Skocz do zawartości
andon96

Euro Truck Simulator 2 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak? Skąd, gdzie? W jaki sposób? :E

Mam już zrobione trochę misji w WoTr (Tr by odróżnić od WoT ;) ) i z chęcią zdobyłbym flagi dla swoich ciężarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego moda MP4 http://steamcommunit...s/?id=639525157

Dla mnie starcza w zupełności.

 

Mod w seryjnej ciężarówce, w grze zupełnie pozbawionej innych modów, spowodował zniknięcie około połowy blach z kabiny, tj. tych, które można wymienić/zakupić w tym modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo znikania tekstur - też tak macie, że w menu, przy konfiguracji ciężarówki widzicie jedynie pustą skorupę kabiny, bez wnętrza? U nie w Scaniach nie widać środka, deski, siedzeń, tylnej leżanki.

Nie używam modów wizualnych, przy każdym patchu sam konfiguruję game_data, economy_data, pliki silników i skrzyń biegów.

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod w seryjnej ciężarówce, w grze zupełnie pozbawionej innych modów, spowodował zniknięcie około połowy blach z kabiny, tj. tych, które można wymienić/zakupić w tym modzie.

Nie dopisałem że to jest reworked mod a nie standalone(czyli przerabiamy ciężarówkę z gry a nie dodajemy nową do salonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam coś złe czy u was też ciągnik bez naczepy jeździ tak szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z naczepą jeździ poprawnie czyli ciężko :-) a bez rozpędza się bardzo szybko i jakiś taki lekki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było. Sprawdź z jakim silnikiem jeździsz, czy modowałeś lub używasz moda na moc silników.

Dla Scanii R. i silnika 730KM tak sobie zmodowałem:

torque: 4800

Im większa wartość tym mocniejszy silnik ale i spalanie (jeśli gramy z symulacją rzeczywistego spalania) wzrasta

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączam kierownicę T300 do komputera i w ETS2 (Steam) nie uświadczam żadnych efektów FFB.

Kierownica bez żadnych oporów, mimo ustawienia sprzężenia zwrotnego w opcjach gry. Czy ktoś wie co może być tego powodem ?

Będę wdzięczny za każdą możliwą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było. Sprawdź z jakim silnikiem jeździsz

 

Aha to dzięki za info, modów nie używam ale silnik już zmieniałem na mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z ETS2 oraz GTX970, w innych takich szopek nie ma (WoT, AW, Witcher 3, Stellaris, Farming Simulator 2015)

Przesiadłem się z Radka R7 265 2GB, gdzie wydajność oscylowała w okolicy 40~60 poza miastami na GTX970, Po przesiadce FPS oscylują w granicach 30~40. Jeśli dobija do 60FPS zaczyna się dziwna sytuacja, bowiem poruszanie się po drogach przypomina skoki (rwanie obrazu zamiast płynnej gry). Nie zmieniałem ustawień w grze, nie zmieniałem ustawień w sterownikach. W/g Afterburner karta trzyma zegary Boost (potwierdza to GPU-Z), obciążenie powyżej 90%, temp. poniżej 60oC

Co zrobiłem:

Przy przesiadce - wpierw za pomocą DDU usunąłem wszystkie informacje o sterownikach pod AMD jak i same drivery, dopiero potem podmieniłem karty. Karta ma podpięte zarówno 6pin jak i 8pin zasilanie. Zainstalowałem Forceware 368.39WHQL dla Win10 x64

 

i3 4160 3,6GHz / MSI GTX970 Gaming / 8 GB RAM 1600 CL9 / system jak i gra siedzą na Crucialu MX200 250GB / Corsair VS 550

 

Do posiadaczy Maxwelli siedzących na Win10 x64 - z której wersji sterowników korzystacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 970 na Win7 64bit i gra mi cały czas trzyma 60 fps nawet w miastach i z wymuszonym SGAA x4

 

A masz w sterowniku ustawiony tryb maksymalna wydajność?

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniłem jak na zrzucie

Podaj, jaką wersję sterowników w tej chwili używasz

post-37360-146834317734_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem leży w procesorze (tylko propozycja )? Na jakich ustawieniach graficznych grasz ? Używasz jakiś modów ? U mnie z gtx 970, I5 4590 i 8gb ramu, z wgranym ProMods w miastach mam od 30 do 40 fps a poza od 50 do 60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma następujące obciążenie na wątkach:

1=40% / 2=40% / 3=15% / 4=15%, zegar to 3,6GHz, czyli max dla i3 4160

 

Ustawienia w grze - wysokie poza skalowaniem=125% i bez włączonego HDR oraz korekcji barw.

Mody to zmodyfikowany przeze mnie def.scs (silniki, skrzynie biegów, zarobki dla AI drivers) oraz powiększone lusterka. Żadnych modów graficznych czy też zmieniających mapę.

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. W tym wypadku nie wiem co może dolegać twojemu ETS'owi. Sam zaraz posprawdzam obciążenia na wątkach, ale z moim zakresem wiedzy nic chyba nie pomogę ;)

ps. Próbowałeś odpalać czystego ETS, bez żadnych modyfikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zjedz tylko z ustawieniami dla lusterek na srednie. Rozdzialka, odleglosc rysowania i chyba jakosc sporo powinny Ci pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem temu, kto by wpadł szukać w tym miejscu:

Kolejny raz sprawdzałem GPU-Z i zauważyłem takie cuś :E Okazało się, że płyta sama z siebie przestawiła tryb pracy PCIe z x16 na x2, stąd szarpanie i niska wydajność w ETS2. Instalacja najnowszych sterów do płyty nic nie dała, dopiero wyjęcie i ponowne włożenie karty. Długie karty powinny mieć możliwość zamocowania drugiego jej końca (1. to śledź z wyjściami obrazu) do obudowy.

post-37360-146841396115_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest możliwość ustawienia na sztywno PCIe X16 na x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...