Skocz do zawartości
andon96

Euro Truck Simulator 2 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Szmorde, wreszcie ładna deska w merolu :thewave:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes fajny, ale wracam do swojej Scanii

90ab0b415e5afc83med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększyli wszystkie miasta?

Czy tylko ze Skandynawii zrobili europejskie zagłębie metropolitarne? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby jakieś miasto zostało powiększone, czy ja wiem czy w Skandynawii są takie metropolie ? Raczej miast wielkością są podobne, może niektóre są trochę większe. Na pewno cieszy większe zróżnicowanie dróg, rozjazdów, nowe miejscówki firm itp.

 

agOoPGs.jpg

 

YZS1nON.jpg

 

jfO7Jmm.jpg

 

Patch 1.17 chodzi u mnie znacznie lepiej, poprawa wydajności itp. a w becie jest jest 1.18 i kolejne dobre zmiany: http://blog.scssoft.com/2015/05/118-open-beta-featuring-mercedes-benz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie gra po patchu baaaardzo zwolniła. Jak wcześniej grałem wszystko na ultra ze skalowaniem 125%/150% to, tak teraz w tych samych opcjach gra jest niegrywalna, nawet w high... Nie wiem o co biega :hmm:

W ostatnim czasie podkręciłem pheńka o 0.2 ghz na jajko, ale wątpie żeby ets nie lubił, aż tak OC ... Chyba, że się mylę.

Edytowane przez andon96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETS2 siedzi na pojedynczym wątku więc ciężko będzie uzyskać sensowny FPS na Phenomie, w szczególności w miastach lub przy złej pogodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norwegia jest niesamowita, chyba najładniejsza "mapa" w całym ETS2, szkoda że tak mało drug i miast tam jest ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ETS2 siedzi na pojedynczym wątku więc ciężko będzie uzyskać sensowny FPS na Phenomie, w szczególności w miastach lub przy złej pogodzie.

Nie o to chodzi, bo wcześniej wszystko hulało jak trzeba i nic nie zmulało,a przegrałem sporo bo ponad 150h :P. Coś się teraz skipściło i głowie się w czym przyczyna. Co ciekawsze, odpaliłem ets'a na wersji standardowej (32 bitowej) i działała lepiej. :hmm:

Edytowane przez andon96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź mody, przede wszystkim graficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdź mody, przede wszystkim graficzne

Wyłączyłem wszystkie mody, co ciekawe, teraz przy zmianie ustawień graficznych wyrzuca mnie do pulpitu, spróbuję reinstalla, zobaczymy :E

Jeżeli to nic nie da, to przejdę do bardziej radykalnych rozwiązań, ale to już po maturze :D

Edytowane przez andon96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre mody, np. zmieniające mapy lub charakterystyki pojazdów/gry mogą powodować, że ich wyłączenie uniemożliwi korzystanie z dotychczasowych save'ów. Załóż nowy profil i sprawdź czy gra działa bez problemu.

Co do wywalania przy zmianie ustawień graficznych - używasz SweetFX lub podobnej modyfikacji directx? Jeśli tak to usuń plik d3d9.dll i wtedy sprawdź działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, nie używam tego typu zakładek/modyfikacji. Save'ów strzegę jak mogę i mam kilka kopii na każdym paczu (wielka firma :E)

Na szczęscie pomogło przeinstalowanie Ets'a i wrzucenie tylko katalogu profiles, i jest spokój. Wielkie dzięki za poświęcony czas i pomoc ;)

A co do nowego Actrosa to daje radę, oby naprawili dźwięk, bo jest ledwo co słyszalny i nie słychać wchodzenia na obroty.

Edytowane przez andon96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj zakupiłem złotą edycje i mam pewien problem. Gra się zawiesza po różnym czasie, nie raz jest to 20 minut nie raz 60 minut. Obraz staje, wszystkie dźwięki dalej słychać z radiem włącznie. Mogę się przełączyć do windowsa lecz wtedy pozostaje tylko zamknięcie przez menadżer. Inne tytuły bardziej wymagające chodzą bez problemu, sterowniki wszystko aktualne, sprzęt z sygnatury. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja patcha, wersja sterowników graficznych, ustawienia graficzne gry?

W patchu 1.16.2 też mam freezy, czasem na sekundę, czasem na pół minuty. Wystarczy poczekać a gra się odetka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sterownik graficzny 350.12. Wersja gry wcześniej czysta instalacja ze steama, teraz próbowałem bete 1.18 public.

Opcje graficzne maksymalne.

Edytowane przez gieksiarz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wróć do patcha 1.17 lub 1.16.2. Niestety będziesz musiał od nowa zakładać konto, bo pomiędzy patchami jest sporo zmian i save może ich wymagać. W kwestii jakości grafiki, pokombinuj, może wyłączenie HDR lub zejście ze skalowaniem niżej "ujarzmi" freezy

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ech, zainstalowałem sobie ProMods bo brak cebulionów na DLC Scandinavia, ale niestety bramki na płatnych drogach są spieprzone, próba przejazdu kończy się tak:

 

http://i.imgur.com/c5px70u.jpg

Edytowane przez YasiuSpacerowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucaj całych obrazków lecz miniaturki lub linki do nich :)

Upewnij się, że nie ma kolizji z innym modem,który zmienia zachowania bramek na autostradach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucaj całych obrazków lecz miniaturki lub linki do nich :)

Upewnij się, że nie ma kolizji z innym modem,który zmienia zachowania bramek na autostradach

 

Nope. ProMods to jedyny aktywny mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie ta Skandynawie dokupic juz teraz czy poczekac na wyprzedaz :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope. ProMods to jedyny aktywny mod.

Pozostaje czekać na aktualizacje moda

 

Oplaca sie ta Skandynawie dokupic juz teraz czy poczekac na wyprzedaz :P?

To zależy jak jesteś napalony, 50zł za DLC, gdy za podstawkę + Wschód dałem nieco ponad 30zł jest za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używa modów (mapy) to zdecydowanie warto kupić DLC, niekoniecznie już teraz, można poczekać aż stanieje. Powód jest dość prosty, dalsze wersje największych modów (Rus Map, ProMods, TSM) będą wymagać DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmiana patchy nic nie pomogła, problem jest z grafiką lub sterownikiem, gdyż występuje błąd "sterownik ekranu przestał działać". Gram ostatnio w PC, Assetto Corsa, GTA V i tylko w ETS ten problem występuje. Temperatury karty to 65 do max 67-68 więc w normie, grafika nie kręcona, wypróbowane sterowniki od 347.88 do najnowszych z dzisiejszymi włącznie. Jakieś porady?

Edytowane przez gieksiarz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli ktoś używa modów (mapy) to zdecydowanie warto kupić DLC, niekoniecznie już teraz, można poczekać aż stanieje. Powód jest dość prosty, dalsze wersje największych modów (Rus Map, ProMods, TSM) będą wymagać DLC.

 

A wiadomo coś kiedy pojawi się Rus Map pod nowe DLC? Tak jeszcze przeglądam forum promods i nie wiem czy dobrze rozumiem ale te tematy "Development on version 2.x [...]" to tematy projektów państw które w przyszłości ekipa promods planuje zamieścić?

Edytowane przez Godlike_(UT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica między DX 10 a 11 w ETSie 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...