Skocz do zawartości
andon96

Euro Truck Simulator 2 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

a ta tolerancja była w ETS? :E

ie przypominam sobie z czasów grania w demo.

Swoją drogą, od daaawna nie śledzę zmian w grze. Naprawiono głośność dźwięków w kabinie i na zewnątrz? Masa ładunku ma wreszcie znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, że to jakiś błąd. Tak samo jest z AI, teraz jest o wiele głupsze niż było. AI tak jakby nas nie widziało na skrzyżowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ta tolerancja była w ETS? :E

ie przypominam sobie z czasów grania w demo.

Do patcha 1.8.25 na pewno jest bo obecnie jeżdżę na tym patchu.

Swoją drogą, od daaawna nie śledzę zmian w grze. Naprawiono głośność dźwięków w kabinie i na zewnątrz? Masa ładunku ma wreszcie znaczenie?

Głośność można ustawiać w game_data.sii

interior_sound_volume:	0.05	// Interior sound attenuation value (the outside sounds will have 5% of original volume)

Możliwe, że to jakiś błąd. Tak samo jest z AI, teraz jest o wiele głupsze niż było. AI tak jakby nas nie widziało na skrzyżowaniach.

w 1.12 AI zachowuje się idiotycznie jakby SCS zapomniało włączyć inteligencję, pojazdy jadą sporo poza limitem prędkości, znów wjazdy pod składy na skrzyzowaniach

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak z dodatkiem to TSM MAP + TSM Just Play. Zanim to objeździsz to.... :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam golec jest niezły ale z modami gra się przyjemniej.

Zmiana przełożeń skrzyń biegów, moc silników, jasność i długość świateł ułatwia grę.

Jeśli standardowa mapa (zakładam, że masz DLC Going East) Ci nie wystarcza to jest kilka świetnych modów dodających nowe miasta i szlaki.

Można znaleźć mody podmieniające ciągniki, zmieniające ich malowanie itd...

Sam musisz zdecydować czego chcesz, mody są głównym motorem dla ETS2, podobnie jak w przypadku Skyrim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak z dodatkiem to TSM MAP + TSM Just Play. Zanim to objeździsz to.... :E

Na razie vanilla map mi chyba wystarczy, ale później z pewnością obczaję :)

Sam golec jest niezły ale z modami gra się przyjemniej.

Zmiana przełożeń skrzyń biegów, moc silników, jasność i długość świateł ułatwia grę.

Jeśli standardowa mapa (zakładam, że masz DLC Going East) Ci nie wystarcza to jest kilka świetnych modów dodających nowe miasta i szlaki.

Można znaleźć mody podmieniające ciągniki, zmieniające ich malowanie itd...

Sam musisz zdecydować czego chcesz, mody są głównym motorem dla ETS2, podobnie jak w przypadku Skyrim.

Bardziej chodziło mi o mody dodające jakieś smaczki, np. bardzo by mi zależało na modzie podmieniającym firmy w grze na realne odpowiedniki, o wiele milej by mi się grało gdybym miał dowieźć meble do Ikei, albo cysternę paliwa dla Shella :D

Kiedy opłaca się rozbudowywać firmę? Na razie jeżdżę jako wolny strzelec, mam 7 poziom, i nie wiem czy zaciągnąć już pożyczkę na zakup własnego ciągnika, czy może jeszcze się wstrzymać?

Edytowane przez YasiuSpacerowicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś może jaki plik trzeba wyedytować (o ile się da oczywiście) żeby zwiększyć obroty na których automat zmienia bieg? Bo gram na prostym automacie a chciałbym żeby mój truck zmieniał biegi na większych obrotach niż to jest domyślnie ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

^ Był jakiś mod w którym dało się to zmieniać, ale nie wiem jak się nazywał bo już kawał czasu nie grałem w grę. Mimo wszystko najlepiej zmieniać biegi ręcznie bo wszystko się nudzi przy dłuższych trasach ale nie ma to jak 3 piętra niżej przy wyprzedzaniu jak ma się 2k KM po kabiną :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak bym miał kierownicę czy chociażby pada to bym zmieniał :D na klawie mi nie wygodnie :/ A przeciągałbym swoją Scanie do odcinki :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakiej zasadzie działa nowa funkcja w grze podnieś/opuść oś - w ustawieniach jest po wciśnięciu litery U na klawiaturze. Mam już podpiętą naczępę wciskima "U" jednak nic się nie dzieje, trzeba kupić specjalną oś do ciężarówki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak trzeba kupić specjalną oś dla ciężarówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do zmiany biegów przy wyższych obrotach. Wejdź w opcje/sterowanie i zaznacz „adaptacyjna skrzynia biegów”. Jest to opcja przy której automat współpracuje z kierowca. Np. gdy naciśniesz cały gaz masz miane biegów przy dużych obrotach a gdy puścisz gaz zmieni ci bieg na wyższy. Działa to też odwrotnie. Przy nagłym naciśnięciu gazu zmienia się bieg na niższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, to sam dzisiaj z ciekawosci przetestuje ta adaptacyjna skrzynie, bo na manualu jezdze. Przypominam o evencie SCSu, w ktorym jest DLC do zgarniecia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem wczoraj na promocji, jeżdżę na myszce. Straszne rzeczy się dzieją. :F

Kupiłem głównie dla MP. Ale muszę poćwiczyć trochę. Ale mam pytanie do "weteranów" z MP - jakieś porady lub powinienem o czymś wiedzieć? Pamiętam, że była jakaś strona do zakładania firmy, etc. Jakieś inne fajne "dodatki" tego typu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz słaby komputer to nie jedź do Holandii bo tam zawsze jest duży ruch. Przestrzegaj przepisów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwólnie Panowie, że odkopię.

Poszukuje moda, co zwiększał prędkość pojazdów AI. Mianowicie cieżarówek AI. Zna ktoś i ma namiary?

Pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To i ja się o coś zapytam ;) Działam na wersji 1.9.22 bo nie chce mi się przepisywać ustawień dla ciężarówek (silniki, przełożenia) oraz świateł dla AI. Niestety moje modyfikacje wysypują nowsze patche :/

1. ustawienia mapy w game_data.sii

zoom_uplift[0]: 50.0		// close zoom for 3d map
zoom_uplift[1]: 250.0		// far zoom for 3d map
zoom_uplift[2]: 900.0		// close zoom for minimap
zoom_uplift[3]: 4000.0		// far zoom for minimap
zoom_uplift[4]: 5000.0		// city detail zoom for world map
zoom_uplift[5]: 8000.0		// closest zoom for world map
zoom_uplift[6]: 19500.0		// middle zoom for world map
zoom_uplift[7]: 55000.0    	// whole world map zoom

To są mienione ustawienia by móc spokojnie korzystać z mapy gdy mam włączony dodatek GoingEast (czy ja mu tam :E) . Niestety nie można zobaczyć Debreczyna, Koszyc, Lublina. Jak ustawić parametry od [4] do [7] by mapa działała bez problemu?

2. Jaka jest maksymalna ilość kierowców do zatrudnienia? Obecnie mam 25 garaży i 121 kierowców

VHVBOjhl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi