Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jagular napisał:

@bother@ 

Nie mam Sony, raczej to się nie zmieni*, nie mam kontaktu z plikami z tych aparatów, opieram się na opiniach, które wciąż krążą po sieci, nawet teraz. Może opierają się na przeszłości, może nie. Profilami można załatwić (albo: "załatwić") każdy plik. Sens dyskusji o kolorze istnieje jedynie w przypadku rozwiązań domyślnych, nie?

*bez jakiegoś fanbojstwa, po prostu nie odpowiadają mi te aparaty i tyle ;)

[Opinia] Omijając to nieszczęsne m4/3 wydaje mi się, że obecnie oferta sprzętowa** mirrorless jest na tyle, mimo wszystko, dopracowana, że raczej coraz bardziej ważne jest to, jak się danym sprzętem pracuje, a nie jakie on pliki wypluwa - większość chyba jest "good enough" dla naprawdę wielu zastosowań, zwłaszcza jak mówimy o amatorskim zastosowaniu.

**W pewnym momencie coś podobnego było w świecie dslr: aparaty były wystarczająco dobre, żeby zarówno zrobić reportaż z Himalajów, sesję na okładkę, jak i fotki z urodzin dzieciaka.

Potem przyszło ML, szmery bajery, eye af, milion punktów af, itd. I znowu rozwój, jak i wymagania ruszyły :E

Sens rozmowy o kolorze jest tylko przy jpegach, ja jestem zdania, że należy kupić jak najlepszy sprzęt w swoim budżecie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale zależy jak się do sprawy podchodzi. Ciężko jest, bez precyzyjnych wymagań (poza horyzontem początkującego, czy czasami i amatora) znaleźć ten "najlepszy" sprzęt (omijając jakieś oczywiste kontrowersje typu m4/3, czy dslr Pentaxa w drugiej dekadzie XXI wieku), bo ogólnie to wszystkie aparaty zdjęcia robią, nie?

Tak wiem, są lepsze i gorsze na ISO1000000, czy podczas wyciągania z cieni na +5EV, ale czy te aspekty tak realnie są istotne w normalnej zabawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi