Skocz do zawartości
andon96

Euro Truck Simulator 2 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Bez kierownicy to nie jest gra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej, lepiej nawet tania kiera niż bez niej. Przyjemność gry większa i precyzja. Grałem na promodzie , zabiera ładnie z wydajności, ale.. Amd navi pięknie boostuje fpsy względem rtx2060 , do 180 potrafi mi dobić z kabiny , widziałem spadek do 110 , ale trzyma około 150 przez większość gry , i wszystkie suwaki w prawo :). Oczywiście fullhd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kierownicy i na razie nie planuję kupna. Czy taki mod istnieje o jaki się pytałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kierownicy to nie jest gra....

 

Zależy kto czego oczekuje, ja gram na padzie ze wszystkim w automacie i też lubię. Po prostu gram dla relaksu nie symulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kierownicy to nie jest gra....

 

Pad jest wystarczający do satysfakcjonującej zabawy, oczywiście kierownica to znacznie wyższy poziom, ale nie demonizujmy. ;)

 

Popieram kolegę wyżej, lepiej nawet tania kiera niż bez niej. Przyjemność gry większa i precyzja. Grałem na promodzie , zabiera ładnie z wydajności, ale.. Amd navi pięknie boostuje fpsy względem rtx2060 , do 180 potrafi mi dobić z kabiny , widziałem spadek do 110 , ale trzyma około 150 przez większość gry , i wszystkie suwaki w prawo :). Oczywiście fullhd :)

 

Zwłaszcza tania plastikowa rozpadająca się zabawka z ograniczonym obrotem do 180 stopni i automatycznym powrotem do pozycji 0, śmietanka po prostu i wyłamane ograniczniki w ciągu kilku dni.

DFGT to totalnie minimum do tej gry, tani szajs nadaje się tylko do połamania i zmarnowania pieniędzy. ;)

 

Coś słabo Ci ten RTX chodził u mnie na GTX'ie 1080Ti bez problemu potrafi dobić do 250 fps w rozdzielczości 1440p ze skalowaniem 150% i wymaksowanymi detalami przy promods na multi.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w pierwsze części to nawet na klawie w to grałem :E, ale na dobrej kierownicy zdecydowanie fajniejsza zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest event z nagrodami w ETS , trzeba rozwozić prezenty , jeśli zrobimy przynajmniej 12 dostaw to dostaniemy specjalne malowanie , akcesoria do kabiny itp a jeśli chodzi o całą społeczność to też jest cel i nagrody :)

 

https://worldoftrucks.com/en/

 

 

https://blog.scssoft.com/2019/12/christmas-grand-giving-event-2019.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra lubi się losowo sypać bez błędów na pulpit podczas loadingów związanych z braniem zleceń na te świąteczne eventy więc radzę uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze żadnego problemu nie miałem a przecież jak ma się połączone konto z wot to jest autozapis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra lubi się losowo sypać bez błędów na pulpit podczas loadingów związanych z braniem zleceń na te świąteczne eventy więc radzę uważać.

 

W życiu w tej grze ani w ATS nie miałem żadnego błędu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, do dzisiaj, pamiętam, że na poprzednim evencie było to samo. Bez eventów gra działa jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra lubi się losowo sypać bez błędów na pulpit podczas loadingów związanych z braniem zleceń na te świąteczne eventy więc radzę uważać.

W logu nie masz żadnych błędów? Jak uruchomisz konsolę w grze to też nie masz nic na czerwono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W logu nie masz żadnych błędów? Jak uruchomisz konsolę w grze to też nie masz nic na czerwono?

 

To TruckersMP zapewne sypie, na serwerze Promods też coś skopali i po aktualizacji 2.43 przywołanie do serwisu bardzo często sprawiają że gra umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodawać mody samochodów osobowych? Dodanie modu do katalogu właściwego, potem w trakcie gry zaznaczam mod, ale auta nie widzę.

 

Czy auto można dopiero wybrać w salonie na mapie, czy jakoś tak?

 

Niech ktoś coś poradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Dokumenty\Euro Truck Simulator 2\Mods

Tam wklejasz pliki z modami. Jeśli po aktywacji modu w profilu nie widzisz zamian w grze to przeczytaj readme. Może się okazać, że masz konflikt z innymi modami więc trzeba pogrzebać w nich lub ustawić ich priorytety (im wyżej na liście aktywowanych tym wyższy ma priorytet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem. Mody wewnątrz gry są aktywowane poprzez panel, ale auta osobowego nie ma. Oglądałem YT anglojęzyczny i tam auta osobowe w postaci modów wybiera się na mapie w salonach.

 

Druga opcja może być chyba zakup ciężarówki i wtedy w modyfikacjach oni jakoś ładowali moda w postaci osobówki.

 

Jak nie mam swojej ciężarówki (za mało pieniędzy) może nie mogę wgrywać modów samochodów osobowych???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdobyć osobówkę - winno być opisane na stronie z modem i ew. w readme.

