice "te oryginalne" dalej są uznawane za produkt dobry, chociaż ciężko jest to sprawdzić własnoręcznie, bo potrafią kosztować np. 37000zł za obiektyw 50mm f0.95 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XSky0

Witam

 

Od jakiegoś czasu siostra przymierza się do kupna lustrzanki max. do 2000zł (najlepiej by jednak było, żeby tym budżecie zmieściła się również jakaś dobra karta pamięci). Prosiła mnie o radę przy wyborze, a ja proszę was ;). Z tego co się orientuje, w tej cenie bardziej jakiś bezlusterkowiec, aniżeli lustrzanka.

 

Co do umijętności fotograficznych i oczekiwań siostry to jest zielona, ale chce się sporo nauczyć. Oczywiście najważniejsza jest jakość zdjęć, więc coś na matrycy cmos.

 

Jakieś propozycje, konkretne modele, uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od jakiegoś czasu siostra przymierza się do kupna lustrzanki max. do 2000zł (najlepiej by jednak było, żeby tym budżecie zmieściła się również jakaś dobra karta pamięci). Prosiła mnie o radę przy wyborze, a ja proszę was ;). Z tego co się orientuje, w tej cenie bardziej jakiś bezlusterkowiec, aniżeli lustrzanka.

 

Co do umijętności fotograficznych i oczekiwań siostry to jest zielona, ale chce się sporo nauczyć. Oczywiście najważniejsza jest jakość zdjęć, więc coś na matrycy cmos.

 

Jakieś propozycje, konkretne modele, uwagi ?

D5100

Moim zdaniem na prawdę okazją. Na pozostałych aukcjach cena około 2400zł.

Zadzwoniłbym i spytał się jak z gwarą.

 

W 2K się nie zmieści, karta 50zł i przyzwoita torba, to kolejne 50zł.

Mimo wszystko, warto naciągnąć budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XSky0

Co sądzicie o Nikonie D3100 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

entry level, co tu dużo pisać.

 

Dla mnie lustro to ergonomia i jakosć zdjęć dlatego wolałbym kupić 40D :) Mimo ze moze dać porównywalny/gorszy obrazek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość XSky0

Aha, jeszcze jedna sprawa chodzi mi po głowie, czytałem kiedyś, że lustrzanki, zwłaszcze te tańsze często mają problem z autofocusem. To znaczy, nie mogą się wstrzelić z ostrością w fotografowany obiekt, ostrość jest przed lub za nim. Rzeczywiśćie jest to tak częste zjawisko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden aparat nie daje pewnych w 100% wyników ustawiania ostrości w każdych warunkach. To jest prawdziwe także dla aparatów reporterskich w cenach rzędu 20000zł+. Problemem jest zwłaszcza ruch, ciemność, światło o kolorze innym, niż słoneczne.

W przypadku najtańszych lustrzanek, to może być na poziomie dokuczliwym, kiedy używa się obiektywów z małą głębią ostrości (w niektórych przypadkach obszar ostry to ~kilka milimetrów). Gdy się użyje obiektywu standardowego (i pochodnych) staje się to mniejszym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję aparatu kompaktowego, wytrzymałego na wyjazdy z namiotem, a wiadomo jakie warunki mogą być :D

Budżet 600 zł, co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz polecany tutaj Canon Powershot SX130. Czy wytrzymały, nie wiem, pewnie tak jak z każdym innym aparatem. Aparat na baterie-paluszki, więc nie będziesz musiał się martwić, że nie masz gdzie go naładować. Za 600 powinieneś dorwać na alledrogo nówkę z bajerami i jeszcze reszta powinna zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, SX130 był tutaj wielokrotnie polecany, kupiłem go rodzicom na święta i jak na razie są zadowoleni. Mogę podrzucić kilka zdjęć, gdyby ktoś był zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić aparacik (hybryda) w okolicach 1500zł, max 2000zł. Interesuje mnie dobry stosunek cena/jakość i odległość cenowa i jakościowa między innymi modelami, np. jeśli za 1700zł jest aparat z tymi samymi parametrami, co za 1500zł, a różni się tylko kartą pamięci w zestawie, to wiadomo, że wybiorę tańszy.

 

Zależy mi na:

-fotki w dobrej jakości, bo będą później wywoływane,

-łatwość obsługi dla laika (przesłony, ogniskowe, manual idą na dalszy plan),

-możliwość nagrywania filmów (niekoniecznie HD SUPER EXTRA PRO 3D, ale możliwie jak najlepsza jakość)

 

Głównie sprzęt dla "starszej" osoby, która chciałaby utrwalić wspomnienia z wakacji robiąc fotkę, którą może później wywołać.

 

Co możecie polecić?

 

Z góry dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poszukuje znajomemu aparatu w cenie 300-400zł. Zdjęcia bardziej na jakiś wyjazdach ze znajomymi, ogniskach, urodzinach, itp. Co polecacie?

 

EDIT:

Znajdzie się coś lepszego niż Sony Cyber-shot DSC-W610 tudzież Canon Powershot A810?

Edytowane przez kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić aparacik (hybryda) w okolicach 1500zł, max 2000zł. Interesuje mnie dobry stosunek cena/jakość i odległość cenowa i jakościowa między innymi modelami, np. jeśli za 1700zł jest aparat z tymi samymi parametrami, co za 1500zł, a różni się tylko kartą pamięci w zestawie, to wiadomo, że wybiorę tańszy.

 

Zależy mi na:

-fotki w dobrej jakości, bo będą później wywoływane,

-łatwość obsługi dla laika (przesłony, ogniskowe, manual idą na dalszy plan),

-możliwość nagrywania filmów (niekoniecznie HD SUPER EXTRA PRO 3D, ale możliwie jak najlepsza jakość)

 

Głównie sprzęt dla "starszej" osoby, która chciałaby utrwalić wspomnienia z wakacji robiąc fotkę, którą może później wywołać.

 

Co możecie polecić?

 

Z góry dzięki. :)

 

Chyba kupię to:

http://www.agito.pl/aparat-cyfrowy-nikon-coolpix-p510-czerwony-2541-556229.html?attr=1-28500

 

Ktoś posiada jakieś opinie o tym aparacie? A może jest jakiś lepszy za lepszą cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kumpel ma go. Bardzo sobie chwali, tylko że on jest entuzjastą liczb i dla niego liczy się głównie zoom, ilość megapikseli i "poważny, profesjonalny wygląd". Przykładowe sample na sieci do mnie nie przemawiają. Tańsze i mniejsze aparaty dają porównywalną jakość zdjęć.

Polecam zajrzeć na Optyczne.pl, w ciągu ostatnich tygodni pojawiły się tam dwa testy aparatów - wakacyjnych i wyposażonych w GPS. Zapoznaj się z nimi. Testy może niekoniecznie najlepsze ale dające pojęcie co mamy dostępne w sprzedaży obecnie.

 

Za pieniądze, które chcą za tego Nikona już można myśleć o kupnie jakiejś prostej lustrzanki bądź bezlusterkowca, co sam zamierzam niedługo zrobić.

Edytowane przez bardak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam!

Są wakacje, a ja za 2 tygodnie jadę na wycieczkę do Włoch.

Szukam aparatu. Oczywiście jest to przemyślana decyzja. Gdyż już od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem.

Ogólnie interesują mnie lustrzanki.

Muszę powiedzieć, że będę go używać często. Z zainteresowania jestem animatorem (tworzę animacje stop-motion) ale i makro fotografem-amatorem.

Właśnie! Potrzebna mi lustrzanka do makro fotografii, ale i do robienia zdjęć, ot tak (na przykład we Włoszech).

 

Przedział cenowy: dobrze by było gdyby wszystko zamykało się do 2500 zł.

 

Szukam dobrego aparatu na robienie zdjęć na wycieczkach. Częściej jednak będę go wykorzystywać w makro fotografii, także napiszcie którą lustrzankę polecacie ale i cały osprzęt do fotografowania małych rzeczy.

Właściwie to po prostu proszę was o wypisanie mi co polecacie do takiego zajęcia (konkrety). Wszystko (razem z akcesoriami i w ogóle)

 

Co ja będę owijać w bawełnę! Po prostu fotografuje kreacje z klocków Lego.

 

Podsumowując:

 

Szukam aparatu na wakacje oraz do fotografowania małych elementów (Lego). Przedział cenowy napisałem.

 

No to chyba tyle. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Edytowane przez MButek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to po prostu proszę was o wypisanie mi co polecacie do takiego zajęcia (konkrety).

Jakikolwiek tani korpus+obiektyw makro*+obiektyw tzw. kitowy**+jakiś solidniejszy statyw***

 

*czyli taki z tzw. skalą odwzorowania 1:1. Jeżeli jednak nie potrzebujesz powiększeń w rodzaju pięciozłotówki na całe zdjęcie, to wystarczy obiektyw "z funkcją makro", czyli nie tak mocno "przybliżający", ale dalej robiący zdjęcia z bliska.

**dodawany często do zestawu z korpusem, np. wszelkie wersje 18-55mm

***solidność do sprawdzenia własnoręcznie, w sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...