Skocz do zawartości
andon96

Euro Truck Simulator 2 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już wyłączyłem mandaty i ogranicznik ale niestety masa idiotów przejeżdża na czerwonym świele....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pustą listę trzeba to trzeba włączyć wymuszenie resetu ekonomii poprzez wpisanie w konsoli:

g_force_economy_reset 1

 

Po wpisaniu wczytać zapisaną grę (można też zapisać i wczytać ten zapis).

Po wczytaniu powinny się pojawić nowe zlecenia (kiedyś jak grałem na mp i chcieliśmy jechać w konwoju tymi samymi przyczepami do tego samego miasta to używaliśmy tego polecenia do polowania na takie same zlecenia)

 

Jak wszystko się powiodło to trzeba wyłączyć resetowanie ekonomii (w przeciwnym razie będzie resetować po każdym wczytaniu gry) takim poleceniem w konsoli:

g_force_economy_reset 0

 

Instrukcja jak włączyć konsole: klik w link

Edytowane przez Bart2_3_4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O musze sprobowac, od kiedy kupilem wlasna ciezarowke jest ok.

 

Jak to jest z modami typu silnik 10.000km? Dzialaja na multi czy od razu leci ban?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się przespać

Można i tak.

 

:rotfl:

Niezgodność poglądów, nie przykro mi :(

Prawda jest taka że mało kto chce jeździć z WoT i po to właśnie organizują eventy za które można drobne przedmioty wygrać, nawet się w to kiedyś bawiłem, ale po transporcie 3500 KM na limiterze wszyscy razem podziękowaliśmy tej usłudze, przy 130/140 km/h gra się o wiele lepiej ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie w to grac, jechalem autostrada i nagle ktos mnie kompletnie spycha z drogi - ciezarowka i przyczepa rozwalona a gosc jedzie dalej, bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie w to grac, jechalem autostrada i nagle ktos mnie kompletnie spycha z drogi - ciezarowka i przyczepa rozwalona a gosc jedzie dalej, bezsens.

Na MP masz system zgłoszeń, jeśli na osobnika będzie odpowiednia ich liczba złapie bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie w to grac, jechalem autostrada i nagle ktos mnie kompletnie spycha z drogi - ciezarowka i przyczepa rozwalona a gosc jedzie dalej, bezsens.

 

Najlepiej nagrywać całą grę i mieć włączoną tabelkę z listą graczy, wtedy tylko najeżdżasz żeby sprawdzić TMPID i robisz zgłoszenie na stronie wstawiając filmik, skuteczność 100%.

 

Zgłoszenia z poziomu gry w 95% i tak nic nie dają, na mapie jest taki bałagan że admini nie nadążają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co w to grać online?

By móc ze znajomymi tworzyć konwoje i wspólnie przemierzać europejskie szlaki towarowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By móc ze znajomymi tworzyć konwoje i wspólnie przemierzać europejskie szlaki towarowe?

Plus można przyjąć sie do wirtualnej firmy. Wtedy jest FUN, polecam. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć kilka DLC z mapami i jechać sobie właśnie w te rejony, szansa na wypadek znacznie spada, największy sajgon jest zawsze na mapach 1.0v dostępnych w samej podstawce, bo dzieciarnia trollująca za grosze kupiła konto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może było kiedyś, teraz po promocjach Steama na Francję, Skandynawię, Going East! sporo graczy ma te DLC. I to niestety widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może było kiedyś, teraz po promocjach Steama na Francję, Skandynawię, Going East! sporo graczy ma te DLC. I to niestety widać.

 

Są jeszcze Włochy i kraje nadbałtyckie, po Skandynawii dość często jeżdżę z uwagi na fajne trasy i przelotowe bramki i szczerze mówiąc jest względnie spokojnie.

 

Najgorsza jest Francja w okolicach Calais, Paryża, zachodnie Niemcy, Belgia i Holandia tam się zbiera cały motłoch ze sławnej "ekstremalnej landówki".

Szkoda że Twórcy nie zdecydowali się dodać do tej trasy pasów awaryjnych, przynajmniej w jakimś stopniu zmniejszyło by to ilość dzwonów przy wyprzedzaniu na piątego, co jest tam często praktykowane.

 

Kraje typu Czechy, Słowacja, Austria, Polska też nie są idealne z uwagi na przestarzały system dróg gdzie występują kwiatki typu zwężenie autostrady / drogi szybkiego ruchu do jednego pasa na węzłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Faktycznie, zachodnia EU to największe bagno. Kupilem na G2A ETS2 i wszystkie mapy, razem wyszlo cos kolo 44 euro.

 

Jak jest z modami, co wolno a co nie? Np. jeśli mam moda na silnik 2500km (chce naklepać kasy na szybko żebym miał na naprawy w multi :E ) to nie wejdę z nim do MP czy dostane bana?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniam swojego zdania o grze, o tym jak fatalnie wygląda - zwłaszcza po tych siedmiu (sic!) latach, jak kiepskie są niektóre modele (zwłaszcza roślinności), jaka występuje w niej masa niedoróbek, które trzeba poprawiać modami (zasięg świateł ciężarówek, dźwięki z kabiny, wygląd nawigacji, na dobra sprawę grafika sama w sobie - modele, tekstury, oświetlenie)... ale konkurencji jak nie było, tak nie ma i pewnie nigdy już nie będzie, a ostatnio znowu mnie ciągnie by pojeździć przy radyjku.

 

Mam jednak kilka pytań. Jak to jest z modami - ozdóbki do kabin trzeba dokupić w ramach zyliona DLC, czy te darmowe na workshopie dają radę?

 

Czy ktoś z was używa modów niedostępnych na steam workshop - Project NextGen i NaturalLux? Szczerze mówiąc dziwią mine mocno i nie podobają mi się te ukryte linki do ich pobrania - chodzi o kradzione assety? Może lepiej wybrać coś od Grime? Stary Fael Enviroment też działa i goście z SCS powinni się spalić ze wstydu patrząc na to, jakie są w nim modele drzew.

 

Ponoc w 1.35 dodali nawigację głosową? Czy jeszcze nie wyszła z bety?

Jest jakiś wypasiony ogólnie polecany preset do Reshade?

 

Jest chyba jakiś dostęp do konsoli, są komendy na głośność z wnętrza? Poziom HDR?

 

Czy można liczyć na jakieś dodatkowe efekty graficzne i poprawki po przejściu na DX11?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy jesteście pomocni? :E Tylko nei mówić że nikt nie gra, przecież SCS sypie DLC-kami jeden po drugim :lol2:

 

No cóż, kilka rzeczy rozgryzłem sam. Pierdółki do kabiny faktycznie wystarczą z tego tureckiego moda SILS. NaturaLux i Project NextGen nie pobierałem - skoro mi to utrudniają wprowadzając jakieś kombinacje alpejskie w 2019 r. to ich strata. Realistic Graphics Mod i Fael Environment kompletnie IMHO wysiadają przy modach Grime - przede wszystkim New Summer Graphics/Weather i Early Autumn.

 

Realistic ma zbyt wyprane, realistyczne kolory jak na grę z tak fatalnym modelem oświetlenia, Fael jest niezły, ale tylko miejscami, natomiast cala seria New od Grime na kapitalnie zbalansowany HDR i kolory oraz świetne tekstury nieba, idealnie pasujące do płaskiego oświetlenia ETS2 i jego lekko kreskówkowej grafiki.

 

Nawigacja faktycznie jest i fajnie działa.

Reshade jeszcze nie szukałem.

 

Mam jednak kolejny problem - czy jest jakiś dobry mod na intensywność ruchu ulicznego? Pobrałem najbardziej popularny ETS2 Real Traffic Density by Cip ale niestety - prędkość i gęstość AI są super, jednak nie sposób włączyć się do ruchu na skrzyżowaniach bez świateł, a na pewno na wjazdach na ekspresówki. Ja stoję, AI przede mną stoi, a na trasie przed nami ciągle samochody z lewej i prawej. :(

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam uzywam Sisl's https://ets2.lt/en/sisls-mega-pack-2-5-1-for-1-27/ ma minionki, traktorek jako zabawkę na pulpit, nieco większy GPS, więc łatwiej ogarnąć trasę względem standardowego.

 

Co do natężenia ruchu, w konsoli możesz wpisać g_traffic https://modding.scssoft.com/wiki/Documentation/Engine/Configuration_variables

g_traffic 	float 	1.0 	global 	Traffic intensity.

   0.0 - traffic disabled
   10.0 - maximum traffic intensity

Ale jedna uwaga!!!:

powyżej 3 wjazd na niektóre ronda, także nocą, jest wkurzająco upierdliwe, bo AI gubi się i blokuje ruch.

Pod tym względem ETS2 ( i chyba ATS bo to ten sam silnik) nadal jest niedopracowany.

 

Nie bawię się w mody ulepszające grafikę bo więcej z tym problemów jak przyjemności z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na razie miałem ten problem tylko raz, bo raz odwiedziłem taki wjazd bez świateł, dlatego Real Traffic Density by Cip został, poza tym jest fajny, świetnie dobrana intensywność ruchu i prędkości u AI.

A jak będzie więcej problemów to zjadę z g_traffic do 0.8, faktycznie znalazłem info o tym.

 

Mody od Grim polecam gorąco, wyglądają świetnie i nie ma z nimi żadnych problemów, to pojedyńcze pliki.

 

W ogóle jestem wkurzony na maksa, bo chciałem kupić Skandynawię to się "skończyła" u Januszy z Muve i pewnie przyjdzie czekać do listopada i jesiennej promocji na Steam... :mad2:

 

Inna sprawa że DLC lepsze niz podstawki, nawet po Francji to widać (ostatecznie tylko Francję i Going East mam), ale ceny za komplet do gry na takim bieda-silniku są chore... To powinno chodzić po 10, maks 15 zł za sztukę.

A przyznam, że i Włochy, i Skandynawia, i kraje bałtyckie kuszą. Tylko droga nad Morze Czarne mi zwisa.

 

Ale skończy się raczej tylko na Skandynawii, ewentualnie jeszcze Włoszech, jeśli jakimś cudem będą gdzieś szybko za 15 zł.

 

BTW tym dzbanom z CSC nawet nie chciało się w UI zaimplementować kombinacji klawiszy, trzeba sobie edytować plik cfg żeby na padzie obsługiwać niektóre rzeczy np. za pomocą krzyżak w dół + A itp. Podobnie nie można było normalnie przypisać skrzyni biegów do prawego analoga, dopiero w cfg odkryłem że można to ogarnąć wpisując "-joy.ry" i "joy.ry"...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie serie od SCS, poza ATS*, "przejeździłem" na klawie. Pada nie utrzymam w "ręcach" :E

* ATS ze stanami jako osobnymi DLC do kupienia jest dla mnie kretoński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie na klawie to katastrofa. Myszką się gra najwygodniej. Nawet kierownica nie ma podejścia. Do tego ustawiasz, że trzymając boczny przycisk myszki obracasz samą głową i sterowanie jest perfekto.

 

Mysz - kierownica

LPM - Gaz

PPM - Hamulec

Przycisk boczny 1 - Głowa

Przycisk boczny 2 - Powrót do standardowego widoku

 

No i na scroll coś tam jeszcze.

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na padzie z kombinacjami ogarnąłem ju wszystko prawie idealnie, biegi, rozglądanie się, kierunkowskazy i podążanie kamery za kierunkowskazem, hamulec ręczny, naczepy i silnikowy, wycieraczki, tempomat, doradca i światła, resztę ogarniam z klawiatury, bo takie np. sprzęganie, światła ostrzegawcze, awaryjne czy kontrola tempomatu nie są kluczowe. :) Kierownica do tej gry to przerost formy nad treścią, nie chciałoby mi się w życiu stojaka rozkładać, chociaż to minuta roboty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś na nowym serwerze TruckersMP? Wprowadzili obsługę mapy Promods, właśnie wrzuciłem zaktualizowane paczki: Promods + Rusmap + Southern Region + Scout_ExtraD_on_single + mini Route Advisor.

Na singlu wszystko śmiga, zaraz zobaczę jak sam ProMods będzie chodził w trybie multiplayer.

 

Na padzie z kombinacjami ogarnąłem ju wszystko prawie idealnie, biegi, rozglądanie się, kierunkowskazy i podążanie kamery za kierunkowskazem, hamulec ręczny, naczepy i silnikowy, wycieraczki, tempomat, doradca i światła, resztę ogarniam z klawiatury, bo takie np. sprzęganie, światła ostrzegawcze, awaryjne czy kontrola tempomatu nie są kluczowe. :) Kierownica do tej gry to przerost formy nad treścią, nie chciałoby mi się w życiu stojaka rozkładać, chociaż to minuta roboty :D

 

Nie, no właśnie kierownica daje sporo frajdy w tej grze, na co dzień gram na padzie od X One, ale w przyszłym tygodniu planuję zorganizować konkretne stanowisko pod ETS'a i inne gry samochodowe.

3 Monitory 27 cali 2560x1440 odpalone w trybie surround, docelowa rozdzielczość 7680x1440 + kierownica Logitech G27 na statywie z manualną skrzynią, coś czuje że nie będę się chciał oderwać od zabawy :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze jest tak, że jak mam włączoną opcję automatycznego środkowania kierownicy to mam ograniczony kąt kręcenia kierownicą ( w grze ) , im wyższa prędkość tym bardziej ograniczone jest kręcenie. Gdy opcja jest wyłączona podczas jazdy mogę kręcić bez problemu, ale trudno się wtedy steruje . Gram na klawiaturze.

Czy jest jakaś modyfikacja która daje mi możliwość kręcenia be ograniczeń z włączoną opcją środkowania kierownicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie katuj się klawiaturą tylko daj gaz, hamulec i kierownicę na myszkę. 100 razy wygodniej. Jak masz boczne przyciski to jeden daj do poruszania głową, drugi do powrotu do widoku centralnego i graj jak człowiek, a nie z klawiaturą cudujesz.

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni przypominam sobie, by kierownica na klawiaturze miała ograniczony zakres, ale na klawiaturze grałem w demo tuż po premierze... ile to już lat? :E

 

Na padzie jest git, czemu nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...