Jest jeszcze jedna możliwość - mod stworzono nie pod obecną wersję gry, dlatego nawet pod aktywacji w menu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mody wszystkie, które ściagam to pojedynczy pliki nie ma readme.

 

W menadżerze modów wykrywa mod (samochód osobowy), wersja się zgadza.

 

Może to się wybiera w jakiś opcjach tam?

 

Wie ktoś jak przełączyć się na tryb jazdy samochodem osobowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110 km/h bez naczepy ci nie starczy? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ProMods naprawdę jest taki super i dodaje sporo miast/poprawia skrzyżowania nawet bez dodatków typu RusMap, Bliski Wschód itp?

 

Co prawda niedobrze mi się robi, jak pomyślę, że wydałbym w sumie 75 zł (muszę dokupić Italię) na grę od szmaciarzy, od których lepszą mapę i modele tworzą ludzie pracujący de facto za darmo (75 zł i to bez Road to Yje Black sea i zapowiedzianej Iberii), w dodatku niedługo musiałbym się przypiąć do starszej wersji, bo ProMods zacznie wymagać wspomnianego RttBS... no ale ta jazda ciężarówką jest czasem przyjemna, a takie UK czy poprawione Niemcy wyglądają w ProMods po prostu imponująco.

 

Jak to jest z tym modem. Te dodatkowe miasta - jak rozumiem także punkty docelowe/pobierania zleceń - nie psują sejwów, nie krzaczą gry? Można używać podmienionych ikon na mapie, GPS Google i tego popularnego moda na ruch uliczny (ale bez paczek samochodów)?

 

Firmy i stacje mają realne nazwy, czy nadal trzeba używać modów? Te mody działają z ProMods?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ProMods naprawdę jest taki super i dodaje sporo miast/poprawia skrzyżowania nawet bez dodatków typu RusMap, Bliski Wschód itp?

 

Co prawda niedobrze mi się robi, jak pomyślę, że wydałbym w sumie 75 zł (muszę dokupić Italię) na grę od szmaciarzy, od których lepszą mapę i modele tworzą ludzie pracujący de facto za darmo (75 zł i to bez Road to Yje Black sea i zapowiedzianej Iberii), w dodatku niedługo musiałbym się przypiąć do starszej wersji, bo ProMods zacznie wymagać wspomnianego RttBS... no ale ta jazda ciężarówką jest czasem przyjemna, a takie UK czy poprawione Niemcy wyglądają w ProMods po prostu imponująco.

 

Jak to jest z tym modem. Te dodatkowe miasta - jak rozumiem także punkty docelowe/pobierania zleceń - nie psują sejwów, nie krzaczą gry? Można używać podmienionych ikon na mapie, GPS Google i tego popularnego moda na ruch uliczny (ale bez paczek samochodów)?

 

Firmy i stacje mają realne nazwy, czy nadal trzeba używać modów? Te mody działają z ProMods?

 

Teraz jest promocja na muve.pl na dodatki do ETS 2.

Po dodaniu ProModsa i RusMap i Poland Rebuilding wielkość mapy zwiękrzyła mi się o połowę. Tz przed instalacją modów a z zainstalowanymi wszystkimi mapowymi oficjalnymi dodatkami miałem odkryte ponad 95% mapy, natomiast po instalacji modów odkrycie mapy zmniejszyło się do około 42%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z Ruskimi i Poland, tak daleko to się bawić nie zamierzam, bo pewnie jeszcze wienie problemów przy zmianach wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo Ci ten RTX chodził u mnie na GTX'ie 1080Ti bez problemu potrafi dobić do 250 fps w rozdzielczości 1440p ze skalowaniem 150% i wymaksowanymi detalami przy promods na multi.

ETS 2 to gra, w której te 250 fps średnio potrzebne. Serio wolałbym 4x mniej FPS, ale 4x więcej pikseli na ekranie ( w 5120x2880 to już musi być bosko wszystko czytelne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Boski to jest większy ekran, po przesiadce z 24" 16:10 na 32" 16:9 wreszcie zaczynam sie czuć jak w ciężarówce :E

 

BTW - ten dźwięk nowy niby fajny, ale deszcz za głośny, kombinują coś z poziomami ciągle albo coś mi się krzaczy... wracam do poprzedniego buildu, kupuję Italię i ściągam ostatni ProMods działający bez Road to the Black Sea i tak mogę się bawić i zbierać na Renault T (Scanię, Iveco i MAN-a już mam, reszta brzydka jak noc, no, poza Renault Magnum, też fajne).

Do tego obowiązkowo Reshade by usunąć zielone niebo.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego obowiązkowo Reshade by usunąć zielone niebo.

Ja gram bez modów i tak na mój gust niebo nie jest zielone:

8c9ea2a63a66.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...