Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamasz

Prekariat

Rekomendowane odpowiedzi

Czytanie ze zrozumieniem. Pokaż mi gdzie napisałem, że niemal każdy? Napisałem, że takich zakładów jest niemało. GUS... Ile średnia w Polsce wynosi? Jakoś ponad 3k tak? Jesteśmy jak Niemcy. LOL.

Napisałeś że pełno takich a ja twierdzę zgoła co innego. Ale z niecierpliwością czeka na listę tych że pracodawców.

 

Z całej Europy (nie mam namyśli jedynie UE) technologicznie Norwegia się szybko rozwija. Potrzebują inżynierów opracowywujących techniki wydobywania.

Niemcy też. W siemnsie płaczą że im ludzi brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaką pracę wykonuje się w tych zakładach? Prostą. Czemu mają płacić tym ludziom więcej, skoro jest wielu chętnych? Przedsiębiorstwa są dla zysku, a nie dla dobrobytu byle lenia i dewianta!

 

Masz skrzywiony światopogląd. Jesteś takim legalistą więc powinieneś wiedzieć, że za pracę należy się godne wynagrodzenie. 5zł/h za zasówanie jak niewolnik bez przerwy na siku? Sory bardzo nawet jakby ta praca polegała na kopaniu rowu to coś jest nie tak. Chodzi o jedno - szacunek do ludzi, no ale niektórzy tutaj widzą tylko czubek własnego nosa i kasę. Przez takich jest właśnie kryzys. W USA banki zamiast same pójść na dno za własne zaniedbania wolały na to dno spuścić setki tysięcy klientów. A właściwie zarządy banków, bo by im jeszcze z 10 willi zostało 5, a z 20 mercedesów 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Masz skrzywiony światopogląd. Jesteś takim legalistą więc powinieneś wiedzieć, że za pracę należy się godne wynagrodzenie. 5zł/h za zasówanie jak murzyn bez przerwy na siku? Sory bardzo nawet jakby ta praca polegała na kopaniu rowu to coś jest nie tak. Chodzi o jedno - szacunek do ludzi, no ale niektórzy tutaj widzą tylko czubek własnego nosa i kasę. Przez takich jest właśnie kryzys. W USA banki zamiast same pójść na dno za własne zaniedbania wolały na to dno spuścić setki tysięcy klientów.

Mieszasz i to mocno.

 

To, że za pracę należy się godne wynagrodzenie to wymyślili ludzie. I teraz pytanie , jeżeli ktoś czuje się niegodny pracy za 5 zł za godzinę to czemu tam pracuje? Bo mu się to opłaca!

 

Czy taka płaca powoduje, że umiera z głodu? Skąd wyciągasz brak przerwy na siku?

 

Ja mam do Ciebie prośbę - zostań przedsiębiorcą i płać za kopanie rowów tyle co sam na tym przedsiębiorstwie zarobisz. Ludzie będą zadowoleni i wyjdzie na jaw jak bardzo ich szanujesz. Zdziwisz się potem jak bardzo się lenią, a ty płacisz kary umowne za niedotrzymanie terminów, ale będziesz ich szanował!

 

 

Pieniądze w firmie najlepiej dzieli się z perspektywy pracownika. Tylko wtedy widać tam ogromną kasę.

 

Przez takich jest właśnie kryzys. W USA banki zamiast same pójść na dno za własne zaniedbania wolały na to dno spuścić setki tysięcy klientów. A właściwie zarządy banków, bo by im jeszcze z 10 willi zostało 5, a z 20 mercedesów 10.

Jest to niestety bzdura.

 

jeśli ja biorę kredyt to ja jestem za niego odpowiedzialny. Czemu bank ma upaść, bo ja jestem niewypłacalny? Jak wykonam robotę dla nieuczciwego gościa to mam się od niego nie domagać kasy, bo to ja dałem się wykołować? To jest dopiero skrzywione podejście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że za pracę należy się godne wynagrodzenie to wymyślili ludzie. I teraz pytanie , jeżeli ktoś czuje się niegodny pracy za 5 zł za godzinę to czemu tam pracuje? Bo mu się to opłaca!

 

A moze dlatego, że nie ma innej i nie ma co do gara włożyć, a może na tyle jest uczciwy że woli za 5zł robić niż siedzieć na zasiłku? Nie mówię że mają kasić po 10 000zł miesięcznie, ale jakiś rozsądek powinien być zachowany.

 

jeśli ja biorę kredyt to ja jestem za niego odpowiedzialny. Czemu bank ma upaść, bo ja jestem niewypłacalny? Jak wykonam robotę dla nieuczciwego gościa to mam się od niego nie domagać kasy, bo to ja dałem się wykołować? To jest dopiero skrzywione podejście

 

Tu nie chodzi o kredyt, a o śmieciowe papiery wartościowe. Poczytaj jak zaczął się kryzys, albo obejrzyj film Margin Call.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

A moze dlatego, że nie ma innej i nie ma co do gara włożyć, a może na tyle jest uczciwy że woli za 5zł robić niż siedzieć na zasiłku? Nie mówię że mają kasić po 10 000zł miesięcznie, ale jakiś rozsądek powinien być zachowany.

Co wyznacza ten zdrowy rozsądek? Czemu ma płacić po 10 zł/h jak ma chętnych po 5 zł/h?

 

Każdy przedsiębiorca dąży do maksymalizacji zysku. To normalne. Ja też taki będę. Ty pewnie też ;)

 

Tu nie chodzi o kredyt, a o śmieciowe papiery wartościowe. Poczytaj jak zaczął się kryzys, albo obejrzyj film Margin Call.

Co śmieciowe papiery wartościowe maja wspólnego z tymi setkami tysięcy klientów banków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze dlatego, że nie ma innej i nie ma co do gara włożyć, a może na tyle jest uczciwy że woli za 5zł robić niż siedzieć na zasiłku? Nie mówię że mają kasić po 10 000zł miesięcznie, ale jakiś rozsądek powinien być zachowany.

 

 

 

Tu nie chodzi o kredyt, a o śmieciowe papiery wartościowe. Poczytaj jak zaczął się kryzys, albo obejrzyj film Margin Call.

Ten zdrowy rozsądek ma być zapewne załatwiony ustawą tak? Zapis w stylu "godna płaca" itp. ?? Coś jak solidarność wierząca że jak się podwoi płacę minimalną wszystkim będzie żyło się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wyznacza ten zdrowy rozsądek? Czemu ma płacić po 10 zł/h jak ma chętnych po 5 zł/h?

 

Każdy przedsiębiorca dąży do maksymalizacji zysku. To normalne. Ja też taki będę. Ty pewnie też ;)

 

 

Co śmieciowe papiery wartościowe maja wspólnego z tymi setkami tysięcy klientów banków?

 

Ja nie jestem zachłanny. Kiedyś na Discovery albo NG oglądałem program o jakimś milionerze z USA z branży informatycznej. Dorobił się i w pewnym momencie doszedł do wniosku, że jemu starczy i kosztem swojej "wypłaty" dał ludziom podwyżki, a na liście milionetrów był gdzieśtam na szarym końcu. Ucziwa postawa? Uczciwa. Szkoda, że nie zapisałem jak się nazywał.

 

A no to, że banki dzisiaj to już nie banki tylko instytucje finansowe, zajmujące się nie tylko udzielaniem kerdytów ale i obrotem papierami wartościowymi czy nawet ich emisją...

 

Co do rozsądku, chodzi o uczciwość. Jeśli przedsiębiorstwo przynosi ogromne zyski, to jest to zasługa pracowników. Żaden właściciel nie osiągnie zysku bez pracowników. I jeśli są te zyski, to niech pracownicy coś z tego mają, a nie właściciel wszystko przejada nieproporcjonalnie do własnego wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dorobił się i w pewnym momencie doszedł do wniosku, że jemu starczy i kosztem swojej "wypłaty" dał ludziom podwyżki, a na liście milionetrów był gdzieśtam na szarym końcu. Ucziwa postawa? Uczciwa. Szkoda, że nie zapisałem jak się nazywał.

Gość rozdał swoim pracownikom 15 mln. dolarów. Tłuszcza się cieszyła ale czy to było roztropne? Nie lepiej było za tą kasę stworzyć dodatkowe miejsca pracy rozwijać firmę i dając bezrobotnym pracę? Rozdawanie pieniędzy bardzo fajnie wygląda w reklamach ale nie ma nic wspólnego z podnoszeniem standardu życia i budowaniem bogactwa całego narodu. Dzisiaj kawior jutro suchary.

 

I jeśli są te zyski, to niech pracownicy coś z tego mają, a nie właściciel wszystko przejada nieproporcjonalnie do własnego wysiłku.

I nie rzadko mają. Ale ty żyjesz komunistycznymi sloganami o prywaciarzach. Po za tym ja jak prowadzący firmę po to ją prowadzę żeby jeździć bwm a nie fiatem. Chociaż zwykłe dziady też się zdarzają nie ma co ale ty generalizujesz na wszystkich. A ty pracujesz czy gimnazjalistą jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Ja nie jestem zachłanny. Kiedyś na Discovery albo NG oglądałem program o jakimś milionerze z USA z branży informatycznej. Dorobił się i w pewnym momencie doszedł do wniosku, że jemu starczy i kosztem swojej "wypłaty" dał ludziom podwyżki, a na liście milionetrów był gdzieśtam na szarym końcu. Ucziwa postawa? Uczciwa. Szkoda, że nie zapisałem jak się nazywał.

Ja też nie jestem!

Ale chcę w przyszłości jeździć Audi S5. Nie jest to wygórowany cel.

 

A no to, że banki dzisiaj to już nie banki tylko instytucje finansowe, zajmujące się nie tylko udzielaniem kerdytów ale i obrotem papierami wartościowymi czy nawet ich emisją...

Okej. I co z tego?

 

Co do rozsądku, chodzi o uczciwość. Jeśli przedsiębiorstwo przynosi ogromne zyski, to jest to zasługa pracowników. Żaden właściciel nie osiągnie zysku bez pracowników. I jeśli są te zyski, to niech pracownicy coś z tego mają, a nie właściciel wszystko przejada nieproporcjonalnie do własnego wysiłku.

To niech pracownicy założą swoje własne przedsiębiorstwo.

 

Od razu piszesz o ogromnych zyskach, skąd to?

Pracowałem w giełdowej spółce, zarabiałem niedużo, mogłem więcej, bo chcieli mnie zatrzymać. Prezesi jeździli ledwo Audi Allroad. Zarobki były spore, ale też dużo robili i nie widziałem powodu, aby postulować, żeby oddawali swoją kasę. Bo to oni lata wcześniej zaryzykowali, zainwestowali i poświecili się tej firmie. I to oni powinni zbierać tego owoce, a nie ja, który przyszedłem an gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie rzadko mają. Ale ty żyjesz komunistycznymi sloganami o prywaciarzach. Po za tym ja jak prowadzący firmę po to ją prowadzę żeby jeździć bwm a nie fiatem. Chociaż zwykłe dziady też się zdarzają nie ma co ale ty generalizujesz na wszystkich. A ty pracujesz czy gimnazjalistą jesteś?

 

A ty co po znajomości pracujesz w urzędzie, że tak wspaniale ci się wiedzie,a może u rodziców? Ty za to generalizujesz, że jest wspaniale i do tego nie odróżniaż słów "każdy, wszyscy" od "niemało, wielu". Nie ma co rzeczowa dyskusja.

 

Okej. I co z tego?

 

Poczytaj, obejrzyj to się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty co po znajomości pracujesz w urzędzie, że tak wspaniale ci się wiedzie,a może u rodziców? Ty za to generalizujesz, że jest wspaniale i do tego nie odróżniaż słów "każdy, wszyscy" od "niemało, wielu". Nie ma co rzeczowa dyskusja.

Chłopcze do swojej roboty w dużej firmie dolazłem sam. Wysyłałem przez ostatni miesiąc pełno CV. Szukałem firm których nie ma w pierwszym wyniku w google. Nie odpuszczałem jak nie odpisywali, czy że nie ma miejsca. W końcu poszedłem na rozmowę i dostałem się(inżynierem chłopczyku jestem) na praktyki 3 miesięczne płatne(najniższa krajowa), opieka medyczna, zostaję po okresie 3 miesięcznym na 1/4 etatu,1/2 etatu i robota później na stałe bo firma traktuje mnie jako inwestycję. Jestem chłop ze wsi zero znajomości i nie bogaci rodzice. I dlatego nie cierpię takich typków jak ty. Jak mu się powiodło to pewnie znajomości i złodziej!

 

Dyskusje przeglądam pobieżnie bo zapitalam na sesję. Do tego pracuję i prowadzę to i owo dla polibudy. Dlatego jestem nie co rozkojarzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę patosu do syskusji ;)

 

Każą Ci zaciskać pasa – zaciskajmy pięści.

Każą Ci paść na kolana – stańmy do walki.

Każą być posłusznym – strąćmy ich w śmietnik historii.

Każą być pokornym – wiedz, że duchowe odrodzenie Ziemi nie jest możliwe bez pokonania fałszywej pokory, czołobitności.

Każą wyznawać i gloryfikować lokalne, mafijne „układy”, nazywając to obłudnie „demokracją” – strąćmy ich z „tronu” i wydajmy na nich sprawiedliwy wyrok.

Każą Ci ufać i nie zadawać pytań – demaskujmy ich zbrodnie dokonane na narodach Ziemi.

Każą Ci czuć się „bezpiecznie” – zdajmy sobie sprawę, że to tylko obłudna fasada służąca ukrywaniu ich zbrodni.

Każą Ci głosować, oglądać telewizję, brać kredyty, płacić podatki, inwestować – zadajmy sobie pytanie: po co to robią i jaki mają w tym interes?

” ‘Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość’. [Michael Ellner]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Tjaa. Wszyscy wszystko niszczą :(

 

Tylko wspaniały jaśnie oświecony Michael Ellner to wie.

 

Jaka była sprawiedliwość 300 lat temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze do swojej roboty w dużej firmie dolazłem sam. Wysyłałem przez ostatni miesiąc pełno CV. Szukałem firm których nie ma w pierwszym wyniku w google. Nie odpuszczałem jak nie odpisywali, czy że nie ma miejsca. W końcu poszedłem na rozmowę i dostałem się(inżynierem chłopczyku jestem) na praktyki 3 miesięczne płatne(najniższa krajowa), opieka medyczna, zostaję po okresie 3 miesięcznym na 1/4 etatu,1/2 etatu i robota później na stałe bo firma traktuje mnie jako inwestycję. Jestem chłop ze wsi zero znajomości i nie bogaci rodzice. I dlatego nie cierpię takich typków jak ty. Jak mu się powiodło to pewnie znajomości i złodziej!

 

Dyskusje przeglądam pobieżnie bo zapitalam na sesję. Do tego pracuję i prowadzę to i owo dla polibudy. Dlatego jestem nie co rozkojarzony.

 

Yyy, ja tu bronie pracowników a ten mi wciska, że jego jako pracownika uważam za złodzieja... Ktos tu naprawdę ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, eh te umysły ścisłe, niby logiczne myślenie a nie rozumie prostych zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy, ja tu bronie pracowników a ten mi wciska, że jego jako pracownika uważam za złodzieja... Ktos tu naprawdę ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, eh te umysły ścisłe, niby logiczne myślenie a nie rozumie prostych zdań.

To wyjaśnij proszę jak można zinterpretować takie coś co sam napisałeś

A ty co po znajomości pracujesz w urzędzie, że tak wspaniale ci się wiedzie,a może u rodziców?

 

Radzę ci się cofnąć do swych wypowiedzi i przeczytać to i owo. W każdym razie nie odpowiedziałeś na ptyanie lepiej rozdać 15 mln czy stworzyć nowe miejsca pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnij proszę jak można zinterpretować takie coś co sam napisałeś

 

 

Radzę ci się cofnąć do swych wypowiedzi i przeczytać to i owo. W każdym razie nie odpowiedziałeś na ptyanie lepiej rozdać 15 mln czy stworzyć nowe miejsca pracy?

 

Jaki jest związek po znajomości i u rodziców, ze złodziejem? Pozatym w ten sposób odpowiedziałem ci na jakieś głupie wywody o gimnazjum. Bo twoim zdaniem jak ktoś widzi trochę więcej niż czubek własnego nosa to jest gimnazjalnym nierobem. Dobra już więcej nie będę stosował twojej retoryki bo to do niczego nie prowadzi.

 

W każdym razie nie odpowiedziałeś na ptyanie lepiej rozdać 15 mln czy stworzyć nowe miejsca pracy?

 

To zależy, jak przedsiebiorstwo jest nasycone i nie trzeba więcej pracowników to co 2 pracowników miało wykonywać pracę 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy, jak przedsiebiorstwo jest nasycone i nie trzeba więcej pracowników to co 2 pracowników miało wykonywać pracę 1?

o inwestycji słyszałeś kiedyś. Mając 15 mln można sporo zdziałać. A nawet wydać na promocję itp. co pośrednio da pracę w większym stopniu niż przeżarcie jej przez załogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę ci się cofnąć do swych wypowiedzi i przeczytać to i owo. W każdym razie nie odpowiedziałeś na ptyanie lepiej rozdać 15 mln czy stworzyć nowe miejsca pracy?

moim zdanie lepiej rozdac 15mln. bogatsi ludzie kupia uslugi wyzszego sortu, zainwestują itp. zatrudnienie tanich pracownikow, utrwali duze dysproprcje w społeczeństwie, a moze i spowoduje rozrost niskich warstw społecznych. mała pensja nie wystraczy na edukację i antykoncepcję, za to wystarczy na kiełbasę. IMO Polska jest przeludniona, szczególnie na wsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o inwestycji słyszałeś kiedyś. Mając 15 mln można sporo zdziałać. A nawet wydać na promocję itp. co pośrednio da pracę w większym stopniu niż przeżarcie jej przez załogę.

 

To już jest dzielenie włosa na czworo. To po co wogóle dawać podwyżki? Idź z tą kwestią do szefa, napewno się ucieszy, że podwyżka jest ci niepotrzebna i zamiast dać ci podwyżkę będzie miał kolejnego pracownika na zapas, który ci pomoże w obowiązkach.

 

Kamasz ma rację. Biedny lud nic nie będzie kupował ponad jedzenie, a więc nie będzie potrzeby dużo produkować. Jak się nie produkuje to i pracownicy nie potrzebni. Jak zwykle chodzi o rozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie lepiej rozdac 15mln. bogatsi ludzie kupia uslugi wyzszego sortu, zainwestują itp. zatrudnienie tanich pracownikow, utrwali duze dysproprcje w społeczeństwie, a moze i spowoduje rozrost niskich warstw społecznych. mała pensja nie wystraczy na edukację i antykoncepcję, za to wystarczy na kiełbasę. IMO Polska jest przeludniona, szczególnie na wsi.

Moment. Kto powiedział że ja każe stworzyć stanowisko za 1$/h. Rozwijając firmę i tworząc przykładowo dział R&D zatrudnia się ludzi z wysokimi kwalifikacjami za konkretne pieniądze(z resztą znany mi jest przykład Polskiej firmy która rozwija się po przez inwestycję w R&D). Gość rozdający 15 mln spokojnie ma na wysokiej klasy rozrywki. A ludzie kupią IPady produkowane w chinach itp. Jakie przeludnienie? Chłopie żeby znaleźć kogoś z kwalifikacjami(nie cymbałó z dyplomem) przy mniejszych miastach to ze świecą szukać. Mam też trochę pojęcia o tym.

Czy wy macie pojęcie na czym polega rozwijanie firmy? To nie zatrudnianie za miskę ryżu.

To po co wogóle dawać podwyżki?

Pokaż gdzie napisałem że nie należy dawać podwyżki. Ba ja bym dał, ale większą część tej sumy zamiast rozdał zainwestował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż gdzie napisałem że nie należy dawać podwyżki. Ba ja bym dał, ale większą część tej sumy zamiast rozdał zainwestował.

 

No to już inna kwestia. Ale danie podwyżek kosztem swojej milionowej wypłaty to i tak postawa o wiele bardziej godna naśladowania niż przewalenie tej kasy na kolejne samochody, wille, samoloty i impezy. Sam nie zbiednieje, a inni też mają coś od życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie boi się opuścić domu to pracę znajdzie. Inna sprawa, że nie warto sobie wyobrażać nie wiadomo czego na początek. Ja znalazłem pracę w 2 miesiące po obronie i nie narzekam. Paru kumpli ciągle siedzi w domu i czeka na okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Obecnie 1/4 pracujących, są zatrudnieni na tzw. umowach śmieciowych. Co siódmy pracujący 24-latek ma normalną umowę o pracę. Stałą pracę znajdziemy głównie w służbach mundurowych i innych funkcjonariuszy publicznych. Warto dodac, ze na umowach smieciowych nie obowiazuje płaca minimalna. Co piątego pracownika dopada zjawisko biednego pracujacego, u młodych dwukrotnie więcej.

Płace rosną nieco (o 1 proc.) szybciej niż ceny. Podwyżki przechwytują zamożniejsi, a płace mniej zarabiających rosną wolniej niż ceny. Poza tym ceny podstawowej żywności, która w budżetach biednych ma największy udział, rosną szybciej. W 2004 r. za średnią płacę można było kupić 1659 bochenków chleba. Teraz – 1507."

 

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1523241,2,za-kryzys-placa-mlodzi.read#ixzz1wlJQ2e5v

 

Jakie przeludnienie? Chłopie żeby znaleźć kogoś z kwalifikacjami(nie cymbałó z dyplomem) przy mniejszych miastach to ze świecą szukać. Mam też trochę pojęcia o tym.

Czy wy macie pojęcie na czym polega rozwijanie firmy? To nie zatrudnianie za miskę ryżu.

Ponad 40% dzieci w Polsce rodzi się na wsi. Co wiąże się z gorszym startem, szansami na dobrą edukację, rozwojem. Pod wzgledem szans rozwojowych, znalezieniem pracy, to polska wieś jest przeludniona. Cymbały z dyplomem ? To jest problem niskiej jakości edukacji - od urodzenia ! A to ogromne koszty ! Dobra edukacja przedszkolna jest może ważniejsza od dobrego liceum.

Poza tym, głąb to pojęcie względne. Prawda jest taka, że obecne pokolenie jest średnio dużo lepiej wykształcone niż poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

No to już inna kwestia. Ale danie podwyżek kosztem swojej milionowej wypłaty to i tak postawa o wiele bardziej godna naśladowania niż przewalenie tej kasy na kolejne samochody, wille, samoloty i impezy. Sam nie zbiednieje, a inni też mają coś od życia.

Kupując samochód daje zarobić innym - salonowi, pracownikom, fabryce i jej pracownikom. Budując wille - daje zarobić budowlańcom, dostawcom materiałów i innym.

 

Wydając na imprezy także pobudza gospodarkę, bo konsumuje duże ilości produktów i usług.

 

To także ma pozytywny wpływ na gospodarkę.

 

Może nawet lepiej dla gospodarki zadziała?

 

 

Twój problem polega na tym, że wierzysz w redystrybucję dóbr.

 

 

Tego nie da się sensownie przeprowadzić. Nie da się zapewnić wszystkim godziwej płacy. Jak widać można próbować nawet płacą minimalną. i co z tego? Mamy umowy śmieciowe. Ludzie się na to zgadzają - jedynie wyjście nie zgadzać się. Postulat zwiększenia płacy minimalnej tylko pogorszy stan biednych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponad 40% dzieci w Polsce rodzi się na wsi. Co wiąże się z gorszym startem, szansami na dobrą edukację, rozwojem. Pod wzgledem szans rozwojowych, znalezieniem pracy, to polska wieś jest przeludniona

A ty kiedys na wsi byłeś? Znaleźć dzisiaj młodych na wsi to problem. Większość zrobiła wyjazd do miast i Polska wieś wymiera, troszkę było migracji z miast ludzi bogatych. Gorszy start to pojęcie względne. Większość znanych mi studentów PWr jest spoza wro co więcej wielu ze wsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...